LEÏDSC1IE VRIJDAG 17 FEBRUARIJ. STADS-BERIGTEN. JAGT EN VISSCHER1J. 1865- De Courant wordt Maandag, Woensdag cn Frijdag uitgegeven. Die tan Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f 3.— per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. üe BURGEMEESTER van LEYDEN brengt bij deze ter kennis van hell, die zich voor het aanstaande saizoen 1865/6 in het bezit wensclien te zien van jagt- of vlsohaclon of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der visscherij, dat de blanco->erzoekscbriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter gemeentesecretarie, alwaar zij, behoor lijk ingevuld en ondertcekendvóór den 15den April dezes jaars moeten terug bezorgd zijn, ten einde alsdan aan den Commissaris des Konitigs in de provincie Zuidholland te worden ingezonden. De Burgemeester voornoemd Levden16 Februari) 1865. D. T1EBÜEL S1EGENBEEK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDES, Gezien de adressen van 1". Johannes Goerée, wonende alhier, waarbij hij ver zoekt, een gemetseld fournuis, tot hel verwen van garens enz., te inogen doen plaatsen in het perceel aan de Langegracht, wijk V. n°. 498; 2°. Charles Joseph tan izenbdrc, vleesehhouwermede binnen deze gemeente woonachtig, houdende verzoek om het pakhuis in de Spijkerboe-steeg, geieekend wijk VI. n". 1206, lot stalling en slagtplaats van vee te mogen inriglen Gelet op het Koninklijk hesluit van den 31slcn JAnuarij 1824, rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te wetendat tot het hooien der eigenaars en bewoners van de naasthijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhois dezer Gemeente, op Maandag den 2 0sl™ Februarij aanst.., des voormiddags ten 11 uur; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver zoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd I.eïden16 Februarij 1865. D. IlEliOEL SI EG EN BE EK., Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BIMAIKNLaNDSGHK hEwitiTlvN LEYDEN, 16 Februarij. In de zitting van den gemeenteraad van heden is tot lid der plaatselijke schoolcommissie benoemd de lieer mr. W. H. Sluffken en aan de hulpon derwijzers H. J. van Wijk en T. A. T. de Leng, op hun verzoek, een eervol ontslag uit hunne betrekking verleend Drie voordragten tot wijzi ging en aanvulling der algemeene policie verordening werden goedgekeurd. Zij betreffen het verkoopen van vleesclihel stapvoets rijden door onder scheidene stegen en hel verkoopen van buskruid. Ook de voordrag! omtrent de waarborgpenningenhij het hoogheemraadschap van Rijnland berustende, werd aangenomen. Bedoelde waarborgpenningen zullen thans aan de ge meente worden uitgekeerd. De voordragt tot den verkoop van een 20tal boorncn op het plantsoen aan de voormalige Marepoort werd mede goed gekeurd. Bij besluit van den 14de" dezer heeft Z. M. de benoeming van den lieer P. L. Tichler tot plaatsvervangend lid van den militieraad in liet 3dc district van Zuidliolland voor de ligting van dit jaar op zijn verzoek ingetrokken, cn als zoodanig benoemd de heer mr. 1'. du Riettlid van den gemeenteraad alhier. Tol gewone leden van liet historisch genootschap te Utrecht zijn be noemd de heeren A. J. van Assell te Oldebroek, P. Brtiyn te Leyden D. Franken Dz te Amsterdam, jlir. mr. W. F. de Jonge te Utrecht, dr. T. Jorissen te Haarlem, dr. A. Kttyper te Beest, dr. H. E. Moltzer te Gro ningen A. J. Nijland te Utrechten mr. W. A. baron van Verschuer te 's Hage. Op den 10deo dezer heeft te Amsterdam weder eene vergadering plaats gehad van het bestuur der algemeene tentoonstelling van voortbrengselen van tuinbouw, daar ter stede in April aanst. Ie houden. Op die vergade ring is o. a. besloten, dat gelijktijdig met de tentoonstelling (e Amsterdam, zal plaats hebben een congres van kruidkundigen en beoefenaren van den tninbouwen is eene commissie benoemd om heigeen daarvoor voorloopig noodig is te regelen. Er is tevens berigldal het denkbeeld van liet con gres bij de kruidkundigen, bloemisten en liefhebbers, welke voor de jury zullen in aanmerking komen, algemeen grootcn bijval heeft verworven, Men kan nu reeds op het bezoek van een 60-tal personen uit het binnenland en van ruim liet dubbel aantal uit liet buitenland rekenen. Vele buitenlanders hebben reeds vraagpunten ter behandeling opgegevenwelke zij zich voor stellen grootendeels zelve b(j de vergadering in te leiden. Voorloopig is bepaald, dat hel congres in twee afdeelingcn zal worden verdeeldeene voor zuivere kruidkunde en de andere voor tuinbouw en toegepaste kruidkunde. Er zal eene algemeene vergadering tot opening en eene dergelijke bij de sluiting worden gehouden. Eerlang zal een programma en reglement wor den uitgegeven en later een verslag. De synodale commissie der Nederd. hervormde kerk heeft in zake de beroeping van d\ Willinge, door den kerkcraad te Vledder, de uitspraak van liet prov. kerkbestuur van Drenthe bevestigd, en die beroeping onwettig verklaard, omdat, naar art. 58 van het reglement op de vacaturen, de regteu van derden niet geëerbiedigd zijn. Uil Botterdam meldt inen liet volgende; De Maas is van Kralingen af en liooger op, zoo ver liet oog reikt, diglgevroreneven zoo voor en bene den de stad; de ijsvlakte is buitengewoon gelijk en spiegelglad, zoodat, indien de vorst aanhoudt, liet vooruitzigt voor de liefhebbers van schaatsen- rjjden allergunstigst is. Op de hoogte van de Draaisteeg hebben de veer lieden eene geul geslagen waardoor dus ook daar de overlogt met roei- hooien en weinig moeite plaats beeft. De raderstoomboot Seahorsedie gisteren ochtend omstreeks 6 ure de reis naar beneden heeft aanvaard, is liet nog gelukt door liet ijs heen te slaan. Hel schroefstoomschip Earl of Auckland is even zoo des namiddags om 1 ure naar beneden vertrokken. Uit Amsterdam meldt men, dat door de aandeelhouders der Amster- damsclie kanaal-maatschappij zijn gekozen, tot directeuren: de lih. S. W. Joseplius Jina, J. Boelen J.Bz.II. A. lnsinger, C. A. E. van den Honen cn W. F. Heshuysen; cn lot commissarissen: de bh. J. E. Bonnike, C. F. Quien, J. Boelen, J. van EeglienF. van Heukelom, J. F. Broms, F. VV. llepner en L. A. Bienfait. Nog moeten gekozen worden twee directeuren en vier commissarissen. De arrond.-regtbank te Zwolle vonnis wijzende in de procedures tus- sclien den lieer Pruimers cn mevrouw de wed. Pruimers - van üedem, we derzijds gevoerd over de vraag wie van beide partijen geregtigd is, liet minderjarig kiud ffl. D. Pruimers tot zicli te nemen, heeft de vordering van mevrouw de wed. Pruimers ontzegd en den heer Pruimers zijn eisch toe gewezen. Een jongeling uit Deventer, die zich eergisteren op schaatsen te Raalte bevond, had op de terugreis hel ongeluk in liet kanaal te verdrinken. La ter is zjjn lijk onder het ijs terug gevonden. Te Leeuwarden zijn op den 13dcn dezer van wege de gemaskerde ijs- vereeniging volksvermakelijklieden gebondendie bijzondere belangstelling hebben opgewekt. Voor den aavang der eigenlijke rijderjj hielden de leden der vereeniging een gecoslaieerden optogt door de stad, beslaande in eene historische voorstelling van de inkomst van prins Willem I van Oranje en zijne gemalin Charlotte van Bourbon, te Leeuwarden, op 15 April 1581. Op de net met vlaggen getooide baan bij de Oldehoof hadden panto mimische verlooningen plaats, ais 's morgens: liet zweren der edelen; het zweren van getrouwheid door soldaten aan den prins, bij het overreiken der banieren en der sleutels van de stad Leeuwarden; 's namiddagsspiegel gevecht, voorstellende een aanval op Leeuwarden door de Schieringer partij onder de opperhoofden Jeikema, Taco van Sytzama, Wilco Binia en Sytze Wterdema. Het slot was de verovering van liet Blokhuisbezet door de Spanjaarden en het verjagen van dezen uit Leeuwarden onder aanvoering van den dapperen burgemeester Adje Lammens, als hoofdman der burgerij. Des avonds werd de optogt bij fakkellicht herhaald. 's GRAVEN UAGE, 16 Februarij. Z. M. heeft goedgevonden, als blijk van zijne goedkeuring en tevreden heid, te verleenen de zilveren medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, en een loffelijk getuigschrift, aan J. F. de Kinder, schipper bij het Belgische loodswezen, wegens hel redden der bemanning van de op den 12dl'n Jan. jl. in zinkenden toestand verkeerende Ned. loodssloep n°. 9; en aan don Begigno Acebal, bevelhebber van bet Spaansche stoomschip Eleano wegens verleende hulp aan bel in nood verkeerende Ned. koopvaardijschip Pauline Constance Leonoreop 18 Nov. 1863. Door Z. M. is de heer mr. Ch. Th. J. baron de Constant Rebecque, op zijn verzoek, met 1 April aanst. eervol ontslagen als secretaris van den raad van state, en als zoodanig benoemd de heer mr. J. J. Beaujon, thans commies-griffier bij de tweede kamer. Tot griffier bij het kantongeregt te Sitlard is benoemd de heer mr. F. P. J. de Sainadvocaat; en tot ontvanger der directe belastingen ie Hilver sum de beer R. L. Fruitier de Talma, thans Ie Oosterwolde. Aan den beer D. Middelkoop is op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als notaris te Dossen. De 2dc luit. W. G. Tennissen, van liet 7de reg. inf., is in rang en an- cienneteil overgeplaatst bij liet wapen der infanterie van bel leger in Oost-Indië. Door de prov. geneeskundige commissie in Zuidliolland is gisteren als vroedmeester toegelaten de beer J. Kimmel. Bij de tweede kamer is ingekomen een wetsontwerp, houdende bepa lingen omtrent den accijns op de suiker. Zondag aanst. zal er, Ier gelegenheid van 's konings verjaardag, b(j den minister van buitenl. zaken een groot diner plaats hebben.' Op dien

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1