ROTTERMMSCHE RAM. Per Telegraaf. De Rente bedraagt: DIJ UARRY'S REYALEITA ARAB1CA zich dezer dagen Ie Kenlen bevond, eene som van 500 fl. geschonken aan de commissie voor den aanbouw en de voliooijing van den Dom. Uit Heidelberg meldt men, dal de evangelische opperkerkeraad te Karlsruhe het verzoekschrift der orthodoxe predikanten in Baden van de liand heeft gewezen, waarin werd gevraagd om ontzetting van prof. Schen kel uit zijne betrekking van directeur van het prot. seminarie in eerstgemelde plaats. De uitgave eerier levensbeschrijving van Jezus door genoemden hoogleeraar had tot dit verzoek aanleiding gegeven. Tc Posen, in de Jchulensiraatvertoonde zich dezer dagen op den voorgevel van een huis in de bepleistering van den muur eene figuur ten gevolge van het doorslaan der vochtigheid, welke figuur in zeer ruwe om trekken genomen eenigzins op een crucifix gelijkt. Gedurende verscheidene dagen verzamelde zich van lijd lot tijd voor bedoelde woning eene talrijke menigte, welke allengs duidelijker leekenen van opgewondenheid vertoonde. Toen eindelijk de militaire magt lusschen beide moest treden, werd deze met allerlei smaadredenen begroet. Men riep: »weg met de Joden! weg met de Duilschers!" en onmiddellijk vlogen van alle zijden straatsleenen naar de troepen; deze maakten gebruik van de bajonet en namen de op- roerigsten gevangenwaardoor de rust werd hersteld. Door den Zwilserschen bondsraad is een onderzoek bevolen ten opzigte van de onlusten, die te Genève zijn uitgebarsten. De begrafenis der slaglof- fers heeft plaats gehad, waarbij eene groot militaire magt tegenwoordig was. Den 22®,en is te Genève door de internationale vcrccnigingtot het ver plegen van zieken en gewonden in oorlogstijdeene daarop betrekkelijke overeenkomst geteek-end. Uit Kopenhagen wordt aan de Hamb. Nachr. het volgende geschre ven: De financiële toestand hier te lande is over het algemeen vrij goed; de zaken loopen op een zoo soliden grondslag, dat het ons in de toekomst, als het ons slechts wordt veroorloofd de rijke hulpbronnen des lands in vrede te ontwikkelen, spoedig zal gelukken de wonden, door den oorlog geslagen, te heelen. Het vooruitzigt op een gezegenden oogst draagt er ook toe bijreeds voor de naaste toekomst veel goeds te doen hopen. Onder liet publiek alhier is eene massa kapitaal opgehoopt, dat slechts eene niet door politieke gevaren gestoorde ontwikkeling behoeftom Denemarken tot een der bloeijendste staten van Europa te maken. TURYN26 Augustus. In de laatste dagen hebben talrijke huiszoekin gen en gevangennemingen in de Venetiaansche provinciën en in Trente plaats gehad. Bij de policie heerscht eene groole beweging en de bevolking is zeer verontrust. PARIJS, 27 Augustus. De Moniteur meldt dat het geschil lusschen Turkije en Montenegro over de grensscheiding is bjjgelegd door de ge mengde commissie, wier voorstel tot regeling door beide partijen is aan genomen. MADRID, 26 Augustus. De lieer Frazio, vertegenwoordiger van Mexico, is hier aangekomen met den brief, waarin keizer Maximiliaan aan koningin Isabella kennis geeft van zijne troonsbestijging. §TA»I-BËR1GTËN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te wetendat de ingevulde Palentbladenover het dienstjaar 1864 en 1865, voor de eerste vier WijkenIer Secretarie dezer gemeente verkrijg baar zijn, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voormid dags tien tot des namiddags ten een ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden 27 Augustus 1864. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongercgt te Leyden, op den 22slen Augustus 1864. 1 veroordeeld wegens het bij nacht visschen met verboden vischtuig. 1 wegens het visschen met eene gebbe, niet voorzien van de vereischte acte en schriftelijke toestemming. 1 wegens hel rjjden met eene kar, waaraan een niet gemuilbande hond was gespannen. 3 wegens het zonder consent baggeren in den Rijn. 10 wegens het op straat laten van honden, niet bchoorljjk gemuilband, gedurende den tjjd door Burg. en Wetli. bepaald. 5 wegens het gebruiken van ongcijkt gewigt. 6 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dron kenschap verloonen. 2 vrijgesproken van het op straat laten van niet behoorlijk gemuilbande honden. ADVERTENTIES. Heden overleed onze Oom, de lieer C. FELIX, in den ouderdom van G7 jaar. Uit aller naam Leiden, 24 Augustus 1864. P. G. HOÜTHUYSEN, Executeur. Op den 23stc° Augustus 1864 overleed alhier, in den ouderdom van ruim 87 jarende Wcl-Edel Gestrenge lieer W1LHEM WILLINK, Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, diep betreurd door zijne Kinderen, BehuwdkindcrenKleinkinderen en verdere Betrekkingen. Amsterdam, 25 Augustus 1864. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot diepe droefheid van mij, uiijne Kinderen en verdere Betrekkingen, ovefleed heden; in den ouderdom van 60 jaren mijne dierbare Echtgenoot, Vrouwe R. USENER, geboren Duvivier. J. G. USENER Leyden, 25 Augustus 1864. Luit. Kolonel Milit.-Komm. Op uitdrukkelijk verlangen der Overledenezullen door hare Kin deren geene uiterlijke leekenen van rouw worden aangenomen. Voor de talrijke bewijzen van locgenegenheid en belangstelling, bij gele genheid van hun Huwelijk ontvangen, betuigen de Ondergeteekendcn hun nen hartelijken dank. F. W. van der PUTTEN. C. A. van der PUTTEN, OoRTIIlIYS. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid onzer Echlver- bindlenis ontvangen, betuigen wij langs deze onzen hartelijken dank. P. J. A. BOONEKAMP. Zoeterwocde, 28 Augustus 1864. G. P. BOONEKAMP, Verbeek. Voor de veelzijdig ontvangene deelneming, bjj het overlijden van mijn' geliefden Vader Dr. G. SALOMON, betuig ik, ook namens mijne familie, mijn' welgemeendcn dank. Leyden, 27 Augustus 1864. Mr. G. A. SALOMON HUYGENS. De ROTTERDAMSCHE BANK adverteert bij deze, dat zij tot nader berigl sommen van ƒ90 en daarboven .4 H/il'OSITO aanneemt, en daarvoor DEPOSITO-BILJETTEN uitgeeft, die vatbaar zijn voor endossement en alzoo iederen dag met de rente kunnen gerealiseerd worden. Wanneer de terugbetaling plaats heeft ÏO dagen na vertoon van hel Biljet 3 maanden41 G ii i) ij <1J ii ii ii 6 ii uitgifte I n ii n 3 jaar dij ii ii n ii ii 41 ii ii ii ii ii ii Iii Aan Heercn Deelhebbers en Commanditaire Vcnnooten in de ROTTER- DA.VSCHE BANK wordt steeds meer te goed gedaan. Deposito-Biljetten betaalbaar 2 of meer jaren na de uitgifte zijn groot ƒ100 of ƒ1000, met Coupons voor den jaarlijkschen intrest. Op de overigen is de rente per dag uitgedrukt. Voor de kortere termijnen zjjn de Biljetten groot ƒ90, ƒ360en ƒ1080. Men kan die echter in ieder bijzonder geval ook voor elke andere som, naar verkiezing doen invullen. De ROTTERDABSCHE RANK vestigt bij deze in het bjjzonder de aandacht van Heeren Administrateurs van Spaarbanken, Publieke en Particuliere Instellingen van WeldadigheidRentmeesters enz,, op deze wijze van Geldbelegging, waardoor men bij het genot der gewone Rentevergoeding gevrijwaard is tegen de nadcclige kans van kapi taal-verlies, die door mogelijke daling der publieke fondsen steeds bestaat, en bjj deze Deposito's ten eenenmale vervalt. DE DIRECTIE. overtreft door hare heilzame eigenschappen alle andere middelenduizende en duizende herstelde lijders getuigen hare verwonderlijke geneeskracht. Het vooroordeel tegen de ES KVAl.EUTA wijkt meer en meer, en derzei ver gebruik onder de meer beschaafden en gegoeden neemt dagelijks toe. Vele beroemde Doctoren spreken er met zeer veel lof van en hebben ze met het beste gevolg aangewend, als: Professor Ure hij verstoppingen en zenuwachtigheid, Dr. Shoriand bij waterzucht en verstoppingen; Dr. Harvey bij diarrhaea en zenuw aandoeningen; Dr. Gattiker bij maagkanker; Dr. wdrzer bij tering, hoest en asthmaLandschapsraad von Polnitz genas daardoor van eene hardnekkige onder buikskwaal Generaal-Majoor King van verzwakking en zenuwongesteldheidde Heer Boisgontier van eene maagontstekingde Heer C. Hermann van kramphoesl. Ook hier te lande deelen ons de Heeren Huyskes te Zalt-BommelC. Bikkers te Gro ningen, Kiinger O. te Botterdam, Wagner te Delft, Urienbroek te Utrecht, Lebbing te DoesborghZwart te Gorredijk, en anderen, vele gevallen mede, waar de Bcvalenta leven en gezondheid schonk. De 8S-. V AI.IC N4' A herstelt de spijsverteringversterkt de zenuwen en lon gen zuivert het bloedbrengt nieren en longen in gezonden staatbevordert de geregelde werking der organen en geneest volkomen alle maaglijden van wel ken aard ookbenevens verslijming en onderbuikskwalenterwijl zij het ge bruik van pillenpoeders of mixturen geheel noodeloos maakt. Zwakke personendie de Beva'ienta als ontbijt en avondeten geregeld gebruiken zullen zieh er uitermate wèl bij bevinden. Kinderen, die de moedermelk moesten missen en alleen met de Bevalenta werden opgevoed, werden sterk en tierig. De Bevalenta is ook een goedkoop genees- en voedingsmiddelomdat zij de Me dicijnen oierbodig maakt en zóó geconcentreerd is, dat een lepel vol (naauwelijks eene waarde van ten hoogste 10 Cents representerende) een geheel bord soep oplevert, voldoende voor eenen maaltijd. Men lette er vooral op, dat iedere Bos, tot waarborg der echtheid, door »F. von WJNDHF.IM C°.VKIIliUOI'HI IN," geteckcnd is. De prijs der Bevalenta is: 87£ Cts, 2.ƒ3.50, ƒ8. ƒ16. Amsterdam, VEBKOOPllUIS. I.ciden I,. G. Dirks, Verkoophuis Donkerst. Delft, Wed. J. 'J'. Wagner. HaarlemJ. I'. Karthans. HaarlemW ed. de Lange en van Kek. 's Ilagc, Sack C". Oudshoorn, G. van der lionm. Woerden, G. G. II. van den Berg. en in de bekende depóts in de andere sleden.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 3