Z0MERZ9RG. L. YAH KAALTE, Breedestraat. Z O M E R-C O N C E R T E N, Per Telegraaf. FAILLISSEMENT. THEE-OOGST. BUITENGEWONE OFHUIMING itmoe- lialen. Tegen 9 ure liet de bisschop eene godsdienstige processie om het looneel van de ramp houden, mlatie ln latere beriglen wordt gemeld, dat het gelal der verbrande huizen niet s hun 200, maar *®8 bedraagt, en dat de schade op niet meer dan 3 millioen frs. rissen wordt begroot. ie ge. Te Cherbonrg is Maandag avond, bij bet afsteken van het vuurwerk en er ler viering van den naamdag des keizers, mede een groot ongeluk gebeurd, et ge- Een der stukken ontbrandde in eene verkeerde rigting, ten gevolge waar- stroo- ran eene vrouw aan het hoofd zoodanig getroffen werd dat zij onmiddellijk jood bleef; drie andere personen werden gekwetst, een hunner zelfs zeer i met zwaar. ast op Den 16dcn dezer heeft de jaarlijksche vergadering der vijf klassen van heel- liet instituut, onder voorzitting van den generaal Morin en in bijzijn van De een talrijk gehoor, plaats gehad. De prijs voor hel beste linguislisclie werk par- beslaande in eene medaille ter waarde van 1200 frs., is aan den heer A. keer Weber te Berlijn voor zijn werk over het metrum bij de Indianen toege- i man tend. De llebreeuwsche spraakkunst vau den heer Robbinowicz werd eene eervolle vermelding waardig gekeurd. De prefect van Avignon heeft in zijn departement de stierengevechten verboden. In de zuidelijke departementen behoort dit bloeddorstig vermaak nog altijd onder de geliefkoosde uitspanningen. Uit Rome wordt berigt, dat de moeder van den elfjarigen Cohen in hechtenis is genomen. Hare betnigingeu van smart over de verwjjdering van haar kind en hare pogingen om hem weder te zien, werden zoo luid ruchtig, dat zij opschudding op de straat veroorzaakten. Ook meldt men, dal de heer de Me'rode, minister van oorlog, ernstig ziek ligt. PltDISSËN. BERLIJN, 18 Augustus. Volgens de Nordd. Ztg. is de vertraging, welke de vredesonderhan delingen ondervinden, alleen het gevolg van de moeijelijkheiddie de rege- lelijk ling der financiële aangelegenheden tusschen Denemarken en de hertogdom- arop; men oplevert, waarvoor veel gedaan moest worden. Hel berigt, als zouden de groote Duitsche mogendheden ten opzigte van de voorloopige regering reeds een besluit hebben genomen, acht bovengenoemd blad onwaarschijnlijk, stigt Saksen heeft zijn voorstel bij den bondsdag ingetrokken, in het vooruit ziet zigt, dat het toch de meerderheid niet op zich vereenigen zou. In het Landsihing te Kopenhagen is, naar aanleiding eener interpel latie, door den voorzitter van den ministerraad verklaard, dat de constitutie van 18 November 1863 opgehouden heeft te bestaansedert de regering afstand heeft gedaan van Sleeswijk. De rijksraad, een uitvloeisel van die constitutie, zou dientengevolge ophouden te bestaan. Te Kopenhagen is dezer dagen teruggekeerd het 22sle regiment infan terie, thans nog 700 man sterk, liet heeft 1600 man op het slagveld verloren. liet dorp Rolingen, nabij Trier, is bijna geheel afgebrand. Slechts 14 huizen zijn gespaard gebleven. Het schoolgebouw, de kerk en het ge meentehuis zijn onder de vernielde gebouwen. In het dorp Juad, in Zevenbergen, zijn dezer dagen 34 huizen met bijbehoorende schuren afgebrand. Tc Foggiaop Veneliaansch gebied, heeft dezer dagen een oproer on der de vrouwen plaats gehad. Voor de betrekking van vroedvrouw hadden zich bij hel gemeentebestuur twee candidalen aangemeld, waarvan eene niet hoog in de achting der vrouwelijke bevolking stond aangeschreven. De keuze van den raad vestigde zich juist op deze, en toen dit bekend werd verza melden zich al de vrouwen voor het stadhuis en eischten op hoogen toon de intrekking van bet besluit, liet bestuur deed de policie aanrukken en na eene vrij ernstige worsteling met de vrouwen mogt zij er in slagen de rust te herstellen. Een aantal vrouwen werd in hechtenis genomen. stiger Het 120(1 klapi a het hun onen, goed ezind n zij geld- acht ïindt uide Icai I be gen ilitis doo: nea aro| 110: vai e d WEENEN, 19 Augustus. De Abendpost ziet in hel bezoek des konings van Prttissen een der beste waarborgen voor het behoud van den Europe- sclten vrede, van de veiligheid en onafhankelijkheid van Duitschland en te vens van de welvaart, ontwikkeling en rust van de staten van Duitschland. PARIJS, 19 Augustus. Ondanks eene ligte regen was de wapenschou wing allerprachtigster was eene groote menigte volks op het veld van Mars aanwezig en verdrong zich allerwege, waar de keizer en de koning van Spanje zich vertoonden. NEVV-YORK, 10 Augustus. RO.) De zuidelijken zijn uit Maryland teruggetrokkendoch werden door generaal Averill te Moorefield ingehaald en geslagen. De vloot onder het bevel van Farragut is het fort Morgan voorbij gevaren en den 5den naar Mobile genaderd. PARIJS, 20 Augustus. De Uloniteur meldt dat in Mexico verscheidene onbelangrijke gevechten zjjn geleverd tusschen eenlge benden en de troepen en dal de gezondheidstoestand der troepen niets te wenschen overlaat. MADRID, 19 Augnslus. De krijgsraad heeft den officier en de sergean ten van het regiment Saboya, beschuldigd van zamenzweringvrijgespro ken. De rust is hier ongestoord.. 8TADS-BERIGTEA. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leydendoet te weten, dat de ingevulde Palentbladenover het dienstjaar 1864 en 1865, voor de eerste drie Wijken, ter Secretarie dezer gemeente verkrijg baar zijn, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voormid dags tien tot des namiddags ten een ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden, 20 Augustus 1864. STOFFELS, Weill. 1. Burg. Gewezen vonnissen in strafzakendoor het Kantongercgt te Leydenop den 15den Augustus 1864. 9 wegens het op straat laten van honden, niet behoorlijk gemuilband, gedurende den tjjd door Burg. en YVeth. bepaald. 1 wegens het rijden op de kleine slraatsteenen. 1 wegens het op straat werpen van vuilnis. 1 wegens het ongedekt over de straal dragen van vuur. 5 wegens het baggeren buiten den bij de pachtvoorwaarden gestelden lijd. 1 wegens het baggeren in de Meerburger vaart. 10 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dron kenschap verlooiicn. ADVEÏ4TESTIEN. Heden overleed te Rotterdam, ten huize van den eerst Ondergeteekendc onze geliefde Moeder en Bclniwd-Moeder Mejufvrouw MARGARET1IA KOOL, Wedc. van den Heer W. J. Hoefman, in den ouderdom van 74 jaren. S. W. WOLVEKAMP. Leyden, 18 Augustus 1864. C. C. WOLVEKAMP, geb. Hoefman. W'. M. HOEFMAN. Voor de vele belangstelling bij ons Huwelijk ondervondenbetuigen wij onzen hartelijken dank. J. A. ALENSON. Leyden, 20 Augustus 1864. M. C. ALENSON, Haring. De rangregeling in den insolvent verklaarden Boedel van 11ERMANUS BADER, Broodbakker te Aarlanderveenis met de daartoe betrekkelijke bescheiden gedeponeerd ler Griffie der Arrondissemenls-Reglbank te Leiden, om aldaar gedurende veertien dagen te verblijven, ter inzage van een ieder. De Curator, Leiden, 20 Augustus 1864. J. A. van der LEE. Tweede Verificatie. De Schuldeischers in het Faillissement van ANTHON1E SOETER lloro- logiemaker en Winkelier, wonende le Leidschendamgemeente Stompwijk worden opgeroepen oui le verschijnen op de tweede Vergadering ler vcrifi- caiie hunner Schuldvorderingen, op Woensdag den 7dcn September 1864, des voormiddags ten elf ure, ter Raadkamer der Arrondissemenls-Reglbank te 's Gravenhage. De Curator in hel Faillissement, ML J. A. KRAMER. Dingsdag 33 Augustus 1864, HET ZEVENDE DER onder directie van den Heer II. VÖLXjHAR. Aanvang ten half zeven ure. De Thee van dit merk is alhier gedeponeerd en in pakken van 5, 2£ en 1 Ons te bekomen bij L. F. MEIJERAAN, Nieuwslraat. Prijzen van 60 Cts a ƒ2.50 per 5 Ons. HH. Winkeliers, Logement- en Kofifijhuishouders genieten op flinke be stellingen een ruim rabat. fpjr- Beste Koffij en Chocoladeprijs civiel. wegens het vergevorderde saisoen van een groote partij Schotsche en Blokruitenlichte JaponsloffenBarèges, Mozambikes, Neteldoeken en Orgondies. Voorts van eene groote partij Broderies, bestaande in Kragen, Mouwen, Manehei ten, Canesous, ge borduurde Kinderjurken, Blouses, Cheinisettenenz. Zwarte Zijden 5/4 breed ƒ1.40, 6/4 ƒ2.50, 8/4/3—. Glacé Handschoenen steeds in alle soorten voorhanden van af 60 Cents. P. S. Nog een weinig voorraad van Mantels, die ti lout prix opgeruimd worden. Ontvangen een groote pari ij zwarte Dames GLACÉ HANDSCHOENEN, a 50 cenls hel Paar.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 3