Per Telegraaf. nog leefde, waar en in welken toestand liet zich bevond en eene opgave te ontvangen van hetgeen de gemeente voor het meisje had uitgegeven. In een tweeden brief bevond zich geld om het meisje in staat te stellen zich van Uloederen te voorzien en ten spoedigste naar Antwerpen te vertrekkenom daar haren vader te ontmoeten. 's GRAVENHAGE, 6 Augustus. Door Z. M. zijn benoemdlot bewaarder der hypotheken enz. te Breda de heer J. F. Rousseau, thans insprecteur der registratie Is" kl.tot in specteur der registratie lste kl. de heer W. Blaauw, thans inspecteur 2de kl.lot inspecteur 2de kl. de heer mr. P. Smissaert, thans inspecteur 3dekl. Dc officier van administratie 3dc kl. C. van Berkcl, onlangs uit O. I. in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gebragt. Door Z. M. zijn benoemd lot adelborsten der lste kl. bij de Ncd. zec- magt de adelborsten der 2dc kl. bij het kon. instituut voor dc marine te Willemsoord: S. II. Binkes, A. G. Ellis, M. C. van Doorn, A. Werumeus RuilingJ. LagaayS. T. Land, J. J. de Bruyne, H. Vrecdenberg, J. D. A. Nederburgh, II. F. Verheggen, II. J. J. Kempe, W. van Hasselt, G. 51. Dolleman, jhr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, D. J. W. A. G. Coops, II. L. C. Wolterbeek Muller, H. van den Pauvcrt, J. F. Hoffman, A. iVl. R. Wagner, J. Janse, C. Vreede, J. V. Wierdsma, L. Voute, II. J. F. MirandollcJ. II. Myer, W. G. van Nes, R. C. A. L. Jansen, D. Hordijk, N. J. lirunger, F. W. C. Ledeboer en J. P. Lubbe Rakker. Bij beschikking van den minister van marine van den 4dco dezer, zijn de jongelingen F. 51. CowanJ. Slesscmaker, W. Schutte, 51. Steeusma, G. Franken en Y. Bakker, benoemd lol kweekelingen aan 's rijks kweek school voor militaire geneeskundigenter opleiding tot officieren van ge zondheid bij de zeemagt. Met den 20slc" dezer is bet fregat met stoomvermogen Zeeland buiten dienst gesteld en de kapitein ter zee G. C. C. Pels Rijken eervol ontheven van het bevel over dien bodem, terwijl met den 21sten dezer in dienst wordt gesteld hel fregat met stoomvermogen Adolf hertog van Nassau, en liet bevel daarover opgedragen aan den kapitein Ier zee S. Faber Huys, thans non-actief. De verjaardag van II. 51. de koningin van Zweden en Noorwegen, prinses der Nederlanden, werd gisteren door liet uitsteken der vlaggen van openbare en particuliere gebouwendoor het bespelen van het carillon en hel houden van eene groole parade van hel garnizoen gevierd. Z.'K.H. de prins van Oranje, gisteren van zijne inspectie-reis terugge keerd, heeft terstond een bezoek gebragt bij Z. K. 11. den grootvorst-troon opvolger van Rusland. De minister van oorlog zal Dingsdag aanst.en die van justitie op Woensdag en Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. 51en verneemt, dat ook de minister van justitie voor ecnige weken de residentie zal verlaten. Gisteren morgen is Z. E. de commissaris des konings in Zuidholland, vergezeld van een hoofdambtenaar van hel provinciaal bureau, uit deze resi dentie vertrokken, om een bezoek te brengen aan de dorpen Oegslgeest, Warmond, Noordwijkerhout, Noordwijk, Katwijk, Lisse en Hillegom en aldaar de noodige inspectiën te doen en audiëntie verleenen. In de marscliroute van het 4C bat. van hel reg. gren. en jagers is eene verandering gebragt, namelijk: in slede van a. s. 5Iaandag zal liet eerst Woensdag den 10 dezer van hier naar de legerplaats te Milligen ver trekken en wel dien dag vroegtijdig van hier marcheren naar Rotterdam, en van daar per spoor naar Utrecht vertrekken; voorts blijft die marscli dezelfde als was voorgeschreven. BLUTENLANDSCHE IIE RIGIKN. ENG EL, AM». LONDEN, 4 Augustus. De Mom. Post beweert, dat de te Konstantinopel genomen maatregelen tegen de aldaar gevestigde zeiidings-vereenigingen te wijten zijn aan de on- voorzigtigbeid der zendelingen, die aan hunnen ijver weinig versland paren. Reeds in 1856 of 1857 bad de regering ben reeds gewaarschuwd voor de gevolgen van zekere overdrijvingen, waarloc hun ijver toen reeds was over geslagen. In Indië en West-lndië, in Nieuw-Zecland en China, kortom overal, waar wij door de uitbreiding onzer heerschappij in naauwe aanra king met hcidensche volksstammen zijn gekomen, zegt genoemd blad, is de ijver onzer zendelingen meestal schier nutteloos gemaakt door hunne onbesuisdheid en overijling. Volgens thans uit Konstantinopel ontvangen berigten is de zaak reeds tusselicn den Engelschcn gezant en de Porte geschikt. De inrigtingen der zendelingen worden weder geopend en de bekeerlingen voorloopig naar de provinciën gezonden. Gedurende de maand Julij zijn van Liverpool naar verschillende oorden der wereld vertrokken 40 schepen met 8291 landverhuizers, mccrendeels Ieren. Eene weldadige vrouw, die onbekend wenscht te blijven, heeft aan de nationale reddingboot-maatschappij eene gift van 5000 doen toekomen ten dienste van die instelling. Hierdoor is de maatschappij in staat gesteld nog 8 of 9 reddingbooten op de kust te stationeren. In eene steenkolenmijn, niet ver van Glasgow, heeft 5Iaandag och tend eene gasontploffing plaats gegrepen, waardoor twee arbeiders gedood en acht in mindere of meerdere mate gekwetst werden. Naar men nil Alexandria meldt heeft men vrees gekoesterd voor na- declige gevolgen van het buitengewoon spoedig wassen van den Nijl. Die vrees is echter thans verdwenen, daar de regering alle mogelijke middelen had aangewend, onder anderen door het verbeteren van de dijken, om de nadccligc gevolgen te keer te gaan. Hel onverwachte wassen van den Nijl zal zelfs van gunstigen invloed zijn op den katoenoogst, daar de liooger gelegene gronden, die voor de katoen-cultuur gebezigd worden, vroeg in liet saizoen geïrrigeerd zijn. In berigten uit New-York wordt de tijding van de bemagtiging van Atlanta door de noordelijken bevestigd. Deze plaats, het verecnigingsptini van vier spoorwegen, wordt van groot belang geacht. Omtrent de onderhandelingen over vrede lusschen het noorden en hei zuiden der Vereenigde Staten, waarvan dezer dagen in de berigten uil New-Yorkwerd gesprokenverneemt men nader, dat zuidelijke agenten, die zich te Cliftonhouse ophielden, in overleg traden met den heer Greely. H0! verzoek strekte tol het verkrijgen van een vrijgeleide naar Washington, ten einde aldaar persoonlijk met den president Lincoln over de voorwaar- den tot vrede te beraadslagen. Zij verklaarden daarbij, dat hunne zendin» slechts van algemeenen aard was. Deze aanvraag door tusschenkomst vjj den heer Greely aan Lincoln overgebragt zijndezond deze zijn secretary naar Greely, met liet antwoorddat er alleen onderhandeld kon worden oj den grondslag van de onschendbaarheid der Unie en de afschaffing der sli vernij. De agenten moeten daarop hebben verklaard, dat, indien alleen o| znlke voorwaarden aan den oorlog een einde kan komen, het geslacht; dn den vrede hersteld zal ziennog moet geboren worden. FRANKRIJK. PARIJS, 4 Augustus. Onze ministeriële bladen geven hunne ontevredenheid te kennen ove den loop der vredesonderhandelingen tusschen Denemarken en de Duitsd* mogendheden. De Patrie zegt: Vooral voor den sterke en den overwii naar is gematigdheid noodig om aanspraak op vertrouwen en toegenegei beid te hebben. Oostenrijk en Pruissen schijnen die waarheid niet te hel. ben begrepen. Dit bewijzen de nu onderteekende vredespreliminairen; wji deze berooven Denemarken geheel van Holslein, Sleeswjjk en Lauenbtug zonder te letten op afkomst en nationaliteit. Hel Deensclie kabinet heel vertrouwen in de edelmoedigheid der twee groote mogendheden van Duitse!' land gesteld, en daarom regtstreeksche onderhandelingen met haar aangi vangen; het kent nil dc male dier edelmoedigheid. In onze onpartijdigliei hebben wij van den beginne af de eisclicn der bondsvergadering ten aat zien van hel Duitsche gedeelte der hertogdommen reglmalig gekeurd. Dot; met leedwezen zien wij den bond gereed slaan om Scandinavisch grondgt bied en eene Deensclie bevolking bij zich in te lijven, be Pays en andet bladen spreken in denzelfden geest. Er zal eene commissie worden benoemd, aan welke de taak wori opgedragen om de geschiktste plaats en liet beste terrein te zoeken voor i) oprigting van het nieuwe Hólel-Dieu. De keizer moet hebben verlangd, di de eerste steen gelegd zal worden op 15 Augustus, maar er is geen middf op, om zoo spoedig reeds gereed te komen. Volgens de jongste berigten uit Arabic is het aantal pelgrims te SIckk dit jaar ongemeen groot, liet wordt op 200,000 begroot. In de heilij stad en in de omstreken heerschten besmettelijke en kwaadaardige koortsen die vooral aan de opcenhooping van bevolking werden toegeschreven. F KLISSEN. BERLIJN 4 Augustus. De berigten wegens den gezondheids-toestand des konings luiden zee bevredigend. Onder den gunstigen indruk der lijdingen uit Weenen heef de badkuur eene zoo gewenschte uilwerkingdal men het eindigen daarva: reeds tegen het midden dezer maand te gemoet ziel, en derhalve eene spot dige lerugkecring naar de hoofdstad mag verwachten. De Kreus. Zeil. beweert, dal thans, na het vaststellen der vredes preliminairen het bezetten van llolstcin door bondslroepcn onnoodig is se worden, en dat van Oostenrijk en Pruissen in de bondsvergadering voor stellen zijn te wachten om die bezetting te doen ophouden. 51en kan bierui: reeds opmakendat Pruissen en Oostenrijk bij den bond zullen aandringt! op het ontruimen van Holslein, en in de beide hertogdommen eene voor loopige regering zullen vestigenom die naar hunne inzigten te besturen. De Oesl. Zeit. meldt, dat in de vredespreliminairen een paragral voorkomtwaarbij Denemarken bij voorbaat alle beschikkingen van de beid! groote Duitsche mogendheden ten aanzien der hertogdommen goedkeurt. Volgens eene officiële opgaaf bevinden zich op dit oogenblik in Pruissei 4750 Deensche gevangenendie in verschillende vestingen opgesloten zijn. In Oostenrijk telt men omtrent 1500 gevangenen. Naar men uit Kopenhagen meldt twijfelt men of de rijksraad zjjm goedkeuring aan de vredes-voorwaarden zal hechten en is men er eenigzin; beducht voor onlusten. De Jutlandsche enclaves, welke door Denemarken worden afgcsiaai bij bet gesloten tractaal, zijn zeven in getal. Zjj zijn: 1°. de westelijkt helft van hel eiland Föhr met 10 dorpen; 2°. het eiland Amrum meti dorpen; 3°. hel noordelijke deel van het eiland Sylt met 1 dorp; 4°. dt zuidelijke helft van Röm met 7 dorpen 5°. de eilanden Oud- en Nieuw-5Ianöe; 6°. de Loharde op het vasteland van Sleeswijk met vier kerspelen7°. de 51ögel loiidernharde met het kasteel en graafschap Schnackenbnrghet adelljjkt landgoed Trapburg en vier kerspelen. De oppervlakte van het afgcstaiit terrein der enclaves bedraagt 6 a 7 vierkante Duitsche mijlen. 5Ien verneemt, dat bij het Keur-Hessische leger eenenieuwe soort van naaldgeweer in gebruik is, dat alle bekende juistheid-wapenen van die» aard in verschillende opzigten overtreft. PARIJS, 5 Augustus. De Moniteur meldt het volgende: Koning Leopold vail België is gisteren avond alhier aangekomenmen denkt dal hij vij' dagen alhier zal verblijven. De keizer wordt Zondag te Saint-Cloud verwacht. WARSCHAU, 5 Augustus, liet hoofd der nationale regering, dc lieer Traugolt, cn de hoofden der afdeelingen van het nationaal bestuur, de heeren Krajewsky, Toczyski, Ztilinsky en Jezwvanski, zijn lieden morgen vroeg op het glacis van de citadel opgehangen. 11 beambten der nationale regering hebben gratie van de doodstraf bekomendoch zijn deels tot dwangarbeid deels tot vestingstraf in Siberië veroordeeld. NEW-YORK, 27 Jnlij. Den 22s,en is bij Atlanta een wanhopig gevecht geleverd, dat zonder beslissendcn uilslag bleef. Sherman heeft eene stelling

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2