Rusland, niet zijn gevolg, de mis in de kerk van II. M. de koningin-moe der op den Scheveningscben weg bijgewoond. Voor liet prov. geregtshof in Zuidholland stond gisteren teregt A. van den Heuvel jr.oud 43 jaren, laatstelijk deurwaarder bij de reglbank te Dordrecht en het kantongeregt te 's Gravendeelbeschuldigd van valschheid in authentieke en publieke geschriften, door het, als bekleeder van een openbaren post, in het opmaken van zes aclen tot zijn post behoorende, bedriegelijk veranderen van het wezen of de omstandigheden dier aclen, door daarin valsche feiten als waar te slaven. Het hof heeft hem schuldig verklaard aan twee der valschheden en met aanneming van verzachtende omstandigheden hem veroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf voor den lijd van 3 jaren. Het 4de bat. van het reg. grenadiers en jagers, onder bevel van den majoor Beekmanzal Maandag den 8ste" dezer naar de legerplaats te Willi gen vertrekken, en op die reis verblijf houden te Leyden Bodegraven, Ulrecht en Nijkerk. Hel 3de bal., onder bevel van den majoor Ledel, ver trekt Dingsdag den 9dcoen zal achtereenvolgens verblijf houden te Ouds hoorn, de llaarzuilens en Harmelen en Utrecht, om vervolgens per spoor trein naar Putten te worden gevoerd en van daar naar hel kamp te marcheren. Aansl. Woensdag avond zal weder door het muziekkorps van het reg. grenadiers en jagers, voor de societeits-tent in het boschmuziek worden uitgevoerd. BUITKIVLANDSCHK BERIGTEN. Si ij I E. BRUSSEL, 3 Augustus. Hel manifest der linkerzijde, door 10 afgevaardigden geteekendis heden publiek gemaakt, liet treedt in eene wederlegging van het verwijt van on wettigheid, aan het bekende voorstel van den heer Orts gedaan. Het be schuldigt de reglerzijde, dat zij zich uit vrees heeft teruggetrokken en legt de handelingen der ministeriële partij in de schaal tegen de beloften der clcricalen. Ten slotte zegt hetdat de tegenwoordige verkiezings-strijd niet zal loopen over ministeriele beginselenmaar tusschen het stelsel van ker kelijke overheersching en vrijheid. EKGËLAA D. LONDEN, 2 Augustus. Vrijdag nacht ontdekte een lantaarnopsteker, dat zich aan het ijzeren hek rondom de S'. Pauls iemand had opgehangen. Bij onderzoek van ecnigc bij den overledene gevonden papieren bleek het, dat hij ten jare 1810 te Maastricht geboren en luitenant bij het 8sle bat. inf. van het Nederl. Indi sche leger was, met name B. Het Nederl. consulaal had hem van het noo- dige geld voorzien, om naar Amsterdam te vertrekken; hij schijnt het ech ter hier uitgegeven te hebbenalthans men vond slechts 2 centen bij hem. Nabij Bromley is in de vorige week zulk een groot gedeelte heidegrond in brand geraakt, dat dit looneelvooral des nachts, eene zee van vuur aanbiedt; men is bezig wijde greppels te graven, teneinde den verdcrert! voortgang van den brand te sluiten. Vrijdag II. is op den spoorweg nabij Grimsby een man, die in een beschonken toestand verkeerde, dwars onder een aldaar voorbijkomenden trein geraakt, met het gevolg, dat hem de beenen werden verpletterd en het hoofd letterlijk van liet lijf werd gescheiden. Op den zuidoostelijken spoorweg is gisteren een treinvan hier ko mende, bij het station Margate ten gevolge van onachtzaamheid tegen een trein gereden, die naar Sandwich moest. De schok, die daardoor ontstond, was zoo hevig, dal de wagens van den laatstgenoemden trein over elkander werden geslingerd. Een aantal personen werden bjj dit ongeval gewond. Ten laatste werd uit de overblijfsels nog eene vrouw te voorschijn gehaald, die kou daarna aan hare verwonding overleed. Men heeft ook herigt ontvangen, dat op den Erie-spoorwegvan Port Jervis naar de vallei van Delaware (V. Stalen) weder een ongeluk heeft plaats gehad. Een trein met 958 passagiers, waaronder een aantal landverhuizers, is tegen een anderen trein van 50 wagens aangereden, die, met steenkolen geladen, in vollen gang in de tegenovergestelde rigting aankwam, juist op een punt bij eene draaijiug, alwaar de machinisten, door hooge rotsen en andere be letselen de treinen eerst in het oog kregen toen zij reeds op een korten afstand tegen elkander kwamen opstoomen. Hel gevolg hiervan was, dat de eerste waggon van den trein met landverhuizers totaal werd verbrijzeld, waardoor 36 passagiers, benevens de machinist en de stoker een plolselin- gen dood vonden. De meeste lijkeu vond men deerlijk verminkt, terwijl later nog meer dooden en verbrijzelde ledematen werden gevonden en er overigens vele personen zwaar gewond werden. EKANH ItMit. PARIJS, 2 Augustus. Te Versailles worden groote toebereidselen gemaakt voor de ontvangst van den gemaal van koningin Isabella van Spanje. De keizerin houdt daarover liet opzigt en naar men verneemt zullen de te zijner eer te geven feesten allcrluisterrij kst zijn. De maarschalk Mac Mahon vertrekt den 25slcn Aug. naar Algerië om zijne betrekking van gouverneur-generaal te aanvaarden. In September zal hij zich persoonlijk aan het hoofd eener expeditie stellen. De Mexicaansche generaal Almonte is tot grootkruis der orde van hel Legioen van Eer benoemd. Omtrent het te Konstantinopel voorgevalléne ten opzigte van eenige aldaar gevestigde godsdienstige genootschappen verneemt men thans het vol gende: Een aantal policiedienarcnregtstreeks uit het ministerie van policie gezonden, hebben zich naar den boekwinkel en het locaal der Amerikaan- sclie zendeüngpredikersdie in eenen khan of groote herberg in het oude gedeelte der stad gevestigd zijn, begeven en bevolen die inrigting te slui- j ten. Gelijke bezoeken ontvingen vervolgens het locaal van het Britsche en i buitenlandsclie bijbelgenootschap, dat van het Auglicaatische zendelingge- nootschap, van het genootschap voor de evangelieverbreiding eu van hei Amerikaansche bijbelgenootschap, alsmede de aan eenen inlander behoorende drukkerijdie door het laatst gemelde genootschap wordt gebruikt tot hei drukken eener Turksche overzetting van hel Nieuwe Testament. In al die inriglingen zijn de personen welke met de bewaring daarvan belast of er werkzaam waren, zonder omslag op de straat gezet, en zegels op de den ren geplaatst. Tevens werden drie houders van de khans, waarin de boven bedoelde inriglingen gevestigd zijn, in hechtenis genomen]en wel, naar ge. zegd werd, om reden dat zij nagelaten hadden de overheden te onderrigten van de pogingen der zendelingen om proselyten te makc-ndoch na eene korte opsluiting werden zij weder vrijgelaten. Ook werden gelijkip; verscheiden inlandsche bekeerlingen gevat en voor den minister van policie gebragt; in antwoord op de hun aldaar gedane vragen verklaarden zijdat zij tot het protestantsche christendom waren overgegaan, en hielden zij staande, dat zij regt op godsdienstvrijheid hadden, daar deze door den vo. rigen Sultan evenzeer aan de Christenen als aan de Mohammedanen wa, gewaarborgd. Doch dit pleidooi baatte voor het oogenblik niet; en allen werden vooreerst opgesloten gehouden. Gelijk men weet zijn legen deze handelingen van onderscheiden zijdij protesten ingediend, maar de uitwerking daarvan is nog niet geblekei Sommigen willen weten, dat de Porte genoodzaakt was aldus te handelen, om te verhoeden, dat de godsdienstijver der Mohammedanen door storing de orde en veiligheid tot uitersten oversloeg. De Engelsche gezant heeft ttt behoeve der in hechtenis genomen protestantsche bekeerlingen onderschti den slappen gedaan, maar hunne vrijlating niet kunnen verwerven, omdal gelijk Ali Pacha had doen opmerken, verscheiden Muzelmansche priestes in de zaak betrokken waren. In den laatsten tijd, zegt men, zijn er me dan 3000 Mahomedanen tot het christendom overgegaan. Berigten uit Tunis melden, dat tusschen den Bey en de opstandeling; eene schikking lot stand is gebragt, hoofdzakelijk door vermindering dcrbtl lasting. 14 der voornaamste volksstammen hadden zich reeds onderworpei Dezer dagen is van wegc de regering de staat der werken tot dooi graving van den Mout Cenis opgenomen. Men weet dat die werken in gi volge eene overeenkomst door Italië uitgevoerd, doch voor een deel dop Frankrijk bekostigd worden. Er is geblekendat de spoorwcgtnnnel in bi met 30 Junij jl. geëindigde jaar nagenoeg 650 el is gevorderd; maar k werk wordt allengs moeijelijker, en men denkt deze gemeenschap eerst ovr een tiental jaren gereed te zullen hebben. PHCIISEI. BERLIJN 2 Augustus. De Staatsanz. deelt het berigl omtrent het vaststellen der vredes-prt liminairen en bet sluiten van den wapenstilstand mede. De voor Duilsch land zoo voordeclige voorwaarden, daarbij verkregen, zijn hier met genoegei vernomen. Een gerucht, dat onze regering voornemens is Lauenburg bi Pruissen in te lijvenals vergoeding voor de helft der oorlogskosten tei wijl de andere helft ten laste van Sleeswijk zal komenwordt door vela voor zeer waarschijnlijk gehouden. De Weener Abendpost zegt, dat bjj di laatstgevoerde ouderhandelingen Denemarken de overtuiging heeft gekregen dat het voortaan op de vriendschap van Pruissen en Oostenrijk kan rekenen Volgens berigten uit Kopenhagen werd onder de Pruissische troepei in Jutland ten noorden van den Lymfjord eene beweging naar het zitidei opgemerkt; verscheiden plaatsen waren reeds door hen verlaten, en do 26stcn was te Frederikshaven de Deensche vlag weder geheschen. OOST-IK DIE. BATAVIA, 14 Junij. Door den gouverneur-generaal is de heer J. Dtxon, hoofdingenieur voix spoorwegen enz. in Ned.-lndië, belast met hel toezigt over de uitvoerim van alle werken, zoo van eersten aanleg als van onderhoud en overlie materieel en de exploitatie van den spoorweg van Samarang, langs Soon karta naar Djokdjokarta. De Java-Bode deelt mede, dat er te Maoekeen plaatsje op korlfi afstand van hier, eene oproerige beweging, echter van geringe beteekenis, heeft plaats gehad. Eenige inlanders, opgehitst door een bekenden vage bond en dief, hebben zich gewapend naar den schout te Maoek begeven, en dezen niet vindende, een paar oppassers gedood, en de schoutswonin; in brand gestoken. Een dertigtal infanteristen, onder het bevel van da luitenant Timmerman, is voldoende geweest, om de rust te herstellen. Voorts deelt genoemd blad nog het volgende mede: De gouverneur-gent raai is heden morgen naar Samarang vertrokken, om dc werkzaamheda aan den spoorweg naar de vorstenlanden plegtig in te wijden. Dc Brouw, waarmede de gouverneur naar Samarang vertrokken is, is tot dat einde van eene kampanje voorzien, die, naar men zegt, voor eene som van 1400Ö vervaardigd is. Te Samarang aangekomen zal de gouverneur feestelijk ont vangen worden. Dc nationale vlag zal van ieder huis wapperen en du avonds illuminatie plaats hebben. Op den dag der inwijding zelve zal de hoofdingenieur der Java-spoorwegen eene rede houden, waarop de gouver neur zal antwoorden. Als van een meer praklisclien aard kunnen wij nog mededeelen, dat thans reeds aan het spoor werkzaam zijn een duizendtal vrijwillige arbeiders. Zoo zal lndië dus binnen weinige dagen juichen over datgene, wal nu lol stand zal komen, en waarnaar het zoo lang en zoo vurig gewenscht had. Wat de hier heerscbende epidemie aangaat, zoo zij» wij blijde te kunnen berigten, dat deze vermindert. Dc heden gevallen regen heeft veel afkoeling te weeg gebragtde drukkende warmte van de laatste weken was dan ook niet langer te verdragen. Omtrent den stand van zaken in de zuider- en ooster-afdeeling van Borneo zijn de volgende berigten ontvangen, loopende lot den 3dcn dezer. De rust werd ter hoofdplaats Raujermassing en omstreken niet gestoord. In de afdeeling Marlapoera, Amoenlhay en Tanahlaut werd door het uitzet''

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2