vallen ile militaire overheid des noodig zelve handelend moet kunnen op treden Die uitzondering is vervat in art. 33; maar in alle overige gevallen kan de militaire overheid aan de ingezetenen gecne enkele verpligling opleg gen, noch hen bij weigering tot iets noodzaken; de eenige bevoegdheid, welke aan de militaire overheid wordt toegekend, is het doen der aanvrage voor het benoodigdc aan den burgemeester. Ecne eenvoudige vergelijking met de bepalingen der vorige wets-onlwcrpenwelke aan de militaire over heid de bevoegdheid toekenden om zelve de vordering te doen, en om zich, bij weigering of nalatigheid der inwoners, met den sterken arm het noodige te verschaffen, zal doen gevoelen van hoe veel belang het beginsel, in het tegenwoordige wets ontwerp iieèrgclc-gd, mag geacht worden te zijn. 's GRAVEN II AGE 14 Julij. Tot burgemeester der gemeente hel Bildtprov. Frieslandis benoemd de lieer A. J. van Aisrna. Z. !Y1. heeft goedgevonden te benoemen tot 2dcn luit. bij hel wapen der infanterie: bij het 2dc reg. J. Olferhaus, J. J. Wierts, jiff. A. C. J. Wil- tert en P. Vinkhuyzcn; bij hel 3d» reg. J. J. van Tubergeribij hct4dereg. A. U. F. Birnie, M. A. J. L. Keulemans en A. 11. .1. C. 'leiders; bij hel 8sld reg. J. M. Campbell, jlff. W. P. Six en J. II. Bachicne; tol 2dc" luit. bij liet wapen der cavalerie: bij hel lsle reg. dragonders E. J. Gclderman; bij het 2dc reg. dragonders W. E. A. YVupperman, jhr. VV. F. II. van de Poll eu J. ill. Simon; bij het 3d" reg. dragonders jlff. L. J. Tindal en jhr. 1, K. VV. haron van Itlersnm; bij bet 4dc reg. dragonders jhr. A. J. Bo'reef de Maurcgnaull; tot 2d™ luit. bij hel wapen der artillerie: bij het icg. veldartillerie W. A. Kuyck, P. G. van Harpen Kuyper, J. I. C. Hin- lopcn en VV. P. Voeren; bij het lstc reg. vestingartillerie S. A. Bisschop en A. II. van Breda; bij liet 2dc reg. vestingartillerie 11. M. Engelhard, A. M. van der Lee, J. 1). T. VV. Jans, J. D. Onderwater en P. E. Boele; bij hel 3<ic reg. vestingartillerie B. Reiger, J. II. van Waszink, A. Granpré Mo lière, J. A. Ondcmans, J. A. Zonnevyllc en F. Mossel; bij bet reg. rijdende artillerie M. J. E. Virnly van Pouderoyen en II. G. A. de Bracouier van Nes; tol 2dcn luit. bij het corps ingenieurs, mineurs en sapcurs It. J. van Moock A. M. PolvlictG. J. Blaauw en W. K. T. Egter; tot 2dc" luit. bij het leger in Oost-lndië: bij bet wapen der infanterie G. 0. S. A. Camphuis, A F. Verbeek, F. Anten, II. J. N. Geels, II. E. Schoggers, jlff. A. M. van der Does de Bije, J. II. Nuysink, C. van Vleuten, J. II. de Bruyn, J. E. VV. van der Mark, VV. A. A. Visser, J. C. F. SchoggersT. J.Mcis, A. Backer, .1. VV. StcmfoorlG. J. A. Beunk, A. U. Hofman en J. M. Judnbij het reg. O. 1. cavalerie J. B. G. Welters en E. A. van der Das sen; bij het wapen der artillerie B. T. l'.lias, C. Koels, E. II. Burnaby Lau- tier, F. 11. Vervat, M. Burgersdijk en K. J. Julius; bij het corps der genie en sapcurs A. J. J. Staal, J. S. Broedelet en P. L. Dnmoulin. Al de be noemden zijn kadets herkomstig van de kon. militaire akademie. Door de commissie, belast met hel eindexamen aan 's rijks veeartsenij school zijn tol veeartsen bevorderd de kweekelingcn dier schoolE. Over- bosch, A. F. Sliekel Schoemaker, J. E. Reichman, M. Stoffels, J. G. S. lieden is door de eerste serie van het lste reg. vestingartillerie, onder bevel van den majoor baron van I.ynden, het artilleriekamp te Waals- dorp betrokken. Naar men verneemt zal aanst. Zondag door het muziekkorps van het reg. grenadiers en jagers weder muziek voor de socicteits-tcnt in het bosch worden uitgevoerd. In de zitting der prov. stalen van gisteren is beraadslaagd over een voorstel tot het aanbieden van een adres aan de regering, waarbij zou wor den verzocht om een licht- of vuurschip op den Banjaard te vestigen, lot betere verkenning van dat vaarwater, liet oordeel over bel nut van derge- lijken maatregel bleek zeer verschillend te zijn; ten slotte is een voorstel van den heer Hein, om tot de orde van den dag over te gaan, in het ver trouwen op de zorg der regering voor alles wal tot bevordering van handel en scheepvaart kan strekken, aangenomen met 59 tegen 8stemmen. Daarna zijn aan de orde gesteld de beraadslagingen over bet voorstel van gedep. staten tot het verleencn van eene subsidie van 300,000 voor den aanleg cener zeehaven op bet strand te Schcveningendoor eenen spoorweg in di recte verbinding met bet groote spoorwegnet in Europa te brengen. De lieer Jongkindt Coninck betoogdedat, om de eventuele verbinding aan het groote j spoorwegnel van Europa werkelijk van het meeste belang voor de provincie te doen zijn, die aansluiting over Lcyden te Woerden zou moeten plaats hebben, vooral omdat Leydcn het middelpunt is van den Hollandschen spoor weg, die rigting de Rijnstreek omvat en die aansluiting z. i. als de kortste en doeltreffendste verbinding moet worden beschouwd; vooral achtte hij ook de door hem gcwcnschlc verbinding raadzaam met liet oog op den aanstaan» den aanleg van ecne vluglhavcn te Katwijk. De heer Tieboel Siegen- beck verklaarde in dat gevoelen te deelen maar wenschtc zich op het stand punt te houden, waarop gedep. staten en de commissie van rapporteurs zich hadden geplaatst, door namelijk cene spoorwegverbindingonverschillig welke de rigting moge zijn, aan liet voorstel te verbinden. Voorts waren eenige leden voor het uitstellen der behandeling tot de najaarsvergadering, op grond dat men nog niet voldoende omtrent deze aangelegenheid was in gelichtwaartegen de voorzitter zich echter ten stelligste verklaarde. Ten slotte is het voorstel van gedep. staten aangenomen met 61 legen 4 stem men. die van de heeren Löhnis, Hoffman, Roest van Limburg en Hein. Van deze beslissing zal aan den minister van hintten), zaken kennis worden gegeven. In de zitting van heden is de begroeting der kosten van het prov. be stuur, voor zooveel het rijksbestuur betreft, voor 1805, met algcmeene stemmen aangenomen. De post van jaarwedde van de vaste ambtenaren en bedienden werd daarbij tol een hooger bedrag uitgetrokken. Vervolgens is de begrooting van enkel prov. inkomsten en uilgaven voor 1865 in be handeling gekomen waarover de beraadslagingenbij het afzenden van dit li berigtlot boofd-t. VIII gevorderd waren. Door 1. M. den koning is de commissie uit de statenbelast met bet uit- brengen van rapport over hel ontwerp-reglement op de wegen en voetpaden, gemagtigd na de sluiting van de zomervergadering hare werkzaamheden voort te zetten. BUITENLANDSCmC BERIGTEN. ENGBLAN I». LONDEN 12 Julij. Van wege het lagerhuis is, ingevolge zijn besluit betrekkelijk de Deen- sche zaak, een adres aan de koningin aangeboden. 11. M. heeft dat beant woord met de betuiging, dat zij zich verheugde over de instemming met hare vredelievende staatkunde. Te Times is van gevoelendal men uil de jongste beraadslagingen in hel lagerhuis de gevolgtrekking kan maken, dal Engeland ecne volslagen verandering in zijn stelsel van buitenlandsche staatkunde moet brengen. |)0 natie toch is van oordeel, dal de regering zich voorlaan onthouden moet van cene inmenging in de zaken van andere landen. De natie, dit is duidelijk genoeg gebleken, wil vooreerst in geen oorlog gewikkeld worden, met het doel om de buitenlandsche betrekkingen te regelen naar eigen goedvinden; zij wil ten andere ook geen bedreigingen doen hoorenals men niet gezind is daaraan volledig uitvoering te geven, en daar zij dus noch van cct oorlognoch van bedreigingen wil wetentenzij hare eigen belangen regt- j strecks in de zaak betrokken zijn, moet de regering zich alleen vergenot- gen met hel uilen van haar gevoelen, als die wetliglijk gevraagd wordtin hare hoedanigheid als groote mogendheiden moet zij vooral die bemoei zieke leiding in de diplomatie vaarwel zeggendie ecne overoude gcwoonn is geworden. Onder voorzitterschap van lord Stratford de Redcliffe heeft alliiet eene vergadering plaats gehad, met het doel om ten behoeve van de na» Turkije geëmigreerde Circassiërs een fonds van ondersteuning op te rigtci Verscheidene voorname personen waren ter vergadering tegenwoordig. Mei heeft besloten een beroep te doen op de Britschc natie, ten einde hel lit oogde doel te bereiken. -— De Indische regering heeft gemeend de honende mishandeling van lit Britschc gezantschap ir. Bhootan te moeten wreken, doch zonder centi krijgstogt naar dat schier ontoegankelijk bergland te wagen. Er is beslt ten aan de bevolking van Bhootan den toevoer uit Britsch-Indië, dien ij grootelijks behoeft, af te snijden, de vtuchtbare vlakten op de zuidelijlti afhelling van het gebergte, hetwelk zij bewoont, haar te ontnemen en bi bel Britsche grondgebied in te lijven, en het jaarlijksch subsidie van ÏOOOI ropijen, hetwelk uit de Indische schatkist aan een deel der bevolking wen betaald, in te trekken. Gisteren morgen zijn de magazijnen van gemberbier en sodawater vat den beer Davis, in Princess-street en Stamford-street, benevens eenige aan grenzende gebouwen, een prooi der vlammen geworden. - "o jt oen verschrikki lgke misdaad gepleegd. De heer Thomas Briggs, eerste bediende bij lii bankiershuis Robarts, Curtis C». alhier, is in ecu rijtuig der eersteklas op genoemden spoorweg aangevallen vermoord, geplunderd en vervolgens tii het rijtuig geworpen. Ten 7 ure 's avonds begaf hij zich in een omitibi om per spoor naar Hackneydigt bij de hoofdstad, te vertrekken. Tusscliti dien tijd en het oogenbiik dat de misdaad ontdekt werd, zijnde omstreek 10£ ure 's avonds, had men niets omtrent hem vernomen. De afdeeling eerste klasse, waarin hij plaats had genomen, was geheel bevlekt met bloei Het slagtoffer is gevonden op weinig afslands van cene brug, en men vei moedt dat de moordenaar het voornemen gehad heeft liet in de rivier li werpen, toen hij het uit hel rijtuig slingerde. Men heeft kunnen nagaan, dal er cene worsteling heeft plaats gehad, en onder de wonden, die aai het slagtoffer waren loegebragt, was er meer dan eeuc doodelijk. Ton men hem vond leefde bij nog, maar de dood is spoedig gevolgd; hij kwal niet meer lot bewustzijn, welke pogingen men ook aanwendde. Zijn hor- logic, zijn gouden ketting en zijn gouden bril zijn door den moordenaar gestolen. Niettegenstaande onmiddelijk alle pogingen in het werk zijn ge steld otn hem op het spoor te komen, is men tot nu toe daarin niet geslaagd. Naar men zegt, heeft de policic het signalement bekomen vai den persoon, die gezegd wordt niet den vermoorde in hetzelfde rijtuig ge zeten te hebben, en die later, daar hij van plaats verwisseld had, de aan dacht van een of meer passagiers lot zich getrokken heeft. I11 Oost-Canada is op eene brug nabij St. Uiiairc een spoortrein nil liet spoor geraakt en naar beneden gestort. Bij het afzenden van bet lie rigt waren reeds 34 dooden en 350 gekwetsten van onder de verbrijzelde wagens te voorschijn gebragt. Volgens berigten uit Bermuda zijn aldaar een aantal schepen, met katoen geladen, aangekomen, die de blokkade der havens van de zuidelijke staten hadden verbroken. FRANKRIJK. PARIJS, 12 Julij. De Moniteur deelt berigten uit Mexico van 14 Junij. Er waren weder hier en daar guerillabcnden door de Fransche troepen uiteen gedreven Ortega, een aanhanger van Juarez, had nog een leger op de been; maar het had gebrek aan alles en scheen builen slaat iets uit te riglen. 1» de provincie Vera Cruz en elders was reeds groote ontwikkeling der volks- bedrijvigheid zigtbaar; de gele koorts scheen dit jaar minder erg te licer- schcn dan doorgaans en had maar weinig slagtoffers gemaakt. Van den inlogt des keizers te Mexico sprekende zegt dat blad, dal de Indianen van aanmcrkclijkcn afstand zijn toegesneld om hem te verwelkomen en voor hein ecrebogen op te riglen. Gouden kroonenzeegeteekenen enz., waren uit den grond, waarin zij sedert lang begraven waren, opgedolven en voor dc voe ten van den nieuwen sonverein nedcrgelegd. Deze berigten, hoe gunstig ook,

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2