Het hof heeft, wegens het overlijden van Z. M. den koning van Wur- temherg, den rouw aangenomen voor den lijd van 10 weken. De minister van hinneni. zaken zal Zatnrdag aanst. geen gehoor ver- leenen. Ook de minister van koloniën zal tot nadere aankondiging geen gehoor verleenen. Men verneemt, dal er cene villa, naast het gemccnte-hadhuis te Schc- veningen gelegen, voor twee maanden gehuurd is, ten behoeve van Z. K. H. den grootvorst-troonopvolger van Rusland. De voorstellen lot oplossing der geschillen tusschen de gewone leden der Litteraire Sociëteit en de officieren van hel reg. grenadiers en jagers zijn bij meerderheid van stemmen der leden aangenomen. Men verneemt.dat onmiddelijk daarop de regiments-kommandant aan het bestuur der sociëteit heeft kennis gegeven, dat voorlaan de muziek van het reg. grenadiers en jagers voor de uitvoeringen in het Bosch weder beschikbaar zal wezen. Morgen zal door Z. K. H. prins Frederik, voorzitter van de hoofd commissie tot oprigling van het nationaal monument, in zijn paleis in de re sidentie, aan dat bestuur en eenige genoodigden eeu diner worden aangeboden. HUTTÊNLAi\DSGI1E BERIGTEN. ENGEL, AN LONDEN26 Junij. De vrees voor het geheel mislukken der conferentie is verwezenlijkt. Zij heeft in niet cenig opzigt een gunstig gevolg gehad. Naar men verneemt hebben in de laatste zitting de gevolmagtigden der oorlogvoerende mogend heden verklaringen voorgelezentvaarin ieder den tegenwoordigen staat van zaken van zijn bijzonder standpunt uiteenzette. Graaf Russell gaf een over- zigt van de werkzaamheden der conferentie, waarbij hij de hoop uitdrukte, dat, welke ook de uitslag van den strijd mogl zijn, de onafhankelijkheid der ücensche monarchie behouden mogt blijven. De heer von Bernstorff, de Pruissische gevolmagtigdc, las eenc verklaring voor, waarin de schuld van het afbreken der onderhandelingen op Denemarken geworpen werd. De Dcensche gevolmagligde liet deze aantijging niet onbeantwoord en zeide voorts, dat Denemarken zich nu ook niet meer gebonden achtte aan zijne vroegere toetreding tot het ontwerp van splitsing van Sleeswijk, door Enge land voorgesteld, cn even als vroeger het regl van opvolging op de geheele monarchie, krachtens het tractaat van 1852 verkregen, zou blijven hand haven. Dc vijandelijkheden tusschen de beide partijen zullen dus spoedig hervat worden, en welke houding ons kabinet daarbij zal aannemen is nog moeijelijk te gissen. Aan een krachtig optreden wordt niet geloofd. De Times meldt, dat de regering in het parlement zal mededeelendat zij aan den oorlog geen deel zal nemen, maar haar besluit nog eens over wegen zal, wanneer de oorlog zich mogl uitstrekken tot het Deensche grond gebied op het vasteland. Volgens hetzelfde blad zullen de Tory's een votum van wantrouwen in het kabinet voorstellen, cn zal de beraadslaging hier over de geheele week duren. De United Service Gazette verzekert, dat in dc magazijnen te YVool-i wich cn Pimlico bevel is ontvangen om het noodige gereed te maken en te houden voor het kleeden en uitrusten van 30000 man troepen. liet lagerhuis heeft zich vereenigd met de voordragt der regering om de rijks-postkantoren, die reeds als spaarbanken veel nut doen, ook als levensverzekcrings- en lijfrentekassen voor de min gegoede volksklassen te doen dienen. Bij die voordragt is bepaalt, dal er geene contracten voor uit- kceringen beneden 20 noch boven 100 door die alom van rijkswege te openen lijfrente- en levensverzekeringskassen zullen worden aangegaanen dat het bedrag der uitkeering zal worden berekend naar gcenen hoogeren rentctax dan drie ten honderd. Een brief in Daily IVetcsdoor een ooggetuige van het gevecht ge schreven verklaart dat de Kearsage niet gepantserd ismaar dat hetgeen tot die bewering heeft geleid, daardoor werd veroorzaakt, dat op de hoogte der machinekamer twee rijen ketens waren gehangen, waartegen de vijan delijke kogels veelal afstuitten; dat de Alabama, op het oogenblik van te zinken, wel degelijk cene witte vlag had geheschen en naar de Kearsage het verzoek zond om de bemanning te reddenhetgeen deze terstond deed en ook de hulp van den Deer hound inriep, die trouwens verscheiden dagen in dc haven van Cherburg naast den Alabama had gelegenom allerlei voor werpen van waarde over te nemenen die met Semmes en eenige andere drenkelingen terstond naar den Engelschen wal stevendeterwijl de krijgs gevangenen reglens aan den Kearsage hadden behooren overgeleverd te zijn. De begrafenis van het parlementslid Smith O'Brien heeft te Dublin aanleiding gegeven lot eene volksdemonstratie. Niettegenstaande de familie van den overledene ten sterkste er op had aangedrongen, dat men zich daar van zou onthouden, werd toch de lijkstoet voorafgegaan en gevolgd door ruim 3000 personen, allen met rouwstrikken aan den arm en waarvan eeni- genbij afwisseling elkander aflossende, de lijkkist droegen. Bij den op- togt zag men ook een aantal vaandels cn twee muziekcorpsen, welke laatste evenwel, ten gevolge van het verzoek der nabestaanden, zich niet deden hooren. Dc firma Lawrence en Fry, spoorweg-contractant, heeft hare beta lingen geschorst; de schulden bedragen p. m. 250,000 doch de vorderin gen van het huis worden gezegd meer te bedragen. Berigtcn uit New-York melden, dat de generaal Grant de basis zijner operatien naar de James-rivier heeft overgebragt. In Kentucky is Morgan, een aanvoerder van eene zuidelijke guerillabcnde, geslagen, liet huis van afgevaardigden heeft eene verbodsbepaling tegen den speculaliehandel in goud en wisselbrieven goedgekeurd. Volgens geruchten zou de minister van financiën een uit Duitschland ontvangen aanbod eencr geldlecning hebben aangenomen. De stoomboot Berkshire is op 9 Junij nabij Esop's Island, 8 mijlen be neden Roudout, met tusschen de 40 en 50 passagiers verbrand; de overige, ten getale van ruim 100, werden gered. FRANKRIJK. PARIJS. 26 Junij. De keizer en de keizerin van Mexico zijn den 29stt" Mei te Vcra-Crtiz aangekomen en zijn onmiddellijk van daar naar Mexico vertrokken. De Estafette bevat ongunstige berigtcn uit Mexico. Te Guadalajara is eene zamenzwering ontdekt, die vertakkingen had over het geheele land voor zoover het door het Fransche leger is bezeten zich ten doel stelde al de Franschen en hunne aanhangers over den kling te jagen. De bewo ners der hoofdstad hebben den 8s,cn Mei den verjaardag van de nederlaag der Franschen voor Puebla met zooveel opgewondenheid gevierddat men de voornaamste pleinen heeft moeten doen bezetten, lederen dag worden er billetten met de woordendood aan Maximiliaandood aan de Franschen aangeplakten personendie dezelfde kreten aangeheven hebbenin de ge. vangenis geworpen. De Moniteur deelt mede, dat de met de Japansche gezanten gesloten overeenkomst op bevredigende wijs de moeijeljjkheden uit den weg ruimt, die hadden kunnen voortspruiten uit dc vijandelijkhedenwaaraan onlangs een Fransch oorlogschip in de wateren van Japan bloot stond. Tevens wordt daardoor aan den Franschen handel gedurende den tijd, waarin het trak taat van 1858 van kracht is, het genot gewaarborgd van het verlaagd ia- rief, dat men onlangs verwierf als vergoeding voor de vertraging in de openstelling van sommige Japansche havens. Bovendien hebben de Japansche gezanten 192,500 frs. betaaldals schadevergoeding aan de familie van den luitenant Camus, terwijl zij tevens toezegging gaven, dat zjjne moordenaars zouden worden opgespoord en gestraft. Dc Mon. de Varmee deelt de volgende bcrigten uit Japan mede, waar uit men de reden zou kunnen afleidenwaarom hel Japansche gezantschap zoo spoedig Enropa heeft verlaten. De Taïkoen is in zjjne hoofdstad terug gekomen, na het doel, waartoe hij eene zamenkomst met den Mikado gehouden had, volkomen te hebben bereikt. Ten gevolge eener tusschen hen gemaakte schikking, zal de Taïkoen de werkelijke keizer van Japan wor den eenheid in de regering brengenhet staatsgezag in zijne hand veree nigen en de leenroerige magt der Daïmios, die een goed bestuur onmoge lijk maakten, vernietigen. Reeds heeft de Taïkoen al de tot de Oud-Ja- pansche partij bchoorendc ambtenaren afgezet en het hoofd van het zich thans in Frankrijk bevindende gezantschap terug ontboden om hem tot zgnen eersten minister te maken. Naar zjjn regeringsplan zal hij eene re gelmatige legermagt met Europesche officieren als instructeurs vormen, alsmede eene stoomoorlogsvlooten de spoorwegenden elektrischen tele graaf en de gasverlichting in zijn land invoeren. Dat alles is zeer gun stig voor de belangen van den buitenlandschen handel. Men tracht hier inschrijvingen te openen ten voordeele der naar Turkije gevlugte Circassiërsdie in een hoogst ellendigen toestand verkeerenomdat de schatkist der Porie onmogelijk in hunne behoeften kan voorzien. Men schat namelijk het geheele getal dier ongelukkige uitgewekenen op niet min der dan ruim 200,000 cn dat cjjfer vermeerdert nog dagelijks. Duizenden sterven dan ook van gebrek. De kapitein Semmes van den Alabama, benevens dc maritieme prefeet van Cherburg, bevinden zich op dit oogenblik beiden in deze hoofdstad. De laatstgenoemde vertrekt spoedig naar Fontainebleauterwijl de vrienden van den eerstgenoemde pogingen aanwendenopdat hij door den officieusen ver tegenwoordiger der Zuid-Amerikaansche regering aan den keizer zal mogen voorgesteld worden. Men gelooft echter niet, dat die pogingen zullen ge lukken. De assurantie-maatschappijen, door welke Couty dc la Pommerais het leven van zijn slagtoffer had doen verzekerenhebben thans besloten aan de beide kinderen van mevr. de Pauw de ingeschreven 550,000 fr. uit te betalen. Uit Cayenne verneemt men, dat de beruchte Giraud, die zich door zijne buitengewone bedrevenheid in het namaken van Fransche bankbillelten zoo gevreesd maakte, den 8stcn September uit de strafkolonie gevlugt is, waar hij zich als tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld bevond. Gisteren avond is alhier in het hötel Drouel verkocht een schilderijtje, niet grooter dan eene hand, dat, naar men zegt, door Rafaël op 12-jarigen leefijjd zou geschilderd zijn, cn de buste van koning Karei VIII voorstelt. Hel is aangekocht door den heer von Rothschild voor 2700 fr. Volgens berigten uil Rome is, ter gelegenheid van den verjaardag der krooning des Pausendoor den oudsten der kardinalen eene aanspraak ge houden, waarin hij het vertrouwen te kennen gaf, dat den Paus zjjne kroon niet zou worden ontroofd. De Paus heeft daarop geantwoord, dat hjj alleen van God hulp verwacht cn dat hij hoopte, dat de vijanden der kerk, naar het voorbeeld van Ahsalon in verzet komende, niet door lanssteken, maar door de stralen des lichts getroffen zouden worden. In zyn antwoord aan den senaat herhaalde de Paus de verzekering, hoezeer hij de vervolgingen betreurde, waaraan dc katholieken van de zijde der Russen blootstonden. De stad- was des avonde feestelijk verlicht. Aan 26 veroordeelden wegens politieke misdrijven werd vermindering van straf verleend. Uit Tunis luiden de berigten ongunstig. De Europeanen vertrekken meestal naar elders, omdat zij het ergste vreczen. Zelfs in de hoofdstad moet de geest alles behalve goed zjjn. Den 16Jen dezer werden daar twee Mallhezers op dc openbare straal vermoord en bijna tegelijker tijd viel dit te la Gouletle aan een officier van de Italiaansche marine te beurt en wel in eene drukke straat. PK (TISS EN. BERLIJN 26 Junij. Uil Kiel meldt men, dat onze regering te Frcderiksoord en te Moelle- mort geduchte versterkingen heeft doen opwerpen en die met zwaar geschut gewapendzoodal geen schip de baai in- of uit kan loopenzonder door het

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2