Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE21 Junij. Tot burgemeester der gemeente Broek is benoemd de heer G. W. C. van Dort kroon, ten einde deze betrekking gelijktijdig met die van burge meester der gemeenten Noord- en Zuidwaddinxveen te bekleedcn. Door Z. M. is eervol ontslag verleend aan de lib. M. D. W. Bloemcrs uit zijne betrekking van commies der posterjjen 2dc kl. en P. H.A.Slicher, op zijn verzoek, uit zijne betrekking van commies der posterijen 3de kl. Voorts zijn benoemd: tot commies der posterijen 2de kl. de heer P. F. de Friderici, thans commies kl.; lot commies der posterijen 3de kl. de hh. J. M. Vinckers en jhr. U. C. Sandberg, thans surnumerair der posterijen. Tot ontvanger der in- en uitgaande regten aan de Zuidwillemsvaart bij sluis n°. 16 onder Weert is benoemd de heer J. H. K. Godin, thans hoofd commies te Vaals, en lot ontvanger der directe belastingen enz. te Bergcyk, de heer H. Coops, eervol ontslagen meter-taxateur van den turf te Oldemarkt. Tot schoolopziener in het eerste schooldistrict van Zeeland is benoemd de heer dp. H. Polman Kruseman, te Middelburg. Door Z. M. is de kapitein ter zee II. Camp, aan wien het bevel over liet corps mariniers was opgedragen, op zijn verzoek, eervol afgevoerd uit liet corps zeeofficieren der marine en benoemd tot kommandant van dat corps. 1111. KK. HH. prins en prinses Frederik zjjn van het Loo op het huis de Pauw teruggekeerd. Heden is in de residentie aangekomen ZD11. de voormalige hertog van Brunswjjk met een aanzienlijk gevolg. Hij is afgestapt aan hel hotel Paulez alwaar voor hem apartementen op vorstelijke wijze zijn ingerigt. Hij zal aldaar verblijven tol dal zijn hotel, op den Korten Vijverberg, in gereed heid zal zjjn. Er hebben reeds proefridden plaats gehad met denjomnibus over den paardenspoorweg van hier naar Scheveningen. Men verwacht dat de dienst Donderdag zal wordeu geopend. BUITENLANDSCDE BERIGTEN. HELGIK. BRUSSEL, 20 Junjj. De beraadslagingen in de kamer van afgevaardigden over de ministe riële crisis, die gedurende deze maand bjjna onafgebroken hebben geduurd, zjjn geëindigd. Eene motie van den heer Nothomb, waarbij de kamer zou verklaren dal het ministerie het vertrouwen des lands had verlorenis met 57 tegen 56 stemmen verworpen. De vrije universiteit alhier heeft aan den heer Renan een leerstoel voor de llebreeuwsche en Syrische talen aangeboden. ENG ELAN D. LONDEN 19 Junij. In de gisteren gehouden zitting der conferentie is, naar men verneemt, door de onzijdige mogendheden een bemiddelingsvoorstel gedaan, dat door de Duilsche en Decnschc gevolmagligden ad referendum werd aangenomen. Engeland moet hebben voorgesteld aan eenen scheidsregler de beslissing op te dragen tusschen de door Pruissen voorgedragen scheidslinie van Apcnrade en de door de ontijdige mogendheden voorgestelde linie van de Schlei. Pruissen heeft er aangtu ^en dat de bevolking geraadpleegd zou wor den, en eenen wapenstilstand van zes maanden voorgesteld. Oostenrijk heeft zich voor eenen wapenstilstand van korleren duur verklaard. Ecnigen tijd geleden had onze gezagvoerder op de Goudkust eene ex peditie tegen den vorst der Ashautjjnen ondernomen, maar deze expeditie, door toevallige omstandigheden vertraagd, bereikte eerst hare bestemming bij hel begin van hel regensaizoenen daar geene aanstalten voor huisves ting en verpleging der troepen waren gemaaktis een groot aantal officieren en soldalen bezweken zoodal men de expeditie heeft moeten opgeven. Deze gebeurtenis heeft een der leden van het lagerhuis, den heer Hay, wiens broeder onder de gestorven officieren behoorde, aanleiding gegeven, om eene verklaring van het huis uit te lokken, dal het de achteloosheid, door de regering in deze zaak aan den dag gelegd, betreurde. Nadat lord Pal- merstou verklaard had, dat hij in dit voorstel eene partij-quaestie zag, is liet met 233 legen 226 stemmen verworpen. De bekende William Smith O'Brien, aanvoerder der Iersche opstande lingen in 1848, is te Brangor overleden. Dingsdag II. werd in de St. Pauls-kerk de 163slc jaarsvergadering ge houden van het genootschap lot voortplanting van het evangelie in vreemde landen. In 1863 bedroegen de inkomsten van het genootschap 107,000 Het wenscht dit jaar Ie voorzien in het geheel of gedeeltelijk onderhoud van 493 zendelingen en ecu groot aantal evangelisten en onderwijzers. Vrijdag II. heeft er een zware brand plaats gehad in de magazijnen van oliën en verfwaren van den beer Uevvetl. Van de zeven huizen, die de magazijnen uitmaakten zijn slechts twee behouden gebleven. Berigtcn uit New-York van 9 Junij melden, dat Grant gepoogd heeft de rivier Chickahomtny over te trekken, maar dat hjj met verlies van 6000 man is moeten terugtrekken. Volgens geruchten had Grant een nieuw plan ontworpen om Richmond te vermeesteren. FRANKRIJK. PARIJS. 19 Junij. Men wil welen, dat de keizer, door Engeland aangezocht om als scheidsregler in het Duitsch-Deensch geschil op te treden, een weigerend antwoord heeft gegeven. De Alabama, hel bekende kaperschip der zuidelijke staten van Noord- Amerika, dat zoo lang de schrik is geweest van de handelsvloot der noor delijken, heeft heden, even nadat het de reede van Cherbourg had verlaten eene ontmoeting gehad met de Kearsageeen oorlogschip der Unie. Ten 12 ure slaags geraakt, zag men het ten 1 ure de rcedc van Cherbourg we der naderen, door zijnen vijand vervolgd wordende. Eenigc oogcnblikken durna zonk het vaartuig in de de diepte. Het dagblad Le Temps wil weten, dat het Japanschegezantschap, we gens gewigtige tijdingen uit Japan, besloten heeft onverwjjld uit Parijs naar Jedo terug te keerenzonder andere landen van Europa te bezoeken. De minister van onderwijs heeft den keizer de onderleekcning aange boden van een besluit, waarbij dr. Colani wordt benoemd tot professor in de gewjjde welsprekendheid aan hel collegie van Straatsburg. Tc Nimes worden bijdragen ingezameld voor de oprigting van een standbeeld van den dichter Reboul. De gemeenteraad heeft daartoe voor 1000 fr. ingeschreven en den noodigen grond kosteloos afgestaan. Sedert eenige dagen bevindt zich hier een Engelsch geneesheerdie beweert de doofheid der doofstommen te genezen. Hjj heeft zijne methode in eene brochure ontvouwd en deze verzegeld bij de Fransche academie gedeponeerd. Dit schrijven zal na een jaar geopend en de methode dan algemeen eigendom worden. Tot zoolang heeft de Engelsche arts zich het uitsluitend regt tot uitoefening zijner methode voorbehouden. Voor iedere kuur neemt hjj 2500 fres. Volgens berigten uit Tanger heeft de Sultan van Marokko bepaald, dat het gehecle land voor den Europeschen handel open wordt gesteld. Dit be sluit heeft men te danken aan den herhaalden aandrang van de vertegen woordigers der Europesche mogendheden. PRUISSEN. BERLIJN 19 Junij. Volgens berigten uit Kopenhagen houdt men zich aldaar overtuigd; dat bij den afloop der wapenschorsing de vijandelijkheden zullen hervat worden. Het ministerie heeft het voornemen, om een of twee dagen voor het eindi gen der wapenschorsing een votum van vertrouwen door den rijksraad uit te lokken en dan rondweg te verklaren, dal Denemarken lot geene andere verdeeling van Sleeswijk zijne toestemming zal geven, dan in geval lot uit gangspunten worden genomen de sleden Sleeswijk en Husutn. De te Munchen door den beeldhouwer Enles gevonden bouwplannen betreffen, naar men thans meldt, niet den Dom te Keulen, maar dien te Ulm. Dezer dagen hebben onweders, gepaard met wolkbreuken, in verschil lende streken van Duiischland groole schade aangerigt. Allerhevigst was een onweder, dat den 15den in den Keurhessischen kreits Rotenburg uit barstte; in het dorp Berneburg verloren acht menschen door eene plotse linge overstrooming der Fulda het leven; ook zijn er ongeveer 800 schapen, 4 paarden en 80 stuks rundvee weggespoeld. Verscheidene huizen zjjn inge stort, andere door het water zoo beschadigd, dat zij op het punt zijn van in te storten. De meeste overige woningen zijn dermate gehavend, dat zij althans vooreerst niet bewoond kunnen worden. In onderscheidene plaatsen van Baden is door het werk van dr. Schen kel, «Karakterschets van Jezus" eene groole beweging ontstaan. Een 70-tal geestelijken uit Karlsruhe, Mannheim, Heidelberg, enz. hebben eene verkla ring uitgevaardigd, waarin zij zeggen, dat de schrijver door zjjn werk zich onbevoegd heeft gemaakt het leeraarsambt in de landskerk te bekleeden eu toekomstige geestelijken voor de kerk te vormen. Het voormalige hoofdcomité voor den opstand in Polen heeft een besluit openbaar gemaakt, waarbij kennis wordt gegeven aan de Polen, die zich buitenslands bevindendat na 15 e. k. geene geldelijke ondersteuning meer zal verstrekt wordendewijl geene gelden meer beschikbaar zjjn. FRANKFORT, 20 Junij. nel Frank/. Joiirn. bevat een bcrigl uit Wce- nen, waaruil blijkt, dal Engeland op de conferentie heeft voorgesteld, om de qtiaeslie der grensscheiding door scheidsregtcrs te laten beslissen onder voorwaarde, dat de grenslinie slechts zou mogen loopen binnen de van dc zijde van Duiischland voorgestelde linie van Apenrade Tonderen en de Schlei- linie. Graaf Rcchberg zou het voorstel van Engeland te Karlsbad ondersteunen. PARIJS, 20 Junjj. Dc Moniteur bevat het volgende: Dc Japansche ge zanten hebben heden eene laatste conferentie met den heer Drouin de Lhuys gehad. Zjj zullen morgen Parijs verlatenom regtstrecks naar Japan terug le keeren. PARIJS, 21 Junjj. De Japansche gezanten hebben, berigt dc Moniteur, vóór hnn vertrek de schikking getcekenddie ten gevolge hunner ambassade tot stand is gekomen. De berigten uit Japan blijven vredelievend. De onderhandelingen betrekkelijk een handelstraclaal met Zwitserland zjjn ge ëindigd en het tractaat is heden geteekend. MADRID, 20 Junij. Gisteren is er een ministerraad gehouden onder voorzitting der koningin. Het gerucht wil dat er zou besloten zjjn in de Peru-quaestie den oorlog te vermijden. Jaarlijksch Verslag van de Verceniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der lleederijen te Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee. In hel afgeloopen boekjaar zijn ontvangen Aan contributiën van de reeders, die zulks gedeeltelijk van de inkomsten der visschers afhouden: van 49 bomschuiten te Katwijk d ƒ3.— 147.- Aan jaarlijksche bijdragen van 50 cents of hooger- 939.10 giften van liet Koninklijk Huis- 600.— collecten1859.54 dc opbrengst van loterijen3444.75} idem van looneelvoorstellingen- 222.95 idem van een rederijkersvoordragt30.— idem van uitgegeven boekwerkjes282.32} giften- 6427.87 intrest 121.25 /1407Ê79" De Vereeniging heeft in dit jaar ondersteund de nagelaten betrekkingen (5 weduwen en 13 weezen) van de bemanning der verongelukte bomschuit de Industrieen eene weduwe, wier echtgenootten gevolge van een zeeramp op de bomschuit Zorg en Vlijt, overleden is en die haar met 3 kinderen heeft achtergelaten; verder de 6 weduwen en 13 weezen van dc bemanning van de door den storm op 3 en 4 December verongelukte bomschuit Vrouw

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2