mineurs en sapeurs, den 2don luit.-Uwarlierm. J. Wanjon, van het 8ste reg. J| inf.; bij de hospitaal-directeurs: lot kapitein-directeur van het groot rijks hospitaal te Utrecht, den l8te" ltiit.-adjudaul F. J. A. Smits, van het 4de reg. inf.; bij den prov. staf, lol luit.-kolonelden majoor C. A. Langguth, prov. adjudant in Zeeland; bij den plaalsel. staf: tot kolonel en plaatsel. komniandant 2de kl. te Nijmegen, den luit.-kolonel II. F. N. de Ronde, thans op non-activiteit; tol luit.-kolonel en plaalsel. kommandant 2dc kl. te 's Herlogeuboschden majoor J. P. Doelen, mede op non-activiteittol ma joor en plaatsel. kommandant 3dc kl. aan den Helder, den kapitein lste kl. A. L. van Loon, van hel reg. grenadiers en jagers; bij hel wapen der in fanterie: bij het l8le reg.: tot majoor den kapitein l',e kl. W. 11. Maclaine van het 2dc reg.; tol l8tcn luit. de 2de luit5. U. D. A. Gölz en A. P. Klercq, van hel corps; bij het 2de reg., tot kapitein 3de kl. den lsten luit.-adjudant F. J. Beltrani, van hel corps; bij het 3:lc reg., lot majoor, den kapitein lste kl. VV. F. Lc Maitrc, van liet reg. grenadiers en jagers; bjj hel 4de reg. tol kapitein 3de kl. den lslcn luit. M. 1,. Burgdorffervan hel instructie- bat uillonbij het 5dc reg., tot majoor, den kapitein lstc kl. W. vonWran- gel auf Lindenherg, van het reg. grenadiers en jagers; lol kapitein 3de kl. den l8'en luit. A. A. J. Nyland, van het lsle reg.; tot lslen luit. den 2den luit. G. J. Koolhaas, van hel corps; hij het 6df reg., lol majoor, de kapi teins lste kl. J. VV. G. Peltzer van het 5de en VV. de Jongh van hel 4de reg tol kapitein 3dc kl den lslen luit.-adjudant H. Sasburg; tot l8len luit. den 2den luit. J. N. Koelanls, lieiden van bet corps; bij het 7de reg., tol lsun luit. den 2den luit. L. Berkhout, van hel corps; bij het 8slc reg., tol Ion.-koloneldm majoor A. VV. II. Toewater, van het 6dc reg.; tot kapitein 3de kl. de l8le luit8.-adjudant J. F. L. Neeteson van hel l8le, en F L. J. van Dijk, van het 7de reg.; tot l8,en luit. den 2den luit. H. P. Cato van der Teen van liet corps; bij hel algemeen depót van discipline: lol luit-kolonel en koiiMiandant van het corps, den majoor A. P. Miltenburg, van het 5de reg. by hel wapen der artillerie te benoemen: bij den staf, tol kapitein den l8len luit. IJ. liullinger, magazijnmeester der artill. 2de kl. te Delfzijl; bij het jste reg vesling-arlill., tot lsten luit. den 2dcn luit. L Zegers Veeckens van hel corps; bij het 2d0 reg vestingartill lot kapitein 3de kl. den l8lcn luit. K. L. tan der Heyden, van hel corps. Voorts zijn overgeplaatst als kapi tein kwartiertn. 3dc kl. bij het reg. veld-artillde onder-intendant 2dc lel. ■I. G. E. Meimingh, en als lslcn luit.-administrateur van kleeding bij het l8lc reg. vestingartill., de l8I(n luit.-kwartiertn. A. G. A. Rant, van het l!tc reg. inf., en op non activiteit gesteid de kapitein W. 11. Dyckmeesier, van het 2de reg. vestingartillerie. De tweede kamer is thans bepaaldelijk tot hervatting van hare werk zaamheden bijeengeroepen tegen aanstaanden Dingsdag, 19 dezer. Be minister van marine z T Vrijdag aanst. geen gehoor verlcenen. Z. K. II. prins Napoleon, Zondag ten half zeven ure alhier aangeko men, is aan hel hotel van den Franschcn gezant afgestapt. Gisteren mor gen is hij met zijn gevolg en vergezeld van voornoemden gezant uitgereden om eenige merkwaardigheden dezer stad in oogenschouw te nemen. Z. K. 11. heeft o. a. de vergaderzaal van de eerste kamer, de modelkamer van de marine, de kon. bibliotheek in 't Voorhout, en de bazar van den heer Boer bezocht. Tevens vereerde de prins het magazijn van den heer Sarluis, an tiquair, in de Spuistraat, met een bezoek, alwaar hij onderscheidene aan- koopen deed. Ten 12 ure heeft Z. K. 11. Scheveningen bezocht. Aan het strand, waar zich de heer Maas, benoemd consulair agent van Frank rijk, bevond, uil liet rijtuig gestapt zijnde, is de prinsvergezeld van den heer Maas, over den straatweg van het strand naar hel gemeente-badhuis gewandeld, alwaar door Z. K. II. de reddingboot, de reddingmiddelen, het vuurpijlen-toestel eu de verschillende soorten van vischnetlen met zeer veef belangstelling bezigtigd zijn. Vervolgens heeft Z. K. 11. het Huis ten Bosch bezocht. Z. K. 11. is heden morgeu ten 8i ure, vergezeld van den Franschen ge zant, den heer Baudin met den gewonen spoortrein naar Rotterdam ver trokken. Z. K. II. heeft gedurende zijn kort verblijf in de residentie in sommige magazijnen vrij belangrijke aankoopen gedaan. Door de commissie, in de vergadering der prov. staten van Zuidholland van den 5dcn dezer benoemd, om te adviseren over een voorstel van gedep. slaicn lol beslissing der moeijelijkhedengerezen met de voormalige eige naren van hel vroeger Dagblad van Ziiidhollandover de opname van offi ciële stukken, uitgaande van de provincie, is rapport iiitgebragtwaarvan de conclusie strekt om 1°. de door ged p. staten genomen beslissing, da! de bedoelde schikking of overeenkomst door de plaats gehad hebbende overdragl van den eigendom van het Dagblad heeft opgehouden van kracht te zijn, niet te bekrachtigen, maar dat collegie alsnog te in'agtigen, die overeenkomst in behoorlijken vorm voor 1° October op te zeggen, met dien verstande, dat zij zal geacht worden met uit0 September dezes jaars op te houden2". de door gedep. stalen gevraagde magtigiug, oui zich in region te verzetten legen eeueii eventtielen eisch der voormalige eigenaars, vooralsnog niet te verleenen; 3°. overeenkomstig het voorstel van gedep. staten, dat collegie te magtigen, nadat de overeenkomst zal zijn vervallen, geen bepaalde Courant voor de op name van officiële stukkeu aan te nemen, maar daarvoor, iu den geest van dit rapport, te bezigen de Staats Courant en voorts zoodanige iu de pro vincie verschijnende dagbladen, als naar bevind van zaken meest geschikt zal worden geacht; 4°. gedep. staten uil te noodigen, in de zomervergadering zoodanige finantiëele voorstellen Ier tafel te brengen, als, met het oog op den gewijzigden toestand, uiogten worden vercischl. BUITËNLAMDSCIIK BERIGTKN. K Cr K LONDEN 10 April Door lord Palmcrston is in liet lagerhuis verklaard, dat de Duitsche bond hel voorstel betreffende de conferentie nog niet heeft aangenomen en dat die bijeenkomst dientengevolge lot den 208tcn dezer is uitgesteld. Zoo de bond alsdan nog tot geen besluit was gekomen, zon de conferentie evenwel niet langer uitgesteld worden. Voorts (helde hij mede, dat Frankrijk bereid was tot handhaving van het tractaat van 1852hetwelk hij hoopte dat ook het geval zou zijn bij de andere mogendheden die dat stuk mede ondertee kend hadden. De bewering van lord Palmerslon komt overeen met de verklaring van den Franschen minister van huitenl. zaken aan Frankrijks vertegenwoordi gers in het buitenland, maar daarin wordt nog gezegd dat Frankrijk, wan neer de meerderheid der mogendheden niet gezind is het tractaat van 1852 te handhaven, voorstellen zal een beroep op de bevolking der hertogdommen te doen. Mazzini heeft aan Garibaldi op het eiland Wight een bezoek gebragt en wel, naar men verzekert, op uitiioodigiug van den generaal. Aan de beurs is cene inschrijving geopend voor eenc nieuwe leening voor de Zweedsehe schatkist, ten bedrage van 2,223,000 De leeniog moet dienen tot het leggen van spoorwegen in Zweden. Bij een gisteren in Portpool lane uitgebarsten brand hebben twee kin deren, van 3 en 0 jaren, het leven verloren. Twee snelvarende stoombootenmet rijke ladingen bevracht, zijn van Liverpool naar een der zuidelijke staten van N.-Amerika vertrokken. Zij zullen trachten door de blokkade van Wilmington te sluipen. Beriglen uil New-York van 26 Maart melden, dat het eskader der Noor delijken, onder bevel van Porter, fort Russy en Alexandria aan de Roode Rivier heeft bemagtigd. De landstroepen der Noordelijken rukken in West- Louisiana voorwaarts. FRANKRIJK. PARIJS, 10 April. Naar men van eene goede zijde verneemt heeft de aartshertog Maximi- iiaai; de bestaande quaestiën wegens zijne erfreglen op den troon in dezer voege beslechthij behoudt gedurende een bepaald tijdperk zijne regten als agnaat en verliest zijne aanspraak daarop eerst na afloop van dien termijn. Deze schikking opent hem het uilzigt op ondersteuning aan gene zjjdc des oceaans en eventueel het terugtreden in zijne tegenwoordige regten, inge val het keizerschap niet van duur is. De heer Aranjuez, oud-minister van financiën in Mexico, heeft onlangs eene uitgebreide memorie opgesteld, waarin de slaat der financiën van zijn vaderland blootgelegd en op de hinderpalen gewezen wordt, die men nog zal hebben te overwinnen alvorens de geldmiddelen op goeden voet gebragt zullen zijn. Men is thans op hel denkbeeld gekomen, dat stuk in het Fransch te vertalen en te verspreiden, ten einde het publiek nopens de lec- ning de oogen te openen. Men verneemt dat er in den raad voor het openbaar onderwijs eene zeer hevige discussie heeft plaats gehad, naar aanleiding van hel voornemen van den heer Durny, om den heer Renan te veroorloven zijn cursus in de Hebreeuwsche taal te hervatten. De minister moet onverzettelijk bij zijn besluit gebleven zijn, om den heer Renan in zijne betrekking te handhaven. Door den heer A. Peyrat, oud-redacteur van la Presse, is dezer dagen uit- gegeven: la vie élémentaire et critique de Jésus, waarvan de conclusiën met die van het werk van den heer Renan overeenkomen. Dezer dagen is hier eene pensioenkas voor de hervormde predikanten van Frankrijk lot stand gekomen. De generaal Chabaud-Latour is lot voor zitter van het comité van beheer benoemd. Behalve de 100,000 fis., die haar onlangs door wijlen den heer Dassier werden vermaakt, bezit de kas nog 50,000 frs. hij inschrijving verzameld. Op last van den heer Boitelle, prefect van policie, heeft eene telling plaats gehad van de prostituees te Parijs, die bij de policie ingeschreven zijn. Haar aantal bedraagt 47000. Alhier is overleden de heer Vattemare, de bekende ontwerper van het stelsel van den internationalen boeken-ruilhandel. De stad S'. Malo is voornemens een standbeeld voor den heer de Cha teaubriand op te rigteu. Volgens beriglen uit Konstantinopel was aldaar een Pool, die, van een valschcn pas voorzien, met een Russisch schip was aangekomen, in hech tenis genomen. Eenige Polen, hunnen landgenoot ziende wegvoeren, wil den hem bevrijden en tastten de Turksche gendarmen aandezen maakten van hunne wapenen gebruik, met dat gevolg dal een der Polen gedood en twee anderen gekwetst werden. PRDIS8EKI. BERLIJN 10 April. Van het oorlogslooneel zijn de volgende beriglen ontvangen: In Jut land hebben bij Remmensbund op den weg naar Horsens en bij Conslantia gevechten lusschen Pruissisclie patrouilles en Deensche infanterie en cavalerie plaats gehad.' Onze huzaren hebhen eenige paarden buit gemaakt. Bij het Oostenrijksche corps voor Fridericia hebben mede eenige gevechten tusscheu patrouilles plaats gehad, en eene Deensche kanonneerboot heeft eenige scho len op eene hij Stenderup staande afdeeling gedaan. Uit de batterijen voor Duppel werd den 7dcn April van 9 ure des morgens af een lievig vuur op de vijandelijke werken onderhouden. De vijand beantwoordde hetzelve, doch met minder kracht dan tot nög toe. Voorts meldt men in een berigt uit Gravensteinvan II April: Heden nacht is eene nieuwe parallel aange legd. Een uitval der Denen werd afgeslagen, waarbij wij 1 doodc en 2 gekwetsten verloren. Het 4dc garde-regiment deed eene verkenning naar de zijde der schansen, en maakte daarbij 9 gevangenen, terwijl bel 4 ge kwetsten verloor. Eene vijandelijke afdeeling heeft tusschen Uaderslebcn en Apenrade eene landing gedaan Uit Kopenhagen meldt men van 9 April: De vijandelijke batterijen op Broacker hebben gisteren, na versterking ontvangen te hebben, een hevig vuur op Huppel geopend en 1150 scholen gedaan. Voorts heeft de vijand nieuwe loopgraven geopend en is onzen linker vleugel tot op 800 ellen ge naderd, in weerwil van hel vuur dat tegen hem gerigt werd. Wij hebben 70 man verloren. In onderscheidene bladen wordt zeer geklaagd over de moeijelijkhe den welke de belegering voor de Duppeler schansen ondervindt. De bodem is hier en daar zoo doorweekt, dat het onmogelijk is zvvaar geschut te plan ten. De drie duizend man infanterie, die aan de paral leien werken, staan tot aan de enkels in hel water, terwijl de raderen van de affuiten der 24-ponders soms tot aan de as in den grond zinken. Uit Kopenhagen wordt ook gemeld, dal een aantal Zweden, Finnen en Nederlanders, meerendeels officieren en burgers van goeden huize, aldaar zijn aangekomen en hel verlangen hebben te kennen gegeven om dienst te nemen in hel Deensche leger. De groote sneeuwstorm, welke in den nacht van 28 op 29 Maart woedde, heeft in Moravië en voornamelijk in de omstreken van Krcmsier, groote verwoestingen aangerigt. De zwaarste hoornen werden als een zwak riet geknakt. De telegraphischc gemeenschap is gestoord, omdat de paleu over eene groote uitgestrektheid tegen den grond zijn geslagen. Uit Warschau meldt men dat in Litthatien weder nieuwe benden op standelingen zijn verschenen, die echter gebrek aan wapenen hebben. ff ttSTËNRS.fii, WEENEN 10 April. De aartshertog heeft heden te Miramar de Mexicaansche deputatie ont vangen en de hem door haar overgelegde acte, waarbij hij de kroon van Mexico aanneemt, onderleekend. lil zijne toespraak, bij die gelegenheid ge houdenverklaarde de keizer dat, zoodra het land bevredigd zoude zijn, hij zich haasten zou het onder de bescherming der constitutionele wetten te stellen, en dal hij de dankbaarheid jegens den vorst, door wien de wederge boorte van Mexico mogelijk is gewordenniet uil het oog zou verliezen. Hij zou zich nog naar Rome begeven om den zegen van den Paus te verwerven.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2