LEYDSCIIE COURANT. 1805 VRIJDAG 11 DECEMBER. :'-• ".O'/- i\". 149. De Courant w'ordt Vrijdag uitgegeven, uit Zalurdag avond. MaandagWoensdag en Die tan Maandag komt De prijs der Courant is ƒ3.per vierendee'. jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. ISiNMNLAAÖSCll3 BEKI«iTE4 'li LEYDEN 10 December. PKOCEiVERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leydenom af te treden in 1867den 8st€n December 1863 zijn ingeleverd. Op heden den negenden December achttienhonderd drie en zestig, in de gemeente Leyden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens Ie negen ure. Het bureau is zamengesteld uit den heer m'. D. Tielwel Siegenbeek, burgemeester, voorzitter, en de heeren B. W. Wltewaall en P. L. Tichler, leden van den ge meenteraad stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 8"en December 1863 overgebragl uit de beide afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels dér bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zeshonderd achttien stembriefjes te bevallen. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn eten groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den voorzitter één voor één geopend en overluid toorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest zeshonderd en elf Van dit getal zijn uitgehragt op de heeren J. Scheltema '282 stemmen, D. L. Wolfson 125 stemmen, J. C. Zaalberg Sr. 72 stemmen N. J. Sanders 34 stemmenmr. H. C. J. Hoog 22 stemmen J. I. van Wensen 18 stemmen, mr. M. H. A. Lisman 6 stemmen, J. P. Rietbergen 5 stemmen J. M. E. Dercksen 4 stemmenmr. F. B. Coninck Liefsting en P. G. C. Eieemanieder drie stemmen, dr. G. W. A. Plaat, J. Hartevelt, mr. H. Obreen, prof. S. Vissering, W. C. BaertN. 11. de Graaf, inr. H. A. Neeb en J. L. A. De- sertine, ieder twee stemmen, L. SleenhuizenP. J. Zuurdeeg, H. 11. van Wensen, W. L. de Sturler, A. P. van den Berg, J. Kooreman, G. M. dc Graaf, A. H. R. van Geldel, J. de Rink, J. P. W. Schermer, J. Holtz, A. C. Leembruggen, P. II. J. Hofkes, J. Kros, J. C. Rijk, M. II. Esser, mr. J. T. Bodel Nijenhuis, L. W. Werninck, D. A. Schretlen, C. C. van der Hoek en dr. J. L. Frenay, ieder eene stem. Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen de heeren J. Scheltema en D. L. Wolfson. Geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, moet eene herstemming plaats vinden over de heeren JAN SCHELTEMA en DAVID LEONARDUS WOLFSON, die geplaatst zijn op de hij art. 11 der gemeentewet bedoelde lijst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 9dcn December 1863. D. TIEIiOEL SIEGENBEEK, Voorzitter. B. W. WTTEWAALL, I TICHLER, Stemopnemers. PROCES VERHAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leydenom af te treden in 1865den 8sten December 1863 zijn ingeleverd. Op heden den negenden December achttienhonderd drie en zestig, in de gemeente I.ejden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen ure. Het bureau is zamengeslcld uit den heer mr. D Tiehocl Siegenbeek, burgemeester, voorzitter, en de heeren B. W. Wltewaall en P. L. Tichler, leden van den ge meenteraad stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 8steD December 1863 overgebragt uit de beide afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zeshonderd vijftien slembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hehbrn ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als bet getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest zeshonderd en acht. Van dit getal zijn uilgebragt op de heeren: Mr. H. C. J. Hoog 201 stemmen, mr. M. II. A. Lisman 138 stemmen, J. I. van Wensen 86 stemmen, mr. F. B. Coninck Liefsting 66 stemmen, N. J. Sanders 34 stemmen, D. L. Wolfson 19 stemmen, J. Scheltema en J. C. Zaalberg Sr. ieder 10 stemmen, J. P. Rietbergen 5 stemmen, J. Hartevelt. J. M. E. Dercksen en mr. H. A. Neeh ieder 4 stemmen, mr tl. Obreen, E. J. Hoos ieder 3 stemmen, prof. H. J. Halbertsma en W. C. Baert ieder 2 stemmen, J. Kros, W. L. de Sturler, G. van der Veer, J. MeindershagenIt. Corts, dr. G. W. A. Plaat, P. van der Meer, P. G. C. Eigeman, J. C. Turion, Coenraad Lezwijn, G. M. de Graaf, J. Hollz H. J. Nijkamp, mr. J. L. Klaverwijden, A. Couvéc Jr.prof. S. Vissering en J. C. van der Tas Jr. ieder ééne stem. Hebben alzoo dc meeste stemmen verkregen de heeren mr. II. C. J. Hoog en mr. M. H. A. Lisman. Geene volstrekte meerderheid verkregen zijndemoet eene herstemming plaats vinden over de heeren mr. HERMAN CORNEL1S JOHANNES HOOG en mr. MAR1US HERMAN ANTON LISMAN, die geplaatst zijn op dc bij art. 11 der gemeentewet bedoelde lijst. En zijn legen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 9Je° December 1863. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Voorzitter. B. W. WTTEWAALL, I StemoVHeme„ TICHLERj stemopnemers. De afdeeling Leyden der Holl. maatschappij voor fraaije kunsten en wetenschappen zal Dingsdag aansj. eene vergadering met dames houden, waarin als sprekers zullen optreden de hh. mr. I. Capadose, van 'sHage, en 11. Bttrgersdijk, alhier. De Staats-Courant bevat de volgende mededeelingvan wege het dep. van buiten), zakenvan het schrijven, hetwelk Z. M. de koning op den 29sle0 November jl. heeft gerigt aan Z. M. den keizer der Franschenin antwoord op de uilnoodiging tot een congres: «Monsieur mon Frère, I'Invitation attssi cordiale que gracieuse que Votre Majeslé m'a adressée par sa letlre en date du 4 Novembre a pour but de réu- «nir les Puissances de l'Enrope a uil congrès, afin d'aviser sans système «précongtt attx moyens d'établir sans secottsse, sur des bases équitables, Ia «paix et la tranquillilé de l'Enrope. «Je rends hommage a cette généreuse pense'e de Votre Majeslé, et je «serai heureux, en m'associant acette idéé, de conlribuer de common accord avec tons les autres Souverains de 1'Europe a réaliser le but si noble que Votre Majesté s'est proposé d'atteindre, «Je saisis cette occasion de Vous renouveler les assurances de la haute «estime et de l'inviolable amitié, avec lesquelles je suis, Monsieur mon Frère, «La Haye, le 29 Novembre 1863. »de Voire Majeslé «le bon Frére, (Signé) GUILLAUME." Van wege het ministerie van koloniën is de aandacht gevestigd op eene advertentie, voorkomende in de Javasche Courant van 23 Sept.waarbij de resident van Kedirie bekend maakt dat de regering het voornemen heeft om eene uitgestrektheid van 500 bouws woeste gronden, gelegen in het dis trict Wlingi, afdeeling Blilar, residentie Kedirie, bjj contract voor een tijdvak van twintig jaren in huur af le slaan. Men zie verder de Staats- Courant van heden. Te Rotterdam heeft zich de commissie geconstitueerddie zich ten doel stelt het oprigten van een standbeeld voor Gysbert Karei graaf van Hogen- dorp. Zij beslaat uit de hh. mr. G. Mees Az., F. 's Jacob, dr. II. N. van TetitemJ. W. L. van Oordt en C. G. Schulze van Houten, gezamenlijk als commissie van uilvoering; voorts de hh. Joost van Vollenhoven, mr. W. S. van Reesema, D. Blankenheym mp. R. A. Mees, R Baelde. mr. A. tloynck van Papendrecht, mr. J. A. M. Bichon van IJsselmonde, I.. Pincofl's, II. W. A. van Oordt, mr. J. C. Reepmaker', J. H. C. van der Kun, mr. M. Mees, G. J. Huygen, R. H. Nierstrasz en H. Muller Sz. De hoogleeraren aan hel athenaeum illustrc, in vereeniging met de hoogleeraren aan de drie protestanlsche seminariën en aan de genees-, heel- en verloskundige school te Amsterdam, hebben besloten dat voortaan door de voornoemde hoogleeraren, alle vijfjaren eens, een getal van vijf prijsvra gen zal worden uitgeschreven, op zoodanige tijdstippen, dat de uitreiking der door de gezamenlijke hoogleeraren uitgeloofde gouden eerepenningen aan de schrijvers der antwoorden, die de bekroonittg waardig gekeurd zijn, zal kunnen geschieden bij gelegenheid der viering van elk lustrum van het athenaeum illuslre, te beginnen met hel jaar 1864. Als maatregel van over gang zijn thans vijf prijsvragen uitgeschreven, le beantwoorden vóór of op 1 October 1864, met bepaling, dal de uitreiking der toe te kennen eere penningen op 8 Jan. 1865 zal plaats hebben. Dc prijsvragen moeten in het Nederduilsch beantwoord worden. Tot de beantwoording worden toegela ten, behalve de studenten aan het athenaeum illnstre te Amsterdam, alle aan 's lands hoogescholenhet athenaeum te Deventer, de seminariën der onderscheidene kerkgenootschappen, de genees-, heel- en verloskundige scho len en de koninklijke academie te Delft studerenden. De A. C. deelt mede, dat voor eene schilderij van van der Heyden, berustende in de Westerkerk le Amsterdam een bod van 20000 francs ge daan is. De breede kerkeraad der Netl. herv. gemeente aidaar heeft aan de commissie voor de kerkgebouwen verlof gegeven om de bewuste schil derij te verkoopen.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 1