Per Telegraaf. legd en die ook eenmaal de laatste rustplaats van koningin Victoria zal zjjn. Het blok weegt ruim 17 ton; het heeft eene lengte van 9ieene breedte van 7J voet en eene daaraan geCvenredigde dikte. Het comité van de Britsche vereeniging lol bevordering der wetenschap pen heeft Newcastle aangewezen als de plaats harer 33"* jaarlijksche ver gadering; van de 4000 aangevraagd ter bestrijding van de kosten van het feest, was binnen zeer korten tijd drie vierde door de burgers van New castle en van de naaste omstreken geteekend. Naar men verneemt heeft er weder een ernstig ongeluk plaats gehad op den Great Western spoorweg; een twaalftal personen moeten daarbij ge dood zjjn. Behalve de Peterhoff, zjjn nog vier andere opgebragte Engelsche koop vaardijschepen door het prijzenhof te New-York verbeurdverklaard op grond, dat zij oorlogs-contrabanden voor de opstandelingen aan boord hadden. Beriglen uit New-York van 12 Aug. deelen het volgende mede: De generaal Meade, die reeds twee maal zijn ontslag gevraagd heeft, blijft daarop aandringen. Naar men verzekert zal hjj door den generaal Grant vervangen worden. Te Washington is door de republikeinen eene meeting belegd ten gevolge van het gerucht, dat de zuidelijken zouden aangeboden hebben om in de Unie terug te keereu indien hun aanneemlijke voorwaar den gesteld wierden. De Herald verzekert dat de president Lincoln van Frankrijk zou vorderen, dat het van het plan om in Mexico eene monarchie te stichten afzag. De regering der zuidelijke staten heeft vroeger reeds bevel gegeven om iederen voorraad katoen die gevaar loopt in handen der noordelijken te val len, te verbranden. Volgens de dagbladen uit die staten wordt daaraan, met hel oog op de vorderingen door de noordelijken in den jongslen tijd gemaakt, op verschillende plaatsen voldaan. In hel noorden van den staat Mississippi wordt al het in die streken aanwezige katoen aan de vlammen prijs gegevenen in de gcheele streek ten zuiden van Tallahatchie heerscht eene groote katoenbrand. Van 1 Januarij jl. tot op het begin van Augustus zjjn te New-York over zee aangekomen 86509 landverhuizers, dal is twee malen zooveel als in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Volgens de jongste berigten uit Japan heeft de regering de schadever goeding betaald, maar heeft de Mikado de uitdrijving der vreemdelingen en de sluiting der havens bevolen. FRANKRIJK. PARIJS, 20 Augustus. De keizer is, naar men verzekert, volstrekt niet ingenomen met hel vorslen-congres te Frankfort, omdat hij voorziet, dat de toenadering van Oostenrijk tot de overige staten van Duitschland te eeniger tijd van invloed zal moeten zijn op de buitenlandsche staatkunde van het Weener kabinet. De keizer heeft te Chalons de groote inrigling van den heer Jackson bezocht, om zich zelf een oordeel te vormen over de vorderingenonder diens leiding gemaakt in de kunstigmatige bevruchting der granen en ooft- boomen door den heer Daniel Hooibrenck. De keizer was over de verkre gen uitkomsten zeer voldaan en heeft den heer Hooibrenck hel ridderkruis van het Legioen van Eer geschonken. De jloniteur berigt dat in de omstreken van Damascus de rust we der verstoord is. De Beduinen hebben in de nabijheid dier stad herhaalde lijk detachementen gendarmes aangetast, waardoor onder de bevolking van Damascus groote bezorgdheid is ontstaan. De Turksche regering heeft ech ter krachtige maatregelen verordend, om die buitensporigheden tegen te gaan. Hel Poolsche comité alhier heeft eene vergadering gehouden om over maatregelen tot toezending van spoedigen bijstand aan de opstandelingen ie beraadslagen. De voorstanders van den opstand houden alles voor verloren indie di ze niet tot hel voorjaar gerekt kan worden. De keizer heeft in hel Louvre een gedeelte van het museum ingewijd, dat den naam van Museum Napoleon 111 zal dragen en uit de geroemde en fraajje verzameling Campana beslaat, die nu op schitterende wijze in het Louvre is ingerigt. Alsnu blijft de regeling van bet museum der antiekeu in de benedenverdieping van het museum Napoleon III en die van hel mu seum der groote Fransche schilderschool, sedert haren oorsprong lot op Ho race Veruet, nog over. Deze laatste galerij zal over twee maanden geopend worden. Alhier is overleden zekere graaf de Dreux die, in 1759 geboren, zjjn I04de jaar ingetreden was. Sedert twee jaren was die grijsaard te zwak om te kunnen uitgaan, zonder noglans aan eenige ziekte of kwaal te lijden. Hij is al pratende gestorven, en bleef tol in hej laatste oogenblik in het volle bezit zjjner geestvermogens. PRD18IEN. BERLIJN, 21 Augustus. Onze dagbladen blijven voortdurend hun ongenoegen en spijt loonen over den door Oosienrjjk gedanen stap lot hervorming van den bond. Waar om, vraagt de Nordd. Allg. Zeil., heeft keizer Frans Jozef, die zoolang de steunpilaar van hel absolutisme is geweest, thans plotseling met zooveel ijver en spoed de zaak der liberale hervorming omhelsd, dat hij zelfs niet heeft kunnen wachten tol dat de hervormingen in zijn eigen slaat voltooid zijn? Op die vraag geeft genoemd blad het volgende antwoord: De keizer van Oostenrijk hoopt tegenover de Duitsche vorsten de hooge stelling in te nemen, die hjj reeds in zijn eigen land, ten gevolge der binnenlandsche hervormingen, verkregen heeft. Dit is zijn streven. Welonderrigte personen verzekeren dat men aan het hof nog meer verbit terd op Oostenrijk is dan men uil de dagbladen zou opmaken. Uit Frankfort meldt mendal de koning van Saksen aldaar is terug gekeerd Uit geloofwaardige bronnen vernam men, dat hij een afwjjzend antwoord des konings van Prttissen op tie collective uitnoodiging der Vor sten had medrgebragt. Z. M. de koning der Nederlanden is te Frankfort aangekomen en heeft met de aldaar aanwezige vorsten de voorstelling in den schouwburg bijgewoond. Te Kreuznach heeft een voorval plaats gehad, hetwelk allerwege een diepen indruk heeft gemaakt. De kolonel Grandjean Choidoir, in Belgische dienst, was voor een tiental weken door een dollen hor.d gebeten. Na ge durende eenigen tijd onder geneeskundige behandeling te zijn geweest meende men dal hij geheel genezen was. Te Kreuznach aangekomen om zijne echtgenoot af te halen werd hij plotseling door de watervrees aange tast, waaraan hjj is bezweken na een vreeseljjk Ijjden gedurende verschei dene dagen. Te Kahlberg, eene badplaats in de nabjjheid van Danlzig, zjjn dezer dagen twee jonge jufvrouwen verdronkendewijl zjj zich bjj het baden te ver in zee hadden gewaagd. Uit Warschau wordt van officiële zijde melding gemaakt van onder scheidene voordeelen op de opstandelingen behaald. Vier benden, die zich ter sterkte van 2000 man hadden vereenigd, zjjn den 9den dezer bij Chro- madow in hel gouvernement Plock, verslagen. Bjj die gelegenheid werden 200 man dezer troepen gedood en 38 gevangen genomen, terwjjl eene me nigte wapens den Russen in handen viel. Den 12den is de bende van Ja- sinski, sterk 500 man, aangevallen door de troepen uit Pultusk, aangevoerd door generaal Boggowant. De opstandelingen zjjn daarbij geslagen, met achterlating van 155 dooden. Den 13de0 is eene bende ruiters onder Bogusz, die in de districten Stopnik en Michow zich aan vele moorden en rooverjjeu had schuldig gemaakt, nabij Chroboza geheel verslagen. Den 14den heeft eene andere bende van 500 man, onder Chmelinski, in de nabjjheid van Schrerocmy, hetzelfde lot ondergaan, niettegenstaande zjj aldaar eene sterke stelling had ingenomen. Zjj verloor daarbij ongeveer 100 man aan dooden en gekwetsten, benevens 26 man. die door de Kussen werden gevangen ge- 1 nomen. Deze laalsten hebben zich hierbij van al de bagaadje, zoowel als van eene groote hoeveelheid wapens en ammunitie, meester gemaakt. De Czas van Krakau deelt nog eenige bijzonderheden mede omtrent het vroeger reeds gemelde gevecht bij Grodzisk. De Polen hebben eerst eene compagnie Russen in de pan gehakt; maar vervolgens door eene sterkere magt Russen aangevallen, hebben zij op hunne beurt, na eene heldhafligen tegenstand van eenige uren, eene nederlaag geleden. Dc Russen hebben een groot aantal gewonden gedood en hel dorp Glanowo in brand gestoken. Vele personen zijn in de vlammen omgekomen. Een deel van het Poolsche corps dat door de Russen geslagen was, heeft later versterking ontvangen van manschappen en wapenen en heeft toen eene sterke stelling in de bosschen ingenomen. De Bresl. Zeit. deelt mede dat de Russen uit Kole (palatinaat Kalisch) verdreven zijn. Terwjjl een detachement Polen de vlugtrlingen ver volgde, kwam een tweede Russisch corps opdagen en bezette de stad, maar toen kwam ook een ander Poolsch detachement en verjoeg de Russenen maakte zich bij die gelegenheid meester van 50 wagens. FRANKFORT, 21 Augustus. Het is zeker, dat de koning van Saksen onverrigter zake uit Baden-Baden is teruggekomen. De koning van Pruis- sen volhardt bij zijne weigering op dezelfde grondendie hij reeds te Gas- tein heeft ontwikkeld. Heden is de vergadering van afgevaardigden geopend. Er waren ruim 300 leden aanwezig. Tot voorzitter werd gekozen de heer Bcnningsen. Het voorstel der commissie betreffende de Duitsche quaestie is, na eene beraad slaging van achturen, met eenparigheid van stemmen aangenomen. Insgelijks heeft de vergadering met algemeene stemmen verklaard dat de Ooslen- i rjjksche voorstellen, ofschoon tol veel bedenkingen aanleiding gevende, toch niet eenvoudig verworpen behooren te worden. TURYN, 21 Augustus. Brieven uit Venetie melden, dat op den verjaar dag van den keizer van Oosienrjjk, gedurende de feestmis, een bom in de St. Marcus-kerk gevallen is. Eenige lieden zijn daardoor gewond, o. a. een priester en een officier. PARIJS, 21 Augustus. Volgens La France zou de heer Boudet in eene circulaire den presidenten van de algemeene raden aangeschreven hebben geen politieke aanspraken te houden. MADRID, 21 Augnslus. Een Duitsch huis heeft aan de Spaansche rege- i ring het aanbod gedaan haar ten behoeve van hel door aardbeving verwoeste Manilla 500 millioen realen te leenen tegen 6 pCt. rente. ITADS-BERIGTEN. ii ii i i ii -===»■ De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN Hoen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 20sten Augustus 18G3is vaslge- steld de volgende VERORDENING bepalende de wijze ran afkondiging der plaatselijke verordeningen te Leyden. Art. 1. De afkondiging ijer plaatselijke verordeningen geschiedt door openbare aanplakking aan het Raadhuis. Art. 2. Van iedere afgekondigde verordening wordt een exemplaar ter plaatselijke Secretarie bewaard, aan welks voet Burgemeester en Wethouders schriftelijk den dag I vermelden, waarop de aanplakking geschied is. Art. 3. Binnen vierentwintig uren na hare afkondiging worden de verordeningen nog op de daartoe van gemeentewege gestelde borden aangeplakt. Art. 4. Alle afgekondigde verordeningen worden ten spoedigste opgenomen in de Leydsche Courant en in het Gemeenteblad van Leydenwelk blad ter plaatse lijke Secretarie voor een ieder verkrijgbaar is tegen betaling van twintig centen voor ieder vel druks. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leydenin zijne openbare vergadering ,van den 20sten Augustus 1863. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoortden 22steD Augustus 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SFEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2