Per Telegraaf. Bij kon. besluil van 15 Aug., zjjn de ontvangkantoren der directe be tastingen en aecijnsen te Alphen c. a. en Oudshoorn c. a., zooals die thans Bestaanopgeheven en is een nieuw kantoor Alphen c. a. ingesteld, bevat tende de gemeenten Alphen, Oudshoorn en Aarlanderveen; de gemeente jwammerdam, thans behoorende tol het kantoor Alphen c. a.is daarvan afgescheiden en ingedeeld bij het kantoor te Bodegraven; de gemeente Kou dekerk, thans behoorende tol de ontvangst Oudshoorn c. a., is daarvan af gescheiden en ingedeeld hij hel kantoor te Hazerswoude c. a.en de gemeente Benthuizen, thans behoorende bij laalstgemelde ontvangst Hazerswoude, is daarvan afgescheiden en ingedeeld bij hel kantoor te Zegwaart c. a.voorts js benoemd lol ontvanger der directe belastingen enz. te Alphen c. a., de beer P- A. de Bordes, thans in die betrekking te Oudshoorn c. a. Z. K. H. de prins van Oranje heeft gisteren andermaal de tentoonstel ling van oudheden enz. te Delft bezochtwaarvan de sluiting heden plaats heeft. Gisteren is alhier de 12de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging ter bevordering van fabriek- en handwerksnijverheid in Neder land, onder voorzitting van jhr. Janssens. Daarin is o. a. besloten eene commissie te benoemenom te onderzoeken welke punten in de wet der Vereeniging wijziging zouden behoeven, en dat, in verband met de aan staande voltooijing van hel paleis voor volksvlijt te Amsterdam de volgende algemeene vergadering in 1864 aldaar zal worden gehouden. Tol leden van hel hoofdbestuur werden benoemd de hh. P. N. Cliarro, J. B. Maxwils en L. M. de Haan. Heden werd door vele leden der Vereeniging een bezoek gebragl aan eenige fabrieken in en buiten de staddie zij met de grootste belangstelling hebben bezigtigd. Het prov. gereglshof beeft heden J. H. van Toorn, van beroep sigaren maker, van Leyden, schuldig verklaard aan diefstal in eene bewoonde schuit (hel wegnemen van een paar kleedingslukken)gepleegd met behulp van httilenbraaken hem veroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van 6 maanden. BUITENLANDSGHE BERIGTEN. KKL«IK BRUSSEL, 19 Augustus. Z. M. de koning en de hertog van Brabant met zijne gemalin hebben Mechelen bezocht, ter bijwoning van de feesten die aldaar worden gegeven ter eere van O. L. Vrouwe van Hanswijk. Een pleglige optogt, waaraan 266personen zouden deelnemen, kon echter, wegens het ongunstige weder, tijdens het verblijf des konings in die stad niet plaats hebben. Alen verze kert dat Z. Al. ook de stad Gent zal bezoekenbij gelegenheid dat aldaar het congres ter bevordering der sociale wetenschappen wordt gehouden. Te Alechelen is door den aartsbisschop de algemeene roomsch-katholieke vergadering geopend. Zij wordt bijgewoond door den kardinaal Wiseman, den bisschop van Adelaide, in Australia, en den bisschop van Jeruzalem. EAieËLAAi D. LONDEN 18 Augustus. Hel is opmerkelijk dat de Times zich thans uitdrukkelijk tegen de Polen verklaard. De weigering van graaf Russell, om eene deputatie van Polenvrienden te ontvangen, goedkeurende, zegt dit blad: De Polen zijn geene natie, zij hebben altijd al die dingen gemist, welke eene natie uit maken. Zij zijn geene natie, maar enkel een adelstanddie zich door zijne buitensporige trotschheid en dwaasheid in de tegenwoordige ellende heeft gebragl. Tegen die adellijken verdedigt Rnsland thans de boeren en lijfeigenen. Volgens berigl uit New-York is een met katoen geladen vaartuig, dal trachtte de haven van Charleston te verlaten, door een stoomschip van de noordelijken in den grond geboord. De bemanning was vermoedelijk daarbij omgekomen. Het prtjzenhof der Vereenigde Stalen te New-York heeft de Peterhoff en twee andere Engelsche handelsvaartuigen, die, op weg uit Engeland naar eene onzijdige haven, namelijk Alatamoras in Alcxico, door kruisers der Unie waren genomenvoor goeden prijs verklaard. FRAAIHKUH. PARIJS, 18 Augustus. Alen blijft hier verzekeren dat de aartshertog Alaximiliaan de kroon van Alexico heeft aangenomen. De aartshertog zou den keizer eerstdaags een bezoek brengen. De Jiid. Beige deelt mede, dat te Ancona aan de voormalige soldaten van het Hongaarsche legioen gedenkpenningen zijn uitgereikt, tol aandenken aan den in 1848 en 1849 gevoerden krijg voor de onafhankelijkheid van Hongarije, een geschenk van den gewezen dictator Kossuth. Het uitreiken dezer gedenkpenningen had op eene pleglige wijze plaatsen zoowel de burgerlijke en militaire overheden van Ancona als de burgerwacht en de bezetting namen daaraan deel. Het is niet onwaarschijnlijk dat Oostenrjjk daarin eene tegen zich gerigte demonstralie zal zien. In Spanje hebben thans overal inschrijvingen plaats ten behoeve der slagtoffers van de aardbeving te Manilla. De koningin heeft unmiddelljjk 100,000 fr. gezonden. De schade, door de aardbeving veroorzaakt, schat men op meer dan 100 miliioen fr. Alen berigt uit Smyrna, dat de Sultan, op verzoek der aldaar geves- ligde protestanten, dezer dagen heeft bepaald, dal de markt voortaan niet niet meer op den Zondag, maar op ecnen anderen dag zal worden gehouden. rKlTISSElV. BERLIJN, 19 Augustus. De gemeenteraad heeft besloten dat de illuminatie, bij gelegenheid van de feestelijke herdenking van den slag bij Groszbeeren, niet zal plaats hebben, uithoofde de tegenwoordige omstandigheden voor dergelijke vreugdebedrijven niet geschikt zijn. Alen heeft echter besloten hel raadhuis met een schil derij, den slag van Groszbeeren voorstellende, te versieren. Uil Mainlz meldt men, dal eergisteren van den laatsten trein tusschen Bingeu en Alaintz, nabjj het station lleideshetm, de locomotief en twee goederenwagens uit het spoor zijn geraakt. De stoker verloor bij deze ge legenheid het levende machinist brak een arm en een der reizigers een been. Aanleiding tot dit voorval was de onjuiste stelling van het excentriek. Volgens het Frankforter dagblad l'Europe heeft de keizer van Oosten rijk het vorsten-congres geopend met eene rede, waarin hij de behoeften der Duilsche natie ontwikkelde en de middelen aan de hand gaf om daaraan te voldoen. Zijne voorstellen ademenvolgens dal bladeen vrijzinnigen geest, terwijl zij behoudend zijn ten aanzien der regten van de vorstenhuizen. Alaandag middag ten 5 ure bad in de keizerszaal het diner plaats, door de stad Frankfort den vorsten aangeboden. Dat diner bestond uit 27 ge- regten en 8 verschillende wijnen. De Frankforter Postzeitung zegt in het bezit te zijn der keiz. her vormingsvoorstellen en deelt daarvan een uitvoerig overzigt mede. De hoofd inhoud komt op hel volgende neder: lil de eerste plaats zal er een direc torium ingesteld worden, bestaande uil vijf leden, en wel den keizer van Oostenrijk, den koning van Pruissen, den koning van Beijeren en nog twee andere Duilsche souvereinen. Dit directorium zal ter zijde gestaan worden door een bonds-raad, ongeveer hetzelfde ligchaam als de tegenwoordige bonds-vergadering en in dien raad, zamengesteld niL 17gevolmagtigden met 21 stemmen (Oostenrijk en Pruissen elk 3)zal, even als in het directo rium, Oostenrijk het voorzitterschap bekleeden. Behalve den bonds-raad zal er ook nog een bor.ds-parlemenl opgerigt wordenzamengesteld uil 300 af gevaardigdenvoor twee derden gekozen uit de Duitsche volksvertegenwoor digingen en voor één derde uil de Duitsche heerenhuizen. De vijfde en laatste instelling is een bonds-gerigldat tot taak hebben zal om langs den weg van minnelijke schikking alle botsingen tusschen de verschillende staten en hunne verschillende belangen voor te komen. Uil Krakau wordt gemeld, dat er den 154"" dezer op twee plaatsen, te Grodzist en te Czernichow eene ontmoeting tusschen de Russen en de Polen heeft plaats gehad, waarbij de Polen het onderspit dolven. De Russen had den daarop de genoemde dorpen in brand gestoken en de inwoners ver moord. Te Warschau zijn weder vele personen gevangen genomen, naar men opgeeft 400. De politie meende op het spoor te zijn van hel nationale bewind. Een berigt uit Koningsbergen zegt dat de Russen, toen namelijk de boe ren van Swilocz en Rozanna, twee dorpen in het gouvernement Grodno, weigerden op te komen voor eene nieuw bevolene ligling, op grond dat zij hunnen oogst moesten binnenhalen, dien te veld staanden oogst hebben ver brand. Alen kan aan dit berigt moeijelijk geloof schenken. Te Petersburg heeft de handelstand een prachtig feest gegeven aan al de met de militaire ridderorde versierde oflicieren en soldaten van de uit Po len teruggekeerde divisie der keiz. garde. Dc keizer heeft dit feest bijgewoond. BERLIJN, 19 Augustus. Eenige bankiers hebben eene telegrafische de pêche uit Koningsbergen ontvangenvolgens welke de bank te Petersburg de betalingen in imperialen geschorst heeft. PETERSBURG, 19 Augustus. De nota's der mogendheden zullen heden avond of morgen aan prins GorlscbakofT Ier hand gesteld worden. PARIJS, 19 Augustus. Volgens de dagbladen zal de beer du Bois de Saligny, onze gezant in Alexico, naar Fraukrjjk lerugkeeren en vervangen worden door den heer de Alontholon. De Pays meent te weten, dat de heer Drottyn de Lhuis, overeenkomstig den wensch des keizers, niet met verlof op reis zal gaan. Ook is het on juist dal onze gezant te Petersburg naar Parijs zal komen. BA DEN-BADEN, 19 Augustus. De koning van Saksen is hier aangeko men en heeft aan den koning van Pruissen den brief van uilnoodiging lot deelneming aan het congres ter hand gesteld, en hem tevens het Oosten- rijksche hervormingsontwerp medegedeeld. Het besluit van den koning van Prnissen is nog niet bekend. POSEN, 19 Augustus. Prins Roman Czarloryski is op zjjn domein Riich- berg door de Pmissische autoriteiten in hechtenis genomen en onder geleide naar Berlijn gebragl. ITABS-BEKI6TEAI. BKOOI) E T T SAG voor de gemeente Leyden, ingaande Maandag den 24 /htgustus 1863. Alaximum van den prijs, waar niet bovenmaar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge art. 205 der Algemeene Poficie-verordening vastgesteld den 26 September 1861 Gemeenteblad it". 17) yV"1 v*) Het Tarwe broodbeste soort, wegende een nederl. pond, op 27 cents. Vijf oneen, op13) Hel Franschbrood van een nederl. pond, op27 Vijf oneen, op13) Het Huisbak, wegende een nederl. pond, op23 Vijf oneen, op11J Het minste soort of zoogenaamd krop uit den zak, van een nederl. pond, op19 Vijf oneen op9) Het Roggebroodvan zuivere rogge gebakken, wegende drie nederl. ponden op34 Een pond vijf oneen, op17 Burgemeester en Wethouders van Leyden, D. TIEBOEL SI EG EN BE EK. Burgemeester. Leydek, 20 Augustus 1863. v. PUTTKAA1MER, Secretaris. Gewezen vonnissen in strafzakendoor het Kantongercgl te Leydenop den 15"" Augustus 1863. 12 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dron kenschap vertoonen. 6 wegens het baggeren in den Rijn zonder de vereischle toestemming. 1 wegens het zich in eene tapperij bevinden, na hel uur voor de sluiting bepaald. 1 wegens het toelaten van een persoon in zjjne tapperij, na het bepaalde sluilings-unr. 1 wegens het verontreinigen der straal.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 3