N°. 8 van Emmerik komende, en den Irein N°. 5 uil Ruhrorl. Een remmer werd derwijze getroffen, dat hij onmiddellijk dood bleef; een andere rem mer en een stoker zijn zwaar gekwetst; de machinisten der beide treinen hebben insgelijks ernstige kwetsuren bekomeD. Eenen der passagiers is de arm gebroken en twee anderen hebben kneuzingen gekregen. Verschei dene wagens zijn door den schok verbrijzeld. Onmiddellijk na het plaats grjjpen van het ongeluk werd geneeskundige hulp uit het naburige Duis burg gehaald. Het onheil wordt aan de volgende oorzaak toegeschre ven bij het te vroeg aankomen van den trein uit Ruhrort ongeveer 6 minuten voor den bepaalden tjjd, had de wachter, belast met het ver zetten van hel excentriekverzuimd het teeken te gevenom voor hel bereiken van hel station balt te houden. De persoondie dit verzuim heeft gepleegdis in verzekerde bewaring genomen. De justitie doet onderzoek naar het gebeurde. Het blijkt gelukkig, dat de toestand der zwaar ge kwetsten hoop geeft op een volledig herstel. 'sGRAVENHAGE, 4 Augustus. Z M. heeft vergunning verleend: aan de hh. jhr. mr. P. van der Mae- sen de Sombreff, minister van buitenl. zaken, en G. H. Belz, minister van fiuantiën, tot het dragen der versierselen van het grootkruis der orde van Leopold, en aan den heer jhr. H. P. F. Hooft, inspecteur van finautiën bij 's rijks loodswezen, tol het dragen der versierselen van ridder van die orde, hun door den koning der Belgen geschonkenalsmede aan den heer L. A. Saportas, consulair agent van Frankrjjk te Cheribon in Ned. Indië, tot het aannemen van de versierselen van ridder der orde van het Legioen van Eer, hem door den keizer der Franschen geschonken. Door Z. M. zijn benoemdlot ambtenaar 1«*« kl. voor de burgerlijke dienst in Ned. Indie de heer mr. J. W. van Ryckevorsel, en lot ambtena ren 2de kl. bij die dienst de lib. m'. W. T. D. IJssel de Schepper, thans chef van het bureau van statistiek ter prov. griffie van Gelderland; H. J. Bool, thans commies bij het dep. van binncnl. zaken; C. L. G. Bressier, cand. in de godgeleerdheid; E. Ketjen, cand. in deregten; A. Kist N.Czu. doctor in de wis- en natuurkunde; C. van der Gon Netscher, J. W. P. Te Mechelen, W. Steinmetz, J. L. Jarman jr.H. G. J. G. Vriesman, F. L. YViitcnrood, H. L. C. Te Mechelen, H. H. Donker Curtius, jhr. C. H. A. van der Wyck, D. V. Mentel en C. F. Deibert. Tot adspirant-ingenieur voor den scheepsbouw in Ned.-Indie is benoemd de adsislènt W. B. Mensing, tot adspiranl-ingenieurs der marine de adsis- tenten voor den scheepsbouw B. VV. TideraanA. E. H. Röell en C. L. Loder, en tot adspiranl-ingenieurs van den waterstaat in Ned.-Indië de civile ingenieur G. van Houten en C. L. F. Post. Door den minister van binnenl. zaken is de telegrafist 3d® kl. R. van den Broek uil 's rijks dienst ontslagen. Tot controleur der belastingen in de kolonie Suriname is benoemd de heer J. Spree, thans controleur der directe belastingen, te 's Hertogenbosch lot visiteur bjj de in- en uitgaande regien in de voormelde koloniede heer P. J. Isabcson, thans commies der 2de kl. bij 'sr|jks belastingen te Rot terdam, en tot commies 1"' kl. bij de in- en uitgaande regien in gezegde kolonie, de heer P. Alvarez Janssen, te Goes. Aan den heer E. J. van Wijhe, griffier bij het collegie van kleine zaken in Suriname, thans met verlof hier te lande, is, op zijn verzoek, een eervol ontslag uit 's lands dienst verleend. Bij besluit van 30 Jnlij heeft Z. SI goedgevonden: 1°. de com missie voor de staatsspoorwegen, ingesteld hij kon. besluit van 24 Aug. 1860, te ontbinden, onder dankbetuiging aan hare leden voor de vele door beu in deze betrekking aan den lande bewezen diensten, 2°. eervol omslag te verlecneii aan jh'. G. J. G. Klerck. als secretaris der commissie voor de staatsspoorwegen, en hem, met den litel van adviseur, onder den minister van binnenl. zaken, tijdelijk te belasten met de leiding van de aan te leg gen staalsspoorwegwerken 3". te bepalen dat hel door den koning of na mens den koning door den minister van binnenl. zaken bij de commissie in dienst gestelde personeel wordt gerekend op gelijken voet bij den aanleg der staatsspoorwegen iu dienst te zjjn gesteld, met uitzondering van den hoofdingenieur-titulair R. Musquetier, die van zijnen werkkring bij de staats spoorwegen eervol wordt ontheven. Z. M. heeft goedgevonden bjj het wapen der cavalerie te benoemen: hjj hel 1"* reg. dragonders, tol kolonel en kommandaut van het corps den luit.-kolonel R. A. Jackson, van het 2le reg.; bij het 2de reg. dragonders, tot luit.-kolonel den majoor J. P. Meelissen, van het 5dc reg.; bij het 3dt reg. dragonders, lot ritmeester 3de kl. den l,teD luit.-adjudant G. Holtius, i van het 5de reg.; bij het 5de reg. dragonders, tot majoor den ritmeester l3" kl. jhr. A. II. des Tombe, van hel 3dc reg. dragonders; bij het perso neel van de geneeskundige dienst der landmagt te benoemen, tot officier van gezondheid 3de kl. den kweekeling bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen A. van Mens; aan den kapitein C. M. Nuboer, van het ba- taillon jagers n®. 27, dienst doende in West-lndië, een eervol ontslag te verleenen uit de militaire dienst, met toekenning van pensioen, en tot ka pitein te benoemen den l,teD luitenant van dat bataillon N. F. Spencer. Men verneemt dat de Bey van Tunis nog heeft benoemd tot comman deur der orde van Nichan Iftihar den kapt. ter zee Fabius en tot ridders dierzelfde orde den kapt. ter zee Damme, de luit3, ter zee Verboom en van Alphen en den adelborst Huissen van Kattendykc, allen van den e'tat mayor van het onlangs teruggekeerde fregat Zeeland. Naar men verneemt heeft de gouverneur-generaal van Ned. Indie, in overleg met het opperbestuur, het voornemen tot organisatie van statistieke bureaux in Indië. Daarmede moet in verband staan de benoeming van de hh. Yssel de Schepper en Boollot ambtenaren bij de burgerlijke dienst in Indië. Z. M. de koning zalnadat hij Baden Baden zal hebben verlatennog eenigen tijd op hel Loo vertoeven. I De minister van binnenl. zaken, de lieer Thorbeeke, is heden tot het ve doen eener reis door de provinciën uit de residentie vertrokken. Men ver- R zekert dal hij zich naar Zeeland begeeft. ti De minister van binnenl. zaken zal Zaturdag aanst. geen gehoor verleenen. gi De commissie voor de nationale tentoonstelling van metalen heeft aan sl beeren inzenders berigtdat de opneming der stemming voor de leden der k jury, waartoe de inzenders geregtigd waren, heeft plaats gehad en den v daardoor tot leden dier jury benoemden van dezen uitslag is kennis gege- r ven, met verzoek zich die benoeming te willen laten welgevallen. Aan die b uitnoodiging hebben voldaan de bh. G. van Diesen, te Utrecht; J. Verloop, I Cz.te Utrecht; L. Schutz, te Zeist; G. W. van Dokkum, te Utrecht, en E. F. Georges, te Utrecht; terwijl voor die benoeming hebben bedankt de hh. D. Grothe, W. de Heus, II. A. van den Wall Bake, Y. D. C. Suer- mondt, N. Osti Sr. en Y. P. Schouberg, allen te Utrecht. Heeren inzeu- 1 ders zijn thans uitgenoodigd over te gaan tol eene nieuwe verkiezing ter aanvulling der vacaturen. De repetitiën van het nationaal muziekfeest, onder leiding van den heer Nicolaï, geven alle redenen om eenen schoonen uitslag te mogen ver wachten. Wjj kunnen thans nader met zekerheid mededeelen, dat de uit voeringen niet in de concertzaal Diligenlia zullen worden gehouden, maar dat thans vast besloten is het feest te doen plaats vinden in de ridderzaal (zooals aanvankelijk hel voornemen was), welke zaal thans daartoe pracht vol zal worden gedecoreerd. Reeds bij de repetitiën in de concertzaal on dervond men zoovele bezwarendat men inzagdat deze met geene moge lijkheid waren uit den weg te ruimen. Gisteren avond zijn lot sluiting van lste serie van het artillerie-kamp te Waalsdorp een dertigtal vuur- en lichtkogels ontstoken. Morgen vroegtij dig zullen twee compagniën hel kamp verlaten. Het bezoek van vreemdelingen, dat eergisteren zoowel de residentie als Scheveningen te beurt viel, was ontzettend groot. Het kon. kabinet van zeldzaamheden en schilderijen werd door ruim 1400 personen bezocht. Met den volkstrein van Amsterdam naar Rotterdam zijn heden ongeveer 1100 personen vervoerd, waarvan het meerendeel in de residentie is gebleven. BUITENLANDSEIIË BER1GTEN. BEL6IB. BRUSSEL, 2 Augustus. Te Antwerpen wordt van wege den handelsstand de opheffing van den Schelde-tol op eene luisterrijke wijze gevierd. Bij gelegenheid dat men de staats-stoomboot Duchease de Brabant in orde wilde brengen om dat vaartuig te doen dienen tot opluistering van het feest had er een vreeseljjk ongeluk plaats. B|j laag water zaten twee man nen, een stoker en een matroos, de kiel van het vaartuig schoon te maken, toen eensklaps, men weet niet waardoor, de stoomboot op z|jde viel en de twee mannen er onder begraven werden in het slyk. Aan redding viel niet te denkenniettegenstaande men den arm van een der ongelukkige slagt- offers. boven het slijk zag uitsteken. Des namiddags zjjn de Ijjken opgehaald. Dat van den matroos was vreeseljjk verminkt. De tentoonstelling van schilderijen alhier werd gisteren door Z. M. den koning plegtig geopend. B|j deze feestelijke gelegenheid waren ook de her tog en de hertogin van Brabant en de graaf van Vlaanderen tegenwoordig. Het getal kunstwerken is zeer aanzienlijk. Het werk der Nederlandsche kunstenaars wordt zeer op prijs gesteld. Vier hunner genoten de onder scheiding door den minister van binnenl. zaken en den Nederlandschen ge zant aan Z. M. te worden voorgesteld, te weten de hh. Hanedoes, Herman ten Kate, Maurits Léon en L. de Haas; hel behaagde Z. M. zich met ieder hunner hartelijk op de meest welwillende wjjze te onderhouden. ENGELAN D. LONDEN, 2 Augustus. Volgens den Herald worden thans hier te lande corpsen vrijwilligers opgerigt, lot ondersteuning der Polen. De aanwerving geschiedt van wege hel vroeger comité tot vorming van corpsen voor Garibaldi, terwyl de zaak reeds zoover gevorderd is, dal voorloopig reeds binnen veertien dagen eenige afdeelingen naar Polen zullen kunnen vertrekken. In eene dezer dagen gehouden vergadering van belanghebbenden bij de indijking van gronden in Zeeland, is te kennen gegeven, dat uithoofde van de schade, in Dec. 1862 aan de dijken der inpoldering toegebragt, de in deze maand vervallende halfjaarljjksche rente vooralsnog niet zal kunnen worden uitbetaald. De jongste berigten uit New-York, van 23,Juljj, zijn van den volgen den inhoud: Het is thans alhier rustig. De bondstroepen zijn van het eiland James verjaagd; zij maakten echter toerustingen om het fort Wagner aan te vallen. Het bondsleger onder generaal Meade is den Potomac over getrokken om generaal Lee te vervolgen. De generaal Johnston der zuide lijken heeft Jackson ontruimd. De bondstroepen hebben daarop de stad be zet. De zuidelijke generaals Lee en Ewel rukken naar Winchester op. De conscriptie zal te New-York de aanslaande week beginnen. De heer Whi ting is met eene zending van het boiidsgouvernemenl naar Europa vertrokken. De regering der zuidelijke stalen heeft eene nieuwe ligting uitgeschre ven die alle weêrbare mannen van 18 lot 45-jarigen ouderdom omvat. Volgens berigten uit Singapore wordt in Japan de staat van zaken bedenkelijkde onderhandelingen zijn niet geslaagd. In China hebben de keiz. troepen eene belangrijke overwinning op de opstandelingen behaald. FRANKRIJK. PARIJS2 Augustus. Het Hém. dipl. meldt dat de drie mogendheden vast hebben besloten om een eollectief antwoord aati Rusland te zenden, en dal dit antwoord

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2