Per Telegraaf. fiurgcrltjkc £»tand. Het Journ. de St. Pét. van 21 dezer deelt cene lijst mede van de namen de qnaliteiten en de woonplaatsen van personendie door de natio nale partij in Polen opgehangen of op eene andere wijze om het leven gc- bragt zijn, waaronder twee orthodoxe popen. Bovendien waren in naam van de nationale regering nog 329 personen ter dood gebragt, wier namen nog niet bekend waren, of wier identiteit althans nog niet bewezen was. Uit het oostelijk gedeelte van Zwitserland wordt zeer geklaagd over ruw en koud weder. De Zwitscrsche Alpen zijn digt bedekt inet versehe sneeuw en buitengewone sneeuwvelden strekken zich lot de Yooralpen en de lagergelegen streken uit. Hel vee op de alpenweiden heeft veel door de koude en gebrek aan voedsel te lijden, en in sommige streken van Graauwbunder- land zijn geheele kudden schapen te gronde gegaan, lil de dalen is door overstroomingen groole schade aangerigt. 'sGRAVENUAGE, 30 Junij. In de zitting van de tweede kamer van heden zijn aangenomen al de aan de orde gestelde wels-onlwcrpen en de huishoudelijke begrooting voor liet jaar 1864. Ook is aangenomen, met 25 tegen 12 stemmen, het voorstel der commissie voor de verzoekschriften, om op het adres van Nederlanders in Rusland woonachtig, tegen de houding der regering in de Poolsclie quaeslie, over te gaan lol de orde van den dag. Daarna is de kamer uiteengegaan. In de eerste kamer is de discussie over de begrooting van het dep. van kolonifin voortgezet. De lih. van der Heim van Duivendijkc en lluyde- coper van Maarseveen hebben er zich tegen verklaard. De minister van koloniën heeft breedvoerig zjjn stelsel verdedigd en de sprekers van heden en gisteren beantwoord. Morgen voortzetting. PARIJS, 29 Junij. La France zegt, dat het antwoord van Rusland op de nota's niet eer dan na acht dagen verwacht kan worden. Volgens de Patrie zal het besluit van 22 Junij (betreffende de minis- tcriëele wijziging) met 1 Sept. 1863 een nieuw tijdvak openen voor de vrij heid van handel en van de Parijsche broodbakkerijeu. Met dat tijdstip zal het aantal bakkers onbeperkt en alle beperkingen afgeschaft zijn, terujjl cene voldoende controle zal ingevoerd worden ter verzekering dat het brood, hetwelk verkocht wordt, gezond is en dat eerlijkheid bij den verkoop daar van zal betracht worden. Volgens hetzelfde blad is aan den nieuwen minis ter van openbare werken de taak voorbehoudenom door hel geheele land kanalen aan te leggen. PARIJS, 30 Junjj. De Moniteur bevat een keiz. besluit, waarbij de be perkende bepalingen, die ten aanzien van hel broodbakkersbedrijf te Parijs bestaan, afgeschaft worden. In genoemd blad is ook opgenomen een rapport van generaal Forey dd. 20 Mei: 1». over het schitterend gevecht op den 8slen, toen het leger van Comonfort ten eenenmale verstrooid werd; 2°. over de bemagtiging van PueblaForey weêrspreekt het berigl dat de Mexicanen gebrek hadden aan levensmiddelen en ammunitie, maar verklaart dat zij ontmoedigd waren door de nederlaag van Comonfort; en 3°. over den goeden uitslag van den aanval op Totumehuacan. Reeds zijn 200 a 300 krijgsgevangenen bij het leger ingelijfd. De maarschalk heeft'besloten de krijgsgevangen officieren naar Frankrijk te zenden. De gezondheidstoestand der troepen iaat niets te wenschen over. KOPENHAGEN 29 Junij. Prins Ferdinand, oom des koningsis overleden, j INGEZONDEIV. ii - Naar aanleiding der annonce geplaatst in de Leydsche Courant dd. 29 Junij 1863, van den heer C. J. v. d. Chijs, betreffende het slechte Leydsche boter- fust, meent de ondergeteekende de aandacht der belanghebbenden hierop te mogen doen vestigen dat de oorzaak van het slechte fust niet gelegen is in het gebruiken van slecht hout, maar daarin dat er vele vaten gebruikt wor den die te oud zijn, vaten soms tot 10 ja zelfs 20 jaren oud, waardoor zulk een val niet beter wordt en tevens zeer zwaar, en daar het Leydsche boter- fusl het vertrouwen ecnigzins verloren heeft door de afschaffing van den provincialen ijk, zoo zal elke belanghebbende wel instemmen met het gevoe len van den ondergeteekende dat de gemeenteraad nu gunstig moge besluiten op de adressen die nu weder in zijne handen zijn gesteld in hel belang van den handel en den werkenden stand en Leyden in dit opzigt dezelfde voor- reglen te schenken die de ingezetenen van Delft thans genieten door een verpliglen ijk op het botervaalwerk. Leyden 1 Jul ij 1863. H. J. LABREE. STADS- ItEHtldTKN VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag den 2den .1 itIij 1863, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1". Concept-verordening houdende aanvulling der bepalingen vervat in de artt. 104—107 der algemeene policie-verordening. Betreffende het in eene bepaalde rigting berijden van de St. Pancras-kerk-steegde Mooi-Japik-sleeg en de /Faterstecg). 2". Verzoeken van A. VY. Sylhoff en J. Molcl, lot het leggen van duikers. 3°, Verzoek van J. Marjée, tot aanplemping in den Nieuwen Rijn, achter het perceel YVijk lil. N°. 384. 4". Verzoek van Bestuurders der bewaarschool voor haveloozc kinderen, in Wijk V, tol het voortdurend kosteloos gebruik van het lokaal in de Ooslvolderstecg. 5°. Voordragi tot wijziging der bezoldiging van de opzieners bij de fabri- cage-werken. 6°. Rekening van de Stedelijke Gasfabriek, over 1862. 7°. Opmerkingen van de Commissie van Financiën ad hoe, betreffende de Stedelijke Gasfabriek. 8°. Adres van W. E. van llugten, wed. A. Arts, om het voortdurend gebruik der gronden waarop de molen de Bul is gebouwd en bij dien molen gelegen. 9°. Adres van J. Parmenticr en Zonen, tol het in eigendom bekomen van een gedeelte gemeentegronds. 10. Adres van Bestuurders der bewaarschool in de Groenestecg, tot hel in gebruik erlangen van een ledig erf in de Kaarsenmakersstraat. 11°. Plans en voorwaarden van geineente-fabricage-werken als: a. omtrent het leveren en plaatsen van eenige stoolpalen; b. omtrent het vernieuwen van verschillende metselwerken, behoorende tol het riool ouder de Langebrug c. omtrent eenige vernieuwingen aan den Burg; d. omtrent het vernieuwen van den walmuur en de leuning langs hel Gangetje; e. omtrent het leveren van een diepers-praani. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 10, 2de alin., der Verordening van 2 Mei/6 Julij 1861 Gein.- blad n'. 9) en art. 8, 2de alin., der Verordening van 11 Mei/6 Julij 1861 Gem.-blad n°. 12); Doen te weten, dat tot hel laten inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid ge geven wordt: voor die der l9le klassevoor jongensaan het schoolgebouw op de Aalmarkt; voor die der l,tc klasse, voor meisjes, aan het schoolgebouw op de Breêstraat; voor die der 2de klasse, voor jongens en voor meisjes, aan het schoolgebouw in de Pieterskerk-straat en wel van den 6den tot en met den 18dfn Julij e. k.dagelijks (de Zon dag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot negen ure, en op Woensdag en Zalnrdag, daarenboven, van twaalf lot twee ure des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in Ac Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 30 Junij 1863. v. PUTTKAMMER Secretaris. ONDERTROUWD: A. A. Smits, jm. 28j. en R. Vlieland, jd. 25j. B. Ver hoeven jm. 29 j. en A. H. Hellings, jd. 32 j. C. van der Klaanw, wedr. 50j. en J. M. P. Bresier, wede. 38j. P. Boezelvn, jm. 25j en P. II. Ruitenbeek jd. 24 j. D. van der Lelie, jm. 35 j. en A. Bergman jd. 34 j. J. Tegelaar jm. 20 j. en C. Liglvoetjd. 21 j. AKADIilllIË-IVIEllWS. PROiVlOTIliN AAN DE LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 305ten Junij de lieer N. M. Kam, observator aan de sterrewachl te Leyden, van Dreischor, in de wis- en natuurkunde, na verdediging van zijn akademisch proefschriftover de fouten in de verdeeling der cirkels van sterrekundige werktuigen. Gehouden Verhooping van onroerende goederen in het Heereu-Logcment aan den Burg, Zalurdag 27 Junij. Notaris J. M. E. Dercksen. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van het Levendaal, Wjjk 11. N°. 487 en een Pakhuis tegen de achterzijde van dat perceel. Kooper J. Kasteelen alhier, ƒ1027. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van het Levendaal, Wijk II. N\ 488. Koopers P. en J. G. A. van der Upwich alhier, ƒ1000. Een Huis en Erf, in de GorsteslraatWijk II. N°. 515. Kooper A. C. Aalbersse alhier, ƒ210. Twee Huizen en Erven, aan de oostzijde van de Kraaijerstraat, Wijk III. N". 287 en 288. Kooper P. H. Maandag alhier, ƒ960. De helft in een Huis en Erf, op het LevendaalWijk II. N°. 489. Kooper P. van Went alhier, ƒ502. liet Huis in de Heerensteeg, Wijk IV. N". 779, is niet in veiling gebragt. 251s,e Staats-Loterij. Trekking der Dei de Klasse. l5tc Trekking. N°. 2341 een prijs van ƒ1500. Nos. 1871 en 2581 ieder een prijs van ƒ1000. 2de u N». 19942 een prjjs van ƒ25000. N°. 3993 een prijs van ƒ5000. N". 12342 een prijs Van ƒ2000. Bij den Diaken-Scriba H. Zaalberg zijn ontvangen ten behoeve van de Gereform. diaconie-armentwee muntbillelten, ieder groot ƒ50, 404 C. G. en 76 B. II., te zamen ƒ100. Daarvoor betuigen Diakenen beleefdelijk dank. Namens dezelve, G. J. ROLLANDET, Praeses. H. ZAALBERG, Scriba. AD VERTENTIEN, Voorspoedig bevallen van eene Dochter W. KUENEN MUURLING. Leiden, 28 Juny 1863. Voorspoedig bevallen van cene Dochter J. M. SCHRETLEN, geliefde Echlgcnoote van Leyden, 29 Junij 1863. M. P. OUDSHOORN. Den 25ste" dezer overleed, tot onze diepe droefheid, ons innig geliefd jongste Kindje, HERMAN CHR1STIAAN, ruim acht maanden oud. Oosterbroek27 Junij 1863. II. VAN HALL. A. M. C. VAN HALL, Eenige kennisgeving. Rengers Hora Siccama. Voor de vele blijken van deelnemingmij betoond zoowel bij de ziekte als hel overlijden mijner dierbare Echtgenoole, betuig ik mijnen innigen dank. Leyden, 30 Junij 1863. J. J. BILJOUW. Die iels te vorderen heeft van of schuldig is aan de onder het voorregt van beschrijving aanvaarde nalatenschappen van AART CAREL VALKIS, in leven Kleedermakerte Leiden en zijne vooroverledene Huisvrouw IIENDR1KA MARIA KOUWER, wordt verzocht daarvan franco opgaaf of betaling te doen, vóór of op den 15 Julij a. s. ten Kantore van den Notaris P. MULLER, te Leiden. TWEEDE VERIFICATIE. De Schuldeischers van den tot boedelafstand toegelatenen ADR1YNUS CAREL MICHEL, te Noordwijk-binnenworden opgeroepen lot de tweede Verificatie hunner schuldvorderingen tegen Zalurdag den 4dM Julij 1863, des middags te twaalf uur in een der lokalen van het Geregtsgebouw tc Leyden. Leyden, 29 Jnnij 1863. Mr. I.. I). SURINGAR, KosteloosCurator.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 3