4 en 4i pCt. Ilypotheefc-Okligaiiëii. AFLOSSING. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenZalurdag den 20sten Junij 1863, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1». Benoeming van 3 leden van liet bestuur over liet werkhuis, buiten den gemeenteraad. 2°. Benoeming van een v(jfdcn hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs, 2d' klasse, voor jongens. 3». Adres van den stads-lieelmeester, G. Aalbersberg, om conlinualie. 4». Adres van den opziener over de fabricage-werkenW. F. van llartrop, om ontslag. 5». Slaat van af- en overschrijving op de gemeenle-begrootingdienst 1862. 6°. Voordragt lol wijziging der bezoldiging van de opzieners bjj de fabri cage-werken. 7». Concept-verordeningen voor de waagwcrkers. 8». Concept-verordening houdende instructie voor de keurmeesters van levensmiddelen. 9». Concept-verordening houdende aanvulling der bepalingen vervat in de artt. 104 107 der algemeene policie-verordeuing. Betreffende het in eene bepaalde rigting berijden van de St. Pancras-kerk-steegde Mooi-Japik steeg en de Watersteeg.) 10°. Verzoeken van A. W. SylliofT en J. Molet, tot het leggen van duikers. 11». Verzoek van J. Marje'c, tot aanplemping in den Nieuwen Rijn, achter het perceel wijk 111. n». 384. 12». Verzoek van bestuurders der bewaarschool voor havelooze kinderen, in wijk V, tot het voortdurend kosteloos gebruik van het lokaal in de Oostvoldersteeg. 13°. Plans en voorwaarden van gemeente-fabricage-werkenbetreffende: a. het vervangen der singelbrug aan de Heerenpoort door eene ijzeren loopbrug; b. het schoonmaken, invoegen en herstellen der wallen, binnen en builen de stad (in drie percelen); c. het schoonmaken en invoegen der gemetselde brtigwerkcn, binnen de stad en langs de singels gelegen. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vin LEYDEN doen te weten, dat de alpha- hetische naamlijst van alle personen, die, overeenkomstig de wet van den 11 April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ter inzage van de belanghebbenden zal liggen ter secretarie dezer gemeente, van den 22 tot den 29 Junij aanst. (deZondag uitgezonderd), van des vooriniddags ten 10 tot 's namiddags ten 1 ure, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van het Raadhuisen wel op Dingsdag den 30 Junij 1803, 's voormiddags ten 10 ure. Wordende de zoodanigen welke na de laatst voorgaande inschrijving zich binnen deze gemfeente met der woon hebben gevestigd, tot eene na-loting opgeroepen, mede op Dingsdag den 30 Junij 1863, 's namiddags ten 3 ure. Zullende ieder ingeschrevene bij een billet worden opgeroepenom tot de loting ter voorschreven plaatse op te komen, op den dag en het uur in deze kennisgeving uitgedrukt; terwijl de zoodanigen, die verhinderd mogten worden zei ven tot de lo ling op te komen, zich door een gemagtigde kunnen doen vertegenwoordigen, of geen gemagtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der leden van de Commissie uit het Gemeentebestuur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd, dat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gehouden van de re denen tol vrijstelling, die de ingeschrevenen verineencn, krachtens het 3de art. der wet, te kunnen aanvoeren: waarom het voor hen, die zoodanige redenen tot vrij stelling mcenen te hebben, van belang is, door personele opkomst, of bij volstrekte beletselen, door het zenden van een met hunne omstandigheden wel bekenden ge magtigde, de loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat aan de navol genden bij de wet regt op vrijstelling is toegekend, als: 1». die met ziekte of gebreken zijn bohebt, welke hen tot den wapenhandel voor bet tegenwoordig oogenblik, of wel geheel, ongeschikt maken: 2». die kleiner zijn dan eene Nederlandsche el en vijfhonderd zeventig strepen. 3». de geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen; 4». ile professoren en lectoren aan de hoogescholen, aan de athenaca en de seminariën 5». de studenten in de godgeleerdheid; 6». die den rang van officier in dienst van den Staat, te lande of ter zee, hebben bekleed, en door eervol ontslag de dienst verlaten hebben of gepensionneerd zijn, zoo lang zij niet in een gelijken of hongeren rang bij de Schutterijen kunnen worden aangesteld 7°. die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of in een hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld; 8». die in militaire dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoeld zij, die na de inschrijving in militaire dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn en dus niet voor ingezetenen cener be paalde gemeente kunnen gehouden worden, de verpligling niet om zich te doen inschrijven; 9». de broeder van hem, die in persoon voor zich zeiven bij de Schutterij dient; inel dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd de helft, en van een ongelijk getal slechts de kleinste helft tot de dienst zal worden geroepen; strekkende deze bepalingen zich echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook. niet meer bij hunne ouders inwonen; terwijl voorts, in tijd van vrede, van de active dienst tevens worden vrijge steld (met de bepaling nogtans, dat zij tot de werkelijke dienst dadelijk kun nen worden opgeroepen, indien de redenen van vrijstelling ophouden, waarom zij op de algemeene en bijzondere rollen tevens geplaatst, doch bij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden): 10°. zij, die tot de dienst der nacht- of brandwachten, en tot die der brandspui ten, zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn belast; 11». lijf- en huisbedienden, voor welke als dienstboden de personele belasting wordt betaald, waaronder echter niet zullen worden verslaan werkboden of zoodanige bediendendie ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf zijn benoodigden 12». zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-geslichten opge voed of onderhouden worden. En zullen dien ten gevolge, degenen, welke op vrijstelling, uit hoofde van eene der bovengemelde redenenaanspraak mogten vermeenen te kunnen makenzoo wel als zij, die zich in de dienst willen doen vervangen, de bewijzen, daartoe vcreischt, moeten overleggen, en in het laatste geval, de personen, met welke zij van nom- mer willen verwisselen, kenbaar maken aan de Commissie, op Woensdag den 8 Julij aanstaande, des voormiddags tusschen 10 en 1 ure, op het Raadhuis, ten einde daarvan de noodigc aanteekening te doen, voor zoo veel zulks bij de loting niet tnogt zijn geschiedzullende op de reclamen, zoo wel als over de goed- of afkeu ring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door de Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 18 Junij 1863. v. PUTTKAMMEK, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuidholland van den 21sten Augustus 1831, (Provinciaalblad N». 110), Doen te weten, dat ter voldoening aan liet Koninklijk besluit van den isien ,)je|. maand, N». 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwin ning van Waterloo, ditmaal op Zondag den 21st«" dezer maand, zal wor den gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 18 Junij 1863. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEYDEN, ontvangen hebbende eene circulaire van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidholland, van den 2den February j 1Provinciaal-Blad N». 13, houdende, om, door het aansporen der Ingezetenen tot milddadigheid, zoo veel mogelijk het welslagen te bevorderen der jaarlijkschc Collecte, welke, ten gevolge van Zijner Majestcits dispositie, van den 16den November 1820, N». 81, door de Districts Com missie tot aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Neder landenzal worden gehouden, doen te weten dat, ingevolge het verlangen van gemelde Commissie, de genoemde Collecte zal geschieden, door daartoe gemagtigde personen, inet geslolene bussen, op Maandag en Dingsdagden 22s,e" en 23»,en Junij aanstaande, aanvangende 's morgens ten negen ure, aan de huizen der Ingeze tenen, die verzocht worden op de uitreiking hunner liefdegiften orde te stellen. Burgemeester en Wethouders, gaarne voldoende aan het verlangen in gemelde circulaire vervat, noodigen de Ingezetenen dezer gemeente dringend uit, door onbe- krompene bijdragen krachtdadig inede te werken tol de ondersteuning en uitbrei ding der instelling, welke zij zoo zeer behoeft, maar gelooven tevens dat de be stemming van de opbrengst dier Collecte reeds eene goede uitkomst verzekert en voor ieder reglgeaard Nederlander, die in de geschiedenis van zijn eigen land geen vreemdeling is, alle verdere aansporing overbodig maakt. Hel fonds, tol instandhouding waarvan die gelden worden ingezameld, strekt toch niet slechts in hel belang der verminkten crj infirmen van den gedenkwaardigen en beslissenden slag bij Waterloo (een dwaalbegrip dat bij velen heerscht), neen, ongelukkigen van iederen strijd, waarin ons vaderland gewikkeld was en nog is, ondervinden het steeds, dat ten hunnen behoeve een blijvend liefdeweik is gesticht; strijders van den Belgischen reldtogthandhavers onzer magt in Oost- en West- Indische bezittingenveteranen van 40-jarige dienst, genieten mi reeds, of heb ben althans het vooruitzigt te genieten, van hetgeen hunne landgenooten hebben weggelegd en thans nog afzonderen tot leniging hunner smartenlot ondersteuning van hunnen gebrekkigen ouderdom. De Nederlandschc soldaat wete het, dat, zoo hij werkelijk in en door de dienst infirm is geworden, er een fonds bestaat, met het doel om door toelage, boven en behalve zijn pensioen, zijn ongeluk Ie verzachten; maar het Nederlandsche volk zij er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersleu ning met meer mildheid te verleenen, opdat het fonds aan al die billijke aanvra gen voldoe en de lijst der sollicitanten niet nog een aanzienlijk getal blijve aanwij zen, tot beschaming van den tijdgenoot, die aan het werk, eenmaal zoo krachtig aangevangenslechts met slappe handen voortbouwt. Moge de goede uilslag dezer inzameling, waarvan Burgemeester en Wethouders zich reeds vooraf overtuigd houdenhet doen ziendat deze roepstem niet te ver geefs ook tot Leydens Ingezetenen werd gebragt! Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leyden, 18 Junij 1863. v. PUTTKAMMERSecretaris. AKADEMIE-NIEIIW». PROMOTIEN AAN DE LEYDSCHE HOOGERCHOOL. Den 17den Junij de heer J. P. F. J. de Kuyper, van Rotterdam in de regien, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: over het voortduren der gemeenschap na het overlijden van een der echtgenooten tusschen den langstlevenden en de minderjarige kinderenals strafbepaling. Denzelfden dag de heer J. A. L. van Santen, med. doet., van 's Hcrto- genbosch, in de heelkunde. 251"» Htaats-Loterij. #1 'P li' le 1 'tl flcf IlI'PPflp l\ fl WP 3dc Trekking. N». 12364 een prijs van 20000. N°. 5313 een prijs van ƒ2000. N° 17012 een prijs van ƒ1500. N». 3001 een prijs van ƒ1000. 4de N». 302 een prijs van ƒ1000. ADVEKTENTIEN, Ondertrouwd: Dr. A. KUIJPER, van Leiden. en Warmond, 17 Junij 1863. J. H. SCIIXAIJ. Receptie te Leiden23 Junij 1863. Zeer voorspoedig bevalleu van een Zoon Vrouwe SOPHIE von HONMNG- 11AUSEN, Echtgenoote van FF.RD. DRIESSEN. Op den 8»t,',, Junij overleed le Neuenkirchen ons innig geliefd Zoontje ADRIAN US HENRICUS M ARKX in den jeugdigen leeftijd van circa 12 jaren. J. 11. A. W1GGERS. J. P. W1GGERS, Voermans. Algemeene kennisgeving. Het Bestuur der Nederlandsche Hypotheekbank berigt dat hare Schuld brieven opeischbaar den 30ste° Junij 1863, met de lot op dien dag sedert den la itst vervallen Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam op Dingsdag den 30s,en Junij 1863 en volgende werkdagen. (Kosteioos krachtens dispositie der Kegtbauk van 15 Junij 1863.) De Ondergeteekende Curator in den onbeheerd verklaarden boedel van OTTO von GETTKANDT, in leven Korporaal bjj het Regemenl Veld-Ar tillerie, in garnizoen le Leydenroept op de Erfgenamen van dezen over ledene, en verzoekt w(jders aan hen, die iels aan hem zijn schuldig geble ven, of als lot zijn nalatenschap behoorende mogten onder zich hebben, gelijk mede hen, die iels mogten te vorderen hebben, daarvan betaling, af gifte en opgaaf te doen aan F. J. KEYZER, Deurwaarder bij de Kegtbank te Leyden.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 3