Per Telegraaf. in onderscheidene landen. Uit Nederland waren vele inzendingen gedaan vooral van fraai vee, zoodat de roem van onzen veestapel, welke in het buitenland in groot aanzien is, voldoende werd gehandhaafd. Uil België was mede fraai vee ingezonden. Dij die gelegenheid hebben de volgende bckrooningen plaats gehad: A. Ilollandsche stieren: l». geboren lussche» 1 Mei 1861 en 1 Mei 1862, lsle prijs C. G. Malaigne, te Schaerbeek, in België; 2Je prijs H. F. Bultma, te Amsterdam; 3de prijs M. H. Sproytte Zuid-VVaddinxveen2<\ geboren vóór 1 Mei 1861, l>,e prijs C. van der Linden, te Stompwijk; 2de prijs C. G. Mataigne, voornoemd; 3de prijs G. C. van der Hocfï', te üegstgeest. Eervolle vermelding: P. Cousinnete Froyennes, in België; van der Zon, te Lisse. B. Ilollandsche koeijena. guste vaarzen, geboren tusschen 1 Mei 1861 en 1 Mei 1862, l8te prijs J. van der Breggen, te Zuid-Waddinxveen2de prijs M. II. Spruyt, voornoemd; 3de pi'ijs, A. Lefebvre-Lambelin, te Taintiguies, in België. Eervolle vermelding: M. II. Spruyt, voornoemd; b. vaarzen en koeijen. geboren vóór 1 Mei 1861, l,le prijs J. B. de Voider, te Schaerbeek, in België; 2de prijs J. van der Breggen, voornoemd; 3de prijs J. D. Pruyt, te Geervliet. Eervolle vermelding: baron van der Borch, te Zevenbergen; N. Messchaert-Snellente Gouda. C. schapen (Texelsch ras): a. rammen, niet ouder dan 18 maanden, ls,e prijs J. van der Breggen, voornoemd; 2dt prijs P. Vromestijn, te Leyderdorp; b. rammen ouder dan 18 maanden, Is" prijs A. Lefebvre-Lambelin, voornoemd; J. van der Breggen, voornoemd; c. drie stuks ooijen, lsle prijs P. Vromestijn, voornoemd; 2dc prijs J. van der Breggen, voornoemd. Twee werktuigen waren uit Nederland ingezon den; de gunstig bekende Bockanje-ploeg van A. de Gruytcr, te Rockanje, verwierf den 2df» prijs, hetgeen te meer opmerkelijk is, daar bij de naauw- keurig gedane beproeving, eene zware concurrentie met vele uitstekende ploegen van Engelsclie en andere inzenders was door te staan. Wegens de voortbrengselen uit Nederland ten toon gesteld, werd eene zilveren medaille toegekend aan Goudschc zoctcmelksche kaas, ingezonden door VVernink, te Gouda; en bronzen medailles voor tier.dhoutgeschild en ongeschild, inge zonden door mr. G. W. O. van Dorsser, te Dordrecht, en een monster vlas, ingezonden door L. Quart elte Klaaswaal. 's GRAVENH AGE 18 Junij. Z. M heeft aan den heer P. M. Vranckenbisschop van Colophon i p. i., apostolisch vicaris en pastoor te Batavia, vergunning verleend tol liet aannemen der versierselen van ridder der 2de kl. van de IJzeren Kroon, hem door den keizer van Oostenrijk geschonken. Tol procureur bij de arrond.-regtbank te Amsterdam is benoemd de lieer II. .1. de Blaauw, thans procureur te Zierikzee. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der infanterie te benoemen: hij het 4de reg., lot luit.-kolonelden majoor L. E. Tiesselinckvan het 5de reg.; tot kapitein 3dc kl., den lslcn luit. A. Tuckermannvan het reg. grenadiers en jagers; tot lsleD luit. den 2dea luit. G. S. A. de Ronde, van het corps; bij liet 5de reg., tot majoor, den kapitein l8le kl. L. J. Issels, adjudant bij hel 6de reg.; bij het 6d' reg., tot kapitein 3de kl. den lslen luit. J. R. Steinmelz, van den staf van het wapen, en tot ls,en luit. den 2de0 luit. W. J. Schelt usvan het corps; voorts den luit.-kolonel B. H. Frackers, van liet 4df reg. infanterie, ingevolge zijn verzoek, op non-acti viteit te stellen; den kapitein M. J. Reese, van het 4dt reg. infanterie, op pensioen te stellen, den lste° luit. bij het corps mariniers E. Buitenhuis, op zijn verzoek, eervol uit de dienst te ontslaan, en den kapitein A. J. E. Dolleman, benoemd magazijnmeester der artillerie 2de kl. te Breda, op zijn verzoek op |>ensioen te stellen, onder toekenning van den rang van majoor. Naar men verneemt, is de kapitein baron Taets van Amerongen, van liet 3de reg. vesting-artillerie, in rang overgeplaatst bij het reg. rijdende artillerie te Arnhem. De verjaardag van II. M. de koningin werd gisteren alhier naar ge woonte luisterrijk gevierd. Tegen den middag hield de bezetting eene parade op hel Malieveld. Des avonds had er eene luisterrijke illuminatie plaats. In de stad zelve waren de hólels der departementen van algemeen bestuur, van hel provinciaal gouvernement en verschillende andere gebouwen en in- rigtingen, met eerebogeneerepoorten, sterren, naamcijfers enz. verlicht. Vooral blonk daarbij uit liet nieuwe gebouw van het departement van ko loniën, dat zich door sierlijke met gas verlichte kolommen, door eene kroon aan elkander verbonden, onderscheidde. Maar vooral de illuminatie in het 'sGraienliaagschc bosch was uitstekend. De groote laan was fraai gedra peerd en verlicht, de Sopliia-laan prijkte met heerlijk verlichte kroonen, in de vijvers in het Bosch was eene gnirlandesgewijze aangelegde verlichting aangehragt, terwijl in hel midden van den grooten vijver de Moorsche tem pel op liet schoonste uitkwam. Vooral van een afstand gezien, bood die verlichting op het water een treffend gezigt op. Ilier en daar waren mu ziektempels opgerigtwaar zich de muziekkorpsen van de schutterijvan hel reg. grenadiers en jagers en van liet reg. dragonders, benevens het korps hoornblazers van de jagers, bij afwisseling deden hooren. Allerwege be vond zich eene zeer talrijke menigte, niet alleen uit deze stad, maar ook van elders in grooten getale opgekomen, ont dit ware volksfeest bij te wonen. lieden wordt de 48ste verjaardag van den slag van Waterloo ook alhier op verschillende wijzen herdacht. Eenige ingezetenen, welke aan dien slag deel namen, vereenigen zich aan maaltijden. Naar men verneemt heeft de minister van koloniën, na3r aanleiding van geopperde bezwaren bij het sectie-onderzoek der tweede kamer nopens de rigting der lijn in de conceseie Poolman c. s.die rigting in overleg inet Indische genie-officieren en ingenieurs en ook volgens de données, opgeno men in hel rapport van den lieer Stieltjes, zoomede met toetreding van de concessionarissen, in dier voege gewijzigd, dat aan de bedenkingen nopens de defensie en den afvoer van gouvernenteiits producten uit de kadoe is te gentoei gekomen door opneming van een zijtak met station te Ambarawa (fort Willem I). BUITENLANDSEIIE BERIGTEiV ENG li Ij A El. LONDEN. 16 Junij. De prins van Wallis is in de vorige week eerelid geworden van het kieèrmakersgild en als zoodanig plegtig geïnstalleerd. Hij was verpligt zich te verbinden geen der geheimen »an het kleêrmakers-beroep te openbaren vooral niet aan buitenlanders, die het vak uitoefenen. Volgens de aloude in Engeland steeds geëerbiedigde gewoonte moet de vermoedelijke troonopvol ger ook lid van van het brillenmakersgild zijn. De prins van Oranje heeft Zaturdag bij lord Palmerslon het middag maal gebruikt. Bij het lossen van een uit Australië dezer dagen in de London Docks aangekomen schip zag men tusschen de lading staan het uitgedroogde lijk van een manspersoon. Men vond 12 sli. in zijne kleederen en onderstelt, dat hijzich heimelijk aan boord begeven hebbende om eene gratis-overvaart te genieten dewijl de goederen over en rondom licut vastgestottwd werden gestikt of van honger omgekomen is. Beriglen uit New York van 5 Junij bevatten liet volgende: Het beleg van Vicksburg wordt voortgezet. Generaal Grant heeft aarden werken doen 2 aanleggen ter bescherming zijner troepen. Generaal Johnston, van de zui delijken, is niet een sterke krijgsmagt opgerukt tot een aanval op tlaines- Bluff', waarvan de noordelijken zich meester hebben gemaakt, en tevens om de gemeenschap der noordelijken met de Yazoo-rivier af te snijden. De hondscorpsen zijn daarentegen insgelijks opgeruktom hem dit te beletten. Op den 31stcn filei werd Vicksburg gebombardeerd. De generaal Banks, van de noordelijken, heeft den 27sl"> Mei Port Hudson aangetast en er heviges tegenstand ontmoet. Hij vermeesterde eene batterij van 6 kanonnen, maar zijn linker vleugel werd teruggeslagen. Den 28sten werd het gevecht hervat; de uitslag is nog niet bekend; volgens sommigen zou de generaal Banks zijné troepen naar de vroegere stellingen hebben doen lerugkeerenen zouden uit New Orleans versterkingen aan hem afgezonden zijn. Uet leger van den generaal Lee rukt legen Gordonsville op; men denkt dal hij over den Rappahan nock zal trekken. De generaal Hooker neemt maatregelen om zulks te beletten. FRANHKIJH. PARIJS, 16 Junij. De door Oostenrijk voorgestelde wijzigingen in de nota's, die de mogend heden naar Petersburg willen opzenden, schijnen niet terstond aangenomen te zijn. Daarover wordt tusschen de kabinetten van Parijs en Londen nog eene briefwisseling gevoerd. Daar de wijzigingen echter, naar men zegt, uiel van overwegend belang zijn, verwacht men spoedig met de nota's ge reed te zullen zijn. In bijzondere brieven uit Mexico wordt gezegd, dat Juarez steeds voortgaat niet zijne vervolgingen, tegen vreemdelingen aanzienlijken en pries ters. Tevens meldt men daarin dat hij aan Comonforl eenige regimenten had gezonden, die zijne eenige reserve uitmaakten. Er wordt nog steeds krijgsmateriëel van hier naar Mexico afgezonden. Het aantal ingenieurs en burgerlijke ambtenaren, derwaarts op weg, be draagt ruim 120. De Patrie deelt het volgende mede: Terwijl Frankrijk en Engeland hunne roemrijke zending in China voortzetten, maken ook andere Etirope- sche volken toebereidselen, om vertegenwoordigers derwaarts te zenden ten einde voor hunnen handel gunstige overeenkomsten te sluiten. Een Spaansch gezantschap zal binnen weinige maanden vertrekken om de onderhandelin gen weder op te vatten, die vroeger, onder minder gunstige omstandighe den begonnen, lot geen uitslag hebben geleid Nog vóór Spanje zal Italië een gevolmagtigd minister naar China, Japan en Siam zenden, om met die drie rijken handelsverdragen te sluiten. Naar men uit Rome meldt zullen in hel laatst dezer maand verscheiden Mexicaansche bisschoppen over Frankrijk naar Mexico vertrekken. PKCI8IEN. BERLIJN, 16 Junij. Dezer dagen hebben er talrijke ministerraden plaats gehad. Een dezer bijeenkomsten is door den koning bijgewoond. Indien men aan geruchten geloof mag slaan dan zou men een gewijzigd reglement op de verkiezingen en de legerorganisalie bij octroijering te verwachten hebben. Onderscheidene dagbladen hebben weder waarschuwingen ontvangen en de liberale bladen worden in de koffijlinizeu door de policie weggenomeu. De beriglen uil Polen deelen geene belangrijke voorvallen mede. De opstandelingen bljjven den guerilla-oorlog met hardnekkigheid voortzetten, en geven den Russen handen vol werk. Door de Russische regering is in de gouvernementen Pultawa en Tchcrnigow de oprigling bevolen van twee regimenten kozakken, om aldaar het binnen dringen der opstandelingen te verhinderen. 'sGRAVENIIAGE, 18 Junij. In de zitting der tweede kamer van heden is het wets-ontwerp betreffende het met Zwitserland gesloten handelstractaat met 33 legen 17 stemmen verworpen, wegens de niet verworven gelijkstel ling der lsraëlilen in sommige kantons, althans wegens het niet blijken van voorafgaand protest daartegen. Verder zijn eenige kleine wets ontwerpen aangenomen; eenige andere zullen in de zitting van morgen behandeld worden. PARIJS, 17 Junij. Naar men verzekert, zullen de nola's der drie mo gendheden heden avond of morgen naar Petersburg gezonden worden. Volgens la France zijn de drie mogendheden het volkomen eens omtrent het onderwerp der nota's. NEW-YORK, 6 Junij. RO.) Generaal Lee beeft Fredericksburg ont ruimd en de Rappahanock-linie verlaten. Men weet niet waarheen hij getrokken is. Generaal Hooker is de rivier overgetrokken, en heeft Fre dericksburg bezet. LONDEN, 18 Juttij. Op het gastmaal bij drn lord-mayor heeft gisteren lord Palmerslon, in antwoord op een toast, verklaard dat, ofschoon nog zeer ernstige vraagstukken aanhangig zijn., hij een vredelievende oplossing hoopt. Het verbond tusschen Frankrijk en Engeland is inniger dan vroe ger; de in gang zijnde onderhandelingen hebben reglvaardighcid en regt tot grondslag en moeten dus tot eene gelukkige uitkomst leiden. fiurgcrltjfcc &tanb. Van den It tot en met den 17 Juni) 1863. BEVALLEN: P. SlegtenhorslD. P. den Os, geb. Blansjaar, Z. A.S. Stafleu.geb van Rosmalen. Z. J. Cartongeb. Piket, Z. J. M.Larrewyn, geb. Beun Z. M. F. Jansen geb de Wilde, Z. D. M. Noestgeb. Jasperse, Z. M. C. line her, geb. Grobben D. A. Beekman geb. Blaser, D. J. Ree- been, Z. E. van Dijk, geb. Noest, D.D. Willekes. geb. D'Haene, D. J. Hamelgeb. van der PostD C. .1. Christiaansegeb. Rosmaar, Z. W. Vink geb. RijksZ. J. P. Huisman geb. van Wijk D. A. W. Kenbeek, geb. Keurpel, Z. P. Buitendijk, geb. de l'Ecluse, D. J. P. Segaar, geb. GocjeeD. W. Stikkelman geb. van Velsen Z. C. J. J. Pierlotgeb. van der KlugtZ. C. A. Christiaanse. geb. Groen D. J. C BroekvcldlD. II. Vermey,geb. Lemair, Z. S C. II. Driessen geb. von BönninghausenZ. B de Leeuw geb Koetser.Z. J. Egginkgeb Bink.D. GEHUWD: A P. Planjer, jm. en C. Klinkenbergjd.T. J. Kloos.jm.cn M. C. Ruyarok, jd. W. Epskamp, jm. en J. Smit, jd. A.T. Nevens, jtn. en J. W. P. Willemsjd. J. Gordyn jm. eu A. Plezierjd. J. D. van der Spree, jm. en G. van Putten jd. II. N. Klok jm. en C. E. Opgeenendtjd. P. Pillekers, jm. en W. van den Boogert.jd. H Tuurenhout, jm. en M. Haas beek jd. J. C. P. van Beek jm en A. C. van Slobbejd. OVERLEDEN G. C. Prevo, D.1 j. en II m. j. Fttchs, D.6 m. J. J. van BcrkelZ.1 j. en 2 m. J. P. Jansen Z.1 j. en 2 m. A. Lambinon. geb. Meijer, 35 j S. Vreesgeb. Albert74j. W. S. *an Belle1).14 d. J. Wijtenbttrg geb Korleman 28 j. J. Gybels, 38 j. J. U. Kramp, Z. 2 j. en 3 m. YV. II. Bodacn D.3 w. W. Fruttken Z.2 m. J. Mioch, Z.3 j. en 6 m. A. C. Valkes51 j. 1). Waage, 43 j.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2