Per Telegraaf. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. EN6GLASD. LONDEN, 15 Maart Door eene deputatie is bjj lord Palmerslon aangedrongen om pogin gen in het werk te stellen, dat Polen als eene onafhankelijke natie wor de erkend. Hjj heeft geantwoord, dat de sympathie voor Polen gegrond was, maar dat een minister geene beloften voor de toekomst kon geven. Als een bewijs van de nieuwsgierigheid des publieks naar omstandige verslagen van de jongste feestelijkheden moge dienendat de Daily Tele graph van e'én nommer zijns blads 206,400 exemplaren heeft verkocht. Woensdag avond hadden een of meer dieven zich verscholen in den kelder van een horologiemaker en juwelier. Des nachts boorden zij een gat in de zoldering en kwamen daardoor in den winkel, waaruit zijniet min der dan 120 gouden horologies, 30 diamanten ringen, 350 ringen van aller lei soort, eene groote hoeveelheid trouwringen, meer dan 200 gouden ket tingen, bijna 300 broches, een aantal braceletten, enz. enz., benevens 70 a 80 I in geld ontvreemdden. In alles rekent men, dat de dieven, die men nog niet op het spoor is, voor eene waarde van 3000 hebben mede genomen. De nalatenschap van den heer R. Green, voornaam scheepsreeder te Blackwall en te Walmer, in bet graafschap Kent, op 17 Jan. II. overleden, is voor het regt van successie aangegeven op even beneden de 350,000 Nabij Hounslow hebben Donderdag nacht drie zware uitbarstingen in even zoovele buskruid-fabrieken plaats gehad. Gelukkig bevonden zich op dat oogenblik geene arbeiders in de gebouwen, hoewel de machinerie in werking was. Volgens berigten uit New-York liep aldaar het gerucht, dat er bij Vicksburg een gevecht had plaats gehad en dat die stad door de zuide lijken was ontruimd. Men verwaehtte een aanval op de scheepsmagt der linie voor New-Orleans. FRANKRIJK. PARIJS, 15 Maart. In den senaat is het rapport der commissie betreffende de petitiën ten gunste van Polen voorgelezen. De conclusie van dit stuk komt op hel vol gende neder: In den tegenwoordigen slaat van zaken en uit aanmerking van geopende onderhandelingen, houdt de commissie zich, ten gevolge van nadere inlichtingen, overtuigd dat de keiz. regering alles doet en zal doen wat ten aanzien van Polen regtvaardig, billijk en staatkundig is. Zij is derhalve van oordeel, dat het noch noodzakelijk, noch ie regtvaardigen zou zijn de bedoelde stukken aan de ministers te renvoyeren. Dien ten gevolge heeft zij met eene groote meerderheid besloten, aan den senaat voor te stellen, in dit geval alles aan de wjjsheid des keizers over te laten en over te gaan tot de orde van den dag. Over deze conclusie zal de senaat Dingsdag aanst. beraadslagen. De Moniteur berigt, dat de prins Louis Lucien Bonaparte tot groot kruis van het Legioen van Eer benoemd is. Ook maakt dat blad eene reeks van diplomatieke bescheiden betrekkelijk Polen openbaar, waarvan mededeeling aan den senaat is gedaan. Volgens berigten uit Shanghai van 26 Jan. was de vlootvoogd Jaurez van daar in haast vertrokken op het ontvangen van bedenkelijke tijdingen uit Cochinchina; bij zou op Manilla 1000 man inlandsch krijgsvolk van die Spaanscbe kolonie aan boord nemen en verder naar Saigon stevenenom de in het naauw gebragte Franschen te ontzetten. ITALIË. Garibaldi heeft dezer dagen een schrijven gerigt aan de inwoners van Nizza, zijne geboorteplaats, waarin o. a. het volgende voorkomt: «Wij zullen geene rust noch vrede hebben, zoo lang ons Nizza niet weder ontrukt is aan de banden van den geweldenaar, die ons den toegang tot Rome sluit, die het afschuwelijke despolismus van den Paus slaande houdt, die Italië tot tweedragt en zwakheid doemt. t Vervolg der Berigten in het Bijvoegsel.) 'sGRAVENHAGE17 Maart. In de zitting der tweede kamer van heden is het wets ontwerp houdende voorzieningen omtrent het novaal tiendregt van het kroondomein enz. met algemeene stemmen aangenomenna verwer ping van het amendement van den heer Dollen. De discussie over hel wets ontwerp tot af koopbaarstelling der tienden is aangevangen. Morgen voort zetting. TURIJN, 16 Maart. De minister van binnenl. zaken heeft in de kamer van afgevaardigden de verklaiing afgelegd, dal te Palermo personen gevan gen genomen zijn, beschuldigd van zamenzwcring en Bourbonsgezinde woe lingen. De wonde van Garibaldi schijnt weer te verergeren. Het officiële blad bevat een kon. besluit, houdende dal alle beschik kingen, mandementen en andere bescheiden, afkomstig van het buiten land, niet mogen afgekondigd worden, zonder vergunning van het hoofd \an dcu staat. ROME, 16 Maart. In een heden gehouden geheim consistorie zijn 16 aartsbisschoppen en bisschoppen benoemd. De paus heeft in eene korte al locutie gezinspeeld op den betrenrenswaardigen staat van zaken in Polen. Hierop volgde de benoeming van kardinalen; onder de prelaten tol deze waardigheid verheven bevindt zich de patriarch van Venetië. Tot nuntius te Weenen is de heer Falnnclli, en tot internuntius te Rio- Janeiro is de heer Sanguigni benoemd. De heer Orelia vervangt den tot lid van den raad van state benoemden heer Vecchiotli als pauselijk vertegen woordiger te 's Gravenhage. BERLIJN, 16 Maart. De Nat. Ztg. behelst een berigt uit Wilna van den llden, inhoudende dat daags te voren eene afdeeling van de garde-infan- terie bij Rudnicki in eene hinderlaag gelokt is en 250 man bij die gelegen heid verloren heeft. De revolutionaire beweging heeft Pleskow bereikt. PARIJS, 16 Maart. Volgens La France is het gerucht in omloop, dat er heden alhier eene belangrijke de'pêche uit Weenen ontvangen is, en dat die morgen in den senaat zal worden medegedeeld. De heden uit Polen ontvangen tijdingen houden in, dat er een groote slag tusschen Langiewicz en een Russisch corps van 18,000 man verwacht wordt. WEENEN, 16 Maart. Heden werd hier, onder voorzitting van den mi nister graaf Hartig, de eerste vergadering gehouden der zoogenaamde «man nen van vertrouwen," uit Venetië herwaarts gekomen om een constitutie voor het Venetiaansche te ontwerpen. Mijnheer de Redacteur De vijanden van Dp. Tirat nemen toe, naarmate het tal van genezingen, welke hij bewerkstelligt, zich uitbreidt. Het zjjr. de slechtste vruchten niet, waaraan de wespen knagen. Eerst zeide men, dat hij, die zich Dr. Tirat noemt, niet die beroemde Dr. Tirat uil Frankrijk was; thans zegt men, Dr. Tirat kan geen vertrouwen inboezemen, omdat hij in Frankrijk vele veroordeelingen ten zijnen laste heeft. Aan die allen antwoord ik, dat ieder, die niet den gewonen weg bewandelt, die iets doet, wat andere menschen niet kunnen doen, in alle landen het slagtoffer is der hekelzucht en van den laster, even als vroeger de beroemde Harvey, Sauvage, Galileï en zoo vele anderen. Waarom valt men toch dien Dr. Tirat met zulk eene woede aan? Heeft hij in ons land eenig misdrijf gepleegd? Dat men hem dan straffe! Maar indien die man niets dan goed doel, sedert 15 maan den, dat hij in Holland woont, waaronder 12 maanden te 'sHage; indien hij, waarvan ik getuige was, gratis behoeftige lieden, die door ziekten, welke geen ander geneesheer heeft kunnen genezen, waren aangetast, gehol pen heeft, zulk een man moest, in plaats van gelasterd, beloond worden. Ik ken sedert een jaar Dr. Tirat, die mij van eene verlamming, ten ge volge van rhumatiek, genezen beeft; te Amsterdam heb ik ZEd. omringd gezien door eene ontelbare schare van zieken die allen hem zegenden. Tot heden heeft niemand kunnen zeggen, dat de wonderbaarlijke genezingen welke hij aankondigde, niet met de waarheid overeenkomstig waren. Dr. Tirat heeft thans bekend gemaakt, dat hij hen, die hem lasteren, geregtelijk zal vervolgen. Ik zou hem aangeraden hebben niets te doen; het tal zieken, welke bij genezen heeft, is te groot, dan dat hjj nog ver dedigers noodig heeft. Als Dr. Tirat Holland verlaat, zal hij de heilbeden medenemen van ons allen, die altijd bereid zullen zjjn om tegenover allen de waarheid vol te houden. Laat vrij de lasteraarsjaloersch als zij zijnoveral verkondigendat Dr. Tirat elders een duivel geweest is; in ons oog (en ik geloof niet, dat door een der Hollanders, die, even als ik, hem kennen, dit zal gelogen straft worden) is hij een fatsoenlijk en bekwaam geneesheer en ik raad alle zieken, die geene genezing hebben kunnen erlangen, aan, dien goeden duivel te gaan opzoekenzij zullen genezen worden. Het zal aan hunne zaligheid geen nadeel doen. J. E. DE GROOT, 's Gravenhage, 14 Maart 1863. Slop van Willem Klijn, N°. 95. «Ti»»- ItEKtGTKl VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenDonderdag den 19den Maart 1863, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Onderzoek van den geloofsbrief en de verdere stukkenovergelegd door het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, M'. K. J. F. C. Kneppelhout van Slerkenburg. 2". Benoeming van een lid der plaatselijke Schoolcommissie. 3°. Benoeming van een commies-portier en van een commies bjj de plaat selijke belastingen. 4°. Benoeming eener commissie tot het opmaken van een adres, ter ver plaatsing van den tolboom op den weg buiten de Rijnsburgsche poort. 5°. Staat van af- en overschrijving op de gemeenlebegrooling, dienst 1862. 6°. Voordragt tot het verleenen van vergunning aan A. van Moorsel, om eene sloot te schieten, ter afscheiding zijner panden van den Haarlem- mertrekvveg, en daartoe gedeeltelijk grond van dien weg te bezigen. 7°. Concept-verordening betreffende de meel-bereiding voor den handel, en bezwaarschrift daartegen van P. van Geer. 8°. Adres van J. 11. Wijnstroom c. s.om vergunning tot het leggen van eene stoep voor het huis, geteckend Wijk I, N°. 215. 9°. Voordragt lot het opzeggen van binnen deze gemeente beslaande meststalen. 10°. Voordragt lot het benoemen van een 2eD hulp-onderwijzer aan de open bare school voor meer uitgebreid lager onderwijs, le klasse, voor jongens. Burgerlijke ONDERTROUWD: J.de Kier, jm. 36j. en E. Dionetjd.27 j.— G. J.Wage- mans, jm. 24 j. en J. TafHjnjd. 27j. J. van Kaathoven, jm. 32 j. en J. F. H. van Overzee, jd. 30 j. AKAOËRlË-NIErWS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 16den Maart de heer G. H. L. Vriens, med. en chlr. doctor te Rot terdam in de verloskunde.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2