benoemd, en aan m1'. W. G. baron Brantsen van de Zyp, lot liet aanne men der onderscheidingsteekenen van de orde van den Rooden Adelaar 3lle kl. hem door den koning van Pruissen geschonken. Tol ontvangers der in- en uitgaande regten zijn benoemd: te Nispen, de heer 11. de Jong, thans te Kanier; en te Kauter, de heer C. Kempen- cers, thans hoofdcommies bij 's rijks belastingen te Valkenswaard en lot ontvanger der directe belastingen enz. te Vaals, de heer A. C. Corbey, thans controleur der directe belastingen te Gulpen. Voor de burgerlijke dienst in Nederl. Indië, zijn benoemd: tot ambte naren van de lslc kl.mr. W. F. de Vogel, candidaal-amblenaaren mr. VV. C. J. van der Moore; en tot ambtenaren van de 2de kl.de candidaat- ambtenaren VV. Voute en J. VV. A. van Soest. Door Z. M. is benoemd lol adsistent voor de dienst der Nederl. bezit tingen ter kuste van Guinea de adjudant-onderofficier bij de vaste bezetting aldaar P. J. W. Gerritsen, en lot kapitein plaatselijk-adjudant lslc kl., te 's Hertogenbosch, de lstc luit. T. M. VV. Acker, van hel8stcreg. infanterie. De heer J. J. Diest Lorgion, candidaat bij het prov. kerkbestuur van Drenthe, is benoemd tot pred. bij de prot. gemeente in Ned. Indië. De minister van binnenl. zaken heeft aan den heer L. A. 11. Ilartogh, ingenieur alhier, opgedragen het onderwijs in de werktuigkunde en techno logie aan de kon. akademie te Delft. Morgen zal de baron Gevers, Nederl. gezant bij het hof van Rusland, zich uil de residentie naar Petersburg begeven. Gisteren middag heeft bij den heer van der Maesen de SombrefF, mi nister van binnenl. zaken, het eerste diplomatiek diner sedert zijne aan vaarding van die betrekking plaats gehad. Eergisteren is door eene commissie uit de staten dezer provincie aan den heer mr. J. A. baron van der Heim van Duyvendijke, oud- commissaris van dit gewest, als een blijk van hulde en hoogachting, aange boden eene medaille in goud, zilver en brons. Genoemde medaille beval aan de eene zijde de beeldlenis van den heer van der lleim, en aan de andere zijde het opschrift: de staten der provincie Zuidholland aan hunnen voormaligen voorzitter. Door den gemeenteraad is tot leeraar in de Fransche taal- en letter kunde bij het gymnasium benoemd de heer E. Gellion Danglar. Naar men verneemt heeft de lieer Cazalet, pred. te Lyonden kerkc- raad der Waalsche gemeente alhier te kennen gegeven, dal hij de benoeming tot predikant bij die gemeente niet zal kunnen aannemen. In de zitting der prov. staten van heden deelde de heer Iloogendijk, uit naam der commissiedie belast is geweest met het aanbieden, namens de staten, eener medaille aan den afgetreden voorzitter, den heer van der Heim van Duivendyke, mede, dat die uitreiking gisteren heeft plaats gehad. De heer van der Heim heeft der commissie verzocht aan deze vergadering zijn hartelijken dank over te brengen voor dit bewijs van hoogachting en haar tevens de verzekering te gevendat het bij hem eene blijvende en dankbare herinnering zal achterlaten. De bronzen medailles zijn aal) de leden uitgereikt. Overgaande lot de orde van den dag werd, overeenkomstig het advies van ged. staten, afwijzend beschikt op het adres van dr. Hendriks, directeur van het geneeskundig etablissement op Zuiderburg, verzoekende een subsidie uit ée prov. fondsen, ten behoeve van dat gesticht ter voorkoming van deszelfs opheffing. Voorts werden met algemeene stemmen aangenomen de in over leg met de staten van Utreeht voorgestelde ontwerp-reglemenlen voor onder scheidene waterschappen, en de ontwerpen tot wijziging van sommige bepa lingen in de reglementen van onderscheidene hoogheemraadschappen. Mor gen zullen de werkzaamheden worden voortgezet. De regering heeft de memorie van beantwoording, betreffende het ont werp der waterwegen van Amsterdam en Rotterdam naar zee, rondgedeeld. Zij heeft eene wijziging in het ontwerp gebragt, volgens welke nadere con- cessiëntol indijking en droogmaking van gronden in de Zuiderzee, aan goedkeuring hij de wet zullen zijn onderworpen. Heden is in de afdeelingen van de tweede kamer der staten-generaal voortgezet hel onderzoek over het wets-onlwerp nopens de af koopbaarstel ling der tienden. BUITENLANDSGKE BERIGTEN. BËIiCIK BRUSSEL, 5 November. Van officiële zjjde wordt het berigt, dat de koning voornemens is zich gedurende den winter naar liet buitenland te begeven, tegengesproken. Te Overmeire, hij üendermonde, is de kerk, een fraai gebouw in Go- ihischen stijl, afgebrand. E!VG EliAS I*. LONDEN, 4 November. De internationale tentoonstelling is Zaturdag zonder eenige buitenge wone plegligheid gesloten. De heer Bowley verscheen met de Sacred Har monie Society ten 4 ure in hel gebouw en nadat de leden van dit mu ziekgezelschap zich onder den westelijken koepel hadden geschaard, werd, onder begeleiding van al de orgels die zich in het gebouw bevonden het volkslied aangeheven. Hiermede was de plegligheid afgeloopen. Prins Na poleon was bij deze sluiting tegenwoordig. Het aantal der bezoekers van de tentoonstelling is in liet geheel geweest 0,117,450, dal is 87000 meer dan in 1851. Hel grootste getal der bezoe kers op een dag is geweest 08701. - In eene dezer dagen gehouden vergadering van de gezondheids-com missie alhier heeft dr. Lethely verklaard, dat de markten en slagthuizen gedurende de laatste weck zorgvuldig waren onderzocht en dat de inspec teurs niet minder dan 4525 ffi vlcesch en 73 stuks wild en gevogelte hadden in beslag genomenals verkeerende in te ver gevorderden staat van ontbin ding om lol voedsel te kunnen dienen. De Sultan heeft last gegeven aan verschillende firma's alhier, tot het onmiddellijk bouwen van vier groote gepantserde oorlogsvaartuigen. Vrijdag namiddag legen 5 ure ging de heer J. II. de Kanter, uit Java, door Maidenlane, Highgate, naar St. John's park. Nabij Smallpox-Hospital gekomen, zag hij twee lieden langzaam voor zich uitwandelen. Zonder hierop verder te letten wilde hij hen voorbijgaan, maar toen hij zich tus- i schen hen in bevond, sloeg een hunner den arm om zijn keel en hield met de andere hand zijn mond toe. De ander gaf hem een hevige stomp voor de borst, waardoor hij op den grond viel. Daarop ontroofden zij hem zijn hoi'ologie en hetgeen hij verder in zijn zak had, en maakten zich uit de voeten. Op een zijtak van de noord-oostelijke spoorweglinie heeft eene botsing plaats gehad lusschen een gewonen passagierslrein en een trein voor het ver voer van vee, waarbij eene jonge vrouw gedood en een aantal personen ernstig gekwetst werden. Uit New-York meldt men van 25 October: Gisteren avond is in eene democratische vergadering te Brooklyn besloten, om de regering te onder steunen in zijne pogingen, om de Unie te herstellen; de proclamatie van den heer Lincolnbetreffende de emancipatie der slavenwerd afgekeurd. De administrateur van eene plantaadje by Orleans is door de negers ver moord. Volgens een gerucht zouden de negers daarna in opstand gekomen, doch die beweging door de militaire magt onderdrukt zijn. Naar men zegt is de gemeenschap lusschen Nashville en het noorden afgesneden, en hebben de noordelijken Corinlhe ontruimd. De Amerikaansche bladen melden, dat den 8sten der vorige maand het koopvaardijschip Blanchekapitein Smith, varende onder Engelsche vlag en vroeger handeldrijvende lusschen New-Orleans en Cuba, doch sedert den oorlog aan een Engelsch huis verkocht, op weg van Matamoras naar Cuba door een Amerikaansch schip, de Montgomeryis verbrand. Laatstgenoemd vaartuig had de Blanche op het strand gejaagd, terwijl de bevelhebber twee booten met gewapende manschappen, onder bevel van een officier, afzond, om zich van het schip meester te maken. De alcade, die aan het strand alles had gadegeslagen, stapte in eene boot, begaf zich met twee of drie man aan boord van de Blanche en heesch daar de Spaanschc vlag, als een j teelten dat zij onder de bescherming van de Spaansche regering was. De officier die de Amerikanen aanvoerde, gaf aan den alcade te kennen, dat hij bevel had de Blanche weg te voeren of wel het schip en de lading in brand te steken. Kapitein Smith en de alcade protesteerden legen die han deling, waarop lusschen hen en den officier een twist ontstond, met dat gevolg dat laatstgenoemde den alcade een slag in het gezigt gaf en hem met zijne drie Spanjaarden aan wal deed brengen. Daarna werd het schip in brand gesloken. Men ziet hieruit verwikkelingen te geinoet lusschen de Vercenigde Stalen en Spanje. FRANKRIJK. PARIJS, 4 November. Volgens berigten uit Mexico van 28 Sept. verwachtte men aldaar, dat de Fransehen in de eerste helft van November de aanvallende operaliën her vatten en op de stad Puebla, wier werken voltooid waren, aanrukken zou den. Men ontveinsde zich niet, dat de stad Mexico denkelijk door de Fran- schen zou worden genomen; doch ook na het verlies der hoofdstad hoopte men den strijd nog lang te zullen kunnen volhouden. Ofschoon hel tijdstip voor de algemeene verkiezingen is uitgesteld maakt men zich echter daarvoor reeds gereed. De vertegenwoordigers van de vrijzinnige partij hebben hunne rondreis door de departementen, om zich aan te bevelen, reeds geëindigdzij gelooven echter op het platteland weinig te kunnen rekenen, doch vestigen hunne hoop des te meer op de steden en vooral op de verwachting, dat er eene hervorming in de kies lijsten zal plaats hebben, waardoor Parijs 16 in plaats van 9 gedeputeerden naar het wetgevend ligchaam zou zenden, De graaf von Bismarck-Schönhausen heeft een afscheidsgehoor bij den keizer gehad, waarbij de minister van binnenl. zaken tegenwoordig was. IIis benoemd tot grootkruis van het Legioen van Eer. De graaf, die ingevolge bekomen last, zich regtslreeks naar Berlijn moest begeven, heeft eene depêche ontvangen om zich onmiddellijk naar Maagdenburg te bege ven, waar de koning van Pruissen zich bevindt. De wijze, waarop de Moniteur den loop der Grieksche beweging heeft voorgesteld, wordt alhier aangemerkt als een bewijs dat onze regering in die beweging als eene afgedane zaak wil berusten, en niet alleen koning Otto maar ook zijnen troon voor altijd gevallen acht. Men beweert dat de drie mogendheden, onder wier bescherming Grie kenland staatonderhandelingen geopend hebben om het voorloopig bewind te Athene te erkennen. Reeds moeten zij het eens zijn om de btiilenlandsche schuld van Griekenland te waarborgenop voorwaarde dat dit rijk getrouw blijve aan de vroeger getroffen schikkingen. Naar men verzekert is alhier een schrijven van graaf Russell, be treffende Griekenland, ontvangen, waarin hel beginsel van non-interventie wordt gehandhaafd en aangedrongen op handhaving der bepaling, dat prin sen, verwant aan eene der beschermende mogendheden, van den Griekschen troon zijn uitgesloten. In berigten uit Athene wordt medegedeeld, dat er verdeeldheid is ont staan tusschen de twee voornaamste leden van hel voorloopig bewind, en dat de admiraal Canaris zich heeft teruggetrokken, op grond, dat hij, uit- hoofde van staalkundige beweegredenen, geen deel kan uilmaken van een bewindwaarvan de heer Bulgaris voorzitter is. Het derde lid van dat bewind, dc heer Rouphos, was nog niet aangekomen uit Patras, waar hij

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2