den staart afgesneden. Het arme dier is in leven gebleven. Van liet tuig had men de ligt doorgesneden, de huif van de kar geheel verscheurd, enz. Dit is nu de tweede maal dal dezelfde knecht, hetzelfde paard en dezelfde kar binnen kort op weg worden aangerand. Den vorigen keer was het onder Boxtel. Ook ontstond er bij denzelfden brouwer Clercx dezer dagen brand, die, wel is waar, spoedig werd gebluscht, doch waarvan men de oorzaak met grond in kwaadwilligheid moet zoeken. Men vond namelijk een bosje roggeslroo en heide onder hel rieten dak, hetwelk reeds vuur had gevatdoch spoedig werd ontdekt. De politie heeft dadelijk onderzoek ge daan, doch men verneemt nog niet, dat de daders zijn aangehouden. Uit Oosterhout meldt men, dat de heer C. de Visser, emeritus pred. aldaar, Zondag morgen in de prolcstanlsche kerk, waar hij de godsdienst oefening leidde, onder de predikatie door eene beroerte werd getroffen, ten gevolge waarvan hij op den kansel overleed. Onlangs is vermeld, dat in eene heide nabij Sittard eene zwavelbron zou zijn ontdekt. Dit bcrigt heeft den heer Verver, hoogleeraar bij het kon. athenaeum te Maastricht, uitgelokt om, vergezeld van een paar andere beoefenaars der wetenschap, de zaak ter plaatse te onderzoeken. Die ge leerden lieten dieper doorgraven, en nu stuitte men op eene laag bruinkolen. De meening van dr. Verver is nu, dat in die kuil zich veel regenwater had verzameld, dat daarna is weggezakt en met de laag bruinkool in aanraking kwam, hetwelk eene gisting heeft veroorzaakt, waardoor de waargenomene zwavelachtige damp is ontstaan. Zoo men verzekert, acht de heer Verver echter de ontdekking te opmerkelijk, om bet onderzoek niet voort te zetten. 's GRAVENIIAGE 4 November. Door Z. M. is benoemd tol raadsheer in het prov. gereglshof in Zee land jhr. mp. C. de Jonge, thans regter in de arrond-regtbank te Zie- rikzee, en tot kanlouregter te Almelo mr. II. Dikkers, thans kantonregtcr te Kampen. Tot burgemeestor der gemeente Urk is benoemd de heer B. van Putten, en tol burgemeester der gemeenten Bergharen en Horssen de heer J. II. van Koolwijk. De officier van gezondheid S11" klasse bij de zecmagl, A. M. Grond- hout, is bevorderd lot officier van gezondheid 2de kl. Tot arrondissements-ijker der maten en gewigten is benoemd de heer B. P. Moors, kweekeling der kon. akademie te Delft. Z. M. heeft vergunning verleend aan den luit. ter zee lslc kl. jhr. n. O. Wichers, tot het dragen van hel ridderkruis der Guelphcn-ordehem door den koning van Hanover geschonken; en aan den gepensioneerden majoor titulair van het leger in Ned. Inditj W. A. van Rees lot hel aannemen der onderscheidingsleekcnen van ridder der Saksische Erncstinische Huisorde, hem door den hertog van Saksen-Meiningen geschonken. Heden is de gewone najaarsvergadering van de provinciale staten door den commissaris des konings, den heer Loudon, geopend. In die zitting zijn de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden van de nieuw be noemde leden, de hh. mr. H. Cock uit Leyden jhr. mr. 11. J. van der lleim en mr. H. F. baron van Zuylen van Nyevelt uit 's Gravenhage. Na zamenstelling der afdeelingen heeft de voorzitter aan de vergadering mededeeling gedaan van een aantal sedert Julij jl. ingekomen stukken, koninklijke besluiten als anderzins. Daarna werden door den voorzitter ter tafel gebragt vele missives van gedeputeerde staten of ingekomen stukkendie het onderwerp van overwe ging bij de vergadering zullen uitmaken. Een U-tal der ingekomen stuk ken werd in handen van commissie» gesteld. De vergadering zal aaust. Donderdag hare werkzaamheden voortzetten. Aan de tweede kamer zijn de stukken medegedeeld betrekkelijk de brief wisseling omtrent het werk van den heer Money. Zij beslaan uil: 1°. een brief van den heer Money, waarin dezeo a. zegt nimmer beweerd te hebben dal hij toegang had gehad lot de regerings-archievendat de stalen van inkomsten van 1821—27 getrokken zijn uit de staten voor hem aan den heer Eraser door het bureau van finanliën te Batavia verstrekt, en dat hij verschillende redenen had om te gelooven dat de inlichtingen voor hem door den heer Fraser bij sommige departementen verkregen het gevolg wa ren van dc bevelen van den gouverneur-generaal; 2°. een brief van den gewe zen gouverneur-generaal Pahud aan den minister van koloniën, waarin deze zegt datwanneer de heer Money veronderstelt dat de door hem gebruikte stukken van gouvernementswege zijn verstrekt, hij in dwaling verkeert. Ook is aan de kamer rondgedeeld het algemeen eindrapport der com missie nopens de veelvuldige stukken behoorende tot het onderzoek nopens de suiker-cultuur op Java. IHjTTENLANDSCHK BERIGTEN. ENGELANÏl. LONDEN 2 November. De deputatie van ingezetenen der hoofdstad, welke aan graaf Russell hel wenschelijke van de spoedige verwijdering der Fransche troepen uit Rome was komen voorhouden, beeft van den minister ten antwoord beko men, dat de regering in dien wensch deelde, doch voor de vervulling daar van niet anders kon werkzaam zijn dan door vriendschappelijke vertoogen bij de regering van keizer Napoleon; dat het reeds vertoogen van die strek king had gedaan, en die herbalen zou, wanneer het eene gunstige ge legenheid daartoe vond. De Oost-Indische prins Dhnleep-Singhdie alhier verblijf houdt, heeft in het graafschap Glocesler een landgoed aangekocht voor de som van 225,000 In Yorkshire, bij de Worsbro-brug, is een schichtig paard met rijtuig, op het oogenblik dat een kolentrein voorbij zoude komen en voor dat de baanwachter, die een houten been had, den dwarsweg konde afsluiten onder den trein geraakt, met dit gevolg, dat de heer James Russell ge dood en zijn broeder gevaarlijk gekwetst werden. De baanwachter verloor er zijn andere been en een arm bij. In de nabijheid van Birmingham is een persoon gevangen genomen, beschuldigd van hel namaken van Engclsche banknoten. Naar men ver neemt, had de gevangenneming plaats op den oogenblik, dat zij bezig wa ren banknoten te drukken op het papier, dat onlangs uil de papierfabriek der bank werd gestolen. Hel slechte weder der vorige dagen heeft een zeer ongunstigen invloed gehad op den oogst in Ierland. Er stond nog eene belangrijke hoeveelheid koren te velde en men vreest dal dit verloren zal gaan. De schuld hiervan ligt grootcndcels bij de boerendaar het graan reeds eenige weken geleden had kunnen worden geoogst. Op het Britsehc West-Indische eiland St. Vincent is onder de negers een opstand uitgebroken, liet scheen in het plan der oproermakers te lig gen alle blanken en kleurlingen op het eiland te vermoorden. Een aantal personen zijn met de grootste moeite het gevaar ontkomen, terwijl zeer vele anderen door de opgewonden negers gruwelijk zijn mishandeld en ver minkt. Gelukkig dat het Britsche schip Challenger nog tijdig genoeg aan kwam om te verhinderen dat dc hoofdstad Kingston in brand werd gesto ken daar anders zeker dc geheele stad verwoest zou zijn. Volgens berigten uil New-York houden de verkiezingen in de verschil lende stalen meer de aandacht bezig dan de oorlog zelf. Men kan dus, te oordeelen naar den tot hiertoe verkregen uitslag dier verkiezing, met billijk heid verwachten dat de regering van Lincoln in zijne maatregelen door het congres krachtig zal worden ondersteund. De verkiezingen in New-York zullen eerst in het begin van November aanvangen. Sommigen voorzien, dat bij die gelegenheid aldaar erge ongeregeldheden zullen plaats hebben aan gezien er behalve een gouverneur niet minder dan 30 leden voor het congres zullen moeten gekozen worden. Hel is nog onzeker, welke partij in dien staat de overhand zal behouden. Dr. Lockhart berigt uit Peking, dd. 18 Julij, dat hij het aan zijn hospitaal zóó druk heeft, dal hij slechts ter naaiiwernood alle patiënten kan zien. Hij heeft ook een 2000 exemplaren gelrokken van een werk van dr. Medhurstgetiteld: »Yao sou keown lee hung," d. i.: »Kort begrip van de Christelijke godsdienstdat bij de Chinezen zeer in trek is, vooral om- dal het geschiedkundig is. Onder dagteekening van 24 Julij meldt hij nog, dat de cholera niet zoo hevig is als vroeger. Eenige dagen geleden was de bisschop Mawby, van de orde van St. Lazarus, te Peking aangekomen, met vier priesters en acht zusters van liefdadigheid. Deze laatsten werden toegelaten op grond, dat hunne missie ook in vroegere jaren heeft bestaan en de Chinezen er dus van onds aan gewoon zijn. Berigten uit Canton melden, dal aldaar eene zamenzwering is ontdekt. De zamenzweerdersdie zich met de opstandelingen verbonden hebbenhad den besloten de stad in brand te steken en de mandarijnen te vermoorden. Vele personen zijn in hechtenis genomen. De opstandelingen hadden zich van Shangaï verwijderd, zoodat het in de omstreken van die stad rustig was; daarentegen hadden zij Shemsi en 25 omliggende plaatsen vermeesterd al de mandarijnen gedood en dus aldaar het keizerlijk gezag vernietigd. EltANKKMH. PARIJS, 2 November. De keizer heeft den minister van binnenl. zakenden heer de Persigny, tol hertog van Chamarande benoemd. Een bekend heelkundige alhier heeft een brief van den heer Nelalon over den toestand van Garibaldi ontvangen, waarin de vroeger vermelde bijzonderheden, volkomen bevestigd worden. Personen, die Garibaldi eenige dagen voor den slag van Aspromontc zagen, hebben den briefschrijver ver zekerd, dal de lijder gcene verandering in hel aangezigt beeft ondergaan. Daarentegen zijn zijne overige ligchaamsdeelen zeer vermagerd, niettegen staande een der beenen zeer gezwollen is. De kogel bevindt zich wel de gelijk in de wonde en wel in het voetgewricht. Ongelukkig is de zetel nog niet juist op te geven. Dit uit te vorschen zal thans de eerste zorg der geneesheeren wezen. Berigten uit Mexico meldendat men aldaar dag en nacht bezig is met het opwerpen van versterkingen, ter verdediging tegen een inval der Fran sche troepen. Generaal Oregade nieuwe bevelhebber van het Mexicaansche leger, is in de hoofdstad aangekomen om in persoon de versterkingen te leiden. AI de inwoners van Mexico en ook van de omliggende plaatsen zijn genoodzaakt óf daaraan persoonlijk mede te werken óf drie realen 's weeks te betalen. Het plan van den M^xicaanschen bevelhebber schijnt te zijn om Puebla te ontruimen en het geheele leger in Mexico bijeen te brengen. Voorts denkt men, dat, ingeval Juarez genoodzaakt wordt de hoofdstad te ontvlug- ten, hij al de sluizen zal doen openen en de hoofdstad onder water zal doen zetten, hetgeen vreeselijke rampen zou ten gevolge hebben. Dc proclamatie, door koning Olto op 24 Oct. ter reede van Salamis uitgevaardigd is van den volgenden inhoud. «Hellenen! In de overtuiging, dal na de bedroevende gebeurtenissen, die laatstelijk in eenige deelen des rijks en vooral in de hoofdstad plaats heb ben gegrepen, mijne aanwezigheid in Griekenland op het tegenwoordige oogenblik deszelfs inwoners in bloedige en bezwaarlijk op te lossen verwik kelingen zou storten, beu ik tot bet besluit gekomen om mij voor het tegen woordige te verwijderen uit het land, waaraan ik steeds liefde toegedragen heb en nog toedraag, en lot bevordering van welks welvaart ik gedurende een tijdvak van bijkans 30 jaren geene moeite noch inspanning heb ge schroomd. Afkeerig van alle pralerij, had ik alleen Griekenlands waar achtige belangen in het oog, terwijl ik aan de stoffelijke en zedelijke ont wikkeling alle aanmoediging verleende, en inzonderheid trachtte te bewerken dat aan een iegelijk regt wedervoer. Zoo dikwerf het politieke vergrijpen tegen mijnen persoon betrof, heb ik mij telkens door grenzenlooze zacht moedigheid laten leiden en het vergeten van het gebeurde tot regel geno men. Terwijl ik nu naar het land, hetwelk voor mij door geboorte het vaderland is, terugkeer, gevoel ik innige droefheid bij de gedachte aan de onheilen, waarmede het mij dierbare Griekenland ten gevolge van dc wen-j

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2