Per Telegraaf. schepen gestrand; van een dezer schepen zijn kapitein, stuurman en tien matrozen verdronken. Naar men geloof is bij Formby een schip met man en muis vergaan, en uit Great Yarmouth wordt gemeld dat men van de bemanning van twee schepenbeide op de reede gezonkenniets meer heeft vernomen. Sinds Maandag zijn bij Lloyds meer dan 100 kleine en groote zeerampen bekend. Ook in deze stad en omstreken heeft de storm veel verwoesting aange- rigt; de parks hebben veel geleden; een aantal schoorsleenen in de stad zijn omgewaaid en ten gevolge daarvan zeer veel personen, waaronder sommige zeer gevaarlijk, gewond geraakt, terwijl Woolwich, Peckham en Camber- wcll door het hoog opgestuwde water grootendeels overstroomd zijn. Al de lage landen langs den oostelijken spoorweg boven Stratford zijn onder- geloopen, ten gevolge waarvan geheele kudden vee in de nabijheid van Tot tenham zijn omgekomen. Bij Greenwich ligt zelfs de geheele spoorweg onder water, terwijl bij Sydenham o. a. een huis is weggespoeld. Te Liverpool is een Amerikaansch schip, der noordelijken, aangeko men, dat onderweg door het zuidelijk stoomschip Alabama werd aange houden, maar op vertoon van zijne scheepspapieren, waaruit bleek dat de lading voor eene bekende firma te Liverpool was bestemdwerd vrijgela ten. Het genoemde stoomschip had reeds 16 schepen der noordelijken, waaronder 11 walvischvaardersverbrand. Uit Bombay is alhier eene som van 10000 ontvangen ten behoeve der noodlijdenden in de fabriekdistriclen. Er is aldaar reeds voor eene som van 25000 ingeschreven. Kapitein Finley, die van de Afrikaansche westkust is teruggekomen, deelt het volgende voorval uit Bonny mede: Een inlander had een landbouwer uit de omstreken gedood. Een aantal bewoners van Bonny vereenigden zich alsloen, om hem tot zijne straf om het leven te brengen. Hel ging intusschen zoo gemakkelijk niet om hem in handen te krijgen, daar hij zich uit voor zorg met al zijne slaven, vrouwen en kinderen, te zamen 35 personen, in zijn huis opsloot, zijne geweren laadde, en rondom zijne woning eene soort van loopgraaf wist te doen aanleggen, die hier en daar met kruid werd ge vuld. Nadat hij op die wijze drie dagen als 't ware eene belegering had doorgestaan, werd door de aanvoerders een prijs uitgeloofd aan dengene, die er in slagen zou om de woning in brand te steken. Dadelijk bood zich daartoe een slaaf aan, wien hel gelukte op eenigen afstand van het gebouw een groot vuur te onsleken, hetwelk zich door den wind aan het belegerde huis mededeelde en dit in volle vlam zette. De aangevallene snelde toen met al de zijnen naar de loopgraaf en stak aldaar zijn kruid in brand. Daarop volgde eene hevige ontploffing, waarbij men slechts gebroken en verspreide ledematen, te gcljjk met de brandende stukken hout van het huis, in de lucht zag vliegen. Drie dagen later werden de bloedige overblijfselen bijeen- gehaald, in zakken gestoken er. in de rivier geworpen. KANKKIJH. PARIJS, 23 October. Het dagblad La France houdt zich overtuigd, dat de heer de Sartiges de Italiaansche regering zal verzoekenom toe te treden lot het plan van bemiddeling, dal te Rome door den heer de la Tour d'Auvergne zou wor den ondersteund. Dit plan bestaat, volgens een brief van den keizer, hier in, dat den Paus zijn tegenwoordig grondgebied door Europa zou worden gewaarborgd. Op de Italianen en vooral op hen, die uit Engeland komen, wordt een zeer waakzaam oog gehouden. De Italiaansche afgevaardigde Petru- celli della Gatina, die uit Londen, waar hij aan eene anti-Napoleontische vergadering had deelgenomen, alhier aankwam, ontving weinige oogenblik- ken na zijne aankomst, bevel Frankrijk onmiddellijk te verlaten. Ter naanwernood is het aan den heer Nigra gelukt voor den man, die in zie- kelijken toestand verkeert, een uitstel van 24 uren Ie verkrijgen. Te Cherburg is een Chineesche tolk aan wal gestaptmet name Kio- lliang, afkomstig van Shanghai. Hij begeeft zich naar Italië om aldaar in rcglen getuigenis af te leggen ter zake van een crimineel feit, ten vorigen jare door Siciliaansche matrozen in de Chineesche zee gepleegdnamelijk hel bemagtigen van hel schip waarop zij voeren. Volgens berigten uit Athene zijn te Missolunghi in Acarnanië en te Elis in Messenië onlusten uitgebarsten. De tolkantoren en de gevangenissen zijn er met troepen bezet. Men verwachtte eene proclamatie, houdende aan kondiging van de oprigting van een voorloopig bewind voor Griekenland. Berigten uit Konstantinopel meldendat het aldaar voorlaan niet meer aan Christenen vrij staat nabij eene moskee te wonen; die Christenen, welke reeds nabij moskeën woonachtig warenmoesten hunne woning ontruimen. De onlangs door den Sultan gemaakte verordeningen betrekke lijk de kleeding en den opschik der vrouwen, strekkende tot beperking der weelde en der zucht naar nieuwigheden, werden streng gehandhaafd, ook binnen de woningen en vrouwenvertrekken van particulieren. Het was reeds geschied, dat vrouwen van fatsoenlijken stand, die met eene tegen de verordeningen strijdige kleederdragl op de straat waren verschenen, door policiedienaren aangehouden, van den verboden opschik ontdaan er. met smaad naar huis gebragt waren. De troepen, die uil Montenegro komen, zullen naar Syrië worden gezon den, om aldaar de rust te herstellen. In twee kwartieren der hoofdstad hebben zware branden gewoed. IT A LIE. Uit Turijn meldt men, dat de minister van binnenl. zaken eene aan schrijving aan de gouverneurs der provinciën heeft gerigt, strekkende om de vroeger bij eene wel bepaalde vorming van 220 balaillons mobile bur- gcrwecr te bespoedigen. Daarbij wordt gevoegd, dal dit de eerste is van eene reeks van maatregelendie de regering heeft voorgenomen met het doel om Italië van Frankrijks bijstand onafhankelijk te maken. Volgens de Discussione zal het ministerie zich waarschijnlijk met de lieeren Farini en Minghetti verstaan, en zou in Italië een ministerie, hetwelk van het bezit van Rome als nationale hoofdstad afzag, eene onmogelijkheid zijn. Eene deputatie heeft, namens de ingezetenen van Rome, aan koning Victor Emmanuel een bruidsgeschenk voor zijne dochter, thans koningin van Portugalaangeboden. In het bij die gelegenheid overhandigde adres komt hel volgende voor: «Uwe medeburgers zullen in de omstandigheid, dat gij ons de eer hebt aangedaan ons te ontvangeneen nieuw bewijs zien, dat, al wordt gij nog door geweld van Rome verwijderd gehouden, uw hart met Rome is. Rome draagt zijn hard lot met innerlijke verontwaar diging, maar vol vertrouwen op uw woord. Wat er ook geschiedegij zult bevinden dal de bevolking van Rome kracht heeft en kracht betoont, opdat aan Italië regt wedervare." De koning heeft, in antwoord op dit adres, aan de Romeinen, in naam zijner dochter, dank betuigd. Omtrent de toestand van Garibaldi, die zich thans te Spezzia bevindt, zijn onrustbarende geruchten in omloop. De inwendige strijd, waaraan hij in den laatslen tijd ten prooi is geweest, heeft zijne ligchaamskrachten aan merkelijk doen afnemen. PKUI8IEII. BERLIJN, 23 October. De Allg. Pr. Zeit. zegt dat de regering, het terrein van den slrjjd zoo veel mogelijk willende beperken, enkel zal voortgaan onder constitutio nele verantwoordelijkheid de volstrekt noodige uitgaven voor 1862 te doen, en vervolgens al het mogelijke zal doen om met hel begin der volgende wetgevende zitting tot eene grondwettige beslechting der aanhangige geschil punten te geraken, en aan Pruissen het volle genot van innerlijken vrede en ongestoorde ontwikkeling van zijn constitutioneel staatsleven te hergeven. Ter beoordeeling van de middelendie in het werk gesteld worden om onderteekenaren te verkrijgen op de adressen, thans uit zoo vele deelen des lands aan den koning toegezondenten einde hem aan te moedigen om de voorschriften der grondwet buiten werking te stellen, kan onder anderen hel volgende dienen. In het jongste nommer van een te Konings bergen verschijnend blad wordt de volgende verklaring gelezenOp grond, dat de predikant bij de evaug. gemeente alhier verzekerde, dat het ons ter teekening aangeboden adres blootelijk behelst een adres van geluk- wensching aan den koning, ter herinnering aan hel krooningsfeesthebben wij het bedoelde stuk mede onderteekend. Later is het ons gebleken, dat wij een zoogenaamd adres van gehechtheid hadden geteekend, waarvan de strekking in lijnregten strijd is met onze beginselen. De bondsvergadering heeft in hare zitting van den 16del1 dezer beslo ten eene commissie van deskundigen te benoemenom eene voor geheel Duitschland geldende wetgeving tegen het nadrukken te ontwerpen. Een burger van Bazel, de heer F. Hausler, heert aan verschillende liefdadige instellingen en vcreenigingen van die stad legaten vermaakt, ten bedrage van 705,000 fr. Uit Warschau meldt men dat aldaar eene verordening is afgekondigd, strekkende om in den staat van beleg voor het koningrijk Polen meerdere verligting te brengen. ATHENE, 22 October. Westeljjk Griekenland is in opstand. Te Patras hebben de opstandelingen een voorloopig bewind ingesteld. De regering heeft troepen derwaarts gezonden. Een der ministers Ehatziscos is den koning en de koningin tegemoet gereisd. In Syra en Oostelijk Griekenland is hel rustig. TURYN, 24 October. De ongunstige berigten betreffende den toestand van Garibaldi zijn overdreven. De lijder neemt in beterschap toe. Aanstaanden Woensdag zal weder een groot consult gehouden worden. De Discus sione meldt als zeker dal hel ontwerp, hetwelk, naar men zegt, de heer Drouin de Lhuys aan de Italiaansche regering zal voorstellen, tot grond slag heeft het afzien van hel verlangen om Rome tot hoofdstad te bezitten. ATHENE, 24 October. Het garnizoen van Vanitza is in opstand geko men De koning bevindt zich te Calamala of op Korfu. Het voorloopig bewind, dat hier is ingesteld, bestaat uit de hh. Bulgaris, voorzitter, Ta- naris en Rouffos, leden. Nieuwe ministers zijn reeds werkzaam. ARAJUüMIE-NIEUWS. PROWOTIEN AAN DE LEYDSCHE IIOOGESCHOOU. Den 24s,cn October de heer P. van Geer, van Leyden in de wis-en natuur kunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: De geodetische lijnen op de ellipsoïde. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeregt te Leyden, op den 20sten October 1862. 3 wegens het in den winkel voorhanden hebben van brood onder het be paalde gewigt. 1 wegens het rondventen van brood onder hel bepaalde gewigt. 2 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van rogge- brooden, niet zamengesteld uit hel daarvoor bestemde meel. 16 wegens het zich op de openbare straat in kenneljjken staat van dronkenschap verloonen. I wegens overtreding van art. 315 der Algemeene Policieverordening. AD YEKTENTIEN. Bevallen van eene doode Dochter TI1ERESE GRUNERT KOCK. Leyden 23 October 1862. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een lang geduldig lijden, mijne geliefde Echlgenoole HENDR1KA MARIA VALKIS KOUWER, in den ouderdom van ruim 52 jaren. Leyden 24 October 1862. A. C. VALKIS.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2