kanlongeregl te Horst, mr. IJ. M. Swarl, advocaat tc Maastricht; tot griffier bij het kanlongercgt te Oudenbosch, mr. S. T. A. van der lleyden, advocaat te Breda; en tot suhstitimt-grifïier bij de arrond.-regtbank te Maastricht, mr. F. 11. J. baron de Bieberslein Rogalla Zawadsky, advocaat aldaar. Tot ontvanger der directe belastingen enz. zijn benoemd: te Valken burg c. a. de heer J. F. Ghysens, thans te Simpelveld; en te Simpelveld c. a. de heer W. Laatsman, thans surnumerair te Maastricht. Gisteren is op de gewone wijze de llde verjaardag van Z. K. H. prins Alexander gevierd. Tegen den middag was er parade in de Maliebaan. Des middags was er bij H. M. de koningin op het paleis het Huis ten Bosch receptie, die ook door vele jeugdige vrienden van den prins werd bij gewoond. De minister van justitie zal morgen aan hel dep. van justitie en over morgen aan het lokaal voor de administratie van de zaken der herv. eere- dienst enz. geen gehoor verleenen. Ook de minister van marine zal Vrjjdag aanst. geen gehoor verleenen. De nieuw beroepen leeraar bij de Ned. herv. gemeente alhier, ds. W. Iloevers, is Zondag avond als zoodanig bevestigd door d9. Gunning, die daarbij eene rede hield over I Joh. IV. 18. Heden hebben aan het ministerie van binnenl. zaken door de com missie voor de staatsspoorwegen onderscheidene aanbestedingen plaats gehad. Die aanbestedingen hebben gezamenlijk beloopen de som van ƒ1,028,200. Laatstleden Zondag heeft het getal couverts aan de table d'höte van hel gemeentebadhuis te Scheveningen 226 bedragen. Door elkander worden aldaar dagelijks 400 baden in open zee genomen. 11 IT F N L A N D SC HK BKRIUTËtM. ENGELAND. LONDEN24 Augustus. Het Court Journal berigt dat de koningin op Maandag 1 September naar Duitschland zal vertrekken. Hare afwezigheid zal zes weken duren. De Morning Star bevat den brief van Garibaldi aan zijn vriend Sluart, te Seaforth, bij Liverpool. In dezen brief schrijft Garibaldi, dat hij voor zijne plannen op Rome 20000 noodig heeft en daartoe in Engeland aan vraag doet, omdat hij dit voor het oogenblik niet goed in Italië kan doen, zonder hel geheim dier plannen in gevaar te brengen, terwijl hij later wel gelegeuheid zal vinden lol eene leening in Italië. Uit S'. Petersburg meldt men, dal keizer Alexander, vergezeld van prins Alfred van Engeland, de sterkte van Kronstadt, de doks en het ma rine-hospitaal heeft bezocht. De keizer passeerde langs het Britsche eska der, thans te Kronstadt vercenigd, en werd met salvo's van de Engelsche schepen begroet. Een Russisch fregat beantwoordde die saluutschotenter wijl de overige Russische schepen de Engelsche vlag heschen. De keizer begaf zich aan boord van het schip St. George, waarop de Engelsche prins dient. De personen, behooreude tot de Engelsche schepen, worden bijna dagelijks door de Russen feestelijk onthaald. Donderdag 11. is te Dewsbury (Yorkshire), brand ontslaan in de fa briek van wollen manufacturen der heeren J. T. J. Taylor, waardoor Imt geheele gebouw werd in de ascli gelegd en eene schade veroorzaakt van 20- a 30,0000 Een man is daarbij omgekomen en verscheiden werklie den, die aan de vlammen trachten te ontkomen door uit de ramen te sprin gen werden ernstig gekwetst. Door dit ongeval zijn 3- a 400 personen buiten werk. Tnsschcn Leicester en Hitchin is een pleiziertrein met een vee-trein in hotsing gekomen, met dat gevolg, dat drie wagens van den laatstgenoem den trein verbrijzeld werden. De 200 passagiers werden allen in meerdere oi' mindere mate gewond. De werklieden in de kaloenfabriek van de heeren Hopwood Son te Blackburn, hebben hun werk geslaakt, op grond, dat de thans door hen bewerkt wordende grondstof van zulk eene slechte qualiteit is, dat het loon op lange na niet aan den arbeid is geëvenredigd. Ten einde zich te vrijwaren tegen moord, heeft een groot grondbezitter in Ierland een eenvoudig middel uitgedacht. Hij heeft zijn testament gemaakt en daarin bepaald dal, ingeval hij vermoord werd, aan al zijne pachters onmiddellijk de pacht zal worden opgezegd, hunne woningen geslecht zullen worden tot den grond en zijne landerijen als scliuapswciden zullen worden gebruikt. Volgens berigten uit Bombay was de sterkte der Britsche krijgsmagt in* China ontoereikend om de groote handelshavens tegen de benden der opstandelingen te beschermenen verwachtte men dat er weldra troepen uit Indië zouden worden afgezonden om die krijgsmagt te versterken. - In de dagbladen van New-York wordt verzekerd, dat te Richmond door besmetlende ziekten groote sterfte aangerigt werd en dat het hoofd kwartier der zuidelijken daarom uit die stad naar een nabij gelegen punt op den zuidelijken oever der James-rivier geplaatst was. Vroeger is reeds gemeld dat de Arkansas, liet gepantserde schip der zui delijken, dal op den Mississippi zoo veel schade aan de vloot der Unie heeft loegebragt, in de lucht was gesprongen. Thans verneemt men dal genoemd schip, na lol liet ontzet van Vicksburg te hebben bijgedragen, den Missis sippi is afgezakt, maar lusschen Baton Rouge en New Orleans door de schecpsmagt der noordelijken werd aangevallen, en zoo zwaar in zijne machine beschadigd, dat het op den oever moest loopen. Aldaar is het door eene uitbarsting van buskruid vernield, opdat het niet in de magt der noordelijken zou vallen. FRANKRIJK. PARIJS, 24 Augustus. Hoewel reeds de lialf-officiële bladen duidelijk genoeg te kennen had den gegeven, dat de regering niet geneigd was in weerwil der gebeurtenis sen in Italië tot eene wijziging harcr staatkunde over te gaan, zoo bevat de Moniteur thans een artikel, dat daaromtrent allen twijfel opheft. De dagbladen vragen, zegt dit regerings-orgaanwelke houding de Fransche regering tegenover de woelingen in Italië zal aannemen. De zaak is zoo duideljjk, dat alle twijfel onmogelijk schijnt. Tegenover onbeschofte bedrei gingen, tegenover de mogelijke gevolgen van een demagogischen opstand wordt de Fransche regering door zijnen pligt en door de krijgsmanseer krachtiger dan ooit gedrongen, om den II. Vader te verdedigen. De wereld moet weten, dat Frankrijk degenen, die het beschermt, niet in de ure des i gevaars verlaat. Men verzekert thans ten stelligste, dat de keizer zich als candidaat der akademie, ter vervanging van wijlen den kanselier Pasquier, zal stellen. De gewone bezoeken zijn reeds begonnen, natuurlijk niet door den candidaat in persoon, maar door zijne vrienden, die in dat geleerde ligchaam zitten. Bij velen ondervond men echter een onverwachten tegenstand. De Patrie berigt, dat eene plek grond op de westkust der Roode zee, tegenover de Britsche nederzetting Aden, door een inlandsch stamhoofd aan Frankrijk is afgestaan en dienen zal lot aanlegplaats voor de Fransche sloombootdienst tusschen Suez en Aehter-Azië. Op den 15den dezer is o. a. ook de ridderorde van het Legioen van Eer verleend aan den heer A. Coquerel (de zoon), hulpprediker bij de herv. gemeente alhier. Tusschen Alois en Minde is eene diligence omgeslagen. De conducteur, die op de trede van het rijtuig stond, is verpletterd, en een der reizigers doodeljjk gewond. De Mon. de VAlgérie berigt, dat de stad Algiers op Zondag 10 Aug. door een waterhoos is gelrofïen en dat daardoor ernstige verwoestingen zijn aangerigt. De hoos had naauwelijks een half uur noodig om, van het noord westen naar het zuid-westen, een afstand van ongeveer 25 mijlen te door- i loopen. Eenige bijzonderheden omtrent de verwoestingenaangerigt door het verschrikkelijke natuurverschijnselzullen voldoende zijn om daarvan een denkbeeld te geven. Op de kaap Pescade en te S'. Eugène zjjn de lagere gedeelten door hunne ligging behouden gebleven, ofschoon eenige huizen zijn getroffen, maar het kleine seminarium heeft vreeselijk geleden. Al wat van het artillerie-tuighuis niet sterk gemetseld was, is omvergeworpen; een ge deelte der oude werkplaatsenter lengte van meer dan 100 ellenis slechts een hoop steenen, dakpannen en gebroken balken. Twee artilleristen zijn ernstig gewond. De bootnen van de laanwelke langs de esplanade en den weg naar de poort Bab-el-Otied loopt, zijn voor het grootste gedeelte ont- worleld en nedergeworpen. Vele glazen van de wijk van de prefectuur en van de straat Bab-el-Oued zijn geheel, andere slechts ten deele gebroken; huizen zijn overstroomd. Het dak van den kruidmolen is over eene uitgestrekt heid van 60 ellen geheel verdwenenslechts de dikke balken zijn overgeble ven. In de haven zijn door den storm twee vaartuigen omgeslagen. Nabij Villarobledoin Spanje, heeft op den spoorweg een groot onge luk plaats gehad. De weg was door eene waterhoos over eene groote uit gestrektheid onbruikbaar gemaakt. De trein van Alicante en Valencia, van het gevaar onkundig, is daardoor uit het spoor geraakt en in eene diepte gestort. Het getal der slagloffers is nog niet bekend; van de gekwetsten zijn er reeds 4 overleden. ITALIË. De Diritto bevat eene proclamatie van Garibaldi, ten doel hebbende om de Hongaren tot eene oproerige beweging aan tc zetten. Deze procla matie wordt in de Italia door Klapka beantwoord en wel in dezer voege: Uwe oproeping zou zeker bij uwe medeburgers weerklank hebben gevon den wanneer gij den oorlogskreet hadt aangeheven aan het hoofd uwer vrijwilligers, vereenigd met de koninklijke troepen, om met deze tegen de I dynastie van Habsburg op te rukken. Doch nu kan aan uwe stem geen gehoor worden gegeven, omdat zij niet meer is de stem van Italië, maar de slem van iemand, die werkzaam is tot vernietiging van zijn eigen roem, j en die zijn naam heeft gewaagd aan de treurige kansen van een burger oorlog. Het voorbeeld der Serviërs, Montenegrijncn en Grieken leert ons immers duidelijk genoeg, dat wij bet. geschikte oogenblik behooren af te wachten. Ook zij hebben gehoor gegeven aan eene oproeping als die, welke gij thans lol ons rigt; ook zij waren u wachtende. Maar al zijn nu al die volken bedrogen in hunne verwaehiingefi daarom zijn wij nog niet ver zoend met het geweld; integendeel, het moet ons aansporen om onze krach ten te besparen voor gunstiger omstandigheden. Staak dus nu uwe pogin gen ten aanzien van Oostenrijk; tracht bij de bestaande reactie in Europa het werk der vrijmaking van Italië niet te overhaasten, en denk dat ook de Hongaren in alles naar pligt en geweten zullen handelen." Volgens berigten uit Catania is de meerderheid der bevolking gunstig gestemd voor de regering en inzonderheid de nationale garde. De gemeente raad correspondeert met de koninklijke autoriteiten aan boord van eene oorlogsloomboot. Garibaldi scheen in zijn tegenstand te willen volharden. De generaal Cialdini, een hevige tegenstander van Garibaldi, is thans als buitengewoon commissaris naar Sicilië gezondenter vervanging van den generaal Cugia, die weinig geestkracht heeft aan den dag gelegd. Eene aanzienlijke krijgsmagt zal hem derwaarts volgen. PK VISSEN. BERLIJN, 24 Augustus. De baron von Estorff Ziethen alhier heeft zich uit de voeten gemaakt, met achterlating van 150,000 thlr. wisselschulden. Hij wordt vervolgd we gens het vervalschen van wissels. Hij was afgevaardigde en men sprak zelfs van hem als opvolger van den politic-president von Zedlitz. Te Delmold zijn eensklaps ruim 100 personen plotseling ziek gewor den. De oorzaak daarvan is het gebruik van vleesch eener koe, welke door ziekte was aangetast. A'erscheiden personen zjjn reeds bezweken. Uit AVarscbau meldt men dat Rzonca, wegens den door hem onder nomen aanslag op het leven van den heer Wielopolski, ter dood is veroor deeld. Rijll, die vroeger hetzelfde beproefd had, zou volgens gerucht in de gevangenis overleden zijn.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2