Zalmdag li. had te Dockinn een treurig ongeluk plaats. De postbode M. Bijl maakte .gebruik van een gelegenheid, welke zich daartoe aanbood, om op zijne terugreis naar Dockum mede te rijden op eenen met e'e'n paard bespannen boerenwagen. In de nabijheid van de plaats der beslemming schrikte het paard en, hoewel de voerman alles deed, wat hij vermogt, om het dier te bedwingen en den beangsten reisgenoot gerust te stellen, kon hij dezen toch niet beletten om van den wagen af te springen, met het gevolg, dat hij werd overreden. Spoedig daarna was de ongelukkige een lijk. In den nacht van 12 op 13 Aug. jl. werd door 3 vermomde perso nen, ten huize van de Vries, rentenier, zamenwonende met zijne dienstmeid, in de gemeente Doniawerstalten nadeele van genoemden de Vries ont vreemd ongeveer 90 en een zilveren horologie, en ten nadeele van zijne dienstmaagd ƒ21. De daders hebben de bewoners gewekt, voorgevende, dat er brand was bij Tjeerd Yntes (den naasten, ofschoon opcenigen afstand wonenden, buurman). Na het bovenste gedeelte der buitendeur geopend te hebben, heeft de dienstmeid, op het gezigt der met doeken omhangen per sonen verschrikt gewordengetracht deze weder te sluitendoch zij heeft die poging spoedig moeten opgeven, dewijl haar aan handen en armen wonden werden toegebragt. Zij is vervolgens in de woonkamer gevlugt en heeft deze van binnen gesloten, waarop de onverlaten, doorbraak van bniten, door een vensterraam zijn binnengedrongen. De dienstmeid hebben zij daarna op den grond geworpen en gebonden, het aangezigt met eene doek bedekt en eiudeljjk vastgebonden, terwijl zij den bijna blinden grijsaard eveneens op den grond hebben geworpenvan waar hij buiten staat was wederom zonder hulp op te staan. Na zich van het bovengenoemde meester te hebben gemaakt, zijn de bandieten vertrokken. 's GRAVENHAGE, 21 Augustus. Door Z. M. is de heer mr. J. KalfF eervol ontslagen als schoolopziener in het 6de schooldistrict der provincie Overijssel, is tot schoolopziener in dat district benoemd de heer m*. L. J. van Riemsdijk te Almelo, en tot schoolopziener in hel 8S,C district de heer mr. J. KalfF voornoemd. Z. K. II. de hertog van Sakseri-Weiinar heeft den gep. majoor van liet O.-l. leger W. A. van Rees benoemd tot kommandeur der orde van den W it ten Valk. Z. D. II. prins lierman van Saksen-Weimar-Eisenach is alhier aange komen en aan het hötel van wijlen zijnen vader afgestapt. Binnen eenige dagen worden ook de overige prinsen alhier verwacht. lieden is er weder een goedkoope volkslrein van Amsterdam en Haar lem in deze residentie aangekomen. Het getal reizigers bedroeg een 1500-tal. De heer Benson, president van de republiek van den vrijen negerstaat Liberia is heden morgen in de residentie aangekomen. Na een bezoek aan het ministerie van buitenlandsche zaken en dat van marine te hebben ge- bragt en na hel merkwaardige der residentie te hebben bezigtigd, heeft hij de reis naar Rotterdam voortgezet, om zich van daar morgen naar Londen te begeven. Gisteren stond voor het prov. geregtshof in Zuidholland teregt H. R., werkman te Rotterdam, beschuldigd van diefstal bij nacht. Het hof heeft hem, uithoofde van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf. Deze beklaagde was door zijne wettige huisvrouw ter zake van dien diefstal aangeklaagd. Hjj werkte aan het station te Rotter dam, en nam daar vooreenigen tijd een stuk zeildoek mede tot dekking van hel dak zijner woning. Weldra werd hel stuk aan het station vermist en stelde hij aan zijne vrouw voor het terug te brengen, maar zij raadde het hem af. Eenigen tijd daarna ontstond er een huiselijke twist over het ver missen van een tien-cents-stukje, die zoo hoog liep, dat de vrouw verbol gen de woning verliet en aan den stations-chef, in tegenwoordigheid der politie, van het gebeurde kennis gaf. Het was dien ten gevolge, dat er pro ces-verbaal werd opgemaakt en bovengemelde persoon daarvoor teregt stond. BUITENLANDSCHE BEKKÜTEN. KNO KI, At* I». LONDEN, 19 Augustus. Het bestuur der bank heeft bekend gemaakt dat uit de fabriek, alwaar j het papier voor de bankbilletlen wordt vervaardigd, eene hoeveelheid daar van is ontvreemd. Het bestuur heeft dit terstond openbaar gemaakt, ten einde ieder kan bedacht zijn op de mogelijkheid der ontvangst van valsche bankbilletlen. Op de aanwijzing en ontdekking der daders zijn premiën uitgeloofd van 500 en 1000 De onzekerheid in de stralen onzer stad, zelfs vroeg in den avond, neemt voortdurend toe en dagelijks heeft men rooverijen, aanvallen en mis handelingen te betreurenin liet verleden jaar kwamen er 556 inbraken meer voor dan in het voorafgaande; men schrijft dit algemeen toe aan het loslaten van misdadigers vóór dat hun straftijd is afgcloopen, wanneer zij, naar het gevoelen van den geestelijke van de gevangenis, berouw tooncn dat in de meeste gevallen echter slechts gehuicheld is. Op den Great Northern spoorweg, nabij Leeds, heeft eene botsing lusschen twee treinen plaats gehad. De schok was hevig en een groot aan tal personen zjjn gekwetst. De Great Eastern is Zaturdag weer van Liverpool naar New-York vertrokken. Er waren ongeveer 900 personen aan boord. Volgens beriglen nit New-York worden de krijgsbedrijven door de overgroote hitte belet. De bevolen conscriptie baarde groote ontsteltenis. Aan boord van eene naar Europa bestemde stoomboot waren een aantal als matrozen verkleede personen gevat, die zich aan de krijgsdienst wilden ont trekken. De minister van oorlog heeft bepaald dat geen lot de dienst bij de militie verpligt persoon hel land mag verlaten. Door de politie van New-York zijn 17 officierendie onder allerlei voorwendsels met verlof liet leger hadden verlatenuit bierhuizenbillardkamers enz. gehaald en op een stoomboot gebragt, die gereed lag om naar hel fort Monroe te gaan. Op het vatten van een zoodanig officier is eene premie van 5 doll, gesteld. Hel gepantserde schip Arkansasvan de zuidelijken, heeft zich door de vloot der Unie, 22 schepen, weten door te slaan, en is te Vicksburg aan gekomen. De schade, die de schepen der Unie daarbij geleden hebben, is zeer groot. FRANKRIJK. PARIJS, 19 Augustus. Omtrent het aan den heer Chaix d'Est-Ange verleende ontslag als procureur-generaal verneemt men de volgende bijzonderheden. Het keizer lijk besluit, waarbij dit verleend werd, was van een brief van den minister Delangle vergezeld, waaruil de aard der betrekkingen duidelijk bleek, welke lusschen dezen en den procureur-generaal bestaan. Deze laatste rigtte een brief aan den keizer, waarin hij vroeg waarom hem ongevraagd ontslag was verleend. De keizer antwoordde, dat de ongunstige betrekkingen lus schen den heer Chaix en den minister hem hadden gedwongen óf dezen óf den procureur-generaal te ontslaan. Het ontslag toonde aanwelk besluit i Z. M. had moeten nemen en wel tot zijn leedwezen, daar hij alle redenen had om met het gedrag van den heer Chaix tevreden te wezen; hiervan hoopte hij hem het bewijs later te gevendoor hem lot andere funcliën te roepen en zoo doende voor het gebeurde schadeloos te stellen. Prins Napoleon is naar zijn landgoed in Zwitserland vertrokken, waar hij tot het einde dezer maand verblijf zal houden. Men verneemt dat de regering besloten heeft onmiddellijk nog twee regimenten linietroepen naar den Kerkeiijken Slaat te zenden. Men verzekert hier, dat Garibaldi, uilgenoodigd zijnde om met het kabinet van Turyn in eene schikking te komen, geantwoord heeft, dat hij eerst dan de wapens zal nederleggenwanneer Victor Emmanuel en keizer Napoleon tegenover Europa de verpligling op zich nemen, dat Rome binnen een te stellen termijn door de Fransche troepen zal worden ontruimd. Uil eene onzer groote fabriekstedenalwaar een groot aantal arbeids lieden uit de katoenfabricken eerstdaags zoude worden weggezonden, wordt gemeld dat de fabriekanten uilgenoodigd zijn geworden, om hunne fabrie ken openen hunne arbeidslieden aan het werk te houden onder belofte van schadevergoeding uit de schatkist, indien de voortzetting der werk zaamheden hun nadeclige uitkomsten opleverde. De gezondheidstoestand van Horace Vernel is ongunstig. Hij zal eerst daags eene pijnlijke operatie moeten ondergaan. Volgens berigt uit Ragtisa is er den 18de" op den vorst van Montenegro door een zijner volgelingen een moordaanslag gepleegd en was de vorst ligt gewond. De dader was gevat. Er werden onophoudelijk gevechten gele verd, die echter lot geen resultaat leidden. ITALIË. De beriglen omtrent Garibaldi en de rondom hem verzamelde vrijwil ligers blijven steeds zeer uiteenloopend. Naar men uit Turyn meldt bevindt hij zich in eenen zeer hagchelijken toestand, en heeft de generaal Cugia hem aangemaand om de wapenen neder te leggen, daar hij anders met ge weld daartoe zou worden gedwongen. Geheel anders luiden de berigten uit Palermo. Van daar meldt men dat Garibaldi in Sicilië meester is. De overheden staan er geheel alleen; en Garibaldi's plan wordt, wat men ook zegge, slechts in zekere mate tegengewerkt. Hij wordt in het oog gehou den; dat is al wat de regering jegens hem doet, Algemeen wordt daar de val van het ministerie onvermijdelijk geacht, tenzij het Rome in bezit krijgt vóór dat Garibaldi aan de grenzen van het pauselijk grondgebied staat. De ltaliaansche troepen worden op eenen afstand van de vrijscharen gehouden, met hel doel om botsingen en mede om desertie te verhoeden. Het minis terie kan zich op de Piemontesche troepenmaar op geen ander deel van het ltaliaansche leger, verlaten. Eenige honderden vrijwilligers heeft men belet te landen; desniettemin komen er dag op dag vrijwilligers aan. Volgens de jongste berigten was Garibaldi te Catania binnengeruktzon der door de kon. troepen bemoeijelijkt te worden. Hij werd ook aldaar door de bevolking goed ontvangen. In een schrijven uit Napels leest men het volgende: Hoogstwaarschijn lijk zal het in Sicilië niet weder lot botsingen lusschen de troepen en de vrijwilligers komen. De troepen hebben bevel, om niet anders te vuren dan wanneer zij aangevallen worden. De vrijwilligers hebben bevel om niet aan te vallen en zich zoo veel mogelijk in het gebergte te houden. Garibaldi moet gezegd hebbendat hij geheel Calabrië en de Abruzzen langs de hooge bergrngsen doortrekken wilde en alzoo het gevaar eencr ontmoeting met de koninklijke troepen zou vermijden. Indien de troepen niet anders doen dan de vrijwilligers volgen en in het oog houden, dan zou het wel kunnen ge schieden, dat zij, zonder strijd of moeite, achter de vrijwilligers aan, te Rome binnenkwamen. Hier is men niet beducht voor burgeroorlog, en ver wacht men dal Garibaldi's onderneming goede vruchten opleveren, en, zoo niet regtstreeks, dan toch middellijk dienen zal om aan Italië het bezit van Rome te sche ken. Te Napels is de nationale garde door den generaal La Marmora ontbon den. Velen dier manschappen moeten blijken gegeven hebben, dat zij zich bij Garibaldi wilden voegen. Naar men uit Rome meldt, zou de Fransche gezant zich bij den Pans vervoegd, en aan 7,. 11. uit naam des keizers hoop gegeven hebben, dat Frankrijk geene aanranding van het tegenwoordige pauselijke grondgebied gedoogen en de onschendbaarheid daarvan waarborgen zal. PRCISSEN, BERLIJN, 19 Augustus. De koningin van Engeland heeft het grootste gedeelte van het hötel Zttui Moliren Ie Gotha, voor den tjjd van vier weken, ingaande den li'1"' September, afgehuurd, om het gedurende haar verblijf te Reinhardsbrunncn door graaf Russell en zijn gevolg te doen bewonen. Te Hamburg had Zondag avond een treurig ongeluk plaats. Ecue boot, van de ijzerfabriek op Steinwbrder, was naar de van Londen aangc-

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2