EIGEMORG. BAZAR. Per Telegraaf. regering zou bewilligen in eene inkrimping der begrooling, waardoor het werk der reorganisatie van het leger vernietigd zou worden. De regering 2ou hare heiligste pligten verzaken, indien zij, lot voltooijing van eene voor het welzijn des staats onvermijdelijk geoordeelde hervorming, niet van haar constitulionneel gezag in de volste uitgestrektheid gebruik maakte. Mogt men ongelukkiger wijze niet lot overeenstemming kunnen geraken, dan zal de staatsregering ongetwijfeld hare verdere handelingen regelen naar de regten en pligten, die de grondwet haar toekent, en het blad is gemagtigd om de hatelijke insinualiënals of bij de regering het voornemen van eenen coup d'état en van ter-zijde-stelling der constitutie zou bestaanten stelligste tegen te spreken. Welken weg de regering echter eventueel met het oog op de constitutie zal inslaan, kan alleen van het door de kamer te nemen besluit afhangen, maar niet vooruit bepaald worden. Te Keulen is gisteren het 25-jarig jubilé van den kardinaal-aartsbisschop op eene plegtige wijze gevierd. Te Heidelberg heeft dezer dagen de algemeene vergadering der Duitsche hleedings-akademie plaats gehad. De zamenkomstalgemeen bekend onder den naam van het kleedermakers-congres, telde 78 personen, waaronder 42 gasten. Er is besloten, dat deze vereeniging, in plaats van bij' voortduring den naam van «Duitsche kleedings-akademie" te voeren, voortaan de «Euro- pesche mode-akademie" zal heeten. Ook is in beginsel aangenomendat er eene universiteit zal worden opgcrigt, waar kleedermakers in de gelegenheid zullen worden gesteld zich technisch en wetenschappelijk te vormen. Eene commissie van negen personen zal in eene volgende vergadering verslag uit brengen over de middelendie tot het vestigen van eene dusdanige hooge- school zullen behooren te worden aangewend. Te Saarbruck is een huis afgebrand, waardoor de vijf kinderen van den bewoner het leven verloren. Het jongste kind, een meisje, was zes jaar oud; het oudste, een zoon, zeventien. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Guslaaf-Adolf-Vereeniging zal dit jaar van 26 lot 28 Augustus te Neurenberg, in Beijeren, plaatshebben. Uit Warschau meldt men, dat de prins-stedehouder, ter herinnering aan den doop van zijn jongstcn zoon Waclaw, hel zoogenaamde Pryma- sowski-paleis voor het openbare schoolwezen beschikbaar heeft gesteld. Het gymnasium en nog andere scholen zullen derwaarts worden overgebragt. Bij dezelfde gelegenheid heeft de grootvorst 3000 zilv. roebels ten behoeve der armen geschonken. OOSTENRIJK. WEENEN, 13 Augustus. H. M. de keizerin is in de hoofdstad teruggekeerd, bij welke gelegen heid de stad des avonds geïllumineerd was. De gezondheidstoestand van H. M. moet zeer voldoende zjjn. Ten gevolge van een bijna twee dagen aanhoudenden regen is de lucht aanmerkelijk afgekoeld, en volgens berigten uit Stiermarken zijn alle ber gen ter hoogte van 4000 voeten met sneeuw bedekt. MILAAN, 15 Augustus. Er heeft eene demonstratie plaats gehad, waarbij de kreet leve Garibaldi! leve Victor Emmanuelwerd aangeheventer wijl men ook hier en daar hoorde roepenweg met Ratazzi! Op de eerste nitnoodiging van de overheid is echter de menigte uiteen gegaan. De stad is nu volkomen rustig. Bij de bedoelde demonstralie hoorde men roepen: Wij willen Rome! Leve Garibaldi! Vele burgers verschenen met blaauwe kousen en blaauwe linten. Vlaggen waren overal uitgestoken en voor vele huizen las men Rome of de dood! TURYN, 15 Augustus. Garibaldi is van Castrogiovanni vertrokken en met al zijn vrijwilligers Ie Piazza aangekomen. Men zegt, dal het aantal vrijwilligers in het geheel niet meer bedraagt dan 3000. Generaal Kicotti is met een afdceling troepen te Caltanisetta aangekomen. NAPELS, 15 Augustus. Deze stad is heden het tooneel geweest van de monstraliën, waarbij de kreet Leve Garibaldi! werd aangeheven. Van vele balkons wapperen vlaggen. De troepen werden door het volk met het geroep Leve het leger! begroet. Heden avond is de stad rustig. ROME, 15 Augustus. Heden en gisteren was deze stad algemeen feeste lijk verlicht ter gelegenheid van den feestdag van Maria Hemelvaart. Heden avond is hel gebouw var. den Ccrclc francais buitengewoon verlicht ter vie ring van keizer Napoleons naamfeest. Twee orkesten voeren daar muziek stukken uit. Eene ontzaggelijk groote volksmenigte is op de been, doch gedraagt zich zeer rustig. In de St.-Lodewijkskerk werd heden een Te Deum gezongen, welke godsdienstplegtigheid door den heer de Lavalettc, de gene raals en den algemeenen staf van het Fransche bezettingscorps is bijgewoond. Ten 12 ure lieden middag gaf de Paus, als naar gewoonte, zijnen zegen aan de geloovigen; hij werd met geestdrift begroet. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het ICanlongeregt te Leyden, op den 1 lden Augustus 1862. 3 wegens het baggeren in den Leydschen Vliet, de Zijl en den Rijn, zon der consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 1 wegens het uitkloppen van kleedenna den gezelten tijd. 1 wegens het vastleggen eener geit op den openbaren wegzoodanig dat zij het midden van dien weg konde bereiken. 1 wegens het visschen met ongeoorloofde vischluigenzonder acte en consent. 2 wegens het zonder consent baggeren in de Singelgracht. 19 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dronkenschap vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 324 der Algemeene Policieverordening. 2481" Staats-Lioterij. Trekking der Vijfde Klasse. 3sle Trekking. Nos. 3872, 5897 en 14784 ieder een prijs van ƒ1000. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd: Dr. A. J. OORT, ber. Pred. te Heukelum Leiden, 14 Augustus 1862. en G. W. FANGMAN. Ondertrouwd: S. ANDRESON, Heel- en Verloskundige en Antwerpen, 14 Augustus 1862. E. STEIN. Eenge en algemeene kennisgeving. Getrouwd: H. P. SCHIM van der LOEFF, beroepen Predikant van Abbenbroek, 's Hertogenbosch 14 Augustus 1862. en H. A. DELFOS. Getrouwd: P. J. COUVÉE Az. en Leyderdorp, 14 Augustus 1862. C. A. RIJSHOUWER. Bevallen van eene Dochter C. P. HOOIBERG van HOOGSTRATEN. Leiden, 15 Augustus 1862. Eenige kennisgeving. Bevallen van eene doode Dochter A. G. van IPEREN DORREPAAL LEDEBOER. Leyden, 15 Augustus 1862. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de voltrekking van hun Huwelijk, brengen de Ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. E. NOORDIJK. Leyden, 17 Augustus 1862. A.W. M. NOORDIJK van MeORS. Op Woensdag den 27stcn Augustus 1862 zal te Voorschoten, van des morgens 10 tot des namiddags ten 3 ure, worden gehouden: 1°. Tentoonstelling' van Tee, Boter, K.aas en Bloemen, en 2°. Bene Ringrifdcrij, aanvangende ten 12 ure, terwijl gedurende dezelve even als des avonds, wanneer tevens de Voor straat van het Dorp zal worden Geïllumineerd, Muziekuitvoeringen zullen plaats hebben door het Corps Muziekanteu van het 3e Regement Dragonders. Daandag 18 en Woensdag 30 Augustus zal alleen de Koffijkamer van des namiddags drie uur af voor het Publiek gesloten zijn. Ontvangen een partij gekleurde Katoenen en Fantalsie Stoffen voor Kleedjes, extra goedkoop. Linnen Servetten, Theedoeken, Handdoeken, stellen Tafelgoed, Ontbijt- servellen en verdere Witte Goederen zijn tegen zeer billijke prijzen steeds voorradig. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN roepen bij deze op alle personen, die geschikt en genegen zijn lot de vervulling der openslaande betrekking van tweeden onderwijzer in de wiskunde aan het Stedelijk Gymnasium, op eene jaarwedde van ƒ800, om zich met overleg ging der vereischte getuigschriften en van een verzoekschrift aan den Ge meenteraad, op gezegeld papier geschreven, in persoon of bij vrachtvrije brieven, vóór den 2 38len Augustus e. k. aan te melden bij HU. Curatoren, bij wie de noodige inlichtingen omtrent deze betrekking te verkrijgen zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 9 Augustus 1862. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoemiug van: o. eene tweede hulponderwijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der le klasse voor meisjes, bekwaam tol het geven van onderwjjs in het Franschóf in liet Engelschóf in het lloogduitsch, en in de handwerken voor meisjes, legen genot eener jaarwedde van 600; b. een derden hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2e klasse voor jongens, die in het bezit moet zijn eener akte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in de Fransche taalop eene jaarwedde van ƒ600. c. eene tweede hulponderwijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2e klasse voor meisjes, bekwaam om in het Fransch en de handwerken voor meisjes onderwijs te geven, op eene jaarlijksche bezoldiging van ƒ500; d. een tweeden hulponderwijzer der 3C klasse aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs voor minvermogenden, legen ƒ350 'sjaars; weshalve zij, die verlangen voor een dezer betrekkingen in aanmerking te komen, worden uitgenoodigdhunne bewijsstukken van bekwaamheiden goed zedelijk gedrag, vóór of op 23 Augustus ek., ter plaatselijke Secretarie portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 9 Augustus 1862. 1). TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER Secretaris.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3