Per Telegraaf. fimrgcrltjfcc waarbij het cijfer niet was ingevuld; de koningin verlangt, dat de Paus dit zelf invullemaar, zoo als zij er bijvoegt, voor eene som niet minder dan van 100,000 piasters. PUCII8EK. BERLIJN29 Junij. De president van policie ad interim, de heer von Winter, is nu door den landraad von Bernuth vervangen. Deze verandering, waarvan men na- deelige gevolgen verwacht, heeft een slechten indruk gemaakt. Dit Petersburg meldt men dat aldaar de strengste en scherpste maat regelen zijn genomen, zonder dat dit iels tol geruststelling der beangstigde gemoederen bjjdraagt; 1000 soldaten van de garde zijn aangewezen om policiedienst te doen en voor de veiligheid te waken. De stad wordt dag en nacht door patrouilles doorkruist. In elke straat, ja bijna voor elk huis staan wachters, belast om het oog op de voorbijgangers te houden. Het getal gevangen genomen personen bedraagt 600; 22 zijn onmiddellijk geëxecuteerd. OOST-INDIE. BATAVIA, 14 Mei. Voor eenigen dagen heeft een inlandsch soldaat van het garnizoen op Weltevreden, in de politiekamer, werwaarts hij gebragt werd, twee zich daar bevindende soldaten, een Europeaan en een inlander, aangevallen en hen zoodanig verwond, dat beiden aan de gevolgen daarvan zijn overleden. Volgens berigten van Banjermassing bleef de rust aldaar ongestoord. Ten gevolge van den aanvoer van eene belangrijke hoeveelheid rijst daalde de marktprijs van dal artikel aanmerkelijk en is de vrees voor hongersnood geweken. Bij het vervolgen van demang Lehman ondervond men meer en meer medewerking van de zijde der bevolking, doch pogingen om de vrouwen van demang Lehman in handen te krijgen, zijn tot nog toe met geenen gunstigen uitslag bekroond geworden. Verscheidene gevangennemingen heb ben wederom plaats gehad, waaronder medepligtigen aan den moordaanslag op den kolonel Andresen. Ten gevolge van de uitbarsting van den vnurspuwenden berg op Ma- kian (Terna'.e), is dit eiland thans geheel verlaten en hebben de vroegere bewoners zich gedeeltelijk op Batjan, Kajoa, Tidoreesch en Ternataansch llalmaheira en ter hoofdplaats Ternate gevestigd. Aan de goede zorg en spoedige "hulp van den Sultan van Ternate is het te danken, dat geen der Makianners van honger of gebrek is omgekomen. Hel eiland Makian is nog niet zonder gevaarte betreden; bjj eiken voetstap, dien men doet, stijgt de rook uit den grond op. De hoogste kanarieboomen zijn bijna tot aan de kruinen onder de asch en lava bedolven, terwijl uit den krater nog aan- houdend zware rookkolommen stijgen. 'sGRAVENIIAGE, 1 Julij. Het Japansch gezantschap is heden middag half 6 ure in plegtigen optogt naar het paleis gegaan en door Z. M. den koning ontvangen.. De referendaris Clanl is benoemd tot secretaris-generaal bij het dep. van justitie. TURYN, 30 Jung. De senaat heeft het budget aangenomen. Blijkens eene verklaring van den heer Pepoli in de kamer van afgevaardigden was aan de Italiaansche bisschoppen in der lijd verboden geworden, hel onlangs te Rome gehouden concilie bij te wonen, wanneer het te doen was om er politieke zaken te bespreken. PARIJS, 30 Junij. In de Presse en in de Opinion Nationale wordt het gedrag van generaal Almont streng gegispt, omdat hij dcFranschen in Mexico verkeerd heeft ingelicht omtrent de gezindheid van het volk. PARIJS, 1 Julij. De Moniteur bevat het officiële rapport van generaal Lorencez, gedagleekend 22 Mei. Het geeft een uitvoerig verslag van den aanval te Guadeloupe. Daarbij wordt erkent dat de vijandelijke artillerie een levendig en we! gerigt vuur onderhielden er wordt gezegd dat men misleid was omtrent de belangrijkheid van Guadeloupe, dat nu als eene stel ling van weinig belang wordt, voorgesteld. De troepen hebben blijk gege ven van eene bewonderingwaardige krachtinspanning en ongeschokten moed. Desniettemin was men gedrongen terug te trekken. Het verlies aan dooden is 15 officieren en 162 soldaten, aan gekwetsten 20 officieren en 285 solda ten. De verkregen inlichtingen begrooten hel verlies des vijands op 1000 man. Tot den li"1 had men op bel plateau van Anozoc gewacht op de verbon den Mexicanen, die zich met de Franschen moesten vereenigen, maar te vergeefs. In den morgen van den 5e° had Zuologa met Juarez eene schik king gemaaktwaarbij hij zich verbond het legercorps van Marquez te neu traliserenterwijl de Franschen voor Puebla stonden, hetwelk de illusiën der laatsten verdreef. De teruglogt is volbragl zonder verontrust te worden. Lorencez bevestigt den roemvollcn strijd van den 18enwaarbij de vijand verloor 1 vaandel, 1200 gevangenen, 150 dooden en 250 gewonden. De ge zondheidstoestand der troepen is voldoende en de stemming uitmuntend. II ER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien het besluit van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 7den Jannarij jI.n°. 3 (Prov.-Blad n°. 6), bepalende het tijdstip van den her-ijk der malen en gewigten in Zuid-Hoilanden gelet op de voordragt van den arrondissements-ijker alhier, van den 30ste" der vorige maand; herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren be- hoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad n". 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange School steeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk 1, van den 17 tot den 19 Junij. II, van den 20 tot den 23 Junij. UI, van den 24 tot den 30 Junij. IV, van den 4 tot den 11 Julij. V, van den 12 tot den 19 Julij. VI, van den 20 tot den 31 Julij. VII, van den 1 tot den 10 Augustus VIII, van den 11 tot den 20 Augustus de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus, met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-, benevens de apolhekers- of medicinale-gewigten, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten voor de goud-en zilvcrsmids-gewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op den 10 Junij, voor Wijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 11 Junij, voor de medicinale gewigten, voor Wijk 1, II, III en IV, op den 12 Junij,. V en VI, op den 13 Junij, VII,Villende Buitenwijk, opden 14en lGJunij; telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 ure, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien het aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den her-ijk in dit jaar eindigt met den 3tslen Augustus aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van onherijkle maten en gewigten, volgens koninklijk besluit van den 30sl™ Maart 1827 (Staatsbl. n°. 13), verboden en, behalve met verbeurdverklaring der maten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Staten van Zoidholland in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoende lieden, fabriekeurs en ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf eenige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of medicijnbereiders in i.et bijzonder, aan art. 3 en 5 I van Z. M. besluit in dato 21 October 1819 Staatsbln°. 52), bepalende hunne gehondenheid tot het bezit van een vol stel gewigten, en medeverpligting tot den jaarlijkschen her-ijk daarvan, alsmede aan het koninklijk besluit van den 5den Fe- broarij 1826, n°. 153, volgens hetwelk de medicinale grein-gewigten, zonder die eenige stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarlelter gedurende 1862 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter 0. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethonders voornoemd Leyden, 3 Junij 1862. D. T1EBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. T. PUTTKAMMERSecretaris. ONDERTROUWD: A. de Bruinjm. 24j. en S. van Tongerenjd. 23j. J. Schorman jm. 23 j. en F. M. P. Gosse, jd. 36 j. J. Rietkerkenjm.,29 j. en T. M. W. J. van üragt, jd. 22 j. A. P. van Venetiënwedr. 36 j. en A. van der Lindenjd. 28j. J. W. Lantzendorfferjm. 23 j. en J. Kromjd. 21 j. EXTRACT uit het verbaal van het verhandelde bij de Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid hollandMaandag 30 Junij 1862. Gelezen eene missive van den voorzitter van den gemeenteraad van Leyden, dd. 4 dezer, N». 317, ten geleide eener verklaring van den heer mr. H. Cock aldaar, van gelijke dagteekeninghoudende, dal door hem, van het bureau van stern-opneming is ontvangen een afschrift van het proces-verbaal van de opening der stembriefjes, waaruit blijkt, dat hij is benoemd als lid der Pro vinciale Staten, in het hoofd kiesdistrict Leyden; in aanmerking nemende, dat de heer mr. H. Cock, na de plaats gehad hebbende afgifte van dat bewijs, niet binnen den termijn, bepaald in het 2de lid van art. 11 der wet van den 6den Julij 1850 Staatsblad N°. 39), de daarbij bedoelde kennisgeving aan deze vergadering heeft ingezonden, zoodat hij geacht moet wordende benoeming tot lid der stalen niet te hebben aan genomen dal mitsdien nog behoort te worden voorzien in de bestaande buitenge wone vacature van Lid der Provinciale Staten van Zuidhollandten gevolge van het genomen ontslag door den heer mp. N. Sikkel Groos, te Leyden, als zoodanig, die in den jare 1865 zou hebben moeten aftreden; gelet op art. 6 der wet van den 6deo Julij 1850 Staatsblad N°. 39), regelende de zamenstelling en magt der Provinciale Staten; is besloten te bepalen 1°. dal de verkiezing van een Lid der Provinciale Stalen van Zuidholland, ter vervulling der voormelde bestaande buitengewone vacature in het hoofd kiesdistrict Leyden, zal plaats hebben Dingsdag den 22sle° Julij aanstaande. 2°. dat, indien er eene herstemming mogt worden vereischt, deze zal plaats hebben Dingsdag, den 5dcn Augustus daaraanvolgende. En zal hiervan, bij afschrift dezes, zonder resumtie, worden kennis ge geven aan den voorzitter van den gemeenteraad van Leyden tot uitvoering; zullende dit besluit in hel Dagblad van Zuidholland en van 's Gravenhage worden geplaatst Voor extract conform, De Griffier der Provinciale Staten van Zuidholland, JUST de la PAIS1ÉRES. AKADEMIE-ATEl'WS. PROMOTIEN AAN I)E LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 305tcn Junjj de heer A. Greevc, van Amsterdam, in de geneeskunde, na openbare verdediging van zijn academisch proefschrift: twee ziektegeval len waargenomen in het binnen-gasthuis ie Amsterdam. Denzelfden dag de heer H. A. M. van Walchren, med. en art. obsl. doet., te Gorinchemin de heelkunde. «TAH8 - BEKIETEN, l 1 De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet Ie weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 26sten der vorige maand invorderbaar verklaardKohier voor de belasting op het Personeel, dienstjaar 1862 en 1863, houdende aan slagen voor de Wijken 1 en 2terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den hij de Wet bepaalden voet, te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 1 July 1802. STOFFELS, Wetli. l.B. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN; 11 jjfgj Gezien art. 8, 2e alin.der Verordening van 6-Julij 1861, op de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes(Gemeentebladn'. 12); Doen te weten, dat tot het doen inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lste klasse voor meisjes, gelegenheid gegeven wordt aan het Schoolgebouw op de Breêstraat tegenover het Stadhuis, van den 7dcn tot en met den 19dc" Julij ck., op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, des voormiddags van half negen tot negen ure, en op Woensdag en Zaturdag, van één tot vier ure des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 14 Junij 1862. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3