zee gekeerd, nam de minister van builen), zaken plaats; regis tegenover hem was de eerste Japansche gezant Matheisideros Iwamino Kami gezeten, zoodal deze het heerlijke uitzigt op de zee had. Gedurende het diner voerde de muziek, onder directie van den heer Botgorschek, hel vastgestelde pro gramma uit. Ondanks het minder aangename weder bevonden zich een tal personen op het terras en in de benedenzaal. Kort voor hun vertrek, tegen 9 ure, vertoonde zich het Japansche gezantschap, dat voor deze gelegenheid zeer prachtig gekleed was, en deelde als gewoonlijk vriendelijke woorden en handdrukken aan kinderen en dames uit, waarvan verscheidene den ge zanten bouquetlen aanboden. Ticeede Ranter der Staten-Generaal. Zitting van Maandag 23 Junij. In deze zitting zijn de beraadslagingen over het wets-ontwcrp tot herzie ning van het tarief op den in-, uit- en doorvoer voortgezet. Een voorstel van den heer Blom om van alle kaarsen 5 pCt. der waarde bij den invoer te heffen, werd met 42 tegen 17 stemmen verworpen. Op het artikel manu facturen en stoffen werden twee amendementen voorgesteld: een door den heer Guljé, dat de strekking had om grootendeels den maatstaf van het ge- wigt te behouden, cn een door den heer van Heukelom, om het regt van het linnen op één ten honderd te laten, in plaats van het op 5 ten honderd te brengen. De minister van finantiën bestreed de beide amendementen. Het eerste vvas eene herhaling van de poging in 1859 door den heer Schim- melpenninck gedaan. Zoo tarifering naar waarde bij één post wenschelijk was, dan was het juist bij de manufacturen waarvan zoo veel onderdeden bestaan en vooral ook om het groot verschil van prijs. De minister was van meening dal de quaestie nopens den maatstaf van gewigt of waarde reeds was beslist, want hel art. aardewerk, nu getarifieerd naar waarde, was zonder verzet aangenomen. Wat het tweede amendement betrof, was de minister tegen het regt van 1 pCt.omdat dit tarief een tarief is met het beginsel van een uniformregt van 5 pCt. voor voltooide fabrikaten. Het eerste amendement werd verworpen met 47 tegen 14 en het tweede met 36 tegen 25 stemmen. Voorts werden nog verworpen: een amendement van den heer van Forecst om het invoerregt van olie van plat en rond zaad op ƒ2.20 de 100 pond te stellen, met 51 tegen 10 stemmen; een van den heer Winlgens om rozijnen per 100 pond met 60 cents te belasten, met 42 tegen 19 stemmeneen van de hh. Cool en van Zuylen van Nyevelt om Sultana- en Malaga-rozijncn per 100 pond met 2.00 en alle andere soorten per 100 pond met ƒ0.25 te belasten, met 33 tegen 28 stemmen, en een van den heer Winlgens, om het regt op de krenten in plaats van op ƒ1.50 op ƒ1.00 te stellen, met 36 tegen 23 stemmen. Bij het aan de kamer ingediende wels-ontwerp tot amortisatie van schuld wordt voorgesteld daartoe 3 millioen te bestemmen, te vinden in hel over schot van het voordeelig saldo van het dienstjaar 1859, en het overige in de beschikbare middelen uit de dienst van 1860. Met het einde van 1862 zal nog ruim ƒ13,600,000 aan overschotten beschikbaar zijn. De regering berekent, dat, na volledige dekking van hel benoodigde voor de emancipatie der slaven en van de gewone uitgaven voor de dienst 1863, die voor de spoorwegen daaronder begrepen, nog minstens bijna 3,000,000 beschikbaar blijft. Zij zou niet terugdeinzen voor eene geldleening in het vervolg, zoo dit voor de spoor- of de waterwegen noodig mogt zijn. BÜITE1VLAIVDSCHE BERIGTEN. EmeeLASi». LONDEN 22 Junij. Van regeringswege is aan het lagerhuis medegedeeld dat de regering had toegestemd in het aanzoek der Japansche regering om niet dadelijk vol ledige uitvoering van het verdrag tusschen Engeland en Japan te vorderen. De openstelling van Jeddo was tot 1868 verschoven. In het hoogerhuis heeft graaf Russell medegedeeld dat de ratificatie van het verdrag, tusschen Engeland en Mexico gesloten, niet had plaats gehad, omdat dal verdrag in naauw verband stond met het nieuwe tractaathet welk tusschen Mexico en bet kabinet van Washington gesloten is, en waar van de bepalingen tot verwikkelingen met Frankrijk zouden kunnen leiden. De uitreiking der eereprjjzen, aan de inzenders der bekroonde voor werpen op de tentoonstelling, zal op den lldcn Juljj met groole plegtigheid plaats hebben. Naar men verneemt heeft graaf Canning zijn vermogen, dat 200,000d bedraagt, daar hij kinderloos was, aan een zijner neven vermaakt. Alhier is het berigt ontvangen dat het schip Elisabeth, aan boord hebbende 3000 getrokken geweren, benevens andere contrabande, toen het trachtte om te Charleston binnen te loopen, door een der noordelijke krui sers is aangehouden en naar New-York gezonden. Een groot sedeelte van den onderaardschen spoorweg-tunnel tusschen Rayslreet en Saffron IIill is ingestort, ten gevolge waarvan de voltooijing van dien spoorweg minstens cenige maanden zal worden vertraagd. Het ongeval werd veroorzaakt door de vele in de laatste dagen gevallen regens, waardoor de tunnel ter diepte van 10 a 12 voet werd onder water gezet. Indien het niet spoedig geluktaan het water eene doelmatige afleiding te bezorgen, dan ziet men nog meer ongevallen te gemoet, vermits men vreest, dat bet gelieele afgewerkte gedeelte van den spoorweg zal onderloopen. Onder de bewoners op de noordwestkust van Ierland heerscht groote ellende. Door den honger gedreven, maken zij zich aan ongewone misdrij ven schuldig, zelfs onlangs aan zeerooverij. De schoener Jeicesz, die met mais beladen van Liverpool in de nabijheid van Galway aankwam, werd in volle zee door 5 booten met ongeveer 40 man aangehouden en van een gedeelte zijner lading beroofd. Volgens berigten uit Quebec heeft een in de voorstad S'. Lewis aldaar op den 7dc" Junij uitgebarsten brand 120 woonhuizen vernield; doordien zij meerendeels uit hout waren gebouwd, waren de vlammen niet te stuiten. Volgens eene opgave van den minister van finantién aan het congres bedroeg de schuld der Unie op den 29steo Mei jl. 491,415,984 dollars, en werd van dit kapitaal, de onderscheidene leeningen dooreen genomen, ge middeld slechts 4.35 pCt. rente betaald. Het uitgegeven papiergeld, eene renlelooze schuld uitmakende, was niet in dat totaal begrepen. Aan het congres is een ontwerp van wet aangeboden tot magtiging om op nieuw 150 millioen aan schatkistbilletten uit te geven. FHANHttIJH. PARIJS, 22 Junij. De Moniteur zegt gemagtigd te zijn te verklaren, dat het rapport van den generaal de Lorencez nog niet door de regering is ontvangen. De ver- wachte dépêches zullen waarschijnlijk niet eer dan in het laatst dezer maand alhier aankomen. De Constitutionnel zegt gunstige berigten uit Mexico te hebben ont vangen. De generaal de Lorencez was in een gezond oord en in zeer sterke positien gelegerd. Vermoedelijk zou hij tot de aankomst der verwachte ver sterkingen daarin blijven. Zijn legercorps was ruim van leeftogt voorzien en in eenen uitstekend goeden gezondheidsstaat. Naar men verneemt zou de Porie besloten hebben de herstelling van den koepel der kerk van het heilige graf alleen op zich te nemen; zij heeft aan de kabinetten te Parijs en Petersburg doen weten, dat zij, om alle ver traging in die herstelling te doen ophoudenzich met de kosten zou belas ten en daartoe een millioen beschikbaar stelde. Reeds was een Armenisch architect met het opzigt over de werkzaamheden belast. Frankrijk en Rus land hebben echter terstond te kennen gegevendat zij met dat voornemen geen genoegen konden nemenomdat door goedkeuring daarvan de regten van de Porte op de heilige plaatsen zouden worden erkend. Door Spanje is thans eene som van 25 millioen fr. aan Frankrjjk be taald, als Vergoeding der kosten van den veldtogt in 1823 gemaakt. Een gedeelte dezer gelden zal voor de Mexicaansche expeditie worden gebruikt. In sommige plaatsen hebben, bjj gelegenheid van de terugkomst der Fransche prelaten uit Rome, eenige manifest:) tien zoowel ten gunste van als tegen den Paus plaats gehad. Te Rennes zijn door eenige volksgroepen de kreten aangeheven: Leve de Paus-koning! Leve Frans II. Daarentegen zijn door anderen weder de kreten aangehevenLeve Garibaldi! Weg met den Paus! Leve de keizer! De [kapitein der artillerie Tardif is met toestemming der regering in Chinesche dienst getreden. Hij zal aan het hoofd der artillerie van het Uemelsche rijk worden gesteld, om deze naar het Fransche stelsel in teriglen. Volgens de Mon. de 1'Armée zal de verbonden krijgsmagt in China weldra een beslissenden veldtogt tegen de opstandelingen ondernemen, en een aanval doen op de steden Tangtschou, Sou-tschou en Nanking. De op standelingen hadden de lyken der onlangs vermoorde zendelingpredikers op gedolven en verbrand, omdat zij vernomen hadden dat er pogingen zouden aangewend worden om die lijken naar het kerkhof van Shanghai over te brengen. Dezer dagen heeft te Rochefort een langdurige en zoo hevige storm gewoed als anders gewoonlijk alleen in den winter plaats heeft. Verschei den visscherssloepen zijn het gevaar ter naauwernood ontkomenen twee Engelsche brikken hebben zware schade geleden, terwijl men vreest dat de geheele bemanning van een daarvan, the Rover, van Sunderland, in de golven is omgekomen. Reeds 5 lijken waren Vrijdag morgen aan strand gespoeld. ITALIË. Koning Victor Emmanuel heeft de deputatie der kamer van afgevaardig den die hem het adrester beantwoording van het manifest der te Rome vergaderd geweest zijnde bisschoppen, kwam aanbieden, ontvangen, en ten antwoord gegeven, dat hij met genoegen het adres aannam, hetwelk ge voelens uitdrukte, waarmede hij volkomen instemde. Hij heeft voorts tot eendragt vermaand en op de noodzakelijkheid van het in toom houden der uiterste partijen gewezen. P IttriSSEIB. BERLIJN, 22 Junij. De regering heeft aan de commissie voor het budget uit de tweede kamer verklaard dat zij voornemens is, niet -in deze, maar in de daarop volgende winterzitting de militaire wet van 3 Sept. 1814 te wijzigen. Door deze aankondiging verschuift de regering zelve de afdoening van de quaestie der organisatie des legers en blijft aan het standpunt van een voorloopigen toestand vasthouden. De kamer heeft voor den duur der tegenwoordige zit ting tot president benoemd den heer Grabow, met 269 van de 273 stemmen. Den 16dcn dezer werd te Bazel het standbeeld onthuld van Oecolatn- padius. Het is vervaardigd door professor Kaiser te Zurich. Het officiële blad van Hessen deelt thans de zamenstelling van een ministerie mede, waaruit blijkt dat de mannen, die vroger werden genoemd, geen deel daarvan uitmaken. Naar men zegt zijn al de nieuwe ministers aanhangers van de constitutie van 1860, in weêrwil dat officieel wordt ver klaard dat de keurvorst de herstelling der constitutie van 1831 en der kies wet van 1849 heeft goedgekeurd. Te Kassei is de spanning dientengevolge zeer groot. Er is eene proclamatie van den keurvorst verschenenbetref fende het herstel der constitutie van 1831 en der kieswet van 1849. Uit Petersburg meldt men dat aldaar twee zondagsscholen door de overheid zijn gesloten, omdat aldaar aan de leerlingen socialistische beginse len werden ingeprent, en haat tegen de regering werd opgewekt. Ook zijn twee handwerkslieden in hechtenis genomen, omdat zij oproerige taal had den gevoerd over de politieke revolutiën, over het nut der brandstichtingen, over de noodzakelijkheid om gansch Petersburg tc verbranden, enz. Sedert den grooten brand te Petersburg op den 9den, zijn er in den mor gen van den 12dcn weder eenige huizen in de asch gelegd. Ook te Kroon- stadt barstte in den nacht van den 13dcn op den 14den een brand uit, die gelukkig, geen groote schade aanriglte; doch de omstandigheid, dat men op sommige plaatsen met terpentijn gesmeerde lonten in de reten van houten huizen gevonden heeft, maakt de inwoners voor groote rampen bevreesd.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2