dwongens in hun cereuioniëel le verlootten, gelijk men dit veelal bij bet lezen van beschrijvingen en reisverhalen in hen zou verwachten, zich inte gendeel los, welgemanierd, zeer gemakkelijk bewegen, en even beschaafd in hunne uitdrukkingen zijn. Dit was niet minder op te merken in de wijze, waarop de drie prinsen den commissaris des konings de hand gaven en den heer burgemeester hunne vriendschappelijke gezindheid en hoogach ting betuigden. Terwijl dit voorviel, stond weder een hunner secretarissen aanteekeningen te houden, terwijl hij vrijmoedig om eenige inlichtingen vroeg aangaande het decoratief der zaalwaarvan hijgelijk hij in het Engelsch zeide, in zijn uitvoerig verslag aan den keizer bjj zijne terugkomst melding moest maken. Hij verzocht tevens om eene opgave van de officiële benamingen der aanwezige autoriteiten enz. Toen men hem ingelicht had, schreef hij alles naauwkeurig op, waarbij hij, gelijk hij zeide, ook niet vergeten zou te vermelden dat hij bij de aankomst alhier zooveel schoone dames had gezien. Zaturdag en Zondag wemelde het van nieuwsgierigen en belangstellenden voor het hotel Bellevue, waar eenigen uit het gevolg van het gezantschap, voor de open ramen gezetenmet blijkbaar genoegen de verzamelde menigte gadesloegen. Wel verre van terughoudend te zijn, groetten zij voortdurend zeer beleefd en voorkomend, deelden soms kleine geschenken uit, alswaaijers, pijpjes, verlakte voorwerpen, geldbeursjes enz., of onderhielden zich nu en dan in de beneden-portalen van het hotel met dezen of genen. Gisteren deden zij op nieuw, vooral aan de jeugd, kleine geschenken van allerlei aard uitdeelen, hetgeen niet weinig bijdroeg om de levendigheid voor het hotel en ook den toeloop te vermeerderen. Hen verneemt dal het verblijf der gezanten in ons land drie weken zal duren. Hunne bagage bestaat uit 300 pakken. Gisteren ten één ure hebben de Japansche ambassadeurs hunne opwach ting gemaakt bij den minister van builen), zakenden heer van der Maesen de SombrelT. Zij waren gezeten in een tweetal koetsen en hadden een zeer fraai nationaal cosluum aan. Heden heeft het Japansche gezantschap het koninklijk kabinet van schilderijen en zeldzaamheden bezocht. Morgen avond ten 7 ure zal het Japanschap gezantschap aan het mi nisterie van builenl. zaken eene conferentie met den minister houden. Ook zal hel gezantschap morgen de fabriek van de hh. Enthoven en Zoon met een bezoek vereeren. Gisteren middag heeft de heer Regout eene audiëntie bij het Japansche gezantschap gehad, en het bij die gelegenheid uilgenoodigd zijne uitgebreide fabrieken te Maastricht te komen bezoeken, welk aanbod nog niet bepaald is aangenomen. Wel hebben de gezanten zich daartoe allezins bereid ver klaard, maar hunne komst zal afhangen van den lijd dien zij hier le lande kunnen doorbrengen en van de bezoekendie zij nog elders zullen moeten afleggen. Het gezantschap zal na zijn verblijf alhier nog PruissenRusland en Portugal bezoeken. Heden wordt de verjaardag van U. M. de koningin gevierd, zoo door het uilsteken der vlaggenals door het houden eener groote parade in de Maliebaan, waarbjj het corps officieren der dienstd. schutterij tegenwoordig was. Het Japansche gezantschap heeft in open rjjtuigen de parade bijge woond en na den afloop zich naar de societeits-tent in hel Bosch begeven, alwaar het door den baron van Brienen van de Groote Eindt en den heer burgemeester werd geïntroduceerd. Hunne namen zullen in een afzonderlijk album worden geplaatst. Zoo het weder gunstig mogt blijven zal de illumi natie in het Bosch heden avond allerprachtigst zijn. Men verwacht dat ook het Japansch gezantschap zich derwaarts begeven zal. Heden middag ten 2j- ure heeft er een buitengewone ministerraad plaats gehad. De minister van finantiën zal overmorgen geen gehoor verleenen. Bij den minister van binnenl. zaken is ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood in 1861 ontvangen twee coupons ieder groot ƒ1.231, bij den burgemeester van Amsterdam ingekomen; en ten behoeve der nood lijdenden door den brand te Enschedé: 2415 fr, door den heer F. Bunge te Havre en anderen bijeengebragt; ƒ84, opbrengst eener collecte te Gelder- malsen gehouden. Op den 15deo dezer heeft het Groot-Oosten van de orde der vrijmetse laren in Nederland alhier zjjne jaarlijksche vergadering gehouden, in tegen woordigheid van Z. K.. H. prins Fredcrik. l)e heer Ruyssenaers, Nederl. consul-generaal in Egypte, is met zijne familie alhier aangekomen. De eerste kamer heeft gisteren eene zitting gehoudenwaarin de com mission van rapporteurs over het wets-ontwerp houdende bepalingen omtrent den accijns van het hinnenl. gedistilleerd en andere wets-ontwerpen hare ver slagen hebben uitgebragt. Die ontwerpen zullen morgen in behandeling komen. De tweede kamer heeft heden eene zitting gehouden. Onderscheidene wets-ontwerpen zijn ingekomen. Daar door de benoeming van den heer mr. Meeussen tot minister van r. k. eerediensteene vacature was ontstaan in de commissie van enquête omtrent de marine, zoo is de aanvulling met een ander lid bepaald op morgen. De beraadslaging over het tarief is bepaald op aanst. Vrijdag. BfJITENLANDSCHE BER1GTKN. ENGELAND. LONDEN15 Juni). De prins van Wallis is van zijne reis naar het Oosten teruggekeerd. Ten gevolge van de kleine diefstallen, die in het gebouw der tentoon stelling worden begaan, verbergen zich nu en dan policie-agenten om de daders op heetprdaad le betrappen. Dit was ook gisteren het geval. Naau- welijks had een dienaar van policie zich in groene saai gewikkeld en de houding van een standbeeld aangenomen, of hij zag iemand te voorschijn komen die zich van een paar kostbare laarzen meester maakte en daarmede wilde heengaan. De schrik van den mantoen het schijnbare standbeeld het hulsel afwierp en hem bij den kraag vatte, was zoo geweldig, dat men in het eerst vreesde, dat de dief zijn verstand zoude verliezen. Volgens den Montreal Comm. Adv. hebben op Zondag 24 Mei 3 per- sonen, die de Niagara wilden overvaren, hunnen dood in den verschrikkelij- ken waterval gevonden. Ofschoon van Chippewa menigmaal naar de over. zijde wordt geroeid, was nu de rivier derwijze gezwollen en was de stroom zoo sterk, dat de ongelukkigen tegen de kracht des waters niet konden opwerkennoch terugkeerenzoodat zijdoor den pijlsnellen gang mede- sleept, weldra in den afgrond werden gestort en spoorloos verdwenen. In de Chinesche provincie Han-Kown zijn verscheidene Christenen ter dood gebragt. Om voortaan zulke barbaarsche handelingen te voorkomen, heeft prins Kong, regent des rijks, strenge maatregelen te dier zake geno men. Iedere aanslag tegen het leven der Christenen zal met den dood wor den gestraft. FRANKRIJK. PARIJS, 15 Junij. De Moniteur deelt thans de volgende beriglen uit Mexico mede. De Franschen zijn zonder hinderpaal voortgerukt tot Amozoque op drie mijlen afstands van Puebla. Overal hebben zij van de bevolking eene uitmuntende ontvangst genoten. De meeste plaatsen in de provincie Vcra-Cruz hebben zich tegen Juarez verklaard. Men hoopte dat eene soortgelijke beweging ook te Puebla zou uitbarsten en alzoo de aanval van den generaal de Lo- rencez legen de vesting Guadalope, die Puebla heheerscht, ondersteund zou worden. In weerwil van het onregelmatig verkeer met het binnenland, meldt de depêche van generaal de Lorencez van 9 Meidat het leger het kampement te Amozoque, op het plateau van de Anahuac, bezet hield. Vol gens rapporten van Mexicaanschen oorsprong heeft de aanval op Guadalope den 5den met groote kracht plaats gehad, zonder dat evenwel het doel be reikt werd, zijnde de retranchementen niet genomen. Sedert heelt er geen ander gevecht plaats gehad. De keizerlijke regering stelt onmiddellijk maat regelen in het werk, om aanzienlijke versterkingen naar Mexico te zenden. Hoewel in deze berigten van geen nederlaag wordt gesprokenhebben zjj echter geen gunstigen indruk gemaakt. Van eene andere zijde verneemt men dat zich in den rug van het Fransche leger guerilla-bendeti hebben gevormdzoodat de generaal Lorencez zich als ingesloten kan beschouwen. De Patrie erkent dat de gemeenschap tusschen Vera-Cruz en Puebla geheel is afgesneden. Men verzekert, dat twee detachementen infanterie bevel hebben ontvan gen, zich onverwijld le S'. Nazaire naar Mexico in te schepen. Prins Napoleon is naar Londen vertrokken. Hjj zal aldaar eenige dagen in het strengste incognito vertoeven. Te Bordeaux is het stadhuis afgebrand. Al de archieven zijn vernie tigd, maar het museum is behouden. De schade is nog niet te berekenen. Door het hof van assises in het dep. der Vogezen is een 17-jarig meisje schuldig verklaard aan 33 brandstichtingen, waarvan sommigen vrij aanzien lijke schade veroorzaakten, en al welke misdaden door haar werden be kend tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. ITALIË. In de kamer van afgevaardigden te Turyn heeft de voorzitter mede- deeling gedaan, dat verscheidene leden een voorstel hadden ingediend, om den koning een adres te zenden, dat eene wederlegging bevatte van de las teringen, door de te Rome vereenigde bisschoppen geuit, en waarin tevens op nieuw de regten van het Italiaansche volk op Rome worden geprocla meerd. De heer Ratazzi zeide hierop, dat het adres der bisschoppen de overtuiging van de Italianen aangaande de Romeiusche quaestie niet had veranderd en dat, wanneer de kamer het noodig vond dit adres aan te bie den, hij er zich niet legen zoude verzetten. Na eene korte beraadslaging werd het voorstel door de kamer aangenomen. Aan boord van een der Engelsche schependie ter reede van Napels liggen, is de typhus in hevigen graad uitgebroken; 300 manschappen zijn daardoor aangetast. Mazzini, die in langen tijd niets van zich heeft doen hooren, heeft weder een manifest in de Italia del Popoio openbaar gemaakt. Hij zegt in dit stuk dat hij zich aan de zijde der regering geschaard heeft, zoo lang zjj het werk der Italiaansche eenheid scheen voort te zetten; maar thans, nu de staatkunde van werkeloosheid ruim spel gekregen heeft, herneemt hjj, overeenkomstig zijn vroeger woord, zjjne gcheele vrijheid van handelen. Rome en Venetië moeten, volgens hem, zonder uitstel met Italië vereenigd worden. PRUISSEN. BERLIJN15 Junij. De verschillende afdeelingen van'de liberale parljj in de kamer van af gevaardigden hebben eenige voorloopige bijeenkomsten gehoudenten einde hare gedragslijn te bepalen ten aanzien van het militaire budget. De meest gematigden willen ten minste dat budget met 3} millioen verminderd zien. De keurvorst van Hessen heeft zich nog niet met het programma van het nieuwe ministerie kunnen vereenigen. Uit Petersburg meldt men dat het bestuur der bank heeft besloten, ten behoeve der belangrijke handelshuizen, welke aldaar door den brand getrof fen zijn, het hun verleende crediet voor onbepaalden tijd te verlengen, en eene commissie te benoemen om de handelshuizen van minderen rang, die slagtoffers van den brand zijn geworden, met voorschotten te ondersteunen. OOSTENRIJK. WEENEN, 13 Junij. Ten opzigte van de militaire administratie en andere takken van be heer, zijn bij het onderzoeken der begrootingen door de financiële commis- siën de schromeljjkste misbruiken aan het licht gekomen. Zoo is het onder

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2