Per Telegraaf. FRANKRIJK. PARIJS, 3 Junij. De heer Lavalette is van hier naar Toulon vertrokken alwaar hij zich onmiddellijk naar Rome zal inschepen. Officiële berigten, door de regering uit New-Orleans ontvangen, be vestigen niet alleen de inbeslagneming van eene zekere som gelds, in het bezit van den Nederlandschen consul aldaar, maar ook dat dit eveneens bij de Fransche en Engelsche consuls is geschied. Op de protesten dier verte genwoordigers legen de schending hunner woningen is door den generaal Butler geantwoord, dat de onzijdigheid door de consuls in den binnenland- schen oorlog was geschonden, door hunnen steun aan de Zuid-Amerikanen, hetgeen bleek uit de bron van welke de gelden afkomstig waren. De Fran sche consul heeft dien oorsprong geloochend en beweerddat de inbeslag neming in ieder geval niet te verschoonen is. Men verzekert dat de schout-bij-nacht Regnaud in last heeft om met een gedeelte van zijn eskader naar New-Orleans te stevenen, ten einde de Fran- schen aldaar te beschermen. Volgens een bij de Indép. Beige ontvangen schrijven uit Havana zijn hier en daar in Mexico volksvergaderingen gehouden tot overweging van den staat der republiek, en is daarin besloten Juarez van het bewind ver vallen te verklaren en den generaal Almonte in zijne plaats tot president te benoemen. Daarbij wordt gevoegd dat die bijeenkomsten onder bescherming van de Fransche troepen hebben plaats gehad. IT AL. IE- Ill de kamer van afgevaardigden te Turyn is door den voorzitter een brief van Garibaldi voorgelezen, waarin deze opheldering geeft omtrent het gebeurde te Sarnico en bepaaldelijk ontkent, dat hjj voornemens is geweest de grenzen over te trekken. Crispi heeft voorts verklaard dat er bjj de vrijwilligers volstrekt geen voornemen bestond om de grenzen van Tyrol te overschrijdenmaar dat het te doen is geweest om eene overzeesche expe ditie, waarvan de regering het doel kende en waartoe het zelfs ondersteu ning in geld en wapens had toegezegd. De heer Ratazzi heeft echter dit beweren tegengesproken met de verklaring dat de regering van geene expe ditie had geweten. Wat de bedoelde ondersteuning betreft, deze was alleen aangevraagd ten behoeve van emigranten die zich naar hel buitenland wilden begeventerwijl er nooit eene belofte was gedaan betreffende de eene of andere ondersteuning met wapenen. Volgens een schrijven uit Turyn zal het tekort in de schatkist van het koningrijk Ilaüe over het dienstjaar 1863 500 millioen fr. bedragen. De minister van finanliCn zou weldra aan de kamers een voorstel doen om dat tekort door nieuwe belastingen en door het verkoopen van staatsdomeinen en kerkelijke goederen aan te vullen, ten einde de noodzakelijkheid eener nieuwe geldleening te vermijden. De te Rome aanwezige bisschoppen hebber, besloten een adres aan den Paus te onderteekenen, waarbij zij van hunne verknochtheid aan het be ginsel der wereldlijke souvereinileit van den Paus getuigen. De redactie daarvan is aan een Engelsch kardinaal en een Fransch bisschop opgedragen. De bisschop van Orleans, mgr. Dupanloup, heeft in de kerk van Si. Andreas te Rome eene predicatie ten gunste van de Christenen in hel Oosten gehouden, waarbij 10 kardinalen en 140 bisschoppen tegenwoordig waren. Zijne rede werd herhaaldelijk door luide teekenen van bijval afgebroken. PRUISSEN. BERLIJN, 3 Junij. De hertog en de hertogin van Saksen-Coburg-Gotha zijn van hunne reize in Afrika teruggekeerd. De stad Cellein Hanover, is Zondag II. door eene zware ramp ge teisterd. Omstreeks 3 ure ontstond er brand in de woning van een bakker in de nieuwe stad, welke door een hevigen wind zoo snel toenam, dat binnen zeer korten tijd meer dan 60 woningen in de ascli lagen. Ruim 200 gezinnen zijn van alles beroofd. Door bijzondere personen en de rege ring wordt alles iu het werk gesteld om den nood te lenigen. In den nacht van 26 op 27 der afgeloopcn maand is op sommige plaatsen in Tyrol eene vrij sterke aardbeving waargenomen. Uit Petersburg meldt men dat de rijksraad de nieuwe grondsla gen der organisatie van liet regtswezen eenstemmig heeft goedgekeurd. Voortaan zal niemand anders dan door de bevoegde rtglbank tot straf ver oordeeld kunnen worden. De behandeling der regtszaken zal in het open baar geschieden. De regtspraak door gezworenen zal ingevoerd worden. PARIJS, 4 Jnnij. De Patrie behelst lijdingen uit Vera-Cruz van 15 Mei, inhoudende, dal de steden Tepeaco, Cholula, Acaleingo, Tlascala zich voor de afzetting van Juarez verklaard hebben. De beweging legen hem wordt algemeen. De admiraal Jurien de la Gravière zal na een verlof van eene maand het bevel over hel eskader weer op zich nemen. TURYN, 4 Junij. Bij de kamer van afgevaardigden is eene wet ingediend op de vereenigingenhoudende bepalingen betreflende het aanwerven van vrijwilligers en inschrijvingen lot het aankoopen van wapens en ammunitie. TURYN 4 Junij. In de zitting van de kamer der afgevaardigden heeft de heer Bixio o. a. hel volgende gezegd: Ik acht het mijnen pligt om te verzekeren, dat de voorzitter van den ministerraad in eene bijeenkomst, waarin van de expeditie sprake was, vormelijk verklaard heeft dat hij deze niet zou dulden. In een andere bijeenkomst eischle die voorzitter van Ga ribaldi's zoon dat deze hem op zijn eerewoord zou verklarendat de Ge- nuesche karabiniers niet zouden gebezigd worden om aan onwettige expe- ditiên de hand te leenen. Het ministerie was met het plan der expeditie onbekend. Door den heer Ratlazzi werd een en ander bevestigd. WEENEN, 4 Junij. Een door Omer-pacha afgezonden telegram meldt, dat jl. Zondag door Abdi-pacha bij Yeuikivi een overwinning is behaald op de Montenegrijuendie door hunnen vorst zeiven werden aangevoerd. LISSABON, 4 Junij. Gisteren zijn 600 personen uit de dorpen Mouzon en Yilladuras in opstand gekomen, onder hel aanheffen van den kreet: Leve de koning! leve de godsdienstweg mét de belastingen! «TABS - BERIGTEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld drie, op den 305ten der vorige maand, invorderbaar verklaarde, Ko hieren voor de belasting op het Personeel, over het dienstjaar 1861 en 1862, bevattende voljaarsch-, drie vierendeeljaarsch-en viercndeeljaarsch aanslagen, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsohe Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden5 Junij 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. li li O O DZ K TT I W G voor de gemeente Leyden, ingaande Maandag den 9 Junij 1862. Maximum van den prijs, waar niet boven, maar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge art. 205 der Algemeene Polieie-verorder.ing, vastgesteld den 26 September 1861 Getneenteblad n°. 17). Het Tarwe brood, besté soort, wegende een nederl. pond, op 28 cents. Yijf oneenop14 Het Franschbrood van een nederl. pond, op28 Vijf oneen, op14 Het Huisbakwegende een nederl. pondop25 Vijf oneen, op12) Het minste soort of zoogenaamd krop uit den zakvan een nederl. pond, op20 Vijf oneen, op10 Het Roggebrood, van zuivere rogge gebakken, wegende drie nederl. ponden, op34 Een pond vijf oneenop17 Burgemeester en Wethouders van Leyden, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 5 Junij 1862. v. PUTTKAMMER, Secretaris. fStitrgctriijfcc Van den 39 Mei tot en met den 41 Junij 1893. BEVALLENJ. H. van den Berg, geb. Schön, Z. J. T. C. de Graaf, geb. van LeeuwenD. S. HouwelingD. N. J. Genetgeb. BroesterbuizenZ. M. Smitgeb. SmitZ. J. van der LindenD. J. A. de l'Eclusegeb. van Wouw I). M. Zierikzee, geb. Hamerling, D. P. Dirkzwager, geb. Boot, D. M. Chaudrongeb. JongD. J. Siljeegeb. de Ridder. Z. M. Frank geb. Kloek, T. M. W. I. van Dragt, Z. levenl. G. H. Deelen, geb. van DijkD. A. van Griekengeb. Kromwijk, Z. J. M. Arnoldus, geb. Brug man D. H. C. Pielanengeb. LegetZ. A. M. Beijergeb. Syst, Z. G. J. Verhoog, geb. van der Nat, Z. C. Heintz, geb. Wilhelm, D. C. J.Plai- sier, geb. Pielerse, Z. J. S. Ammerlaangeb. GrimD. A. M. Kruitgeb. Kwestroo, D. M. Kling-, geb. Cehee, Z. levenl. F. van der Mark, geb. de VriesZ. M. C. de Vink, geb. BeunZ. J. J. Cramageb. SievalZ. E. van der Burgh, wede. A. Streylandt, D. J. den Tonkelaar, geb. Wareman Z. E. J. Beens, geb. Halderiet, D. U. M. J. W. Eyssonius Wichers, geb. Storm de Grave, Z. en D. tweel. J. M. Ramgeb. Roelandse, I). GEHUWD: J. P. Panlisse, jm. en S. J. C. Altera, jd. W. M. van der Klaauw, jm. en M. J. van der Drift, jd. J. van der Waals, jm.cn L. A. M. Looryjd. J. Kok, jm. en J. vanderSpckjd. J. Braggaarwed', en C. W. Castien wede. P. Sjardinjm. en S. J. La Eau, jd. K. B. II. J. Brandtjm. en K. van Heems.jd. L. Goddyn jm. en J. Engelbregt, jd. S. J. Fontein, jm. en C. C. Martynjd. G. A. Hoogeveenjm. en G. M. Drosjd. OVERLEDEN: 11. van Berkel, D., 7 m. L. Zandvliet, 24j. N. H. van der Meel, Z.3 j. en 5 m. J. van Leeuwen, 80j. T. J. Schuddemat, Z.11 m. C. van der Schilp 65 j. M. Speijer, Z.6 m. A. M. Cornel, D., ruim 5 m. C. de Haas, D.1 j. en 4 m. II. G. de la BijeD.18 d. AKAPEMIE-BHEUW'g. PROMOTIEN AAN DE LEYDSCHE IIOOOESCIIOOL. Den 4den Junij de heer C. E. Daniels, van Uillegom, in de geneeskunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over tabes dorsalis. Denzelfden dag de heer H. A. M. van Walchren, med. doet., van Rotter dam in de verloskunde. HANTONGEREGT NOOR»WIJK. Bij 42 vonnissen zijn gedurende de maand Mei 1862 veroordeeld: 18 personen wegens het uittrekkenwijden of beschadigen van helm en andere gewassen, strekkende tol bevestiging der onvrije Rijnlandsche dui nen waarvan acht bij herhaling. 13 personen wegens diefstal van helm of hout. 6 personen wegens het baggeren in den Rijnde Marede Zijl of de Poel, waarvan drie bjj herhaling. 6 personen wegens het baggeren in eene binnenwatering van Rijnland waarvan een bij herhaling. 4 personen wegens jagtovertreding. 4 personen wegens bel spelen met centen op Zondag op den openbaren weg in de gemeente Katwijk. 2 personen wegens het zich als geleider verwijderen van zijne bonden aangespannen voor karren in de gemeenten Uillegom en Lisse. 1 persoon wegens het vervoer van vloeibaren mest in de gemeente Noord- wijk in een niet rondom goed digt zijnde vervoermiddel. 1 persoon wegens het omdelven van grond in de onvrije Rijnlandsche duinen. 1 persoon wegens het vastzetten van een paard in de onvrj)e Rijnlandsche duinen en het aldaar te hebben laten rondloopen.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3