Per Telegraaf. ©iirgcrliffic £?tauï>. zij eisclit het ontslag van het ministerie, de ontbinding der kamer, de wapening der nationale garde en de aanwijzing van den troonopvolger. Volgens berigten uit Saigon van 15 Febr. hebben de Annamiten afge zien van verdere pogingen om Neder-Coehinchina aan de Fransehen weder te ontnemen, en zullen zij zich voortaan lot verwering bepalen. Keizer Tu-Duc had een besluit uitgevaardigd, waarbij de zes generaals, die het be vel voerden over de troepen, die in het gevecht van Bien-Hue' zijn geslagen, ter dood werden veroordeeld. Uit erkentenis wegens hunne vroegere diensten, bad hij hun echter toegestaan, zich zeiven in het openbaar het leven te ont nemen. Vier der generaals hebben zich,'in tegenwoordigheid hunner solda ten den buik opengeretende twee andere hebben aan het bevel niet gehoorzaamd en zijn ontvlugt. Bij een tweede besluit zijn deze tot verra ders verklaard en, zoowel als hunne fatniliën, van het getal der levenden geschrapt, hetgeen volgens de Annamitische wetten wil zeggen, dat zij met de dieren gelijk gesteld worden. Volgens alhier ontvangen berigten uit Sbanghae, van 8 Febr., zijn de opstandelingen die sedert eene maand die stad bedreigden toen zij zagen dat de Europeanen zich lot krachtigen weêrstand gereed maaktentegen VVoo-Sung opgerukt, eene stad, op 12 mijlen afstands van eerstgenoemde gelegen en voor de Europeanen van zeer groot belang. Hun aanval werd afgeslagenwaarbij zij nog vele verliezen leden. Bij dit gevecht werden echter ook twee man van den kant der Engelschen gedood en een Engelsch vaartuig, de Anna Welshin brand gesloken. Dit schip be hoorde lot de zes, door de Britsche regering bestemd om te dienen als entrepot voor Engelsche waren. Het schip bekwam vrij aanmerkelijke schade, doch men slaagde er in het vuuf meester te worden en grooter onheil te voorkomen. Leze aanval tegen Engelsche onderdanen heeft een ontzaggelijken indruk verwekten zal waarschijnlijk op de opstandelingen ten strengste gewroken worden. Deze laatsten hebben zichna hun mislukten aanslag op Woo-Sung,van Shanghae verwijderd, evenwel onder verzekering, dat zij weldra zouden terugkccren. ITALIË. De heer Gallcnga, lid van de kamer van afgevaardigden te Turyn schrijft, omtrent den toestand der Napelsche provinciën, aan den Times o. a. het volgende: De tijdingen uit Napels en Sicilië worden dagelijks meer zorgbarend. Volgens particuliere brievenwelke mij door velen van mijne vrienden worden medegedeeld, zouden in dat gedeelte des lands revo lutionaire uitbarstingen op handen zijn. Den 18den Maart heeft Garibaldi een schrijven naar Napels gezonden, de belofte inhoudende om aldaar te komen. Wie kan zeggen wat onder zulke omstandigheden het gevolg zou kunnen zijn van Garibaldi's komst onder eene zoo harlstogtelijke bevol king? Ongetwijfeld zal hij er eene groote geestdrift opwekken, waarvoor aanvankelijk alle tegenstand zal moeten zwichten doch de eerste behoefte van Napels en Sicilië is geregeerd te worden; en het is nog de vnaag, of Garibaldi in staat is zich zeiven te regeren. Inlusschen geloof ik te kunnen verzekeren, dat Garibaldi geenszins met het kabinet van den heer Rattazzi tevreden is en dat hij zich niet lang aan deszelfs inzigten zal onderwerpen. In den avond van den l?111™ dezer deed hij aanzoek om de terugroeping van Mazzini uit de ballingschapmaar hij werd met eene be paalde afwijzing beantwoord. Er bestaat over het geheel goede verstand houding tusschen de partij van Mazzini en die van Garibaldi; er. de laatst genoemde kan als het hoofd van beide worden beschouwd. In het algemeen heeft de slaat der zaken een zorgbarend voorkomen; en menig een ziet met innerlijke bezorgdheid Garibaldi's reis naar Napels te gemoet. Joseph Pelleri, een geboren Gennees en, dezer dagen te Genua, waar bij als ijverig en eerlijk handelaar bekend stond, overleden, heeft bij uitersten wil drie vierden zijner nalatenschap aan de armen vermaakt, en een bestuur van negen personen benoemd, die de renten van genoemd ka pitaal, hetwelk ongeveer drie millioen bedraagt, tot werken van liefdadig heid te Genua moeten aanwenden, zonder dat de regering zich met de uil- deeling dier gelden mag inlaten. O «6 M T E Nf R IJ Jü. WEENEN, 31 Maart. Vorst Wiiidischgrütz vroeg kort voor zijn overlijden om papier, pen en inkt, ten einde in het laatste oogenblik zijns levens afscheid te nemen van het dragonder-regiment, van hetwelk hij zoo vele jaren het hoofd was geweest en dat zijn naam draagt. Dit afscheid luidt aldus: »Aau mijn regiment. Ik kan deze aarde niet verlaten, zonder mijn dapper regiment nogmaals te groeten; gelijk ik gedurende mijn leven door naattwe banden daaraan verbonden geweest ben, zal ik ook aan gene zijde des grafs, in dien dit mogelijk is, zijne daden en lotgevallen met belangstelling gadeslaan." De Ostdeutsche Post levert eene koddige schets van eene zitting van het huis der afgevaardigden, waarin de Boheemsche en Poolsche leden zich verwijderdentoen het rapport der financiële commissie over het wetsont werp betreflende de controle over de staatsschuld aan de orde werd gebragt. Toen zij zich namelijk om de aandacht te wekkenmet veel gedruisch verwijderden, lieten zij nog twee of drie uit hun midden achter, bij wijze van wachtposten. Deze voorzorg kwam hun wel te stade, want naauwe- lijks hadden zij de zaal verlaten, of de rapporteur der commissie stelde voor, de beraadslagingen over bedoeld rapport te verdagen, welk voorstel werd aangenomenwaarop eene andere aangelegenheidhet wetsontwerp betreffende de persoonlijke veiligheid, werd aan de orde gesteld. In allerijl sloven nn de wachtposten de vertrokken hceren achterna, om hun te be rigten, dat de demonstratie was verijdeld, en zij waren inderdaad zoo ge lukkig, de vlugtelingen nog te achterhalen. Met zoo zacht mogelijke voet stappen, opdat het de aandacht der journalisten op de galerijen niet in te groote male zon wekken, slopen de stil terugkeerenden, één voor één, we der naar hunne plaatsenen in een oogenblik waren de banken der reg- terzijde plotseling weder gevuld. De brigade 'van den hertog van Modena zal binnen kort hij ons leger ingelijfd worden; over de voorwaarden dier inlijving is men het eens ge worden. Uil Munchen wordt berigt, dat de heer Liebig bij de opening van de academie van wetenschappen heeft medegedeeld, dat de koning, met toe stemming van de wetgevende magt, eene jaarlrjksche bijdrage van 12,000 fl. aan bedoeld ligchaam had geschonken. TURYN, 2 April. Naar men meldt moeten er op dit oogenblik in den pauselijken staat ruim 5000 roovers zijn, die slechts op eene gunstige ge legenheid wachten om over de grenzen te komen. Hunne aanvoerders wil len geen aanval wagen, omdat hun aantal manschappen daartoe niet sterk genoeg is, maar zij stellen zich voor, de Napelsche provinciën in onrust te houden, door het gestadig afzenden van kleine afdeelingen. Men verzekert dat de kamer tegen half April hare werkzaamheden tot het einde van Mei zal schorsen. De Italia meldt dat 16 nieuwe regi menten zullen opgcrigl worden. Volgens een onzer dagbladen zal de heer Conforti aanstaanden Zondag de betrekking van minister van gratie en jus titie aanvaarden. PARIJS, 2 April. De Patrie wil weten dat er tusschen Frankrijk en Spanje sprake is van een nieuw verdrag tol regeling hunner gemeenschap pelijke handelingen ten aanzien van Mexiko. LONDEN, 2 April. O.) De City of Washington, die den 22stcn New-York verliet, is aangekomen, medebrengende 229,822 dollars. De zuidelijken roepen veel vrijwilligers op. Zij zullen, naar men verwacht, Fredcriksburg ontruimen.Uit Vera-Cruz wordt van den 7 gemeld, dat de Engelschen geland zijn op 100 man na. PARIJS, 3 April. De Moniteur meldt dat de keizer heden in het bosch van Boulogne een groote wapenschouwing over cavalerie en artillerie zal houden. Hetzelfde blad berigt uit Vera-Cruz van 7 Maart, dat generaal Lorencez daar is aangekomen, en maatregelen genomen heeft opdat de ver wachte versterkingslroepen de stad niet zouden doortrekken. De gezond heidstoestand Iaat niets te wenschen over. MADRID, 2 April. De hertog van Brabant is te Seville aangekomen. STARS - BSER1CJTENI. Tweede Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 92 der Wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den Luitenant-KolonelMilitie-Commissaris in liet 3de dis trict der provincie Zuid-Holland; Doen te wetendat de tweede zitting van den Militieraad voor deze Gemeente wordt, gehouden in de Lakenhal aan den Ouden Singelop Maandag den 14<len April 1862, des morgens ten 10 ure, tot het doen van uitspraak, zoo omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken, als ten aanzien van hen, die als plaat- vervanger of nommervcrwisselaar verlangen op te treden voorts dat tot het opma ken der daartoe vercischte hewijsstukken van heden af, ter Secretarie dezer Gemeente, van des voormiddags tien tot des namiddags drie nre, de Zondagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich ten nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, over eenkomstig het bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde Wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leïlen, 3 April 1862. v. PUTTKAM^IER, Secretaris. Van den 27 Maart tot en «iet den 2 April 1863. BEVALLENC. van den llerg, geb. de Vrind, I). J. C. lliiner, Z. E. Kloosgeb. Brake!Z. S. M. Vervoortgeb. Bernard Z. C. Kanbier, geb. de Wever, D. E. C. Flippo, geb. Segaar. 1). J. W. Kok, geb. Jong, D. W. Raaphorstgeb. van der Ham D. M. II arte veld geb. de Ridder D. •J. van Beukeringgeb. Dreef, Z. C. Kruit, geb. Ranselaar, Z. 11. Lagercu- berggeb. VerslnysD. J. Frankhuizen geb. de RidderD. J. Kriek geb. van der Linden D. M. Vinkesteyngeb. Stikkelorum Z. C. Gros, geb. van Zelm D. E. Flanderhyn, geb. Reyk Z J. Exallo, geb. Kruit, D. J. C. de Rooy, geb. Stiva, D. H. P. Trel. geb. van Kleef, Z. E. de Laafgeb. van der Burgh. Z. A. M. Leget. geb. Wagcmans, Z. J. S. Onvlee, geb. Moelet, D. C. II. Doornik, geb. Basliaans, Z. S. A. Wijtenburggeb. Co- pier, D. M. van Egrnond geb. EradesZ. N. de Koninggeb. van der Maat Z. M. Bakker, Z. A. M. Link geb. Dickoff, Z. J. Leemans, geb. Spek Z. 11. S. Verappewedc. J. J. de Jong Z. C. J. van den Berg geb. Delfos D. G. Boudevvijnsgeb. van Egrnond D. C. J. P. Snelgeb. KeyzerZ. R. van Tongeren geb. Regeer D. GEHUWD: J. 't Hooft, wed1', en J. Heymans, jd. P. Kooreman, jat. en J. M. Plattceljd. T. Plalleel, jm. en J. Maas.jd. OVERLEDENC. M. Kramer, D.ruim 4 m. H. M. A. van der VeldenZ. 6 w. C. U. J. M. Niemeyer, D.bijna 1 j. G. By, 83 j. C. van der Nat 84 j. A. W. Sleyser, Z.ruim 3 m. H. van den Bogaart, Z.1 j. en bijna 6 m. J. van den Berg D.ruim 8 m. J. S. Leemans33 j. II. J. van Hooi donk Z.6 w. J. F. van EldikZ.bijna 6 m. K. H. Plattel, geb. Jillisse, 39 j. H. Oudshovengeb. Woltering80 j. J. M. Tegelaar, Z.ruim 7 m. P. J. Korenhof, Z.3 j. en 3 m. S. J. C. Smit, D.15 w. C. Mol, 46j Anna Ma van Bael, 38 j. P. .1. de la llie, Z., 1 j.en9m. G. van der Bijl, 33 j. AKAMElMIR-aiIiqrW». PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE ilOOGESCHOOL. Den 2d™ April de lieer A. van Oven, van 's Gravenhagein de wis- en natuurkunde, na openbare verdediging van een akadcmisclt proefschrift over de galvanische gasbatterij MEKKN1BHW». Tot predikant bij de Doopsgezinde gemeente te Borne (Overijssel) is be roepen ds. W. Jesse, pred. te Giethoorn, en tot predikant bij de Doopsge zinde gemeente te Edam, ds. A. Snellen, pred. te Zwartsluis.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3