zijn van een in de fabriek plaats gegrepen onheil, hetwelk bij meerdere zorgvuldigheid van den eigenaar der zaak had kunnen worden voorkomen. Dit voorstel was van den heer Ayrton uitgegaandie het dan ook verdedigd heeft en in zijne rede deed uitkomendat het gemis van eene dergelijke wet reeds sedert jaren de ellende van een aantal arbeiders ten gevolge had, en dus voor deze zoo talrijke klasse in de Engelsche maatschappij van het hoogste gewigt mogt worden geacht. Van de zijde der regering was echter daartegen betoogd, dat wanneer dit voorstel lot wet mogt worden verhevende fabriekant daardoor meer geschaaddan gebaat worden zou. Immers in dit ontwerp werd aan den eigenaar eencr fabriek de genoemde verpligting opgelegd, terwijl daarentegen de arbeider, wiens achteloosheid of verzuim aan zijne kameraden een ongeluk berokkent, daarvoor niet ver antwoordelijk werd gesteld. Bovendien zou, volgens spreker, ontduiking van zulk eene wet nooit te voorkomen zijn; bij het aannemen van arbeiders toch zal de fabriekant eenvoudig de voorwaarde stellen, dat zij nimmer hun uit die wet voortspruilend rcgt zullen laten gelden. Een der leden heeft hij de regering aangedrongen op maatregelen van voorzorg bij den arbeid in de kolenmijnen. Ten slotte is de voordragt met eene groote meerder heid verworpen. Aan de vereenigde Fransche wijnhandelaars, die tegenover bet tentoon- stcllings-gebonw eene restauratie op groote schaal hadden willen openen, is de daartoe vcreischte vergunning niet verleend. De Morning Chronicle heeft opgehouden te bestaan. Donderdag II. is de locomotief van een passagiers-trein, beslaande uit zeven rijtuigen, kort 11a het vertrek van het station Strood en met de ge wone snelheid van 20 tot 30 mijlen per uur naar Londen stoomende, onverhoeds uit het spoor gesprongen en van den dijk gestort, drie rijtuigen die ledig waren met zich slepende; de overige, waarin eenige reizigers zich bevonden, bleven gelukkig op de baan. Bij dit ongeval, hetwelk aan het niet behoorlijk vastschroeven der spoorstaven wordt toegeschreven, heeft een conducteur het leven verloren en hebben drie anderen ligte kwetsuren be komen de reizigers bleven ongedeerd. De suikerfabriek van de hh. Crawhalls en Comp.nabij Greenock, is tot den grond toe afgebrand, waardoor een verlies van 20000 is veroor zaakt, dat echter door verzekering gedekt is. Ook de groote gutta-percha fabriek van de I1I1. Walton en C°. alhier is eene prooi der vlammen geworden. De heer Davis Davis, een rijk Israëliet te Southampton, heeft aan elke corporatie dezer stad, voor wier lidmaatschap de aflegging van een eed gevorderd wordt, een rijk versierd exemplaar van den Pentateuch ten geschenke gegeven. In het vervolg zullen de Israëlietische leden dezer cor- poraliën daarop den eed doen, en niet op het O. en N. Testament, waar tegen zij ligt begrijpelijke gemoedsbezwaren hadden. Het vroeger reeds vermelde voorstel van den president Lincolnden 6del1 dezer aan het congres der Unie gedaan, om tot de emancipatie der slaven te geraken, luidt als volgt: Er wordt besloten dat de Vereenigde Staten met eiken staat, welke tot trapsgewijze afschaffing der slavernij mogt willen overgaanbehooren mede te werkenaan zoodanigen staat gel delijke ondersteuning verleenende om naar deszelfs eigen goedvinden te worden gebezigd tot vergoeding der ongelegenhedenvoor het algemeen en voor de particulieren voortkomende uit zulk eene verandering van stelsel." Tegen dit plan zijn terstond vele bedenkingen gerezen. Men twijfelt, of het Amerikaansclie volk in het belang der verachte negers zoo veel geld zal kunnen en willen bijeen brengen, als noodig zou zijn om al de slaven vrij te koopen, en deze bedenking weegt bij sommigen zoo zwaar, dat zij daarom het voorstel als niet ernstig gemeend beschouwen. In de West-Indische kolonie Barbados heeft de suikerteelt zoo zwaar door de ralten geleden, die zich op dat eiland op schrikbarende wijze vermenigvnldigd hebbendat ruim een vierde van den oogst door dat onge dierte vernield is. Berigten uit China, door den Indischen landposl aangebragt, melden dat Shanghai door dc opstandelingen naauw ingesloten was. Bij de inne ming der stad llang-Kow door de opstandelingen waren ruim vier maal honderd duizend personen vermoorden gedurende het beleg was de hon gersnood zoo hoog geklommen, dat de gevangenen uit de strafgevangenissen gehaaldgeslagt en hun vleesch tot voedsel gebru kt werd. FKAA' tittiJk. PARIJS, 23 Maart. De keizer heeft, bij gelegenheid van den verjaardag van den keizerlij ken prins, eene gift van 100 fr. toegestaan aan elk arm huisgezin, waar kinderen zijn, die den 16dtn Maart 1856 zijn geboren. De lieer Scheurcr, zwager van kolonel Charras, is heden tot eene ge vangenisstraf van drie maanden en betaling van 1000 fr. boete veroordeeld. I11 het vonnis wordt verklaard, dal de beschuldigde door de verspreiding van het bekende gedicht: le Lion du Quartier Latin, de bevolking tegen de bestaande orde van zaken zou hebben opgezet en de regering zou belee- digd hebben. liet getal der cavalerie paardendie door de regering aan landbouwers ten gebruike zijn afgestaan, onder voorwaarde dat zij in goeden staat zul len gehouden worden, bedraagt thans 20000. Bij de gehouden inspectiën is gebleken dat de landbouwers aan de gestelde voorwaarde voldoen. De schilder llenry Schetter, wiens overlijden is gemeld, werd den 27slen September 1798 le 's Ilage geborenhij vestigde zich le Parijs tijdens de vereeniging van Nederland met Frankrijk onder het eerste keizerrijk. Hij is vooral bekend geworden door zijne schilderij: Charlotte Cordaydooi de autoriteiten tegen de woede des volks beschermden door portretten van beroemde personen, onder welke men lelt die van Armand Carrel, Au- gustin Thierry, Casimir Delavigne, Daru, Louis Phillippelgr. Sibour, Orlila, Ary Schetter, Jobert de Lamballe, Billault, enz. Onder zijne andere schilderstukken munten uit: Eene lectuur in den Bijbel, eene Protes- tantsche prediking na de intrekking van het edict van Nantesde veld slag van C'asselJeanne d' ArcOrleans binnentrekkendeenz. De dood van zijn beroemden broeder Ary, dien hij boven alles lief had, had llenry Schetter hevig getroffen en het daarop gevolgd overlijden van eene veelbe lovende dochter, in den ouderdom van 16 jarenbragt den laatsten slag toe aan zijne wankelende gezondheid, zoodat hij sedert dien tijd het pen seel niet meer ter hand nam. Hij laat na eene dochter, gehuwd met den lieer Rcnan, cn ceu zoon, een jong kunstenaar, die belooft de voetstappen te drukken van een vader en een oom die eene zoo groote plaats zullen beslaan in de geschiedenis der schilderkunst van de negentiende eeuw. Dezer dagen zijn de magazijnen van hel station van den Noorderspoor weg te Houchain afgebrandde schade wordt begroot op 31,000 fr. De oorzaak wordt aan onvoorzigligheid toegeschreven. Donderdag 11. zagen twee visschers nabij Arbois in de rivier het lijk ecner vrouw drijven, waarin de politie eene behoeftige arbeidster uit de voorstad Chambroux herkende. De verdronkene werd alstoen naar hare woning overgebragtdoch aldaar deed zich op nieuw een treurig schouwspel voor. De ouders van de ongelukkige vrouw lagen beiden met wonden over dekt le bed, en naar men uil het een en ander kon opmaken moesten zij in den slaap vermoord zijn. Bij nader onderzoek vond men twee brieven van de drenkelinge; de eene was geschreven aan haren man die in de ge vangenis zat, en behelsde de mededeeling dat zij hare ouders vermoord had; de andere was gerigt aan de openbare autoriteit, om deze te verwittigen dat men haar niet behoefde op te sporen,, wijl zij voornemens was zich te verdrinken. Te Col de la Croixbij Bobbiois den 17dcn dezer eene diligence met 18 personen door een sneeuwval bedolven. Slechts 8 personen werden op gedolven en gered. De buitengewone gezanten van de Japansche regering, die onderschei dene hoofdsteden van Europa zullen bezoeken, zijn te Suez aangekomen. De berigten uit Vera-Cruz geven te kennen dat er werkelijk stappen zijn gedaan om tot eene onderhandeling te geraken, en dat die gunstige gevolgen hebben gehad. Van beide zijden is besloten dat er vredesonderhan delingen zullen plaats hebben en dal middelerwijl de bondgenooten de steden Cordova, Orizaba en Tchuacan zullen bezet houden, terwijl de Mexicaansche vlag op nieuw van de openbare gebouwen te Vera-Cruz en St. Juan d'LJloa zal wapperen. ITALIË. Door de ltaliaansche kamer van afgevaardigden is de heer Tecchio tot voorzitter benoemd. Hij verkreeg 129 stemmen, en de heer Lanza, de kandidaat der oppositie, 89. De Monorchia Nazionale van Turyn deelt mede dat van wege het ministerie van builenl. zaken eene circulaire is gezonden aan alle diploma tieke agenten van het ltaliaansche koningrijkter toelichting van de staat kunde die het kabinet voornemens is te volgen. In dit stuk worden voor namelijk drie punten behandeld namelijk 1°. de erkenning van het koningrijk Italië en de rang welke het als Europesche mogendheid behoort te bekleeden; 2°. de Romeinsche en 3°. de Venetiaansche quaestie. Ten aanzien van het eerste punt wordt op den voorgrond gesteld de noodzake lijkheid der-erkenning van Italië door alle mogendheden, en de toekenning van den rang van groote mogendheid. Omtrent het tweede punt wordt aangetoond, welke regten Italië heeft op het bezit van Rome, hetwelk te gelijkertijd de zetel van den Paus er. van de ltaliaansche regering behoort te zijn. Ten aanzien van het derde punt wordt gezegd, dat eene oplossing der Venetiaansche quaestie, overeenkomstig de wenschen van Italië, nood zakelijk is voor de algemeene orde in Europa, aangezien dc tegenwoordige staat van zaken een voortdurend gevaar is voor den vrede. Bij gelegenheid van het verblijf van Garibaldi te Milaan, werd hem, op 22 Maart, een luisterrijk feestmaal aangeboden. Dc generaal heeft toen het woord gevoerd en gezegd, dat zoo thans bij alle natiën de overtuiging was gevestigd, dat het denkbeeld van een vereenigd Italië kon en zou ver wezenlijkt worden, dit niet aan hem mogt worden toegeschreven, maar aan den vereenigden wil van het leger en het volk. Vervolgens vestigde hij de aandacht op zoo menigen vreemdeling, die bewees een strijder en martelaar voor de Ilaliaansche vrijheid le willen wezenen verklaarde dat Italië aan hen, zoowel als aan Hongarije en Polen, veel dank schuldig was. Hij be sloot zijne rede met een dronk in te stellen op den koning en het leger. Na afloop van het feestmaal begaf men zich naar den schouwburg della Scala. De zaal was eivol. Garibaldi werd aldaar met uitbundig gejuich ontvangen. Te middernacht werden hem verschillende serenades gebragt. Meer dan 100,000 menschen waren op de been. Den volgenden morgen (23 Maart), ten 7 ure, was de voorzaal van het paleis waar Garibaldi ver blijf houdt, opgevuld met eene menigte van allen rang en stand, die bij den generaal hare opwachting kwam maken. Men trof er verschillende deputaties aan, dames, benevens officieren, vrijwilligers en arbeiders. Ook kwam er eene deputatie uil Venetië, die in last had aanzienlijke sommen ten behoeve van de ltaliaansche eenheid den generaal aan te bieden. Deze heeft de deputatie onmiddelijk bij zich toegelaten en hun woorden van aan moediging en hoop toegesproken. De generaal heeft voorts nog vele andere deputatiën, zooals uit Mantua, lstrië, Nice enz., benevens een aantal En- gelschen en Fransehen bij zich ontvangen. Verschillende personen hebben hem bij die gelegenheid aangespoord, om in het groote werk, hetwelk hij zich altoos heeft voorgesteld, te bljjven volharden. Eene deputatie van 150 dames uit Milaan, allen directrices van instellingen ten behoeve der wer kende klasse, is insgelijks door hem ontvangen. Des namiddags had hel schijfschieten plaats, waaraan ook Garibaldi, onder hel gejuich der menigte, deel nam. Een der dagbladen van Turyn deelt bijzonderheden mede omtrent de ontdekking van geheime toebereidselen in de nabijheid van Triëst en Ve netië, tot expeditiën naar de zuidelijke provinciën van het schiereiland. Onder anderen was ook een plan gemaakt lot zulk eene expeditie van 300

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2