b. dat op de bestendige sluiting der draadramen in de kamers der kazerne, die op dezen grond uitzigt hebbentoezigt gebondenen aan de Commissie van Fabricage kennis gegeven worde: wanneer misbrniken daaromtrent worden ontdekt c. dat de deur bij de latrines van de kazerne, waardoor men uitgang op dien grond zou kunnen verkrijgen, steeds gesloten zij; d. dat dit terrein niet mag worden gebruikt tot het bleeken of droogen van voorwerpen of tot iets wat het zou ontsieren. 7°. Adres van de fabriekanten de Heyder Comp.strekkende tot het bij ruiling in eigendom bekomen van een gebouw, aan de gemeente toebehoorende. Engelet op het rapport van Burgemeester eu Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met twintig stemmen tegen ééne stemdie van het lid ten Sande (het lid Driessen onthield zich, als deelgenoot der betrokken firma, ingevolge art. 46 der gemeentewet, van medestemmen), besloten: 1°. het bonhuis, of de bewaarplaats van brandladders enz. in het bon Noordrij- nevest, staande en gelegen in de Looijerstraatbij het kadaster bekend sectie C. n°. 263, ingevolge art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), te verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen; 2°. dat perceel aan de voornoemde fabriekanten in vollen vrijen eigendom af te staan, in ruiling tegen een nieuw door hen te bouwen locaal in den hoek van den scheidsmuur hunner fabriek, bij de Waard- of Oosterkerk, met den voorgevel ge keerd naar de Langestraaten voorts onder de volgende bepalingen a. dat dit locaal verkrijge eene lengte van 8,80 el en eene diepte van 3 elmet een behoorlijk gestreken dak van blaauwe panneneen met klinkers bestraatten vloer en voorzien van de noodige houten stellingen om aldaar brandladders te kunnen hangen of leggen b. dat tegen den muur naast dit locaal worde geplaatst een houten afdak of luifel, lang 12 ellen, breed 1 el, met de noodige stellingen om daar te bergen zes lange ladders, twee hoog, behoorlijk ook bovenop geverwdbene vens een ijzeren ketting met slot, om de ladders te kunnen vastleggen; zul lende de gemeente nimmer deelen in de kosten van het behoorlijk onderhoud van den muur; c. dat de brandgereedschappen voor hunne rekening aldaar overgebragt en bij elk slot drie sleutels moeten worden gevoegd d. dat de kosten van eigendomsovergang door hen worden gedragen en betaald. 8°. Adres van de Heyder Comp, fabriekanten alhier, om vergunning tot het bebouwen van een gedeelte gronds voor hunne fabriek, vroeger aan hen als open grond afgestaan. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; ls dienovereenkomstig met een en twintig stemmen (het lid Driessen hield zich, als deelgenoot der betrokken firma, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), buiten stemming) besloten, den adressanten toe te staan, ter uitbreiding hunner blaauwverwerij naar het noordelijk gedeelte van het Waardkerk- plein, te bebouwen den open grond, hun bij raadsbesluit van 16 Junij 1857 in gebruik verleend, bij het kadaster bekend onder Sectie C. n°. 1059. 9°. Adres van J. J. van Amerom en R. van Dorp, waarbij zij, als borgen van J. P. van Dorp, aannemer van het verwen der brug- en keerlenningenverzoeken 1°. vrijgesteld te worden van de boete wegens te late oplevering van dat werk, en 2°. verlenging van den termijnvoor de voldoende oplevering gesteld. En, gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, strekkende tot inwil- liging van dat tweeledig verzoek; Wordt door het lid Goudsmit, als motie van orde, voorgesteld zich met dat rap port, alleen wat het 2de punt betreft, te vereenigen en de beschikking op het lste punt voor alsnog aan te houden. De Burgemeester brengt dit voorstel in rondvraag, en is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten den termijn voor de voldoende oplevering te bepalen op 15 April e. k. en de beschikking omtrent de vrijstelling van boete tot nader aan te houden. 10°. Adres van Johan Baptist Bruning, houdende verzoek om gedeeltelijke terug gave van betaalde plaatselijke directe belasting over 1861, vermits hij in den loop des jaars met der woon naar Veur is vertrokken. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenden adressant de ver zochte teruggave te verleenen, voor 4 maanden of 4/12 gedeelten van zijnen aan slag ten bedrage van 6,88. 11°. Adres van N. II. de Graaf, Conservator der Entomologische vcreeniging, tot het in gebruik bekomen van een gedeelte gemeentegrondster beplanting. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met een en twintig stemmen (het lid Gevers had zich tijdelijk uit de vergaderkamer verwijderd) besloteneen gedeelte gronds van den Vestwaltusschen de Roomsch-Catholijke begraafplaats aan de Zijlpoort en de particuliere zwemplaats aan de zijde der Binnenvestgracht, ter lengte van 75 ellen, op eene gemiddelde breedte van 4 ellen, hetwelk gebleken is niet te vallen in de termen van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), aan den adressant, ter beplanting, tot wederopzeggens in gebruik af te staan; mits be talende eene vergoeding van één cent per elten behoeve van den pachter van het grasgewas aldaar, en bij het eindigen van den pachttijd aan de gemeente. 12°. Nader adres van W. C. Cbimaer van Oudendorp, om vergunning tot het maken eener uitlozing in de Binnenvestgracht, ten behoeve zijner stoomfabriek aan den Vestwal. Gelet op het rapport van Burgemeester en AVethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotente persis teren bij het te dier zake genomen besluit in de raadsvergadering van 23 Januarij jl. en mitsdien des adressants verzoek, als niet voor eene gunstige beschouwing vatbaar, andermaal te wijzen van de hand. 13°. Suppletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1861van het Gereformeerd Minne- of arme Oude mannen- en Vrouwenhuis. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, die staten goed te keuren bij de daartoe vastgestelde besluiten. 14°. Vier plans en voorwaarden van gemeente fabricage werken, als omtrent: a. De vernieuwing van de Driegatenbrug over de Dwarswetering aan de Zijl; b. De levering van 29 stuks stootpalen bij de bruggen binnen deze gemeente c. De vernieuwing van de ophaalbrug over de Oude Heerengracht voor de Ver- werstraat d. De vernieuwing van de Borstelbrug en het wegbreken der brag over het Kortrapenburgaan het Galgewater. Gezien het adres van T. W. van Hartrop c. s.houdende bezwaren tegen het weg nemen der laatstbedoelde brug; Gelet op het dienaangaande uitgebragt rapport door Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene steramen besloten, dat ver zoekschrift vermits de daarbij aangevoerde bezwaren teger. de voordeelenuit het wegbreken dier brug te trekkenniet kunnen opwegente wijzen van de hand terwijl tevens de bestekken achtereenvolgens met algemeene stemmen zijn vastge steld, uitgezonderd dat sub c genoemd, hetwelk op voorstel van den Burgemeester tot nader wordt 'aangehouden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. .C DRABBE.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 6