KORT VERSLAT» ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD X". 4. DER [Behoorende bij de Leydsche Courant van 3 ,Maarl ;iH6%JY°. 27). -O-OOO-O Zitting van 27 February. Tegenwoordig de leden Stoffels, Tichler, Hubrecht, de Fremery, Taets van Ame- rongen, Tollens, Driessen, Sikkel Groos, van Oateren, da Riea, ten Sande, Le- zwijn, Kluit, le Poole, Goudsmit, llartevelt, de Moen, Gevers, van der Hoeven, Meerburg, Krantz en Siegenbeek. De aanteekeningeu der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in de provincie Zuid- hollandgedagteekend 22 Februarij 18G2, B. n°. 992 (3e afd.), houdende uitnoo- diging dat met betrekking tot den afstand der Duizendraadsteeg, waartoe in de jongste raadsvergadering besloten werdalsnog genomen en aan Gedeputeerde Staten ingezonden worde het besluit, bedoeld bij art. 230 der gemeentewet. En is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenonder wijziging in zooverre van het raadsbesluit in dato 6 Februarij jl., de Lange Duizendraadsteeg, zijnde niet bij het kadaster opgemetenmaar groot ongeveer 336 ellente verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie, van 21 Februarij jl., B. n°. 771 (le afd.), geleidende eene nota van bedenkingen van Gedeputeerde Statentegen de Verordening waarbij worden gewijzigd de artt. 50, 53, 57 en 71 der Algemeene Policieverordening. En is conform de voordragt beslotendeze te stellen in handen van de Commissie tot bet ontwerpen van en herzien der plaatselijke strafverordeningenom te dienen van berigt en raad. 2°. Adres van J. Dirken te Haarlemom tot Stads-Apotheker te worden benoemd. Conform de voordragt is besloten dit ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leproos huizen. 3°. Adres van J. Wensveen onder Soeterwoude, houdende verzoek om eene tweede brug te mogen leggen over de sloot langs zijne huizing aan de Delftsche trekvaart. 4°. Adres van H. en J. W. Filippo, daarbij verzoekende een boom te mogen rooijeu aan den Lagen Rijndijk onder Leyderdorp, ter plaatse waar zij eene woning wenschen te bouwen. 5°. Adres van P. van Vliet te Oudshoorn, om tegemoetkoming in de bij hem geledene schade, als borg van nu wijlen P. Samwcl, voor het onderhoud van het Delftsche jaagpad. En is overeenkomstig de voordragt besloten, deze drie verzoekschriften te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 6°. Eene missive van Regenten van het Gereformeerd Minnehuis, waarbij zij teruggave verzoeken van betaalde gemeente-belasting voor brood vlecsch en steen kolen, over 1861. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze te stellen in handen der Commissie van Finantiënom te dienen van berigt en raad. 7°. Suppletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrijving dienst 1861, van het Evangelisch Lutherscli Wees- en Oudeliedenhuismet rapport van de Commissie van Finantiën. En is conform de voordragt besloten, deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 8°. Nader adres van A. W. Sythoff, betrekkelijk de openbaarmaking van het verhandelde in de zittingen van den Gemeenteraad. Conform de voordragt is besloten, dit aan te houden, als behoorende tot een onderwerp op heden aan de orde van den dag gesteld. De Voorzitter deelt nog mede. dat de door het Rijkstelegraafkantoor alhier in 1861 verzonden en ontvangen berigten, blijkens missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, gezamenlijk hebben opgebragt de som van 3205,45, welke opbrengst de door deze gemeente gewaarborgde som overtreftzoodat geene aanvul ling behoeft plaats te hebbenwaaruit het collegia van dagelijksch bestuur aanlei ding heeft genomen, andermaal bij den Minister op de invoering van eene onbeperkte dagdienst aan te dringen. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een lid voor de commissie heiast met het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd ter vervanging van Mr. N. Olivier. Nadat de leden le Poolevan der Hoeven en Meerburg waren aaagewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, zijn bij twee en twintig stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitge- bragt op de HH. van Oateren 16, Goudsmit 4 stemmen, Sikkel Groos en Hartevelt, ieder 1 stem. Zoodat tot lid dier commissie is benoemd de heer Mr. Johan van Outeren. 2°. De benoeming van twee leden voor liet hoofdbureau en een Voorzitter en twee leden voor het onderbureaubij de aanstaande verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad. En zijn bij twee en twintig stembilletten, overeenkomende met het getal aan wezige leden, achtereenvolgens uitgebragt a. Ter benoeming van twee leden voor liet hoofdbureau op de HH. van Outeren 14, Taets van Amerongen en Goudsmit, ieder 8, ten Sande, 4, le Poole, Meerburg en de Fremery, ieder 2 stemmen, de Moen, Tichler, Hartevelt en Kluit, ieder 1 stem. Zijn alzoo benoemd tot leden van het hoofdbureau de HH. van Outeren en Taets van Amerongen: de heer Goudsmit verzocht huiten aanmerking te blijven. b. Ter benoeming van een Voorzitter voor het onderburea op de HH. Stoffels 12 en Hubrecht 10 stemmen. Is mitsdien tot Voorzitter van het onderbureau benoemd de heer Stoffels. c. Voor twee leden van dat bureau op de HH. Goudsmit 8, Tichler 7, du Rieu 6, Meerburg 5, Hartevelt 4, Tollens en Kluit, ieder 3. Krantz en Sikkel Groos, ieder 2 stemmen, le Poole, de MoenGevers en Driessen, ieder 1 stem. Zijn alzoo tot leden van het onderbureau benoemd de HH. Goudsmit en Tichler; terwijl de overige leden dezer vergadering tol plaatsvervangers van al de benoem den zijn aangewezen. 3°. Voordragten van Burgemeester en Wethouders, betreffende het leveren van een verslag der zittingen van den Gemeenteraad. Na het wisselen van algemeene consideratiënwaarbij tevens op het later inge komen, hiervoren sub 7 overgelegd, adres werd gelet, brengt de Burgemeester, op voorstel van het lid Gevers, in rondvraag, of aan een steMögraphisch dan wel aan een £ac7zygraphisch verslag de voorkeur zal worden gegeven. En hebben zich twaalf leden voor het steno- en tien voor het /«c/zygraphisch verslag verklaard, zoodat [tot het uitgeven van een stenographisch verslag is be sloten. Voor het eerste stemden de leden van der Hoeven, Meerburg, Krantz, Stoffels, de Fremery, Taets van Amerongen, ten Sande, Lczwijnle Poole, Goudsmit, Hartevelt en de Voorzitter. Voor het tweede de leden Tichler, Hubrecht, Tollens, Driessen, Sikkel Groos, van Outeren, du Rieu, Kluit, de Moen en Gevers. Naar aanleiding van dit besluit, wordt door den Voorzitter de conclusie van het eerste rapport van Burgemeester en Wethouders, dat op het stewographisch verslag betrekking hadin rondvraag gebragt. En is met een en twintig stemmen (het lid Stoffels onthield zichingevolge art. 46 der gemeentewetwegens aanverwantschap met een der belanghebbende drukkers, van medestemmen) dienovereenkomstig besloten, het voorstel van den heer Dr. J. C. Drabbe, die zich bereid verklaart »een stenographisch verslag der handelingen »van den Gemeenteraad, bij wijze van proefneming voor een jaar, in druk le le- veren en uit te geven, tegen een subsidie van ƒ500aan te nemen. 4°. Voordragt van Burgemeester en Wethoudersbetrekkelijk de tijdelijke waar neming van de gemeentewaag. Na deliberatie is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, daarmede voorloopig voor den tijd van een jaar iemand van gemeentewege te belastentegen eene bezoldiging van ƒ600. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, tot de uitgifte van een gedeelte gronds langs het gemeenschappelijk trekpad. En gezien de beschikking van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 20 October 1860, n°. 7, waarbij, krachtens Zijner Majesteits besluit van den 21sten September bevorens, n°. 51 magtiging is verleend om met het gemeentebestuur van Haarlem in overleg le treden over de regeling der uitgifte van gronden langs de trekvaart tusschen beide gemeenten Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenaan Leendert Zonneveld landbouwer, wonende onder Zandvoort, tot wederopzeggens in gebruik te verleenen een gedeelte gronds, groot 40 Q ellen hetwelk gebleken is niet te vallen in de termen van art. 230 der wel van 29 Junij 1851 (Staatsblad N°. 85), gelegen aan de trekvaart tusschen Haarlem en Leydenten noorden van de Aardenhoutslaan onmiddellijk grenzende aan de gronden in gebruik gegeven tot ligplaats van schel pen, en zulks alleen oin te dienen tot los- en ligplaats van mest en onder voor waarden van betaling eener jaarlijksche recognitie van 5 cents per el voor de in te nemen oppervlakte. 6°. Adres van de Commissie van oppertoezigt en beheer der kweekschool voor zeevaartom het kosteloos gebruik van gemeentegrond aan de Witte poort. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is dienovereenkomstig met achttien stemmen tegen ééne stemdie van het lid du Rieu (de heeren Hubrecht, Driessen en Kluit hielden zich als leden der ge melde Commissie, ingevolge art. 46 der gemeentewet, buiten stemming), besloten den grond of barm aan den Vestwal bij de Witte poortkadastraal bekend Sectie A n°. 133, ter grootte van 500 Q ellen, welke gebleken is niet te vallen in de ter men van art. 230 der wet. van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), aan de Com mission voornoemd kosteloos in gebruik af te staan tot eene exercitie-plaats en eene aanlegplaats voor de sloepen, onder de navolgende voorwaarden: a. dat de beschoeijing door de gebruikers in goeden staat worde onderhouden

Leydse Courant | 1862 | | pagina 5