KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 27 January dS62, Jf°. d2). «►o-oo-oQo-Cro-©- Zitting van 33 Januarij. Tegenwoordig de lieeren Meerburg, Tichler, Sikkel Groos, de MoenStoffels, Lezwijn, van der Hoeven, ten Sande, Ilubrecht, van OuterenTollens, Taets van Amerongen, Goudsmit, Krantz, Kluit, le Poole, du Kieu en Siegenbeek; hebbende de leden Olivier en de Fremery kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Znidbolland, van den 7,lcn Januarij 1862, n°. 41, waarbij de gemeenterekening over 1860 wordt goed gekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provinciegedagteekend 7 Ja nnarij jl.n°. 43, bondende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 5 December be vorens, tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1862, tot vinding van bet subsidie aan het Israëlitisch armbestuur. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 14 dezer maand, n°. 17, daarbij goedkeurende het gemeenschappelijk raadsbesluit der ge meenten Haarlem en Leydcn, van 4/19 December des vorigen jaars, tot de onder- bandsche verhuring van liet grasgewas langs een gedeelte van het trekpad lusschen beide gemeenten. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Adres van P. Kolderman, c. s., kuipers alhier, tot bestendiging van den fa- cullatieven ijk op de botervaten. En is, conform de voordragt, besloten dit aan te houden, als behoorende tot een onderwerp, op heden aan de orde van den dag gesteld. 2°. Adres van I. J. D. Buys, om tot stads-apotheker te worden benoemd. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit ten fine van berigt en raad te stel len in handen van gecommitteerden tot de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen. 3,o. Verslag van den geneesheer in het Caecilia-gasthuis, dr. IV. M. S. Junius, omtrent de in dat gesticht verpleegde zieken, over het afgeloopen jaar 1861. Conform de voordragt is besloten, dit aan te nemen voor kennisgeving en gedu rende veertien dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Voorstel om, in stede van de Borstelbrug (eene dubbele ophaalbrug) te ver vangen door eene ijzeren, daarvoor eene vaste gemetselde in de plaats te leggen. En is overeenkomstig de voordragt besloten dit, ter inzage van de leden, gedu rende veertien dagen in de leeskamer neder te leggen. De vergadering wordt nu eene wijle met gesloten deuren voortgezet. Nadat ze wederom geopend zijn, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Een adres van C. J. van der Chijs c.s., kooplieden, in verschillende gemeen ten gevestigd, waarbij zij verzoeken dat de ijk op het botervaatwerk, thans facul tatief, binnen deze gemeente verpligtend worde gemaakt. Gelet op de rapporten van de commissie tot de strafverordeningen en van Burge meester en Wethouders, alsmede op het nader ingekomen, hiervoren sub 1° over gelegd, verzoekschrift; Is na ampele deliberatiën dienovereenkomstig, met tien tegen acht stemmen, besloten het verzoek tot den invoer van een verpligtenden ijk op de botervaten, als niet voor eene gunstige beschouwing vatbaar, te wijzen van de hand. Tegen de inwilliging van dat verzoek stemden de leden du Rieu, Sikkel Groos, Ilubrecht, van Outeren, Tollens, Taets van Amerongen, Goudsmit, Krantz, Kluit en de Voorzitter. Vóór de leden le Poole, Meerburg, Tichler, de Moen, Stoffels, Lezwijn, van der Hoeven en ten Sande. 2". Voorstellen der gezondheids-commissie betrekkelijk a. de keuring der levensmiddelen. De Burgemeester stelt voor, die commissie uit te noodigennaar aanleiding der rapporten van de commissie tot de strafverordeningeneen nader gewijzigd voorstel in te dienen; waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat door het lid Sikkel Groos een geformu leerd schriftelijk voorstel is ingediendtot het vaststellen van bepalingen aangaande de bouwpolicie. En is met algemeene stemmen beslotendat stuk ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen en tevens Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, daaromtrent te dienen van berigt en raad. Het lid Lezwijn verlaat de vergadering. b. het bij verordening regelen der voorwaarden tot het bouwen op gemeentegrond. Engelet op de rapporten der commissie tot het ontwerpen van en herzien der plaatselijke strafverordeningen Is na deliberatie dienovereenkomstig met elf tegen zes stemmen, besloten in dat voorstel niet te treden. Tegen stemden de leden le Poole, du Rieu, Meerburg, Sikkel Groos, Stoffels, ten Sande, Hubrecht, van Outeren, Tollens, Taets van Amerongen en de Voorzitter. Vóór de leden Tichler, de Moen, van der Hoeven, Goudsmit, Krantz en Kluit. Op voorstel van den Burgemeester wordt besloten, wegens het vergevorderde uur, de sub 3°. en 6°. ter behandeling aangewezen onderwerpen tot eene volgende verga dering uit te stellen, zoodat alsnu aan de orde is: 4°. De benoeming van een 2ica praeceptor aan het stedelijk gymnasiumwelke betrekking door de bevordering van F. A. de Graaff tot Ist™ praeceptor is openge vallen. Gelet op de ingekomen verzoekschriften Gezien de aanbeveling van curatoren dier inrigting; Zijn nadat de leden le Poole, van der Hoeven en Tichler waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij ze ventien stembiljetten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op H. Mulder zeventien stemmen. Is mitsdien benoemd tot 2dEn praeceptor aan het stedelijk gymnasium Herman Mulder, candidaat in de letteren, thans werkzaam te Noorlhey. De leden le Poole en Tollens verlaten de vergadering. 5°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorp, om vergunning lot het maken eener uitlozing in de Binnenveslgracht, ten behoeve zijner fabriek op den Vestwal aan de Marepoort. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met veertien stemmen tegen ééne stemdie van het lid Krantz, besloten des adressants verzoek, zoo als het is liggende, te wij zen van de hand, maar hem toe te staan het leggen van een duiker door middel van een houten of steenen koker en het daarin schieten van een mimen 'put, ten einde het vuile water dier fabriek, zooveel mogelijk van onreinheden gezuiverd, te kunnen uitlozen in de Singelgracht; mits onder toezigt van den gemeente-architect en betalende het regt van ƒ1,50 'sjaars, bepaald bij art. 3, n°. 11, van het ta rief, vastgesteld den 5den Maart 1857. Waarna de vergadering door den Voorzitter wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 5