die anders van hel begin van November tot het einde van Maart slechts uiterst moeijelijk en meestal in het geheel niet kan plaats hebben. Te Castellamareop het eiland Sicilië, is eene reaclionnaire beweging uitgebarsten. Terstond zijn troepen uit Palermo derwaarts gelrokkende bevolking dier stad was derwijze met geestdrift voor de regering be zield, dal de burgers uit eigen beweging zich aanboden om de troepen te ondersteunen. FStïTISiESI. BERLIJN, 7 Januarij. In de nabijheid van Budingen heeft dezer dagen een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Het jagtrijtuig van den prins von Ysenburg en Budingen is van een hoogen dijk afgevallen, door het schrikken der paarden. Prins Reitt- hard von Solms-Hohensolms Lich werd daarbij zoo zwaar gekwetst, dat hij spoedig aan de gevolgen den geest gaf; vier andere leden van het gezel schap werden insgelijks zwaar, hoewel niet gevaarlijk, gekwetst; de prins von Ysenburg en verscheidene andere personen waagden een sprong en hadden daardoor het geluk ongedeerd te blijven. In het keurvorstendom Hessen is de tweede kamer der stenden weder ontbonden, dewijl zij de verklaring, dat zij de constitutie van 1831 nog voor geldig hieldniet wilde terugnemen. Naar men verzekert zal de speelbank te Baden-Baden worden op geheven. üPer Telegraaf. NEW-YORK, 28 December. RO.) De president Lincoln heeft de uit levering van de hh. Mason en Slidell toegestaan. De dagbladen verkla ren dat dit besluit van den president eerder door de kusl-staten dan door die van hel binnenland als eene politieke noodzakelijkheid zal beschouwd worden. De bij het besluit van den president gevoegde verklaring dat de Unie niet twee oorlogen te gelijk kan voeren, zal, naar het gevoelen der dagbladenals eene regtvaardiging zijner staatkunde gelden. Men gelooft dat het congres zal overgaan tot de behandeling van een wels-voorslel, waarbij de slaven van eigenaars uit de zuidelijke staten in vrijheid zullen gesteld worden wanneer zij zich onder het gezag van het noorden begeven. De toegang tot de haven van Charleston is verstopt. De noordelijken hebben aldaar 16 groote schepen, met steenen geladen, doen zinken. De nieuwe expeditie naar het zuidenonder bevel van den commodore Burn- side, zal in het begin van Januarij naar Anapolis vertrekken, met 1200 man aan boord. De New-York Herald betoogt dat er voor de regering der Unie geen voordeel zou te verkrijgen zijn uit de weigering om de commissarissen vrij te laten; door de vrijlating wordt integendeel aan Engeland ieder voor wendsel ontnomen om zich in den burgeroorlog te mengen. De New- York Times zegt dat, zoolang Engeland de zuidelijken als eene oorlogvoe rende partij en de Unie hen als oproerlingen beschouwt, er altijd voor Engeland een voorwendsel tot oorlog zal te vinden zijn. De bonds-sloomboot Santiago, van Cuba, heeft op de kust van Texas de Engelsche schooner Eugenia Smith aangehouden. Bij de visitatie vond men geene oorlogs-conlrabandemaar men heeft zich meester gemaakt van twee passagiers, uit wier papieren men opmaakte dat zij agenten der zui delijke staten waren. Deze passagiers zijn te New-York aangekomen en worden op het fort Lafayette gevangen gehouden. TURYN, 8 Januarij. De Portugesche gezant te Rome is teruggeroepen, omdat de pauselijke regering het stilzwijgen heeft bewaard bij gelegenheid van den dood des konings. Uit Rome meldt men dat het Bourbonsch comité eene proclamatie had laten drukken met het opschrift: Vaderlandse!) comité," waarbij de natio nale garde aangespoord wordt mede te werken tol verjaging der Piemontezen. PESTH, 8 Januarij. De burgemeester van de stad Myskolez is gevangen genomen, omdat hij geweigerd heeft de stedelijke archieven aan de autori teiten over te leveren. MOSTAR 7 Januarij. Omer-pacha heeft eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij aan al de opstandelingen, die zich onderwerpen, amnestie wordt toegezegd, llij heeft zijne operaliën gestaakt tot dat hij daarvan den uil slag zal zien. PARIJS, 9 Januarij. De Moniteur deelt mede dal de senaat en het wetgevend ligchaam tegen 27 Januarjj zijn bijeengeroepen. Een overzigt van den toestand des rijks zal, even als in 1861 daags voor de opening der zitting overgelegd worden. LONDEN, 9 Januarij. (11 j uur). Consols 93j a zijnde 1 pCt. hooger. LONDEN, 9 Januarij. Het in vrijheid stellen der commissarissen wordt langs ofïiciëlen weg bevestigd. De hh. Mason en Slidell en hunne attachés zullen in de volgende week met het stoomschip America in Engeland aankomen. LONDEN, 9 Januarij. RO.) Beriglen uit New-York van 28 Decem ber, deelen hel een en ander mede betrefTende de correspondentie die over de zaak van de hh. Mason en Slidell is gevoerd. In een brief van den heer Seward aan den heer Adams wordt gezegd dat kapitein Wükes zon der instruetiën heeft gehandeld en dat hij hoopt dat Engeland deze zaak uit een vredelievend oogpunt zal beschouwen; Engeland kon eene gelijke gezindheid van Amerika verwachten. In den brief van lord Russell wordt aangetoond dat het gebeurde eene beleediging is der Engelsche vlag en hij zegt te hopen dat het plaats heeft gehad zonder magtiging der bondsrege ring, die moest weten dat Engeland eene zoodanige beleediging, zonder vol doening, niet kan gedogen. Hij hoopte dat de bondsregering, door de vrijlating der vier gevangenen, eene behoorlijke voldoening zou geven. De heer Seward, die een afschrift van deze depêche had ontvangen, heeft geantwoord dat de Engelsche regering het goed had opgevat, dat kapitein Wilkes zonder magtiging der bondsregering had gehandeld; dat deze laatste zijn onwettig gedrag niet had goedgekeurden dat Engeland regt had op die voldoening waarop elke bevriende natie in een zoodanig geval aanspraak heeft. Door zoo te spreken, volgde hij niet alleen de inzigten van Engeland maar verdedigde hij ook de Amerikaansche beginselen. De bondsregering kan de regtmatigheid der vorderingen van Engeland niet loochenen. De gevangenen zijn ter beschikking van den heer Lyons. Hij heeft slechts den tijd en de plaats op te geven om hen te ontvangen. De heer Lyons heeft geantwoord dat hij deze mededeeling aan zijne regering zou opzenden en dat hij over de over name der vier heeren eene persoonlijke conferentie zou houden. De schorsing der betaling in specie wordt verwacht. LONDEN, 9 Januarij. De Times geeft zijne tevredenheid over den ver kregen uitslag te kennen. Watbetreftde nota van het gouvernement der Unie, welke de toezegging van het in vrijheid stellen der gevangenen vergezelt, zijn wij, zegt het blad, bereid het groot aantal woorden, al bevatten zij bedekte uitdrukkingen van bedreiging en kwaden wil, met bedaardheid aan te hooren. Het doet er niet toe, of de teruggave goedschiks of niet tegen weer plaats hebbe; de werkelijke verontschuldiging is gelegen in de terug gave der gevangenen. LONDEN, 9 Januarij, 's middags ten 12 ure. De bank heeft het dis conto op 2% pCt. teruggebragt. ROME, 8 Januarij. De Pans heeft eene apostolische breve afgekondigd, waarbij de aanhoudende pogingen van Z. H., ter vereeniging der Grieksche en Lalijnsche kerken, in herinnering gebragt worden. Met dal doel heeft bij eene bijzondere permanente congregatie van kardinalen ingestelddie zich uitsluitend met de Oostersche kerk zal bezig houden. Dientengevolge is de congregatie, belast met de censuur der Oostersche boeken, opgeheven. «rrAtós- .«ERiCiTEai. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien bet adres van WitLEBROP.DüS Bokten, winkelier en slijter in gedistilleerd, wonende alhier, waarhij deze verzoekt, in zijn huis op de Haarlemmerstraat, Wijk VI. N°. 311, twee distilleerketeltjes te mogen doen plaatsen; Gelet op het Koninklijk besluit van den 31stcD Januarij 1824rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige Fabrieken en Trafieken; Doen te wetendat tot bet hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der information de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op bet Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 13den Januarij aanst.des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat ver zoek op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zuUen worden zicli tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Levden, 9 Januarij 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Bnrgemeesler. y. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Herzien de openbare kennisgeving omtrent de verpligting tot het doen van aangifle voor de Nationale Militie, in de maand Januarij 1862, voor hen die op den lsteD Januarij van dit jaar hun 19dc jaar zijn ingetreden, en alzoo de personen geboren iri het jaar IS43, alsmede voor hen die eerst na het intreden van hun 19dejaar, doch voor het volbrengen van hun 20sle, ingezetenen zijn gewordengeplaatst in de Leydsche Couranten van den 1 8den23stcn en 30stc" December 1861; Doen te weten dat tot deze inschrijving wordt gezeten op het Raadhuisvan des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, op Maandag den 13 Januarij voor de bewoners van de wijken 1 2 en 3. Dingsdag 14 4 en 5. Woensdag 15 6. Donderdag 16 7. Vrijdag 17 8 en 9 of de buitenwijk, en dat de geboorte-acte, die ieder belanghebbende bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behoort over te leggen, dagelijks, de Zondag uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer Gemeente, van des voormid dags 10 tot des namiddags 3 ure, wanneer tevens voor de zoodanigen, die hier niet zijn geborenaanvrage ter verkrijging dier acten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Leydsclie Courant en bij aanplakking afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leïben 6 Januarij 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Burger! iifee £s!atife. Tan den 2 tot en met den 8 Jamiarij 1802. BEVALLENM. Smitgeb Koene. Z. G. Niemeijergeb. Sclioulen D. D. M. F. Wernasgeb. Damen Z. H. Schipaanhoord geb. du Pon I). W. Oostveen geb. Half heer, D. II. Kluivers, geb. Meyjers Z. J. Bekooy, Z. S. Pynaker, geb. de Kier, D. M. Verhooggeb. Rijswijk D. M. J Bree- baartgeb. BoezaartZ. S. van Tongeren geb. Segaar, D. E. C. del'Ecluse geb. Rosdorf, Z. C. Teske. Z. J. T. Oldenburg, geb. Freund, Z. E. Baart, geb. Lagas, D. C. W. Bremmer, geb. üumorlier, D. M. Eradus, geb. dn Mortier, Z. C. Brouwer, geb. van der Reyden D. S. Klein, geb. Verlind Z. A. J. Pommeewed". J. C. van Wijk D. M. P. Kooien S. C. Spageb. Zitman J. G. Noordeloosgeb. SlootsZ. A. Gcerlinglt geb. A'asen Z. C. Rodenburggeb. van der PoelZ. J. van Gelderen geb. van Dokkum D. J. Mooten geb. van Kleef, D. W. Zweerman geb. Im merzeel Z. tweel. A. van de Wetering, Z. M. C. van derTuinD. F. van Slraatengeb. van KempenD. A. Dijkman geb. de Jeer, D. GEHUWD E. Kerkhovenjm. en M. C. H. de Zwart, jd. N. Willcmsc jm. en F. C. Koorr.hofwedc. J. de Haanjm. en W. van der Heyden jd. J. Gunterjm. en A. E. Iluf. jd. OVERLEDENA. van Putten, Z 14 m. A. J. Plaizier, Z., 1 j. en II m. Angeline Alette van den Berg, 25 j. P. Ketlenis, 60 j. E. II. GondsmitD. 5m. E. de llaay, geb. van der Zanden 62 j. M. Wanna wedc Imans,76 j A. Kloos, geb. Cratna 30 j. M. lingersZ.3 w. J. SmitZ.3 m. W. Arbouw D.8 d. I. A. Selje'e, Z.14 d. C. W. Timmerman 79 j. Mr. D. C. Virttly van Pouderoyen, 45 j W. Jacobs, D.4 in. ,T. 1. Rober, 76 j. A. H. Spoelslra, 7,., 3 j. J. W. Reieram geb. Bollen 70 j. J. Fles 57j. J. D. G. Wever, Z.bijna 3 m. M. de Bolster55 j. J. Doorneveld D.6 w. J. M. van der WalleI).bijna 3 m. II. van der Horn wedc. W. van der Maas59 j.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3