KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, BIJItl.lIt V. 24. DER (lichoorende bij de Leijdscke Courant van 9 December óHbóN°. d47). -o-O-OO-O O^KKX Zitting van 5 December. Tegenwoordig de heeren: Tichler, de Fremery, du Rieu, Hartevelt, Kluit, IIu- breeht, Meerburg, Sikkel Groos, Krantz, Driessen, Tollens, de Moen, ten Sande, Cock, le Poole, Gevers, van der Hoeven en Siegenbeek; hebbende bet lid Lezwyn kennis gegeven door ziekte verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteldwaarna de voorzitter mededeelt; 1". Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 8™ November j 1.n°. 18, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 31cn October bevorens, a. tot hel aanvaarden van gronden aan de Marendorpsachtergracht, nabij de openbare school welke op de Oudevest in aanbouw is; b. tot den open baren verkoop van p. in. 46 linden hoornen, staande op de Hooigracht; c. tot den afstand van een gedeelte van bet plein der Verwerslraat aan diakenen der Neder- duitsch Hervormde gemeente, ten einde daarop arbeiderswoningen te bouwen, en d. tot het in eigendom uitgeven van een stukje gemcentegronds in de Verwerstraat aan Cornelis Bronsgeest. 2». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 27 No- j vember jl., n°. 11, waarbij de bcgrooting der dienstdoende schutterij voor 1862 wordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Rapport van de raadscommissie, benoemd om met eene commissie uit het collegie van Curatoren der alhier gevestigde hoogeschool in overleg te treden nopens de voorwaarden waarop eene ontbinding der in 1853 door deze gemeente met het rijk gesloten overeenkomstbetreffende de uitbreiding van het academisch zieken huis, zoude kunnen plaats hebben. 2°. Rapport van de commissie tot de strafverordeningen en van Burgemeester en Wethouders, in zake het adres aangaande den ijk op het botervaatwerk. 3°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van regenten der Roomsch-Catholijke armen en weezenstrekkende tot het bekomen van vrijdom van den plaatselijken accijns op vleeschbrood en brandstoffen voor hunne administratiën. 4°. Verzoek tan Curatoren van het stedelijk gymnasium, om de gewone jaar- lijksche gratificatie voor den clavigermet rapporten van Burgemeester en Wet houders en de Commissie van Financiën. 5°. Adressen van W. II. Gillissen en P. J. Zuurdeeg, om het ontslag als regen ten van het Gereformeerd Minnehuis. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 15 ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Verzoek van de commissie van oppertoezigt en beheer der kweekschool voor zeevaart, tot het in gebruik bekomen van gemeentegrond aan de Witlepoort. 7°. Nader adres van de naamlooze vennootschap der bierbrouwerij de Posthoorn en azijninakerij de Twee Sleutels, betreffende de Duizenddraadsteeg. 8°. Adressen van C. van Langeveld, J. Ligtvoet en II. J. Trap, om tot ambte naar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd. Eri is conform de voordragt beslotende stukken sub n°. 6—8 te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. De vergadering wordt nu eene wijle met gesloten deuren voortgezet. Nadat ze wederom geopend zijn stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. Het onderzoek van den geloofsbrief en de verdere door het nieuw inkomende lid van den gemeenteraadmr. J. van Outeren overgelegde stukken. Dat onderzoek wordt opgedragen aan eene commissie, zamengesteld uit de leden Tichler, du Rieu en le Poole, welke nog staande de vergadering verslag zal uit brengen. Deze commissie verlaat de vergadering en, na eenige oogenblikkcn lernggekeerd zijnde, brengt zij haar rapport uit bij monde van hel lid Tichler en raadt, vermits de overgelegde stukken door haar in orde zijn bevonden tot de toelating van bet benoemde lid. En is dienovereenkomstig met algemcene stemmen besloten den heer mr. Johan van Onteren als lid van dezen raad toe te laten. 2°. De benoeming van een regent voor het Gereformeerd Minnehuis, ter vervul ling der vacature te ontslaan door de periodieke aftreding van den heer G. J. Rollandet. Gelét op het voorgedragen dubbeltal door diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente Zijn nadat de leden Hartevelt, Hubrecht en Tollens waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij achttien stemhillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragl op de hh. Zaalberg 12, Damsté 5 stemmen, en Boon 1 stem. Ts mitsdien tot regent der gezegde instelling benoemd de heer Herman Zaalberg. 3°. De benoeming van een lel1 praeceptor aan het stedelijk gymnasium, welke betrekking door het overlijden van dr. II. A. Kleyn is opengevallen. En gelet op de ingekomen verzoekschriften Gezien de aanbeveling van Curatoren dier inrigting Zijn bij achttien stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op F. A. de Graaff 18 stemmen. Is alzoo benoemd tot lcn praeceptor aan het stedelijk Gymnasium Frans Arie de Graaff, thans 2C praeceptor bij die instelling; terwijl tevens besloten is, eene algemeene oproeping te doen van sollicitanten naar de nu vacerende betrekking van 2cn praeceptor. 4°. De benoeming van eene hulponderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lc klasse voor meisjes. Gezien de ingekomen verzoekschriften Gelet op de voordagtdoor Burgemceeter en Wel houdersin overleg met de hoofdonderwijzeres dier school en den districts-schoolopziener opgemaakt; Zijn bij achttien stemhillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt op mejufvrouw M. C. Snellen 18 stemmen. Is derhalve benoemd tot hulponderwijzeres aan gemelde school mejufvrouw Maria Cornelia Snellen, thans werkzaam te 's Ilage. 5». De benoeming van hulponderwijzers aan de openbare lagere school voor min vermogenden. En, gelet op de ingekomen verzoekschriften, alsmede op de voordragt, door Bur gemeester en Wethouders, in overleg met den hoofdonderwijzer dier school en den districts-schoolopziener opgemaakt Zijn achtereenvolgens bij achttien stemhilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige ledenuitgebragt ter benoeming a. van een hulponderwijzer der le klasse, met eene acte van hoofdonderwijzer, op J. N. Valk 10 en J. Lingbcek 8 stemmen; b. var. een hulponderwijzer der 2e klasse, met eene acte van hoofdonderwijzer, op J. II. Houbolt 18 stemmen; c. van een eersten hulponderwijzer der 3C klasse, op F. H. de Jong 16 en J. Dek ker 2 stemmen d. van een tweeden hulponderwijzer der 3e klasse, op J. Dekker 18 stemmen; e. van een hulponderwijzer der 4C klasse, op T. Post 18 stemmen. Zijn mitsdien bij gemelde school benoemd tot hulponderwijzers a. van de lslc klasse op eene jaarwedde van 600, Jozua Nicolaas Valk; b. van de 2<lc klasse, op eene jaarwedde van 500, Jan Herman Houbolt; c. van de 3dc klasse, op eene jaarwedde van 400, Frederik Herman de Jong; d. van de 3de klasse, op eene jaarwedde van 350, Jan Dekker; e. van de 4de klasse, op eene jaarwedde van 300, Teunis Post; de derde te 's Gravenhagede overigen binnen deze gemeente werkzaam. 6°. Adres van II. C. Harlevelt, waarbij deze het ontslag verzoekt als regent van het Gereformeerd Minnehuis. En is met zeventien stemmen (het lid Hartevelt hield zich builen stemming) besloten den adressant hel gevraagde ontslag eervol te verleenenonder dankbetui ging voor de in die betrekking bewezen diensten. 7°. Voordragt tot verhooging der gemeentebegrooting, dienst 1861, in ontvang. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen tot de voorgestelde verhooging besloten waartoe het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 8°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot aflossing van het restant der|negotiatie, in 1854 ten behoeve dezer gemeente aangegaan, ad 15000. te vinden uit de meerdere opbrengst der plaatselijke belasting op het binnenlandsch gedistilleerd dan waarop gerekend was, en waartoe de gemeentebegrooting voor de loopende dienst, zoo in ontvangst als in uitgaaf, met dat bedrag zou moeten wor den verhoogd. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, tot de bedoelde aflossing over te gaan en ten dien einde de gemeentebegrooting voor 1861 in ontvangst en in uitgaaf, met f 15000 te verhoogenwaartoe het gevorderde besluit tevens is vastgesteld. 9°. Adres van J. van Berkel, houdende verzoek dat hem de pacht van de op brengst der waaggelden voor de som van ƒ500 'sjaars onder de hand worde gegund. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten des adressants verzoek, als niet voor eene gunstige beschouwing vatbaarte wijzen van de band en tegen 1° Januarij aanstaande tot eene nieuwe openbare verpachting over te gaanop de voorwaarden welke bij deze tevens zijn vastgesteld. 10°. Adres van L. A. Vollebrcgt, om vergunning tot het leggen van een duiker en het schieten van een put in de straat voor zijne grutterii op het Levendaal AVijk II n». 372. En gelet op het rapport van Burgemeester en AA'elhouderswaaruil blijkt dat de requestrant later van het maken van den pul in de straat heeft afgezien Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslolen, hem het leggen van een

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5