Ïatirgcrlijfïc Stauö. Abshaubbin's of Anti-Rhumatische Watten. eischde uillevering namelijk van de twee zich aan boord bevindende com missarissen der zuidelijke stalen, de hh. Mason en Slidell, die zich naar Engeland begaven. Natuurlijk werd ook die eisch niet ingewilligd. Op een teeken van den Amerikaanschen officier kwamen 90 matrozen en zee soldaten van de Jacinlo aan boord van de Trent. De bevelhebber Williams, die met de overbrenging der Engelsche post pakketten belast was, protes teerde ten sterkste tegen deze wederreglelijke handelwijze, met de woorden: »Ik voer bevel op een schip, varende onder Engelsche vlag en uit naam van Engeland verklaar ik uwe daad voor 't oogenblik onwettig en noem die schennis van het volkenregt, terwijl ik die met zeeroof gelijk stel. Stonden mij genoegzame verdedigingsmiddelen ten dienste, dan zottdt gij 'l niet wagen mij aan te vallen." Dit verzet had geene andere uitwerking dan dat de Amerikanen met blank geweer aan boord van het Engelsche vaartuig kwamen en de commissarissen gevangen namen. De Mom. Post zegt dal de raadslieden der kroon zullen beslissen over de wettigheid der gevangenneming van passagiers aan boord van de Trent. De oorlogvoerende partijen hebben het regt handelsvaartuigen te doorzoeken soldalen aan te houden en oorlogs-contrabande in beslag te nemen. De Trent is een handelsvaartuig, zoowel als een post-pakketboot, en dus is het de vraag, of de Engelsche vlag de niet-militaire passagiers dekt. Wij gelooven dat de regering der Vereenigde Staten niet tot die handeling is geregligd. Indien wij gelijk hebben dan zal Engeland het regt hebben herstelling te vorderen, die niet volledig zou zijn, indien de passagiers niet werden terug gegeven. PARIJS, 28 November. De Moniteur zegt het volgende: De keizer heeft door zijne gedenkwaardige handelingen in November 1860 en 1861 eene schitterende hulde gebragt aan het beginsel, dat de constitutie voor meerdere volmaking vatbaar is. Daar de dagbladen de constitutie steeds blijven be- oordeelen, zoo is het noodig te herinneren dat de constitutie buiten discussie moet blijven. De wet op de drukpers stelt de constitutie boven het bereik der aanvallen, waarvan zij het voorwerp mogt zijn. WEENEN, 28 November. De zege, door de Turksehe wapenen nabij Scharitza en Kolaschin behaald, wordt bevestigd. Te Trebigne heerscht rust Zes bataillons geregelde troepen worden aldaar verwacht. LONDEN, 28 November. De Times laat zich krachtig uit tegen de ge- vangenneming der zuidelijke commissarissen als zijnde eene onwettige han deling, en vraagt hunne in vrijheid stelling. ALEXANDRIE, 25 November. Ten gevolge van wanordelijkheden in den Libanon, heeft Fuad-pacha de gevangenneming bevolen van Joseph Carram, op het verzoek van Daoud-pacha. KAATOXLERELT NOORDIVIJK. Veroordeeld in de zitting van 6, 13 en 20 November 1861. 8 personen wegens diefstal van helm of hout, tol gevangenisstraf van 12, 8, 63 of 2 dagen. 4 personen wegens het aanwenden van wildstrikken om wild te bemagli- tigen, waarvan twee bij nacht en twee bij herhaling, tot boete van 2 X ƒ40 ƒ40, ƒ30 of ƒ20, subsidiaire gevangenisstraf van 14, 10 of 7 dagen en principale gevangenisstraf van 7 of 4 dagen. 2 personen wegens het zich in hel veld bevinden buiten openbare wegen en voetpaden met wildstrikken, waarvan een onder verzachtende omstandig heden tot boete van ƒ15 of ƒ5, subs. gev. van 5 of 2 dagen. 2 personen wegens het bevisschen van eens anders vischwaler zonder permissie, bjj nacht, lol ƒ10 boete, subs. gev. van 7 dagen. 1 persoon wegens het bejagen van eens anders grond, zonder permissie, onder verzachtende omstandigheden tol boete van 5subs. gev. van 2 dagen. 1 persoon wegens het, als houder van eene jagtactc, niet terugroepen of ophalen van zijn hond, wild zoekende of althans vervolgende op grond, waarop hij niet bevoegd was te jagen tot ƒ10 boete .subs. gev. van 3 dagen. 9 personen wegens diefstal van helm, hout of veldvruchten lot gevangenis straf van e'éne maand, 7, 6, 4 of 2 dagen. 3 personen wegens hel ontdelven of roeren van den grond der Rijnland- sche onvrije duinen, waarvan een bij herhaling, tot boete van ƒ30 of ƒ10 of gevangenzetting van 4 of 2 dagen. 3 personen wegens het baggeren in den Rijn, de Mare of eene binnen- watering, waarvan een bij herhaling, tol boete van 2 X ƒ50, 2 X 25 of ƒ25 X 6 of gevangenzetting van 6 of 3 dagen. 1 persoon wegens hel uiten van een scheldwoord tegen iemand zonder daartoe uitgetergd te zijn lol geldboete van 1 verhaalbaar bij lijfsdwang. STA»»" es K ÈA I T K NI BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad n°. 85); Gelet op art. 4 der Verordening van den 9den Maart 1857 (Gem.blad n°. 19)regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden Doen te welen, dat het kohier der plaatselijke belasting op de honden, over 1861, op heden voorloopig is vastgesteld en van 29 November tot en met 13 December aanstaande ter Secretarie dezer gemeente, van 12 tot3 ure, voor een ieder ter lezing zal liggen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. T1EBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leyden28 November 1861. v. PUTTKAAIMER, Secretaris. Van den 21 tot en met den 2? November 1861. BEVALLEN H. C. Boon geb. Dionet, D. -- G. J. van der Heyden D. G. T. Tyken, geb. Wanna, Z. J. Wagemans. geb. Staffelen, Z. C. Bolder, geb. Capello, D. E. van Houtum Z. L. M. Bernard geb. Boodt, Z. J. van der Worm, geb. Broekhuizen, I). A. van der Klugt, geb. van der Veer, D. M. C. Bronkhuyzegeb. Verhoeven, D. C. Mattaar, geb. van Dieren D. M. M. MeeuwissenZ. E. Lutgeb. Kramer, D. C. J. Ververs geb. Verbrcc, D. E. Calkhoven geb deKler, D. M. M. Boom geb. Zirkzee, Z. G. M. de Haas, geb. Staats, D. E. C. M. van der Waals, geb. Hasselbach1). SI. van Leeuwen geh Dikshoorn I). A. van den Bosch Z. leven!. E. van Weselgeb. Fontein D. J. M. van Dalen geb. Maaswijk D. J. Tegelaar, geb. van der NatZ. J. Boom geb. van WageningenD. J. Hoppenbrou wer, geb. Cerdyn, Z. J. E. R. Doorneveld Z. SI. C. Geenjaar, Z. E. van der Lindengeb. van der ZeeuwZ. S. van Tongeren D. W. Binkgeb. Adamse, Z. S. Speyer, geb. Cohen Z. A. van Ooijen geb. van der Veer, Z. GEHUWD: F. H. van Zevenhuyzen, jm. en C. H. J. van Beek.jd. H. J. van Leeuwen jm. en A. Bazeljd. S. K. van der Wijngaard jm. en M. J. Gal- jaard, jd. N. Ramak, jm. en Al. Hofkes, jd. OVERLEDEN: W. 31. Hoorn Z.18 d. J. C. JacobsZ.1 j. en 3 m. J. Wellink geb. Snoek, 66 j. J. van Duuren44j. P. H. H. van Nassau, Z. 6 w. G. Bekooygeb. Sehipaanboord 71 j. Calh3 van Booren 16 j. J. C. van der Heyden D.ruim 5j. F. J. A. Kok, 18 j. BI. van Gelder, Z. bijna 3 j. F. J. liredeveldZ.2 j. en 7 m. J. C. P. van Dijk D.3 d. J. 1. llouweling D.2 j. en 4 m. J. PenseelD.7 w. J. Al. Walle, D. 4j. en 7 m. J. Koppeschaar, geb. Aliddelham 72 j. H. Drukker, geb. Bar- keloo, 81 j. L. Al. Planjer geb. de Just45 j. AR A»fcASSJK-NfIE 8T WS PROMOTIE AAN DE LETDSCIIE HOOGESCHOOL. Den 27sten November de heer H. W. de Bas, van 's Gravenhagein de regten, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: De boedelverdee- ling door de bloedverwanten in de opgaande linie. (Art. 1167-1171 B. W.) 246s" Staats-koterij. Trekking der Pierde Klasse. 3le Trekking. N°. 18922 een prijs van ƒ2000. Nos. 11938 en 17833 ieder een prijs van 1500. Nos. 8019 en 14599 ieder een prijs van ƒ1000. 2de Geene. ADVERTENT1EN Ondertrouwd ZwollERKERSPEL. L. W. E. RAUWEN1IOFF, Wedr. van Al. des Ajiorie van der Hoeven en F. F. TOBIAS. Eenige, algemeene kennisgeving. Bevallen van een' Zoon M. van LEEUWEN, geliefde Echtgenoot van Leyden, 27 November 1861. J. C. RIJK. Eenige kennisgeving. Heden verloste door Gods goedheid van een welgeschapen Zoon II. G. VERBOOG, geliefde Echtgenoot van Leyden, 27 November 1861. C. C. BEN DER. De Ondergeteekenden berigten aan belanghebbendendal zij zijn benoemd tot AGENTEN van de Nederlandsche Hypotheekbanken alzoo bij hun aanvragen kunnen geschieden en inlichtingen, die instelling betreffende, worden verkregen. Leyden, 23 November 1861. LEZWYN EIGEMAN. BURGEAIEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat bjj de openbare Uitloting van vijf Obligation in de Celdleening ten behoeve dezer Gemeente in den jare 1854 aangegaan ten hunnen over slaan op heden zijn uitgeloot de nommers 1, 24, 21, 9 en 39, waarvan de aflossing van den Ist™ Januarij 1862 zal plaats hebben. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 28 November 1861. v. PUTTKABIAIER Secretaris. HIENSCIIEIVVRIEIDEN. Door zamenloop van omstandigheden is een oppassend huisvader buiten bestaan geraakt. Bij een aanbod hem onlangs gedaan om wederom in werkzaamheden geplaatst te worden en alzoo in verdiensten te komenont breken hem, om hieraan gevolg te geven, zestig a zeventig gulden, om voorloopig én in eenige onkosten én in de aanschaffing van de hiertoe be- noodigde fatsoenlijke kleederen te voorzien. Dr. E. Laeriilardpredikant, en Alr. L. D. Surinoar advocaat alhier, zijn bereidde noodige inlichtingen te verschaffen en zich te belasten met de ontvangst van hetgeen men voor genoemd doel most willen afzonderen. Uit Barsingerhorn en Schijndel wordt mijdoor mijne Depothouders al daar geschrevendat het gebruik der Abshaubbin's Anti Rhumatische Wallen meer en meer toeneemt, doordien de gewezen lijders van mond tot mond haren lof verkondigen, vele lijders aan verschillende pijnen in het vleeschin het gebeente en in de fijnere deelen des ligchaams, zijn daar door radicaal genezen, zoodat de aanvraag aldaar cn op de meeste plaatsen toeneemt. Nimmer was ook een middel bekend, dal zoo algemeen, zoo spoedig cn zoo volkomen genas, getuigen de verscheidene attesten van dank bare herstelde lijders, welke van tijd tot tijd in de Couranten en Nieuws bladen worden bekend gemaakten die als het ware den mensch toeroepen wacht niet, beproeft het middel en de heilzame uitwerking zult gij er van ondervinden. Verkrijgbaar aan het Hoofd-Depöt bij A. BREETVELT Az., Delft, Groote Marktnevens de Waag, die deze Watten, voor den prijs van 25 Cents per pakje, o. a. verkrijg baar heeft gesteld bij A. van 't Hooft, Leiden, Blaarsman- sleeg bij de Vischmarkt. N. J. Sanders Gz.LeidenHaarlem merstraat. N. W. Beuzemaker C°.Leiden, Vischmarkt. G. Wilhelmus, Woerden. Gebr. Kauling, Gouda. Mej. de Wed. Bosman, Gouda. Gebr. Kauling, Alphen. C. B. Verheul, Oudewater. L. den OudenSoelermecr. Wed. Boon, Leidschendam. W. LigthelmVoorburg. A. Bots, Nieuwkoop. Wed. C. van der Meer, Noordwijk. E. van Alansum, Hillegom. J. Knol, Haarlemmermeer. A. de Vink Sr.Boskoop. J. B. E. C. Schlatman, Bodegraven. En meer bekende depóts.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3