uilvoering van hel plan lol ontwapening gelegen zijn. Frankrijk zou daar door de voordeden der laatste overwinningen verliezen. Te Compicgne is heden een ministerraad gehouden. Men verzekert dat in de laatslgehouden ministerraden uitsluitend behandeld zijn de plannen van den heer Fould en dat zij Zondag door den Moniteur zullen worden medegedeeld. In het begin dezer week is het gebleken dat het berigt omtrent het af sterven van den abt Lacordaire voorbarig was; thans ontvangt men hier als zeker de lijding dal hij heden is overleden. POOLSCIIE GRENZEN, 22 November. Gisteren zijn 15 veroordeelden naar Arenburg overgebragt. Bij de begrafenis van den suffragaan-bisschop Deckerts, die heden plaats had, heeft de policie aan geene andere personen veroorloofd daarbij [tegenwoordig te zijn, dan die voorzien waren van eene door de bevoegde magt afgegeven vergunning. TURYN, 22 November. De kamer van afgevaardigden heeft na eene langdurige beraadslaging het wets-onlwerp omtrent de vervreemding der domeingoederen aangenomen. Daarop kwam in behandeling de wet om de betaling der oorlogsbelasting lot al de provinciën des rijks uit te strekken. De heer Ricciardi verklaarde er zich tegen, omdat de nieuwe belasting in de zuidelijke provinciën ontevredenheid zou verwekken. Zijne woorden lok ten opschudding en protesten uit. Twee afgevaardigden verzekerden dat de zuidelijke provinciën de lasten van den slaat mede wilden dragen. De Movimento deelt het antwoord mede van Garibaldi, op een adres hem uit Napels toegezonden. Hij zegt daarin: Ik kar. tot mijn leedwezen niet tot u komen, maar ik zal bij u wezen, wanneer het noodig zal zijn. Voorts wordt ieder Italiaan door hem aangemaand zich tot den strijd ge reed te honden. WEENEN, 24 November. Uit Ragtisa wordt berigt dat 40 Monlenegrij- sclie vaartuigen op het meer van Scutari eene Turksche stoomboot hebben aangevallen maar na een gevecht van verscheidene nren met een belangrijk verlies zijn teruggeslagen. ÏNGEZONI8EN. Wij hadden lust den schrijver D. van het artikel over de uitbestedingen in Indië te antwoorden; maar die moeite is ons uit de hand genomen. Wij verwijzen hem naar het Nieuwe dagblad van 's Gravenhage heden uitgeko men, waarin onder den titel van de eerste slag de bezwaren worden uit eengezet tegen den maatregeldien hij schijnt toe te juichenterwijl hij aan de belanghebbenden alleen de opwekkende troost geeft, dat ze niet door eene beroerte zullen worden getroffen en spoedig zullen bezwijken maar dat ze langzaam aan de lering zullen sterven. 23 Nov. 1861. X. KE KKNIEIT1VS. HAARLEM, 21 November. Door den kerkeraad der Ned. herv. gemeente is uit het vroeger opgegeven 6-lal predikanten het volgende 3-tal gevormd: dd. ter Haar, te Nijmegen; Posthumus Meyjes, te Groningen, en Pantekoek, te Charlois, en daaruit de laatstgenoemde beroepen. Te Urk is tol predikant beroepen de candidaat H. B. Noorda. AKADEUIE-VIEüiVS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCIIE HOOGESCUOOL. Den 23ste" November de heer J. P. Dozy, officier van gezondheid, van Leyden in de geneeskunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: waarneming eener strictura urethrae met fistula vesico- intestinalis. SÏAH5S - gïESftSSSTENI. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het adres van Machiel Bonte, grutlersknechtwonende alhier, om ver- i gunning tot het houden en niesten van meer dan twee varkens op een erf achter het huis op de MarendorpsachtergrachtWijk VI. N°. 826 Gelet op art. 303 der Algemeene Policie-verordening, vastgesteld den 26sten Sept. 1861 Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijr-e- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et fncom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 28sl™ November aanst.des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat ver zoek op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leyden, 23 November 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PU1TKAMMERSecretaris. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeregt te Leyden, op den 18dcn November 1861. 1 veroordeeld wegens het in den winkel voorhanden hebben van brood onder het bepaalde gewigt. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 1 wegens het los en zonder toezigt op straat laten slaan van eene be spannen hondenkar. 1 wegens het ongedekt dragen van vuur over de straat. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het zonder consent baggeren in de Singelgracht. 2 wegens het baggeren in den Rijn, zonder de vereischte toestemming. 8 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dronkenschap vertoonen. 1 wegens hel zeilen in de Meerburgervaart. 2 wegens het rijden op de kleine straatsleenen. 6 wegens overtreding van art. 288 der Algemeene Politieverordening dd. 9 October 1856. 1 vrijgesproken van de tegen hem ingebragte beschuldiging ter zake van laster, als zijnde niet bewezen. Onder het afdrukken dezer courant ontvangen wij het berigt dat Z. M. de koning tot regter in de arrond.-regtbank te Leyden heeft benoemd tnr. Coninck Liefsting, subst. officier bij de regtbank te Assen. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 6