KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Letjdsche Courant van 68 JSovember ó86óiP. ó38). BIJBLAD H°. 23. - DER ■»ooo^©Chfro«. Zitting Tan 14 November. Tegenwoordig de heeren de MoenStoffels, de Freraery, Sikkel Groos, Tollens, Hubrecht, ten Sande, Meerburg, Lezwijn, Harte velt, du Rieu, Taets van Ameron- gen, Tichler, le Poole, Gevers, Kluit, van der Hoeven en Siegenbeek. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 30sten October 1861, G. S. n°. 13, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 17en dier maand, a. tot den afstand vau den Munnikenboomgaard aan jonkheer rar. J. P. W. Diért van Mélissant te 's Gravenhage; h. tot het in gebruik geven van gemeentegrond aan W. van Geer DHz. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 30 Octo ber jl.G. S. n°. 14, waarbij het raadsbesluit van 26 September bevorens, tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1861, wordt goedgekeurd. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, gedaeteekend 0ctobcr 00 4 November 1861, G. S. n°. 32, daarbij terugzendende de rekeningen over 1860 en begroetin gen voor 1861 en 1862 van die instellingen van weldadigheid, waaraan bij raads besluiten van den 26cn September dezes jaars subsidiën uit de fondsen der burgerlijke gemeente worden toegekend. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. 4°. Tegenbedenkingen van de gezondheidscommissie op het rapport dei Commissie tot de strafverordeningen, betreffende het voorstel van eerstgenoemde omtrent de keuring der levensmiddelen. Conform de voordragt is besloten, deze aan te houden tot bij de behandeling van de daartoe betrekkelijke stukken, sub 3». aan de orde van den dag gesteld. 5". Eene missive van den heer dr. A. Kuenendd. 4 November jl., houdende mcdedeeling dat hij de op hem uitgebragte benoeming tot curator van het stedelijk gymnasium aanneemt. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Procesverbaal van het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ontvan ger, op den Ist™ dezer maand. En is conform de voordragt besloten dit aan te nemen voor kennisgeving en ge durende veertien dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Adressen om tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd, van F. A. Bourgeois, J. Buitendijk, F. B. Flippo, F. Holsnijders, J. van der Kamp, A. C. Kuyl, A. badan, D. van Leersum, C. J. van Rijn, J. 11. Sierat, D. Staken burg, E. Teske, J. Veere, J. Wassenburg en C. de Zwijger. 3». Adres van J. van Berkel, waarbij deze verzoekt dat hem de pacht van de opbrengst der waaggelden voor de som van 500.onder de hand worde gegund. 4". Adres van regenten der Pioomsch-Catholijke armen en weezenstrekkende tot het bekomen van vrijdom van den plaatselijken accijns op vleesch, brood en brand stoffen voor hunne administratiën. 5°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorp, om vergunning tot het maken eener uitlozing in de Binnenvestgracht, ten behoeve zijner fabriek op den Vestwal aan de Marepoort. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 25, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 6°. Adres van C. J. van der Chijs c. s., kooplieden in boter, daarbij verzoekende de veroidening op het botervaatwerk binnen deze gemeente verpligtend le maken. En is overeenkomstig de voordragt beslotendit te stellen in handen van de Com missie tot de strafverordeningen en van Burgemeester en Wethouders, om te dienen van berigt en raad. 7°. Voordragt van Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente, ter benoeming van een regent voor bet Gereformeerd minnehuis. Conform de voordragt is besloten, deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Voorzitter stelt namens het lid Tichler voor, vermits het gebruik der stads gehoorzaal, wanneer dit tot een weldadig doel wordt gevraagd, in den regel gratis verleend wordtook voor het gebruik dat daarvan jongstleden maandag avond werd gemaakt door Ed. Beermanntot het houden eener improvisatie, geheel ten voordcele der bewaarschool in de Groenesteeg, geene betaling te vorderen; waartoe met algc- meene stemmen is besloten. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een hoofdonderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs voor minvermogenden. Gelet op de voordragt, door Burgemeester en Wethouders, in overleg met den schoolopziener in het 3« district van Zuidholland, na voorafgegaan vergelijkend exa men opgemaakt; Zijn nadat de leden Stoffels, de Fremery en Tichler waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van slemopneming uit te maken bij achttien stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op A. van der Harst tien stemmenJ. P. D. Lancel acht stemmen Is mitsdien tot hoofdonderwijzer der gemelde school benoemd Abraham van der Harstthans hulponderwijzer te 's Gravenhage. 2°. De benoeming van twee commiesen bij de plaatselijke belastingen, ter vervul ling der vacaturen, ontstaan door het overlijden van J. G. van der Stoop en het ontslag van J. J. van der Linden. En gelet op de voordragt van Burgemeester en Wethouders Zijn bij achttien stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoordige le den, achtereenvolgens uitgebragt: voor de le vacature, op A. de Munnik achttien stemmen; voor de 2e vacuture, op H. Omvlee, achttien stemmen. Zijn alzoo benoemd tot commiesen bij de plaatselijke belastingen, Abraham de Munnik en Hendrik Omvlee, thans adsistent-commiesenportiers. 3°. Voorstellen van de gezondheids-commissie, aangaande de keuring van levens middelen en de bouwpolicie, ingediend bij gelegenheid der herziening van de alge- meene policieverordening. Het lid Tichler stelt voor, naar aanleiding der hiervoren sub 4° medegedeelde tegenbedenkingen dier commissie op het omtrent de eerste aangelegenheid door de commissie tot de strafverordeningen uitgebragt rapport, dit onderwerp lot eene vol gende vergadering uit te stellen. En is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenterwijl levens goed gevonden weid het laatst ingekomen stuk voor de leden te doen drukken. 4°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het aanbrengen van eenige verandering in de inrigting der localen van bet stedelijk gymnasiumten einde een afzonderlijk vertrek voor den Rector te verkrijgentot vinding der kosten waarvan later door bet col Iegie van dagelijksch bestuur de noodige aanwijzing zal worden gedaan. Pin is na deliberatie met algemeene stemmen tot de voorgestelde verbouwing besloten. 5C. Adres van Pieter Brummelkamp, om vergunning tot het leggen van een ge plaveid sloepje en het stellen van twee steenen palen, voor den ingang der boven woning op de Bloemmarkt, wijk IV. n". 199. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotendes adressants verzoek in te willigenmits stoep en palen blijven binnen de rooijing van de daarnevens liggende stoepen, volgens aanwijzing van rooimeesters. 6". Adres van de erven Nicolaas Franchimontom gedeeltelijke afschrijving van diens aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1861voor het geheel bedra gende 19.30. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten', de ge vraagde afschrijving te verleencn voor 8 maanden of 8/12, ter somma van ƒ12.86. 7°. Adres van Simon Muuse, waarbij deze verzoekt, tot 1 Mei aanstaande in het genot te blijven der huur van het huis aan de Wittepoort, wijk I, n°. 109, waar van hij in de raadsvergadering van 31 October jl., op zijn verlangen met ^{No vember werd ontslagen; doch nu tegen een huurprijs van ƒ50.in plaats van 80.in het jaar. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene beslotenhem de huur van dat huis van 1° November jl. tot 1° Mei 1862 tegen 50 's jaars toe te staan. 8". Adressen van P. F. Meijers, P. J. Mulder en J. T. Versluys, om eene hoo- gere tegemoetkoming in de kosten hunner kleeding bij de schutterij dan hun bij raadsbesluit van 17 October jl. werd toegekend, als zijnde niet in staat het daarbij bepaalde gedeelte in die kosten te dragen. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, de beide eersten voor 3/4 gedeelten en laatstgenoemde voor het geheel in de kosten hunner schutterlijke kleeding te gemoet te komen. Niets meer te behandelen overig zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te t.eyden ter Boekdrukkerij van J, C. DRABBE,

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5