■4°. dat aan J. Wolff en L. F. van Egmond worde vergund het gebruik van den grond aan de Binnenvestgracht, tot het nederleggen van hout, voor hun beroep benoodigd, tegen betaling van 3i cent voor iedere el, waarover hun de be schikking is verleend, en zulks zoolang die grond niet door diakenen voornoemd wordt bebouwd; welke grond intusschen door behoorlijk hek- of rasterwerk van de openbare straat moet worden afgescheidenen één cl afstand worde opengela ten van het perceel, toebehoorende aan den scheepstimmerman J. van Galen; 5°. dat binnen zes maanden na de dagteekening van dit besluit aan de vergun ning gevolg moet zijn gegeven, door met de bouwing en afsluiting een aanvang te maken; 6°. dat alle kosten van zegels, registratie en overschrijving, op dezen afstand val lende, door Diakenen worden gedragen en betaald. 10°. Adres van Cornelis Bronsgeest, waarbij deze verzoekt, in eigendom of, tegen recognitie, in gebruik te bekomen een stukje gronds van de Verwerstraat aan den Vestwal. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, een ge deelte gemeenlegronds in de Verwerstraat, bij het kadaster bekend sectie C, n°. 1139, ter grootte van 42 ellen, ingevolge art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), te verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen, en voorts dien grond aan den adressant in eigendom af te staan, tegen betaling van 40,00 of ongeveer 1.de el, terwijl de toegang tot dat terrein wordt be houden, zoo aan de zijde der Verwerstraat als aan die der Binnenvestgracht; waar toe de vereischte besluiten tevens zijn vastgesteld. 11°. Adres van Johannes Remmers, om vergunning tot het leggen van eene stee- nen stoep met sleenen palen voor elk zijner huizen op de Haarlemmerstraat, wijk VI, nos 333, 334 en 335. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenden adressant het leggen dier stoepen en het stellen dier palen toe te staan, mits volgende de rooijing en niet meer dan 1-05 el buiten den gevel uitspringende. 12°. Adres van Philippus Scrvaas Roijaards, gewezen administrateur in het Cho- lera-hospitaalhoudende verzoek om eene gratificatie. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten aan den adressant te kennen te gevendat deze vergadering bezwaar moet maken hem uit de gemeentekas eene gratificatie toe te kennen en geene andere fondsen ten dien einde ter barer beschikking staan. 13°. Drie adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1861. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantien ls dienovereenkomstig achtereenvolgens met algemeene stemmen besloten, afschrij ving der gezegde belasting te verleenen a. Aan W. J. A. W. Boers, thans wonende te 's Gravenhagevoor 3 maanden of 3/12, ter somma van f 11,10; b. Aan de weduwe C. L. C. D. Graswinckel-Abreschthans te Kampen woonach tig, voor 3 maanden of 3/12 ad 5,935; c. Aan de weduwe J. A. Berkhoff- van der Sande, thans woonachtig te Gouda, voor 2/12, ten bedrage van 4,82. 14°. Begrooting voor 1862 van het Roomsch Catholijk Armbestuur, gewijzigd overeenkomstig raadsbesluit van 26 September jl. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is dienovereenkomstig inet algemeene stemmen besloten deze goed te keuren bij het raadsbesluithetwelk levens is vastgesteld. 15. a. Plan en voorwaarden van aanbesteding van het onderhoud en de reparatien der werken langs het Delftsche trekpad b. Voorwaarden van aanbesteding der brand- en lichtstoffenbij de gemeente voor 1862 benoodigd. Deze worden achtereenvolgens met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 16°. Rapport van de Raadscommissie, in wier handen ten fine van berigt en raad werd gesteld de afwijzende beschikking op het door den Gemeenteraad aan den Koning ingediend adres, betreffende de vordering der Algemeene Commissie van Liquidatie der zaken van dc voormalige Wees- en Mornboirkamers. En is na deliberatie dienoveenkomstig met algemeene stemmen beslotenaan be doelde vordering niet toe te gevenmaar dienaangaande eene procedure te voeren. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 6