KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYOEN. BIJBLAD N°. 22. DEK {Behoorende bij de Lcydsche Courant van 4 November (i860N°. Ó3H). Zitting van 31 October. Tegenwoordig de liecren Stoffels, de MoenKrantz, Sikkel Groos, Driessen, Meerburg, Hubrecht, de Fremery, ten Sande, Tichler, le Poole, Tollens, Harte- velt, Gevers, Kluit, du Rieu, van der Hoeven en Siegenbeek. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteldwaarna de Voorzitter overlegt; 1°. Adressen van E. Daene, F. S. Dee, J. den Nieuwenboer en H. Rhoda, om tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd. 2°. Adres van de gezamenlijke adsistent commiesen-portierstot verhoogiDg hun ner jaarwedden. 3°. Adres van L. A. Vollebregt, om vergunning tot het leggen van een duiker en het schieten van een put voor zijne fabriek op het Levendaal. En is conform de voordragt besloten deze ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van twee leden voor het hoofdbureau en van een voorzitter en twee leden voor het onderbureaubij de verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad op den 19 November aanstaande. Nadat de leden Hubrecht, de Fremery en Kluit waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te makenzijn bij achttien stem- billettenovereenkomende met het getal aanwezige ledenachtereenvolgens uit- gebragt. a. Ter benoeming van twee leden voor Tiet hoofdbureau op de HH. Meer burg 9, ten Sande, Tichler en Kluit, ieder 4, de Fremery, Tollens en Hartevelt, ieder 3 stemmen, Cock, le Poole, de Moen, Krantz, Gevers en Sikkel Groosieder 1 slem. Heeft mitsdien de meeste stemmen erlangd de heer Meerburg, die alzoo tot lid van het hoofdbureau is benoemdterwijl na hem niemand eene betrekkelijke meer derheid van stemmen verkreeg, weshalve voor het tweede lid tot eene nieuwe vrije stemming wordt overgegaanwaarbij met een gelijk aantal stembilletten zijn uit- gebragt op de I1H. Tichler 9, Kluit 7 stemmen, de Fremery 1 stem, één billet was blanco gelaten Zoodat de heer Tichler tot medelid van het hoofdbureau is benoemd. b. Ter benoeming van een voorzitter voor het onderbureau op de HH. Stof fels 12, Olivier 2 stemmen, ten Sande, van der Hoeven, Sikkel Groos en Hubrecht, ieder 1 stem. Is alzoo tot voorzitter van het onderbureau benoemd de heer Stoffels. c. Voor twee leden van dat bureau op de HH. Kluit 7, ten Sande 6, le Poole 4, de Moen en Sikkel Groos, ieder 3, Cock, van Kaathoven, LezwijnTollens en Hubrecht, ieder 2 stemmen, Krantz, de Fremery en Hartevelt, ieder 1 stem. Zijn mitsdien tot leden van het onderbureau benoemd de HH. Kluit en ten Sande; terwijl de overige leden dezer vergadering tot plaatsvervangers van al de benoemden zijn aangewezen. 2°. De benoeming van een curator voor het stedelijk gymnasiumuit de inge zetenen ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van prof. T. W. J. Juynboll. En, gelet op de aanbeveling van curatoren dier instelling; Zijn bij achttien stembiljetten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op de HH. prof. A. Kuenen 16 stemmen, prof. J. G. Hulleman en mr. D. Grave van Limburg Stirum, ieder 1 stem. Is alzoo tot curator van het stedelijk gymnasiumuit de ingezetenenbenoemd de heer prof. Abraham Kuenen. 3°. De benoeming van eene hoofdonderwijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der le klasse voor meisjes. Gelet op de voordragt, door Burgemeester en Wethouders, in overleg met den schoolopziener in het 3e district van Zuidholland, na voorafgegaan vergelijkend examen opgemaakt; Zijn bij achttien stembilleltenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op mej. A. J. W. Renssen 14 en mej. K. D. Schuch 4 stemmen. Is mitsdien benoemd tot hoofdonderwijzeres der gemelde school, mejufvrouw Adriana Johanna Wilhelrnina Renssen thans hulponderwijzeres te Barneveld. 4°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het ontslag van den commies bij de plaatselijke belastingen J. J. van der Linden, die op den 24 Octo ber jl. bereids door hen, wegens het frauduleus invoeren van gedistilleerd in eene andere gemeente, voorloopig in zijne dienst werd geschorst. En is na ampele deliberatiën dienovereenkomstig, met zeventien stemmen tegen ééne stem, die van het lid Hartevelt, besloten gezegden ambtenaar, ter zake van het plegen van bedoeld feit, dat door de overgelegde rapporten is geconstateerd, uit zijne betrekking te ontslaan, ingaande op heden. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot het aanvaarden van gronden nabij de openbare school, welke op de Oude Vest in aanbouw is, ten einde het noo- dige terrein te verkrijgen tot den aanleg ecner speelplaats, en de nieuwe straat der gedempte Marendorpsachtergracht aldaar eene genoegzame breedte bekome. Na deliberatie is dienovereenkomstig met algemcene stemmen beslotenin eigen dom af te staan: a. Eene strook gronds, de grootte nader op te maken, behoorende tot het pakhuis van Abraham Werner, op den hoek van de Oude Vest en Marendorpsachter gracht, kadastraal bekend onder sectie H. n°. 822, zonder betaling van koop prijs, maar alleen onder voorwaarde dat van gemeentewege de uitgang van dat pakhuis in den eindmuur verplaatst en eene houten goot langs het dak gelegd worde; b. Een gedeelte gronds, de grootte nader op te meten, behoorende aan Pieler Korenhof, bij het kadaster bekend onder sectie II. n°. 1912, tegen den koop prijs van vijftig gulden en voldoening der kosten van eigendomsovergang, aismede onder verpligting voor de gemeente om dien grond van het erf af le scheiden door een bekwamen muur. 6°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het rooijen van p. m. 46 linden hoornen op de Hooigracht. En is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotendie boomen in het openbaar te verkoopenwaartoe het vereischte raadsbesluit is vast gesteld. 7°. Voorstel van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, tot het doen eener algemeene oproeping van sollicitanten naar de betrekking van len praeceptor aan die inrigtingopengevallen door het overlijden van dr. H. A. Kleyn. Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen tot die oproeping in de Leydsche en Haarlemsche courantenbesloten. 8°. Adres van Simon Muuse, daarbij om aangevoerde redenen verzoekende, met 1°. November eerstkomende ontslagen te worden van de huur van het huis aan de Witte poort, geteekend wijk I n°. 111. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten op grond van het verlies dat de adressant lijdt ten gevolge van de ontruiming der kazerne aan de Witte poort, die huur met den len November aanstaande te doen eindigen. 9o. Een verzoekschrift van Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente, tot wijziging van het raadsbesluit van den 2cn Mei dezes jaars ten hunnen behoeve genomen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met 17 stemmen (het lid Hartevelt onthield zich, als diaken der betrokken gemeente, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), van medestemmen) besloten, met intrekking van boven genoemd raadsbesluit, dd. 2 Mei jl., voor zooveel den afstand van gemeentegrond aan Diakenen betreft 1°. Krachtens art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), te ver klaren een gedeelte van het plein der Verwerstraatkadastraal bekeud sectie C, n°. 1164, ter grootte van 3061 ellen, ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen 2°. aan Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente dat terrein tot het bouwen van arbeiderswoningen af te staanals a. zes honderd veertig ellen aan de noordzijde van de West-Havenstraatwaar van 335 te bebouwen met tivaalf huisjes bnegen honderd een en tachtig Q ellen tusschen de West- en Oost-Haven straten, waarvan 530 te bebouwen met veertien huisjes; c. acht honderd vier en dertig ellen tusschen de Oost-Haven- en Looijcrs- straten waarvan 550 te bebouwen met veertien huisjes d. zes honderd zes Q ellen aan het einde van de Verwer- en Looijerstratenten einde later, na verkregen vergunning, mede te worden bebouwd; en zulks onder de navolgende voorwaarden 1°. dat de onbebouwde gronden van de ter bebouwing afgestane blokken a. b en c worden aangelegd en gebruikt tot openbare plaatsen of tuintjes en met stee- nen muren van den helendenden grond afgescheidenzoodat de uitgangen der percelendaaraan grenzendeworden bewaard en eene onverhinderde gemeen schap met de openbare straat behoudenzullende evenwelter bevordering van de openbare reinheid en veiligheidde nieuwe poorten worden afgescheiden door een houten bek, voorzien van een behoorlijk slot, waarvan ieder der bewoners of bruikers van de daarin uitkomende percelenop kosten van Diakenen voor noemd, een sleutel heeft; 2°. dat in den grond door hen worden gemaakt de noodige gemetselde watervrije puttenom langs de riolen uit de privaten van elke woning den zoogenaamden onvervalschten beer te verzamelen, terwijl van gemeentewege wordt gezorgd wordt gezorgd voor de bestrating, den aanleg van kolken en waterleidingen in de straat en het daarstellen van eene pomp en daarbij behoorende waterput voor zoover zulks in het algemeen voor de openbare reinheid, bruikbaarheid enz. noodig wordt geoordeeld 3°. dat voor het gebruik van den onbebouwden grond, over de aftestane gedeelten, ter grootte van 1646 ellen, volgens het bestaande tarief, tegen 3| cent de eljaarlijks op den laatsten December ten kantore van den gemeente-ont vanger worde betaald eene recognitie van zeven en vijftig gulden een en zestig centsten behoeve der gemeente

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5