Per Telegraaf. Oud-Carthagena's Berg-Planten-Olie. Uit onderscheidene berigten uit Turyn kan men opmaken dat de heer Ricasoli en zijne ambtgenooten eerstdaags met ernstige moeijelijkheden zullen te worstelen hebben. De heer Bertani, een lid der kamer, stelt pogingen in het werk om eene politieke vereeniging te vormenwier taak zal zijn de inzigten der bewegingspartij, door bijstand van de publieke opinie, in het Italiaansche parlement te doen boven drijven en daardoor de aftreding der tegenwoordige ministers en de optreding van een minder gematigd bewind te bewerken. In eene circulaire heeft hij de medewerking van zijne mede- afgevaardigden der linkerzijde ingeroepen. Een ander afgevaardigdede heer Guerazzibeschuldigt in een dagblad van Florence den heer Ricasoli en zijne ambtgenooten van verregaande geldverkwislingen vordert van hen rekenschap van de door hen, naar zijne meening, in zoo korten tijd ver spilde millioenen schats. Brieven uit Napels melden dat aldaar onder de geestelijkheid een adres ter leekening rondgaat, waarbij zij verklaren zich met de zienswijze van pater Passaglia te vereenigen. De verkoop der kerkelijke goederen werd aldaar voorbereid. De benoeming van den generaal La Marmora zou den 15den worden bekend gemaakt. De generaal Cialdini zou tegen het eind der maand vertrekken. PKUI88EN. Uit Dantzig wordt gemeld dat op de rijkswerven met grooten ijver wordt gewerkt; acht schepen zijn thans op stapel gezet, namelijk viergroote schroef sloomkorvetlen en vier groote schroef-stoomkanonneerbooten. Niet alleen de berigten uit Warschau, maar ook die uit Petersburg, toonen aan dal de bewegingspartij in Polen misbruik maakt van de gema tigdheid welke het bestuur van graaf Lambert steeds heeft gekenmerkt. Die gematigdheid heeft niets anders uitgewerkt dan dat de toestand der regering nog moeijelijker is geworden dan vroeger, waardoor zij gedwongen wordt tot gestrenge maatregelen, die niet in hare bedoeling lagen. De bewegings partij vindt eenen grooten steun bij de geestelijkheid, want dagelijks wor den er godsdienstoefeningen gehouden, die onder de rekbare uitdrukking: »om te bidden voor het welzijn des vaderlands" aangekondigd, door eene groote menigte worden bijgewoond. Gewoonlijk worden na die godsdienst oefeningen de verboden nationale liederen aangeheven. Genoemde partij vindt ook hare kracht daarin dal de gematigde lieden, die de natie op den goe den weg hadden kunnen leiden, door de voorgangers van graaf Lambert voor het hoofd zijn gestooten en zich thans aan de leiding der zaken ont trekken. Zonder hunne medewerking zal de regering in het ondernomen verzoeningswerk niet slagen. Het Duitsche dagblad, van Petersburg, behelst een zeer uitvoerig verslag van de uitkomst van den graanoogst dezes jaars in het Russische rijk. Naar luid daarvan is hij in de zuidelijke gouvernementen over het geheel zeer goed, maar in die van het midden en van het noorden minder gunstig uitgevallen. Daarentegen ontvangt men slechte berigten van de nn ten einde loopende jaarmarkt van Nishnei Nowgorod, inzonderheid betreffende den handel in thee en in fijne pelterijenvan deze twee artikelenwaarvan vooral het laatste in Rusland van veel belang ishebben groote partijen geene koopers gevonden. 'sGRAVENHAGE, 17 October. Het bij de tweede kamer ingediende wets-ontwerphoudende nadere regeling van hel tijdstip van de invoering der nieuwe regterlijke inrigling, geeft daartoe als tijdsbepaling op 1 Sep tember 1863 of een vroeger door den koning te bepalen tijdstip. De rege ring hoopt eerlang eene nieuwe indeeling en aanvulling der wet op de reg terlijke inrigling aan den raad van state te onderwerpen. Een geheel nieuw wetboek van strafvordering zal worden aangeboden. TURIJN, 16 October. De heer Bencdetti is alhier aangekomen. Volgens de Italia is de heer Peruzzi van zijne reis in de Napelsche provinciën teruggekeerd. Hij is zeer tevreden over den geest die in de provinciën onder de bevolking heerseht; hare gehechtheid aan den koning en aan de nieuwe orde van zaken is hem op zijne rcize onbetwistbaar gebleken. ROME, 15 October. Onderscheidene gendarmes in burgerkleeding hebben, onder bevel van een kapitein, huiszoeking bij Passaglia gedaan, hetgeen eene algemeene verontwaardiging heeft veroorzaakt. PARIJS, 16 October. Volgens de dagbladen heert de koning van Pruissen de uitnoodiging van den hertog van Magentalol het bijwonen van een door hem te geven feestaangenomenmaar voor die van de overige gezanten bedankt. Volgens de Patrie is de leverantie voor de bezettingstroepen op nieuw voor een jaar aanbesteed. POOLSCHE GRENZEN, 16 October. Te Warschau waren bij de viering van het feest ter eere van Kosciusko, in weêrwil van een streng verbod, de winkels en de beurs gesloten. Eene druk bezochte kerk werd door mili tairen omsingeld. Er hebben talrijke gevangennemingen plaats gehad. Er heerseht eene groote beweging. MARSEILLE, 16 October. Uit Konslantinopel meldt men van den 8stcn dat er niets bijzonders is gebeurd, maar de toenemende niagt van de kapi- tan-pacha, die de ministers overvleugelde, en de toeneming der uitgaven, verwekten tegenstand. In alle brieven wordt de vrees geuit dat noodlottige gebeurtenissen aanstaande zijn. BERLIJN, 17 October. Eene correspondentie uit Warschau van het Dresdner Journal meldt, dat bij het Kosciusko-feest de buitengewoon volle kerken des avonds nog door militairen waren afgezet en niemand er uitge laten werd. De Preussische Zeitung meldt uit Warschaudat Woensdag middag de wederspannigendie twee kerken niet verlaten wilden, aldaar dezen nacht in hechtenis genomen zijn, doch met in acht nemen van den eerbied, wel ken de heiligheid der plaats vorderde. TOULON, 17 October. Lord Pnlmerstondie gisteren alhier verwacht werd, heeft het berigt gezonden dal hij zijne reis uitgesteld heeft, cn dat hij zjjne brieven, herwaarts gezonden, terug verlangde. ST AOS - BERIGTEN. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenVrijdag den 18den October 1861's namiddags ten Ij- ure. Onderwerpen: 1°. Voortzetting der behandeling van de gemeente-begrooting voor 1862, te beginnen met de inkomsten. 2°. Plan en voorwaarden omtrent de levering van schoolmeubelen. Burgerlijke ^tatsö. Van den lö tot en met den 16 October 1861. BEVALLEN: S. Ju, geb. Neuteboom, D. .1. Logeman geb. EslréZ. C. Pieketgeb. Carton Z. A. Albertgeb. van KlaverenD. S. H. van der Blom, geb. Cederhout, D. J. Hoppenbrouwer, geb. llannaart.D. A. van der Linden geb. de HaasZ. M. Verwijsgeb. LagardeZ. A. C. Looten geb. Buys, Z. C. Vervark geb. van Leeuwen C. van Booma geb. Ligt- voetD. S. Kaapaangeb. Schreuder, D. A. A. van de Vengeb. de Lamaar, Z. M. W. Rozeboom geb. Zwarts, Z. C. C. Gestmangeb. van der Walle, D. E. J. Dolkemade, geb. de Ridder, Z. C. Tafïijngeb. Voorzaat, D. J. Carton geb. Piket, D. A. M. van der llart, geb. Schneiders, D. C. Mit- tertreinergeb. van Munster, Z. S. Jacobs, geb. KolpaZ. C. Haaze, D. C. Lanlruk Z. 31. Wever gel). HensZ. L. Korenhof, geb. LoepsZ. J. van Leeuwen geb. Greeven Z. SI. D. Bleijers, geb. Zwaanenburg, D. P. Buitendijkgeb. de l'EcluseZ. S. M. Suzan geb. de Gunst, D. GEHUWD: A. van Rooyjm. en P. Deldik jd. SI. SI. Beenakker, jm. en A. van Wijngaarden jd. J. Baart.jm.en E. Lagas,jd. A. vanWeeren, jm. en SI. van der Reek jd. J. Neuleboomjm. en W. Steenbeker, jd. J. J. Reidinger, jtn. en P. SI. Verbrugge, jd. OVERLEDEN U. A. Kleyn 29 j. P. van der Lof, Z., bijna 3 j. J. Ar- noldus, D., 3 w. D. van Venetie, 68j. W. van Oosten 78j. G. J. E. van Duuren, D., bijna 5 m. E. A. W. Beuzemaker, D.7 w. Jannetje Larde', 20j. G. Planje, geb. van Kampen, 65j. J. van Rijn, geb. de Jong, 78 j. H. G. Kropff, 23 j. J. 31. Stuifzand 7 w. E. Bootgeb Flippo 31 j. A. Blansjaar, Z.,2j.en4m.SI. Rotteveel, geb. Wenting, 51 j. T. SI. de Keunings, D.bijna lj. C. W. B. NajerZ.bijna 3 m. A. W. Zuurdeeg, geb. Laros, 77 j. L. van den Burg, D.14 d. AkAOKtliK-SIBini. PROSJOTIEN AAA DE UTRECHTSCHE HOOGESCHOO E. Den 14den October de heer J. E. de Voogt, van Oldenzaal, in de genees kunde, na openbare verdediging van een proefschrift, bevattende: eenige gevallen van Meningitis cerebro-spinalis epidemica. Den 15de" October de heer J. C. Tack, van Doesburg, in de reglen, met Theses. Denzelfden dag de heer H. G. Hesselink, med. doet., van Tubbergen, In de verloskunde. 846'" Staats-Loterij. Trekking der Eerste Klasse. 3dc Trekking. N°. 6486 een prijs van ƒ20000. N°. 4465 een prijs van ƒ5000. Nos. 1433, 3422, 18486 en 19538 ieder een prijs van ƒ1000. 4de Geene. ADVERTENTIESI. Ondertrouwd Receptie Slaandag 28 October. H. HEIJENV. D. M. eu BI. P. van OLPEN. Heden overleed, in den ouderdom van bijna 78 jaren, mijne geachte Bloeder Slejufvrouw A. W'. LAROS, in leven Weduwe van den Heer JAN ZUURDEEG. P.J. ZUURDEEG Jzn., Leyden, 14 October 1861. Executeur-Testamentair. Het Kindje, voor ruim 11 weken geschonken, werd mij heden weder ontnomen. Leyden, 14 October 1861. C. W. NAJÈR. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming ter gelegenheid van het overlijden van onzen dierbaren Vader en Behuwd-Vader Blr. CORNE1LLE JEAN LUZAC ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Blr. J. LUZAC. Leyden, 17 October 1861. B. G. P. LUZAC Prdys van der Hoeven, Die iels te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den boedel van wijlen den Heer R. de BLANK, den llden October 1861 te Oegstgeest over leden gelieve daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris J. de CRANE, te Warmond, vóór den lslen November 1861. Hoeveel middelen zijn er ten allen tijde niet aangewend om het haar te behouden, te doen aanwassen en te verfraaijen, het haar, hetwelk een be langrijk sieraad van den mensch uitmaakt en door jong en oud op hoogen prijs gesteld wordt. Slaagde men somtijds door dit middel min, door een ander meer, beter, volmaakter en geschikter middel werd zeker nooit uitgevonden dan dat hetwelk men op de bergen van Oud Carlhagena ont dekte. Uit een onopgemerkte plant die aldaar welig wast, werd door een bekwamen Plantenkenner dit heilrijke middel bereid. Uit deze plant name lijk wordt een soort van Olie vervaardigd, die, tijdig gebruikt, het uitval len van het haar tegengaat en men voor vroegtijdige grijsheid niet bevreesd behoeft te zijn zoodat het met regt een haarversterkend haarontwikkelcnd middel mag genoemd worden. Deze Olie wordt verkocht a 60 Cents per fleschje. A. BREETVELT Az., Delft, Groote Markt, nevens de Waag, die deze Olie o. a. verkrijgbaar heeft gesteld bij N. J. Sanders Gz.LeidenHaarlem merstraat. G. Wilhelmus, Woerden. SIcj. de Wed. Bosman, Gouda. Gebr. Kauling, Alphen. Gebr. Kauling, Gouda. Wed. Boon, Leidschendam. W. LigthelmVoorburg. E. van SlansumHillegom. J. Knol, Haarlemmermeer. A. de Vink Sr.Boskoop. En meer bekende depóts in and. plaatsen.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3