Bij de opening van de gewone vergadering der staten-generaal Maandag aanst.zal de eerste kamer zamengesteld zijn als volgt: op Jar. v. aftred. Noordbrabant. 1862 Mr. N. F. C. J. Sassen. 1862 Jhp. mr. E. J. P. van Meeuwen. 1865 Jhr. L. J. B. van Sasse van Ysselt. 1865 H. P. van den Dries. 1868 L. Rijsterborgh. Gelderland. «- 1862 11. W. baron van Aylva van Palland van Waardenburg en Neerijnen. 1862 Mr. II. R. W. baron van Golt- stein van Oldenaller. 1865 W. A. baron Schirnmeipenninck van der Oye. 1868 Jhr. mr. C. E. J. F. van Nispen van Pannerden. 1868 Mr. C. II. baron van Rbenien van Rhemensbnizen. Zuidbolland. 1862 Mp. J. A. Philipse. 1862 A. van Ryckevorsel Hz. 1865 D. Blankenlieym. 1865 O. B. 't Hooft van Benthuizen. 1865 A. Harlevelt Jz. 1868 A. van Weel Dz. 1868 Mp. P. Loopuyt. Noordholland. 1862 Jhp. mp. F. L. H. J. Bosch van Drakeslein. 1862 Jhp. mp. W. Boreel van Hoge- landen. 1865 Dp. II. van Becck Vollenboven. Grillier: jhp. mp. J. Commies-grifFier, jhp. m' Jar. v. aftred. 1865 J. C. van Wessem. 1868 F. van der Oudermeulen. 1868 Jhp. C. Hartsen. Zeeland. 1862 Mp. C. van der Lek de Clercq. 1868 J. Fransen van de Putte. Utrecht. 1865 J. baron Taets van Amerongen tot NaLewisch. 1868 Jhp. mp. J. Huydecoper van Maarsseveen. Friesland. 1862 Jhp. G. R. G. van Swinderen. 1865 Jhp. T. A. M. A. van Andringa de Kempenaer. 1868 Jhp. mp. F. J J. van Eysinga. O vpriisspl 1862 Mp. W. 11. Cost Jordens. 1865 Mr. J. A. G. baron de Vos van Sleenwijk. 1868 Mr. J. D. C. baron van Heeckeren van Wassenaar-Twickel. Groningen. 1862 Mp. A. J. van Roijen. 1868 Mp. J. J. Cremers. Drenthe. 1865 Mr. W. J. Tonckens. Limburg. 1862 Jhp. L. L. G. M. de Villers de Pilé, 1865 L. F. II. Beerenbroek. 1868 Jhp. mp. F. B. H. Michiels van Kessenich. A. Singendonck. J. K. J. de Jonge. BUITENLANDSCDE BER1GTEN. ENGELAND. LONDEN12 September. Onder den handelstand alhier loopt het gerucht, dat de regering ge zind is om weldra, en zoo spoedig mogelijk, de Confoederatie van Noord- Amerika als eenen onafhankelijken staat te erkennenhetgeen door de handel en industrie drijvende volksklassen gewenscht schijnt te worden. Het regterlijk onderzoek in de zaak van het ongeluk op den spoorweg van Brighton is afgeloopen. De jury heeft de uitspraak gedaandal de heer Legg, de onder-chef bij het station te Brighton, zich aan manslag heeft schuldig gemaakt, door de eenvoudigste voorschriften der voorzigtigheid te schendentoen hij het vertrek van drie achtereenvolgende treinenmet eene tusschenruimtc van slechts drie of vier minutentoestondten gevolge waarvan eenige personen zijn gedood. Het onderzoek naar het ongeluk op den spoorweg van Hamslead is insgelijks geëindigd met eene beschuldiging van manslag tegen den lelegraafbeambtedie op den dag van dat ongeluk met het seinen der aanwezigheid van den trein op den spoorweg belast was. Tevens heeft de jury de meening geuit, dat de directeuren en administrateu ren van den spoorweg zeer te berispen zijn, omdat zij zulke gewigtige be trekkingen als die welke genoemde beambte bekleedde niet aan personen van meerdere ondervinding hadden toevertrouwd. Betreffende de te honden wereldtentoonstelling is bepaald dat de ten- toonslellers den 12dcn Februarij eerstk. beginnen kunnen hunne voorwerpen in te zendenen dat deze van dien dag af tot den laatslen Maart door het bestuur zullen worden aangenomen, maar dat vervolgens niets meer zal aan genomen worden, het zij het van binnen of van buiten 's lands kome, en onverschillig wat de oorzaak var. de vertraging der toezending zij. Het bestuur zal op die wijze eene geheele maand vrij hebben, om vóór de ope ning der tentoonstelling alles in orde te kunnen brengen. Van alle kanten blijven de klagten over de beperkte ruimte aanhouden. Met het oog op de toegezegde voorwerpen zou men wel 10 malen zoo veel ruimte noodig heb ben dan in 1851. Dingsdag II. is de groote piano-fabriek van den heer Squires, in Sul- tertonstreet, met den gelieelen kostbaren inhoud een prooi der vlammen geworden. In Belhnal greenroad heeft mede een brand gewoedwaarbij een kind in de vlammen is omgekomen. Aan de werken van den midden-groot-westelijken spoorweg is het vol gende ongeluk voorgevallen. Tien werklieden waren bezig een steen van ongeveer 1200 ponden op te trekken, gedurende welke poging het geheele staketsel nederviel en de werklieden van 14 of 15 voelen hoogte nederstort- ten met den steen op henzoodat vijf of zes deerlijk gewond en een onmiddellijk gedood werd. FKANHRI.IH. PARIJS. 12 September. Men beweert thans, dat de beer Ricasoli eene nota aan het pauselijk hof heeft toegezonden, waarin hij duidelijk de voorwaarden opgeeft eener verzoening tusschen Italië en den Paus. Hij vraagt den afstand van het wereldlijk gezag, onder aanbieding echter van alle mogelijke waarborgen voor de onafhankelijkheid der kerk en de geestelijke magt var. haar opper hoofd. Hij moet daarin zelfs het aanbod doenom een gedeelte van de stad Rome aan den Paus te laten, ten einde aldaar als vertegenwoordiger der geestelijke belangen van de katholieke wereld zijne souvereiniteit uit te oefenen. Deze nota zon als een ultimatum moeten beschouwd worden. Aan den uitslag der verkiezing in het dep. Vaucluse, alwaar de rege- rings-candidaal met eene overgroole meerderheid van stemmen werd geko zenwordt veel gewigt gehecht, omdat zijn tegenstander te kennen had gegeven dat hij de wereldlijke magt van den Paus in het wetgevend lig- chaam zou verdedigen, en omdat dc bevolking van dat dep. steeds aan het beginsel der legitimiteit verknocht was. In het kamp van Chólons is bij het doen van manoeuvres de kolonel Ponsard, van het 82e reg. van linie, van het paard gestort, waarbij zijn regterarm op twee plaatsen is gebroken, terwijl het been door het vleesch was heengedrongen. De zucht om den arm te behouden, heeft hem het afzetten, waartoe men wilde overgaan, te lang doen uitstellen. Op den vierden dag na het voorval is hij overleden. Woensdag II. is alhier eene nieuwe Russische kapel door den suffra gaan-bisschop van S'. Petersburg, msgp. Leontius, ingewijd. Zestien pries ters leidden met hem de dienst. Ook de aalmoezenier Wassilieff, aan wiens ijver men de stichting der kapel grootendeels te danken heeft, was bij de inwijding tegenwoordig. Keizer Alexander heeft per telegraaf van zijne in genomenheid met het feest van den dag doen blijken. De regering was bij de plegtigheid door den maarschalk Vaillantgraaf Bacciochi en den pre fect van de Seine, vertegenwoordigd. Uit Amiens meldt men dat dezer dagen te Ault een treurig voorval plaats had. Op een oogenblik dat de zee zeer onstuimig was beklommen twee personen de meest vooruitstekende en steilste punten der kust, en gingen op hunnen buik liggenten einde het heerlijke schouwspel van het woeden der golven aan hunne voeten te genieten. Eensklaps bezweek het puntwaarop zij zich bevondeneen hunner verdween in de golventerwijl de ander zich nog ergens met de handen aan vastklemde. Gedurende 10 minuten wist hij zich nog met bloedende vingers vast te houden, maar toen begaven hem de krachtenen hij verdween mede in de diepte. Daar men geen hulp kon aanbrengen, was het gezigt van den toestand van den laatst genoemde hartverscheurend. De IMon. de l'armée deelt de volgende berigten uit Cochin-china mede. De keizer, die door onze bezetting van Cambodje verstoken is van de inkomsten van dat landheeft eene buitengewone belasting gelegd op de overige deelen van zijn gebied, waardoor eene algemeene ontevredenheid is ontstaan. De onderkoning van Tonking heeft reeds berigt gezonden dat de westelijke provinciën in opstand waren gekomen en zich meester hadden gemaakt van Tuyen-Quang, eene belangrijke stad van Son-Tay; dat, indien men niet tegen hen oprukte, zij spoedig aanvallenderwijze te werk gaan en naar Kecho, zijne residentie, oprukken zonden. Men weet het besluit van het hof van Hué nog niet, maar die opstand kan groote moeijelijkhe- den veroorzaken, want de oproerlingen van Tonking hebben meer dan eens het keizerrijk in gevaar gebragt. Men verneemt ook, dat hoofden van Laos geweigerd hebben de schatting te betalendie zij reeds gedurende eene eeuw aan den keizer betaald hebben. Die weigering is alleen toe te schrij ven aan den moeijelijken toestand, waarin de keizer zich tegenover ons be vindt, waarvan zij kennis dragen. De toestand des rijks moet meer en meer bedenkelijk worden door de gestrenge blokkadedie wij uitoefenen. De hoofdstad heeft geene hulpbronnen dan die zij uit Cambodje trekt, en wan neer de bijeengebragle voorraad uitgeput is, zal zij aan den hongersnood ten prijs zijn. De inwoners hebben gedacht dat onze bezetting slechts tij delijk was, maar zij begrijpen thans uit onze maatregelen dat wij eene groote kolonie in hun land stichten. Eene verandering in hunne gedrags lijn is.hiervan het gevolg geweest. Volgens berigten uit Konstantinopel hebben zich aldaar gevallen van cholera voorgedaan. PKUISSENT. BERLIJN 12 September. De manoeuvres der Pruissische troepen in de Rijnprovinciën zullen tot den 19den dezer duren. Die manoeuvres zullen door 80 vreemde hoofdoffi cieren bijgewoond worden. De koning heeft de uitnoodiging der sleden Keu len en Dusseldorp tot bijwoning der feestendie aldaar ter eere van Z. M. zullen plaats hebben, aangenomen. Woensdag avond waren genoemde stad en de omstreken ter eere des konings luisterrijk verlicht. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de baron von Gagernvoormalig luitenant kolonel, zoo bekend wegens zijne dapperheid, militaire en letter kundige bekwaamheden, reeds volledige bekentenis heeft afgelegd nopens de verschillende bedriegerijen, waaraan hij zich door hel namaken van wissels heeft schuldig gemaakt. Te Stettin zijn op den 9den dezer onderscheidene magazijnenwerk plaatsen en stallen, alsmede het huis der werklieden, van de maatschappij der stoommolens afgebrand. De werktuigen zijn gespaard gebleven. Den 8sten September vierde te Hanover eene aanzienlijke dame haren I015ten verjaardag. Bij die gelegenheid ontving zij vele geschenken en werd laar eene serenade gebragt door de leerlingen van het blinden-instiluut. De keizer en de keizerin van Rusland zijn den 4den September te Se- iastopol aangekomen. De keizer heeft deelgenomen aan eene lijkdienst voor te militairenbij de verdediging der stad gevallen, en heeft ook het slagveld van lnkerman bezocht. Uit Warschau meldt men dat op den 15den aldaar, onder voorzitting vin den stadhouder, eene conferentie zal worden gehouden, om te overwe gen wat er zou dienen te worden gedaan om dc kalmte en rust in de Piolsche provinciën te herstellen. De burgerlijke en de militaire gouver- niurs zijn uitgenoodigd om die bijeenkomst bij te wonen. 4) O S T E X IL IJ ti. WEENEN, 11 September. Door de tweede kamer van den rijksraad is onlangs eene commissie belst met het ontwerpen eener wet op de uitoefening der cerediensten. Die connissie heeft hare taak volbragt en volgens hetgeen de dagbladen daar- omtent mededeeleneen vrijzinnig ontwerp zamengesteld. Bij dat ont wen wordt de vrijheid van geweten en de gelijkstelling der eerediensten aangnomen, het burgerlijk huwelijk ingesteld, de bemoeijingen der geeste- lijkhid ten opzigte van het onderwijs beperkt tot het godsdienstig onder- rigtcn het bestuur over het akademisch onderwijs aan den minister van

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2