Per Telegraaf. werden benoemd de heeren van Westrlieene (Nederland), Roberts (Engeland) en Bory Saint-Vincent (Frankrijk). De heer Mazel werd later vervangen door baron van Brienen van de Groote Lindt. Van Z. K. H. den hertog van Brabant werd eene zeer vleijende missive voorgelezenwaarin hij te kennen gaf dat de staat zijner gezondheid hem nog niet veroorloofde de zittingen van het congres bij te wonen. Na eenige beraadslagingen over de orde der werkzaamheden werd de al- gemeene vergadering opgeheven en zijn de sectiën bijeengekomen. De drie sectiën behandelen 1°. onderwerpen van stoffelijk belang; 2°. onderwerpen van artistiek belang, en 3°. onderwerpen van philosophischen aard. Roor de eerste sectie is na langdurige beraadslagingen omtrent de quaestie of de eigendom van kunstwerken altoosdurend of tijdelijk moest zijn, met 83 legen 44 stemmen besloten dat die eigendom slechts tijdelijk zal zijn. ]n de tweede algemeene vergadering werd echter met groote meerderheid besloten dat het congres deze vraag niet zou behandelen. Gisteren avond werd de toren van de Antwerpsehe hoofdkerk schitterend door Bengaalsch vuur verlicht. De lieer Wiener heeft ter herinnering aan de feesten te Antwerpen eene medaille vervaardigd. Op de voorzijde staat de maagd van Antwerpen, welke de hand reikt aan de godin der kunsten, die het palet, den beitel, den hamer en den passer draagt; daaronder staat het woord Welkom. Op de keerzijde de wapens van Sl. Lucas en van Antwerpenomgeven door een lint met dit opschrift: Wt Jonsten verzaemt. Hel randschrift is: Antwer- pens Kunstfeest, XVIII, XIX, XX. Oogslm. MDCCCLXI. ENGKLAIVD, LONDEN, 20 Augustus. In Lancashire heeft eene verkiezing voor het parlement plaats gehad, die ten gunste van de tory-partij is uitgevallen. Uit deze overwinning wil men afleiden dat de leiding der regeringszaken spoedig in handen van die partij zal overgaanvooral daar het ministerie nog slechts op eene meer derheid van 8 stemmen in het parlement kan rekenen. Sommige regerings- organcn dringen op eene ontbinding van dat ligchaam aan. De London and Northwestern spoorweg-maatschappij heeft, voor het vervoer van H. 51. de koningin langs dien weg, een statierijtuig doer, ver vaardigen, met boudoir, slaapkamer, salon, enz. Dit rijtuig heeft 3000 gekost. De groote jury heeft den baron de Vidil in staat van beschuldiging gesteld, wegens verraderlijke en moedwillige mishandeling van zijnen zoon, en derhalve wegens gewone mishandeling, zonder opzettelijke poging tot moord. Te New-York is de firma ClafinMellen en C°.in manufacturen en nouveaule's, gefailleerd. Het deficit bedraagt 8 a 9 millioen dollars. FRANKRIJK. PARIJS, 18 Augustus. Mgr. Nardi, huis-prelaat van den Paus, is dezer dagen alhier aange komen met eenen eigenhandigen brief van den Paus aan keizer Napoleon. Deze brief moet een antwoord zijn op het eigenhandig schrijven des keizers tijdens het gebeurde met den heer de 5Iérode. In zijn schrijven moet de keizer, in eerbiedige bewoordingen, gegronde aanmerkingen hebben gemaakt over de houding van het Pauselijk hof tegenover de Fransehe regering, en over de moeijelijkheid die daaruit voor de laatste, tegenover de publieke opinie, zouden voortspruiten, ten opzigte van de bescherming aan den Paus verleend, waarmede de keizer echter gaarne wilde voortgaan. De Moniteur deelt een brief mede van den keizer aan den minister van binnenl. zaken en een rapport van den laatste betreffende de voltooijing der gemeen te-wegen. De keizer beveelt daartoe liet openen van een crediet van 25 millioenover 7 dienstjaren te verdeelenen in dien zin eene voor drag! aan het wetgevend ligchaam te doen. Het keiz. geregtshof in appèl heeft thans een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak van den heer Mirès. Uit hel rapport van den raadsheer Jlontferrat bleek o. a. dat de operatiën van den heer Mirès aan de beursalleen over het jaar 1859eene som van 1522 millioen hadden bedragen. De heer Mirès viel den spreker in de rede en zeide: «ljmillard is waarlijk geene groote som." De pastoor van Margaydie onlangs bij gelegenheid eener openbare prjjsuitdeeling eene tegenover de regering vijandige redevoering heeft uilge sproken, is door de regtbank van Chinon tot 6 maanden gevangenisstraf en 500 frs. boete veroordeeld. Er is sprake van de oprigting eener maatschappij die zich ten doel zou stellen om ten gerieve van den handel Parijs en hare omstreken van een telegraaf-net te voorzien. De raad van het departement van de Boven-Vienne heeft, op advies van den minister van onderwijs en van den departemenlsprefect, aan de protestanten de hun vroeger geweigerde vergunning verleend, om op eigen kosten scholen voor hunne kinderen op te riglen, mits daarin geene andere kinderen dan van protestanten worden opgenomen. Te Jlontanges, een dorp in het dep. der Saoneis op den 10deD dezer in de schuur van den burgemeester een brand uitgebarsten, die allernood- lottigste gevolgen had. De vlammen, door een hevigen wind voortgedre ven, woedden gedurende 24 uren. 51 huizen en schuren met al de zich daarin bevindende meubelen, bouwgereedschappen, vee en oogst, werden de prooi van het verwoestende element. 250 menschen zijn dien ten gevolge thans zonder dak en van alles beroofd. De schade wordt op 273,560 fr. Begroot. Slechts 14 woningen waren verzekerd. Eene 60jarige vrouw, die hare geiten wilde redden, is in de vlammen omgekomen. Zoowel in het zuiden des lands als in Spanje is de hitte buitengewoon hovig. Uit Marseille meldt men verscheiden doodelijke gevallen van zonne steken; in Catalonië zijn de tarwe en andere graansoorten op het veld ver schroeid; te Jlalaga en Sevilla was de hitte zoo onuitstaanbaar, dat niemand zijne woning op den dag zonder gevaar verlaten kon. ITALIË. De berigten uit hel noorden en het midden van Italië klagen over de heete weêrsgesteldheid en over aanhoudende droogte. Op vele plaatsen wor den er in de kerken openlijke gebeden opgezonden en processiën gehouden om regen van den Hemel te verwerven. De droogte werkt nadeelig op de veldgewassen, ook op den oogst van de maïs, welke in gewone lijden het voornaamste voedsel voor de bevolking van het platte land is. Duurte en vrees voor schaarschheid van levensmiddelen zijn daarvan het gevolgals mede gebrek aan veevoeder. In zuidelijk Italië schijnt het in dit opzigt niet veel beter gesteld te zijn. Koning Victor Emmanuël is op 14Augustus naar Florence vertrokken, om aldaar de tentoonstelling van nijverheid te openen. Van daar zou hij zich naar Napels begeven. PRDISSEN. BERLIJN, 20 Augustus. Het is thans vastgesteld, dat HH. M5I. de koning en de koningin den 14dc» October hunnen intogt in Koningsbergen zullen houden. Den 18d™ daar aanvolgende zal de plegtige krooning plaats hebben. De intogt in deze hoofdstad zal op122 October geschieden. Uit Petersburg meldt men het vertrek van den keizer naar de Krim op I September zal Z. M. te Sebastopol eene groote wapenschouwing houden. OOSTENRIJK. WEENEN, 19 Augustus. De regering heeft thans besloten tot de ontbinding van den Hongaarschen landdag over te gaan. De veldtuigmeesler graaf 1]aller is als koninklijk commissaris met die sluiting belast. Er zal noch manifest noch boodschap aan den rijksraad uitgevaardigd worden; alleen zullen in eene circulaire van de hofkanselarij aan de Obergespans nadere inlichtingen worden gegeven. Binnen 6 maanden zal er een nieuwe landdag bijeengeroepen worden. Naar den loop der omstandigheden te oordeelenzal het laatste de regering niet baten; de nieuwe landdag zal ongetwijfeld uit dezelfde personen bestaan als de tegenwoordige. Uit Pesth meldt men dat de leden van bet huis der afgevaardigden den heer Deak een prachtig album ten geschenke zullen aanbiedenbevat tende de photographische portretten van al zijne mede-afgevaardigden. Alleen tot versiering van bedoeld geschenk zijn 4000 fl. bestemd. De plegtige inwijding van het gedenkteeken voor den generaal Repasy, van de voormalige Hongaarsche burgerwacht, te Szegedin, is op hoog bevel verboden. PARIJS, 21 Augustus. Het Engelsche eskader ligt steeds voor Napcis ten anker; de bemanning gaat bij detachementen aan wal om te manoeu vreren.Volgens berigten uit Beyrulh heeft de organisatie der regtbanken zoo als die door Daoud-pacha is tot stand gebragt, eenen gunstigen indruk gemaakt. KONSTANTINOPEL, 21 Augustus. De vorst van Servië heeft, in plaats van eene deputatie, slechts een brief van gelukwcnsching aan den Sultan gezonden. De Porte heeft besloten tegen over Servië en de Herzegowina verzoenend te handelen. PESTH, 22 Augustus. Het lagerhuis heeft, op voorstel van den heer Deak, verklaard dat de ontbinding van den landdag eene wets-schennis was. Ook het hoogerhuis heeft zich met het protest van den heer Deak vereenigd. De gedwongen heffing der belasting heeft hier een aanvang genomen. STAOS - REKl^TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Van LEYDEN, Gezien het door Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland in hunne handen gesteld request van Gebroeders Eigeman C°.fabriekanten alhier, houdende ver zoek om een tweeden stoomketelmet twee kookhuizen, te mogen doen plaatsen in hunne fabriek in de Verwerstraat, geteekend Wijk VIII. N°. 18, kadastraal be kend Sectie C. N°. 1166 Gelet op het Koninklijk besluit van den 31sten Jannarij 1824, rakende vergörinin- gen ter oprigting van sommige Fabrieken en Trafieken; Doen te wetendat lot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijgc- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 26stcn Augustus aanst.des voormiddags ten 12 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat ver zoek op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zuUen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Letden, 22 Augustus 1861. D. TIEBOEE SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Ëurgetrlijfcc &tanb. Van den 15 tot en met den 31 Augustus 1861. BEVALLEN P. de Boer, geb. van GelderenZ. J. Schroef, geb. Molenaar. Z. L. Molenaar, D. C. Muldergeb. van der Reyden D. 51. Scholsgeb. de BruinD. J. van der 51eer, Z. J. Uolswildergeb. Rooraan Z. 51. Brunegeb. Heykoop D. G. van der Meergeb. van Rliyn Z. C. Frank huizen, geb. Te Water, Z. S. Hanselaar, geb. Duk, D. H. L. Nieuwenhui- zen, geb. Woest, D. 51. E. van den Berg, geb. WetselaarD. S. Lagas, geb. de Zwijger, D. 51. H. van der Drift, geb. Lamboo, Z. 51. Griffioen, geb. van Zijp, Z. K. de Haas, geb. Veere Z. II51. Vreeburg, geb. Stik kei man D. J. C. van Dorstengeb. van der WalleD. E. C. W. Roelantsgeb. JonasD. P. 51. van Zijp, Z. M. Spekgeb. Selier, D. A. J. Rienks, geb. HofkesD. G. M. Hemerikgeb. de Gunst, D. J. M. Colpa geb. Midderhof Z. 51. van Striengeb. Heems, D. A. E. Uaf Z.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3