B IJ VOEGSEL LEYDSCHE COURANT WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1861. Per Telegraaf. TOT DE TAN LEYDEN21 Augustus. Gisteren namiddag, omstreeks 5 ure, had alhier in de bierbrouwerij de Posthoorn het navolgend treffend ongeluk plaats. Een der knechts, sedert ruim 16 jaar aldaar werkzaam, had de onvoorzigtigheid zich in eene ledige bierkuip af te laten, die schoongemaakt moest worden, zonder vooraf, ge lijk gebruikelijk is, door het uederlaten van een licht, te beproeven of de slikstof er reeds genoegzaam was uilgetrokken en plaats gemaakt had voor zuivere lucht, om er te kunnen ademen. De meesterknecht, die hem ten overvloede nog eenige oogenblikken te voren gewaarschuwd had, ziet het licht op den rand der kuip slaan en laat het terstond daarin afdalen. Bij het schijnsel, dat echter spoedig uitgedoofd werd, ontdekte hij nog even dat de ongelukkige, die, naar hij dacht, zich misschien verwijderd had, op den bodem lag uitgestrekt. Op zijn hulpgeschrei schiet dadelijk een der andere knechtssedert 28 jaar in de brouwerij werkzaamtoe en aarzelt niet zich mede in de kuip te begeven, ten einde zijnen makker, zoo moge lijk, te redden. "Hij roept dezen bij den naam, doch laat verder mede niets van zich hooren. Eene ijlings aangewende poging van den meester knecht, die met louwen afgelaten werd, tot redding der beide anderen, mislukte. Hunne kleederen scheurden af en hij moest zich onverrigter zake laten ophalen, wilde hij niet het derde slagtoffer worden. De twee onge- lnkkigen werden nu door hunne ontstelde kameraden onverwijld met haken er uitgetrokken, doch ook zelfs de laatste, die slechts weinige oogenblikken er in vertoefd had, gaf geen teeken van leven meer. Intusschen was ge neeskundige hulp ingeroepen en opgedaagd. Twee doctoren en een heel meester beproefden alles om de beide menschen in het leven terug te doen keerra, maar vruchteloos; de laatste levensvonken waren uitgedoofd.' Bei den waren oppassende huisvaders en laten hoogst zwangere weduwen achter. Het onheil is des te betreurenswaardiger, wanneer men in aanmerking neemt dat bij het schoonmaken der kuip geen de minste haast was en men dus den tijd had kunnen afwachten dat de verstikkende dampen daar uit met zekerheid genoegzaam waren weggetrokken zoodat het alléén aan de onvoorzigtigheid des eersten is te wijten. SC De Redactie dezer Courant is bereid de giften te ontvangen, die men tot leniging van het lot der weduwen en kinderen van de boven bedoelde zoo ongelukkig omgekomen werkliedenA. Gyzeny en J. E derzeel, mogt willen afzonderen. Door de jury, belast met de heoordeeling van de op de algemeene natio nale tentoonstelling te Haarlem ingezonden voorwerpen, zijn onder anderen zilveren medailles toegekend aan Catalogus. K°. 353 W. Wolters, voor de inrigting tot het vervaardigen van zware ankers en kettingen. 522 J. C. Zaalberg en Zoon, voor de bijzondere verdiensten van hun fabrikaat en hunne belangrijke inrigting. 525 J. Scheltema Jz.voor de bijzondere verdiensten van zijn fabri kaat en zijne belangrijke inrigting. i> 1127 J. M. van Kempenvoor zijne uitgebreide fabriek van gouden en zilveren werken. Aan de nos 510, 512 (firma J. J. Kranlz en Zoon), 517, 569, zou ook de zilveren medaille zijn toegewezen, wanneer de inzenders of leden hunner firma niet in de jury voor de betrokken hoofdafdeeling zitting; hadden gehad. Bronzen medailles o. a. aan: N'. 95 P. L. Paters, uit boekweit bereide producten. 157 Sanders en Cie, harde zeep. 196 Noortveen en Cie, verfwaren en standolie. 519 J. en A. Le Poole, damast en polemiet. 523 3. J. Hoogeboom en Zoon, wollen dekens. 524 Gebr. van Wijk en Cie, wollen dekens en garens. 527 Jan Zuurdeeg en Zoon, wollen dekens. 536 P. van der Meer en Zonen, saaijet. 11 666 H. A. Schmier, Ieder. 1021*D. Sala en Zonen, vergulde en andere lijsten. (Ook voor 1317.) 11 1172 A. W. Sythoff, boekdrukwerk. Eervolle vermelding o. a. aan: N°. 537 J. C. van Vuuren, saaijet en wol. 540 Firma L. H. Vervoort en Cie, saaijet en wol. 762 Gebs. van Wijk en Cie, gebreide goederen. 1175 D. Noothoven van Goor, drukwerken. 1196 C. A. Emeis, schoongemaakt oud papier. PARIJS, 20 Augustus. De Sultan zal Parijs en Londen bezoeken. Het bcrigtdat het Fransche gezantschap te Rome tot eene legatie van min deren rang zal gemaakt worden, is onjuist. Mgr. Nardi, huisprelaat van den Paus, is niet in het kamp van Chélons aangekomen, zooals door som mige bladen medegedeeld is. FRANKFORT, 20 Augustus. Het Frankf. Journ. bevat eene ofïicieuse correspondentie uit Gotha, waarin gezegd wordt dat het berigt omtrent het protesteren van prins Albert, gemaal van koningin Victoria, namens zijnen zoon prins Alfred, tegen het sluiten eener militaire conventie tusschen Pruissen en Gothageheel verzonnen is. RAGUSA, 19 Augustus. Een? afdeeling Montenegrijnen1000 man sterk, die een Turksch vlek aantastte, is met verlies terug geslagen. Te Anti- vari zijn 10 Turksche oorlogschepen met troepen aangekomen. POOLSCHE GRENZEN, 20 Augustus. Te Warschau is gisteren de in structie voor de zamenstelling der kiezerslijsten openbaar gemaakt. Graaf Wielopolski is benoemd tot vice-president van den staatsraad, met behoud van zijne portefeuille. De keizer heeft hem dank gezegd voor zjjnen be toonden dienslijver. De generaal Suchazonett is heden nacht uit War schau vertrokken. TURYN 21 Augustus. Volgens gerucht is de markies Villamarina be noemd tot gouverneur van Napels, ter vervanging van den heer d'Afflito. De officieren van het voormalige Bourbonsche leger, die dezer dagen gevan gen genomen en naar Genua gebragt zijn, zullen de vrijheid hebben zich naar het buitenland te begeven. Een aantal onder hen is voornemens naar Frankrijk te gaan. PESTH21 Augustus. De veldtuigmeester graaf Halier brengt het bevel tot ontbinding van den landdag over en zal als koninklijk commissaris daaraan uitvoering geven. Zoo even werd er eene gesloten zitting van het lagerhuis gehouden, tot hel bespreken van de gedragslijn, die men verder volgen zou. Na den middag zal er waarschijnlijk eene openbare zitting zijn, die morgen gevolgd zal worden van eene zitting, lot de ontbinding bestemd. AMSTERDAM, 21 Augustus. Tarwe vorige prijzen. Rogge onveranderd. Garst in een doen. Fransche Boekweit slap, de andere onveranderd. Kool zaad najaar oC 75. Raapolie ƒ41;najaar 42|voorjaar ƒ43. Lijnolie ƒ34); najaar ƒ34. BEURSPRIJS VAN SCHULDBRIEVEN. Slotkoersen, heden 21 Augustus. Rusland bij Hope$*0>. 5 Dito bij Stieglitz O. 4 Dito Certif. 6e Serie 5 Dito Spoorweg volgef. Oostenrijk Metalliek 5 Dito 1847/1852 2' Dito betaalb. te Amst. 5 Dito Zilv. Nat5 Mexico, Oblig. te L. 3 Ned. W. Schuld 2} pCt. 63| u u 98? 4? n 133* Spanje, Oblig. 1? 0 42? 0 47? Dito Buitenl 3 0 50 Portugal, te L. 3 a 46? Dito Oblig. 1856/59 3 0 46 pCt. 1021 94» 197 46' 24» 69 54* 214 Ecuador 13)1stijgend. LondenConsols 91?. Parijs, Fr. Rente 68.60. Wcenen, Metall. 5 pCt. 67.40. Id. Nat. 80.30. Wissel Londen 138.30. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5