KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD i\<°. I». DER (Behoorende bij de Leydscke Courant van d2 Augustus ó86óJf°. 96.) ->000-0 ©©-<x>o< Zitting van 8 Augustus. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Tichler, le Poole, Krantz, Hubrecht, de Fre- mery, ten Sande, Hartevelt, Gevers, de Moen, Tollens, van der Hoeven, Kluit, Cock en Siegenbeek. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeeling doet eener dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, in dato 30 Jnlij 6 Augustus 1861n°. 3, houdende mededeeling dat 'sKonings goedkeuring is onthouden aan het besluit hunner vergadering, waarbij de jaarwedde van den Burgemeester dezer gemeente verhoogd en vastgesteld werd, en zulks op grond de actuele titularis die verhooging voor zich niet heeft verlangd. En is deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1». Het procesverbaal van de opname der hoeken en kas van den gemeente ontvanger, op den 29ste[1 der vorige maand. Conform de voordragt, is besloten dit aan te nemen voor kennisgeving en gedu rende veertien dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rekeningen over 1860van 0. Het roomsch catholijk wees- en oudeliedenhuis 1. De roomsch catholijke armen, met suppletoiren staat van begrooting voor dat jaar; o. De plaatselijke schoolcommissie. 3°. Begrootingen voor 1862 van 0. Het gereformeerd minnehuis 1. De kamer van koophandel en fabrieken; c. De plaatselijke schoolcommissie. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 2 en 3 te stellen uitlanden der commissie van financiën, ten fine van herigt en raad. 4°. Rapport van de commissie van financiën op de rekening van het gereformeerd minne- of arme oude mannen en vrouwenhuis, over 1860. En is conform de voordragt besloten, dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De opname der rekeningen van de vereenigde gast- en leprooshuizen en de ge meente-apotheek, sub 1° aan de orde gesteld, kon voor alsnog geen plaats hebben, nit hoofde het lid le Poole als mede-gecommitteerde tot die administratiën, daarbij, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), niet tegenwoor dig mogt zijn, terwijl buiten hem het overeenkomstig art. 47 dier wet vereischte getal leden om te beraadshagen of te besluiten niet aanwezig zoude zijn geweest, zoo dat de Voorzitter eerst in behandeling brengt het aan de orde gestelde onderwerp sub 2". Voordragt van Bnrgemeester en Wethouders tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1861, aan eenige personen, welke gedu rende de laatste zes maanden deze gemeente met der woon hebben verlaten. Gelet op het rapport der commissie van financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, aan de personen, vermeld op den door liet collegie van dagelijksch bestuur bij zijne voor dragt ovcrgelegden slaat, de gezegde afschrijving te verleenen voor zooveel twaalfde gedeelten als daarbij voor ieder is aangewezen. De leden Kluit en Cock komen ter vergadering, hetgeen den Voorzitter aanleiding geeft, alsnu aan de orde van den dag te stellen het straks onafgedaan gebleven on derwerp, ter behandeling bestemd ad 1°. Rekeningen over 1860, van o. De vereenigde gast- en leprooshuizen; De gemeente-apotheek. En gelet op het rapport der commissie van financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met dertien stemmen (de leden le Poole en kluit hadden zich als gecommitteerden tot de betrokkene administratiën, ingevolge art. 2-4 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), tijdelijk verwijderd) ach tervolgens besloten deze rekeningen op te nemen en goed te keuren, als: a' Die der vereenigde gast- en leprooshuizenin ontvang tot 18952.8t5, in uitgaaf tot 14168.68, en alzoo aanwijzende een batig saldo ad 4784.135, hetgeen de rendanten gehouden zijn, benevens de som van ƒ2119.015, die als nog te verhalen is aangewezen, in hunne eerstvolgende rekening te ver antwoorden. h. Die van de gemeente-apotheek, in ontvang tot 6205.85, in uitgaaf tot 6205.85 en mitsdien sluitende quite, onder bepaling nogtans dat de ren danten bij hunne eerstvolgende rekening verantwoording moeten doen van hetgeen als nader te verhalen is gebleven, ten bedrage van 29.85. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: Adres van Antonia Jacoba Kleijnenbergh, weduwe Hendrik Willem Ilazen- ri' Juniorom gedeeltelijke teruggave van betaalde plaatselijke directe belasting over 1861. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commissie van financiën h. d. Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenhaar de verzochte teruggave te verleenen voor 5 maanden of 5/12 ter somma van 10.45. 4°. Adres van Wilhelmus Cornelius Chimaer van Oudendorp, houdende verzoek tot wijziging in de hem verleende vergunning bij raadsbesluit van 28 Februarij dezes jaars. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, met wij ziging van bedoeld raadsbesluit van 28 Februarij jl., p.m. 1300 Q ellen gemeente- gronds aan den vestwal tusschen de Marepoort en het Papegaaisbolwerk. kadastraal bekend onder Sectie A. n°. 381ingevolge art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) te verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen en voorts dien grond aan den adressant in gebruik af te staan, ten einde daarop in de rooijing van het rijpad te bouwen eene fabriek, lang 36 en breed 16 ellen, en wijders dat terrein door een rasterwerk af te scheiden voor de overige lengte van 54 ellen, stuitende aan de begraafplaats, genaamd het Papagaaisbolwerkwelk raster werk, of des noods muurwerk, eene hoogte van 2,50 el zal hebben, en zulks on der de navolgende voorwaarden: a. Dat de muur van het te stichten fabriekgebouweven als de tot afsluiting te stellen muur of schutting, ter hoogte van derdehalf el, aan de buitenzijde van de boomenrij op den vestwal worde geplaatst, in de aan te wijzen rooijing. Dat de af te graven grond alleen gebruikt worde om dien in den singel uit te storten tot verbreeding van het terreinhetwelk door een behoorlijken wal of schoeijing tegen verdere uitzakking moet worden verzekerd Dat bij eene meerdere afgraving van de doeering, dan thans is aangegeven, de blijvende grond van het rijspoor tegen alle uitkalving worde verzekerd hetzij door een muur of door eene behoorlijke houten schutting; Dat de vier boomen, binnen het terrein vallende, moeten worden gerooid en overgenomen door den requestrant en de verkoopswaarde daarvandoor des kundigen geschatdoor hem in de gemeentekas moet gestort wordentegelijk met de kosten van zegel en registratie, bij het teekenen der acte van concessie te betalen Dat bij het eventueel, in vervolg van tijd, verlaten van dit terrein en het amoveren van het gebouw, de muur, langs het rijspoor gesteld, moet blijven staan tot behoud van den afgegraven grond; Dat de aangeplempte grond langs het Papegaaisbolwerk door een behoorlijken muur of houten schutting, hoog 2.50 el, moet worden afgesloten, behoorlijk te onderhouden, terwijl, zoolang hij van den scheidingmuur geen gebruik maakt, het onderhoud daarvan niet voor zijne rekening komt; Dat hij voor het gebruik van dezen grond jaarlijks betale eene pacht van ƒ24.50, berekend tegen 31 cent de el van 700 ellen onbebouwden grond Dat binnen zes maanden na de dagteekening van dit besluit met de bouwing een aanvang moet zijn gemaakt. 5°. Adres van Johann Conrad Timmermann, stoomwerktuigmakcr alhier, waarhij hij verzoekt in zijne woonplaats in de Rijnstraat, wijk III n° 342, een deurkozijn met twee naar buiten openslaande deuren te mogen doen plaatsen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten dat verzoek in te willigen, mits de requestrant voor die vergunning betale het regt, bepaald bij art. 3 n°. 39, van het tarief, vastgesteld den 5 Maart 1857. 6°. Adres van Johanna Catrina Couvée, weduwe Anthonij Nicolaas Visser, daarbij verzoekende dat haar cenig jaarlijksch pensioen worde toegelegd, ter tegemoetkoming in het verlies van dat van nu wijlen haren man. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, het ver zoek der adressante, als voor geene gunstige beschouwing vatbaar, te wijzen van de hand. 7°. Concept algemeene policie-verordening. Na het wisselen van algemeene consideratienwaarbij de Voorzitter in beden king geeft, de verschillende voorstellen van de Gezondheids Commissie, bij gele genheid der herziening van de plaatselijke strafverordeningen uitgegaaneerst na de vaststelling der algemeene policie-verordening in behandeling te nemenwaar mede de vergadering zich, na deliberatie, met algemeene stemmen vereenigt, brengt de Burgemeester de artt. 1 tot en met 97 dier Verordening achtereenvolgens in rondvraag, welke na deliberatie, behoudens eenige wijzigingen, met algemeene stemmen worden aangenomen. Het uur te ver verstreken zijnde, sluit de Voorzilter de vergadering. h. Te I.eyden ter Boekdrukkerij van J. C. DR.ABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5