BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. Bij liet dep. van finantiën zijn benoemd: tol hoofdcommiesende hh. N. Steger, thans hoofdcommies titulairJ. EphraïmU. J. de Wit en A. Margadant, thans commieseu; tol commiesen, de hh. J. Fraterman, R. Schepman J. C. Mondt, P. H. E. L. Jonxis en J. G. Liernur, thans ad- junct-commiesentot adjnnct-eommiesende hh. il. Cornets de Groot, E. A. Canneman en J. P. C. Barbier, thans eerste klerken. Z. M. heeft tot zijn adjudant in buitengewone dienst benoemd den ko lonel A. E. C. de Slurler de Frienisberg, kommanderende het 5de reg. dragonders. Z. SI. heeft goedgevonden te benoemen tot l8ten luitenant: bij den plaalselijken staf, den 2dcn luit. F. Looman, plaatselijken adjudant te Geerlruidenberg; bij het wapen der infanterie; bij het lste reg. de 2de luit8. J. W. L. Ie Rulle, C. P. van Pommeren, A. E. L. Wellan en A. J. C. Domis, van het corps; bij hel 2de reg., den 2den luit. SI. 11. J. M. van Son, van het corps, bij het 3de reg., de 2de luits. W. Badon Ghyben en J. A. Obreenvan het corps; bij het 4de reg., den 2den luit. W. C. Jeltes, van het corps; bij het 5de reg., den 2den luit.-adjudant C. A. de Jager, be nevens de 2de luils. J. baron Taels van AmerongenC. J. B. Sprengers, A. F. C. Meijer en A. WJHeule, allen van het corps; bij het 6Jc reg., de 2dc Iuits. H. van Dijk en C A. 11. van Bart, van het corps; bij het7dereg. den 2den luit. G. 11. Cool, van het corps, en bij het instruclie-bataillonden 2dcn luit. F. L. Carré, van het bataillon; bij het wapen der artillerie, tot lsten luit. den 2de" lnit. E. F. Jochim, thans op non-activiteit, met bepaling dat hij in zijne tegenwoordige positie zal verblijven; bij het reg. veld-artil- lerie, de 2de luit3. M. A. Luykeii Glashorst, J. F. Diemer, jhr. A. D. J. Calkoen en J. A. Frieswijk, var. het corps; bij het lsle reg. vesting-artil lerie, de 2de luiIs. J. G. F. van Uoutuin, II. A. Perk, A. Veen Valck en W. C. T. Kuyper, van het corps; bij het 2dc reg. vesting-artillerie, de 2dl! luiIs. A. L. VV. Seyffurdt, J. J. Sleyen en jhr. W. P. Barnaart, van het corps, hij het 3dc reg. vesting-artillerie, der. 2den luit. L. SI. C. Rollin Cou- querquevan het corps, en bij het reg. rijdende artillerie, de 2dc luit3. A. Kool. jhr. 11. J. SI. de Casembroot, jhr. VV. C. Godin de Pesters, B. Dutry van llaeften en J. G. baron Taels van Amerongen. van het corps; bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs de 2dc luit8. 11. T. Schalken, G. Pol- vliet en J. F. Klinkhamer, van het corps. Z. SI., aan den kapelmeester F. Dunkier, van het reg. grenadiers en jagers, een bewijs willende geven van zijne bijzondere welwillendheid en van goedkeuring over de uitstekende wijze waarop hij in die betrekking werkzaam is, heeft bij besluit van 2 Aug. bepaald: 1°. dat, zoolang F. Dunkier aan het hoofd van de muziek zal staande betrekking van kapel meester daarbij zal worden vervangen door die van directeur van de mu ziek; wordende hij in verband daarmede bij deze als zoodanig benoemd en aangesteld; met verdere bepaling dat gemelde betrekking van directeur, ook voor zooveel de regeling van pensioen betreftgelijk wordt gesteld aan den rang van tweeden luitenant; 2°. vergund, dat door hem ais directeur van de muziek van het reg. grenadiers en jagers, bij zijne tegenwoordige uni form, in stede van klaverbladen, het distinctief van den rang van 2den luit. wordt gedragenmet bepaling nogtans dat op het blad der epauletten le vens een van zilverdraad geborduurd versierselhet zinnebeeld der toon kunst zal moeten worden aangetroffen. Bij kon. besluit van 19 Julij is bepaald, dat te rekenen van 1 Aug. 1861 zoo voor kosten van aanwerving van iederen rccruut als voor ieder miliciendie bij de staande armee van het reg. rijdende artillerie overgaat zal worden te goed gedaan ƒ115, waarvan wegens handgeld of premie aan den aangeworvene zal worden uitbetaald ƒ100 en dat het toekennen van handgelden aan vrijwillig dienende soldaten van de reg. vestingartillerie, die als kannonier der 2de kl. bij het reg. veldartillerie overgaan, zal worden gestaakt. Z. M. de koning zal zich den 15dcn dezer voor eenigen tijd naar het Loo begeven. Voor eenige dagen is door het dep. van buiten!, zaken het berigt naar Turyn afgezonden, dat Z. M. de koning besloten had, aan koning Victor Emmanuel den titel van koning van Italië toe te kennen. Dit berigt is reeds te Turyn ontvangen en ter kennis van de regering aldaar gebragt.(ü.v.'sGr.) De heer W. F. K Fuhring is benoemd tot adsistent voor de dienst der Ned. bezittingen ter Kuste van Guinea. Door den minister van marine zijn met den lslc» October aanst. be noemd lot adelborsten 3de kl. bij het kon. instituut voor de marine te Wil lemsoord de navolgende jongelingen: 11. Bakker, D. J. W. A. G. Coops, V. C. üyekmeester, M. C. van Doorn, L. Dupper, H. O. Fcilh, B. de Groot, J. 11. Groskamp, VV. van Hasselt, J. 11. Hoffman, jhr. J. C. F. Westpalm van lloorn, J. Janse, H. J. J. Kempe, S. F. Land, F. W. C. Ledeboer, J. II. Myer, C. Locker MoolenburghW. G. van Nes, L. C. Papet, J. 0. de Rooy, II. F. Verheggen, L. Voute en S. Wybenga. De minister van koloniën zal op morgen en die voor de zaken der herv. eeredienst enz. Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. Bij den minister van binnen!, zaken is ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood ontvangen ƒ24 20, nadere opbrengst eener te Dordrecht gehouden tombola; 400 nader door den Ned. consul-generaal te Kaapstad ingezamelde gelden. Zondag 11. is het nieuwe kerkgebouw van de Duilsch-Evangelische ge meente alhier plegtig ingewijd. In de voormiddag-godsdienstoefening trad voor de gemeente op de heer Hoffmann, hofprediker te Berlijn, die het wijdings-formulier en een plegtig dankgebed uitsprak. H. M. de koningin de minister voor de zaken der herv. eeredienst enz.de staatsraad commis saris des konings in deze provincie, de burgemeester, kerkbesturen van de llemonstrantscheLutherscheVVaalsche en Hervormde gemeenten enz., woonden de plegtigheid der inwijding bij. Na hem sprak nog de predikant der gemeente ds. Kogel, naar aanleiding van I Petr. II. 4—8. Des avonds had eene tweede dienst plaats, waarbij als sprekers optraden ds. Kogel (de vader) en ds. Taube, uit Barmen. Bij deze gelegenheid bragten ook van elders overgekomen predikanten een groet hunner gemeenten: d8. Spörling, uil Antwerpen; d8. Chantepie de la Saussaye, uit Leyden; n8. Brandt, uil Amsterdam; d8. van Iihyn, uit Wassenaar; ds. Röntgen, uit Zeist, en d8. Schwarze, uil Botterdam. Ook las d8. Kogel drie brieven voor, uit Lon den, Parijs en een uit deze stad, ten geleide eener gift van J 500. Ds. J. J. Dermout, rustend leeraar van de Ned. herv. gemeente, mag het voorregt genieten zijn 60-jarig huwelijk te herdenken. Gisteren avond ten 10i ure werd door hel muziekkorps van het reg. grenadiers en jagers aan den heer F. Dunkier, die door den koning benoemd is tot directeur van de muziek van dat corps, eene serenade met fakkel licht gebragt. In de legerplaats te Waalsdorp zijn thans de 7e en I2e compagniën van het 3C reg. vestingartillerie, vervangen door de 3C en 13e compagniën van gemeld regiment. B E Sj <S I Ei. BRUSSEL, 5 Augustus. De koning en de hertogin van Brabant hebben gisteren de plegti»e on ning der tentoonstelling van beeldende kunsten te Antwerpen bijgewoond De tentoonstelling bestaat uit 1235 voorwerpen. ENGELAND. LONDEN, 4 Augustus. Een der pakhuizen van Davis Wharf, aan den Teems, waarin eeui«p duizende balen jute en een groote voorraad hennep lagen, is een prooi d» vlammen geworden. De schade wordt op 25.000 begroot en men meent den brand aan kwaadwilligheid te moeten toeschrijven. Het doel dier brand stichters schijnt geweest te zijn zich meester te maken van de in de pat buizen geborgen olie en talk, zoodra die in den Theems zouden vloeijen- althans men heeft, korten lijd na het uitbarsten van den brand, een aantal booten, voorzien van al het noodige om voorwerpen op te visschen, tegen over het tooneel der verwoesting zien heen en weder varen. Er is alhier een geillustreerd dagblad in omloop, dat te New-York wordt uitgegeven en van wege de grootte, eene curiositeit mag genoemd worden. Het is 8 a 9 voeten hoog en 5 voeten breed. Bij het sloopen van eenige batterijen aan de monding van de Medwav vond men dezer dagen eene bomwaarop men den naam van Tromp |as en het jaartal 1666. Men veronderstelt, dat die bom werd geworpen door de tloliandsche vloot, toen zij, onder admiraal de Ruyter, de Medway tot Chatham opzeilde en verscheidene oorlogschepen te Upnor verbrandde. Te Liverpool is eenige dagen geleden eene missie van 300 Mormonen aangekomen, met het doel om door prediking en andere middelen proselie ten te maken. Volgens berigten uit New-York heeft het leger der Unie eene zware nederlaag te Manassas geleden. Wel was het gelukt, na een hevig gevecht van 9 uren, een drietal batterijen van den vijand te bemagtigen maar dit voordeel ging spoedig verloren. De generaal Beauregard, die inmiddels ver- sterking had ontvangen, deed eenen aanval en joeg het leger van de Unie in verwarring op de vlugt, waarbij het veel gesuhnt en krijgsvoorraad ver loor. Aan beide zijden moeten de verliezen groot zijn. De Unie stelt alles in het werk om door hel oproepen van troepen de geleden verliezen Ie herstellen, ten einde op nieuw aanvallenderwijze op te treden, FRANKRIJK. PARIJS, 4 Augustus. De opgewondenheid door het gebeurde tusschen den generaal Goyon en den pauselijken minister van oorlog begint te bedaren. Het bevestigt zich dat de Paus weigert zijnen minister te ontslaan, maar men weet nog niets van hetgeen de Fransche regering zal doen om voldoening te verkrij gen voor de beleediging den keizer aangedaan. De Patrie berigt dat het bezoek van den koning van Pruissen in liet kamp van Chalons uitgesteld is lot 8 of 10 September. Volgens den cor respondent van de Indép. Beige alhier zou het bezoek afgesprongen zijn, en gaven de laatste brieven van den heer de la Tour d'Auvcrgne geen hoop dat er iets van de zaak zou komen. De minister van eeredienst, de heer Rouland, heeft eene circulaire gezonden aan de bisschoppenomtrent de viering van 's keizers naamdag op 15 Augustus, waaruit blijkt dat het niet in de bedoeling des keizers ligt de Fransche troepen uit Rome terug te roepen. Hij brengt in herinne ring dat de keizer de roemrijke tradition van Frankrijk in stand houdt; dat hij het ver verwijderde Oosten voor de evangelische beschaving geo pend,' en de Syrische Christenen krachtig beschermd heeft. De Paus heeft op eene pleglige wijze het leger dank gezegd voor de ondersteuning en de veiligheid welke het hem verleent. Er blijven nog wel moeijelijkheden over, maar de oplossing daarvan moet het werk zijn eener geduldige, edel moedige en gematigde staatkunde. Zij behoort bovenal aan de Voorzienig heid. Laat ons, zegt de minister, den Allerhoogste smeken dat hij steeds zijnen goddeljjkcn bijstand schenke aan de souvereinen en hen schrage in hun aanhoudend streven ter bevordering van den vrede der natiën, het geluk en de waardigheid van Frankrijk. De dagbladen wijzen op eene verkrachting van de vrijheid van gewe tenvan wege het bestuur van het dep. der Haute-Vienne. De protestant- sche gemeenten hebben aldaar slechts katholijke scholen, daar sedert 1852 deprot. scholen zijn gesloten geworden en alle verzoeken, om de heropening te verkrijgen, zijn afgewezen. De gemeente van Villefavard o. a. bevat 600 inwoners, allen protestanten, met uitzondering van 5 gezinnen. Dc prefect is van gevoelen dat de opening der school aldaar lot rustverstoring zou aanleiding geven. Door de fregatten lllloa en Eldorado zijn dezer dagen te Tonlon eene menigte Chinesche voorwerpen aangebragl, een duizendtal balen uit makende. Een bediende uit een der cafés-restaurant van de boulevards heeft zijne dienst verlaten, om in rust de vruchten van zijnen arbeid te genieten- Door spaarzaamheid en welgeslaagde finanliële operatiën heeft hij thans een inkomen van 80,000 fr. rente. Berigten uit Petersburg spreken van de ontdekking eener zamenzwe- ringdie ten doel had de keiz. familie te verjagen en Rusland eene consti tutie te geveu. PRUISSEN. BERLIJN 4 Augustus. De koning vertrekt morgen naar Ostende, ten einde aldaar de zeebaden te gebruiken. Uit Maagdenburg meldt men het volgende: Een inwoner dezer stad, Falke genaamd, had zijn knecht de huur opgezegd, dewijl hij niet langer over zijn gedrag tevreden was. Deze, geene betrekkingen in genoemde stad hebbende en zijne pogingen, om eene nieuwe dienst te bekomen, ziende mislukken, had zich herhaaldelijk tot zijnen meester gewendten einde hem zoo mogelijk op zijn vroeger genomen besluit te doen terugkomen. Toen deze pogingen vruchteloos bleven, vatte hij het plan op om zich te wreken; en of de dochter of de echtgenoot zijns meesters van hel leven te berooven. Vermecnende dat hij zijn meester dieper zou treffen indien hij zijne dochter vermoordde, heeft hij dit opzet volvoerd en het 13-jarige meisje met zijn zakmes den hals afgesneden. Na het plegen van het vrees- selijk feit, heeft hij zich in handen der politie gesteld.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2