JP BUIS SEW. BERLIJN 18 J ui ij. De koning heeft aan het gemeentebeslaur van liaden-Baden een brief ge schreven, houdende dankbetuiging voor de belangstelling, zoo van de autori teiten als van de burgerij aldaar ondervonden ter gelegenheid van den op hem gepleegden moordaanslag. Bij dien brief was eene som gevoegd van 2000 fl. ten behoeve van de armen dier stad. Deze som zal de grondslag uitmaken van een fonds, waarvan de rente jaarlijks onder nooddruftige huis-armen zal verdeeld worden. Reeds zijn er drie bijdragen, elk van 1000 fl.voor dit fonds ontvangen. Omtrent Becker verneemt men dat hij zeer bedaard is en rustig slaapt. Ilij houdt vol, dal zijne politieke overtuiging zijne daad hem ten pligt stelde. Het is hem aan te zien dat hij opregt is en waarheid spreekt. Hij gelijkt in geen enkel opzigl naar een zamenzwcerder; hij is een doodbedaarde dweeper, niets meer; hij gebruikt geen groole woorden en is in het minst niet opgewonden. Het proces zal voor eene regtbank van gezworenen en wel te Bruchsal behandeld worden. Omtrent de toe te passen straf loopen de gevoelens uiteen. Sommigen achten het niet onmogelijk, dat Becker ter dood veroordeeld zal wordenin de naaste omgeving des konings acht men het echter zeker, dat L. M. hem, in dat geval, gratie van de doodstraf verlcenen zal. OOSTBIS KI.) K. WEENEN, 17 Jul ij. Het bevestigt zich dat de keizer ten opzigte van Hongarije voornemens is het patent van Februarij te handhaven. Hongarije zal zich dus moeten on derwerpen of zich halsstarrig legen de regering blijven verzetten. Het laat ste is het waarschijnlijkste. Onder de leden van den rijksraad bevinden zich 12 Rulhenische boe ren, die in het centrum hunne plaats genomen hebben. Deze heeren heb ben sedert 29 April, toen zij voor het eerst zitting namen, nog altijd de zelfde klcedercii aan; zij zien er dan ook zoo onzindelijk uit, dat niemand gaarne in die buurt zit. Zij wonen alle openbare zittingen van den raad getrouw bij, en ontbreken ook nimmer in de afdeelingen, hoewel zij geen woord verstaan van alles wat er gesproken wordt. Wat zij uitvoeren bui len de zittingen, begrijpt niemand; men weet alleen dat zij in zeker kloos ter onder dak gebragt zijn en zoo zuinig leven, dal zij van hunne toelage ad 10 11. daags 9 fl. besparen. Op alle gedrukte stukken, die rondgedeeld worden, maken zij letterlijk jagt en zij hebben daarvan reeds meer dan een wagenvracht bijeen. KEKKISIBVIVS. Te Varssevcld (kl. Zutphen) is lot pred. beroepen de heer C. Vrenden- berg Cz.candidaat bij het prov. kerkbestuur van Gelderland. Voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte personen met het schip De Stad Flissingen is sedert de vorige opgave ontvangen Bij Dr. E. LAURILLARDvan Wed. W. ƒ1,—N. N. 20.— G. K. M. 5.Wed. v. D. 2.50; N. N. een coupon 2.47j; T. W. een coupon ƒ1.23 J. Bij Mr. S. LE POOLE: van Z. Z. ƒ3.— V. ƒ1.—. Bij A. DE MARE: van G. J. v. B. 2.50. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de prov. Zuidholland, Gezien het besluit van Gedcp. Staten van den 85ten Julij jl.n°. 53; Gelet op art. 11 der wel van den 13llc" Junij 1857, Staatsblad n®. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbendendat bij voornoemd besluit door Gedep. Stalen is bepaald, dat de afzonderlijke Jagten op Waterwild, voor dit jaar, in deze provincie zullen geopend zijn op Donderdag den lsten Aug. aanst.en dat mitsdien, van dat tijdstip af, de uitoefening der Jagtbedrij- ven, vermeld in art. 15, lett. d, en h, der Jagtwet, geoorloofd zal wezen, onder herinnering aan de bepaling van art. 1 van het reglement op de uit oefening der Jagt en Visscherrj in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren, mitsgaders op moerassige landen. En zal deze kennisgeving door insertie in het Prov. Blad, in de Nederl. Staats-Courantalsmede in het Dagblad van Zuidholland en 's Gravenhage ter kennis worden gebragt der Gemeentebesturen in Zuidholland en van de belanghebbenden. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, 's Gravenhage, 8 Julij 1860. vak der HEIM. STADS - BBR1GTEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 16dcn dezer maand invorderbaar verklaard. Kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1861 en 1862, houdende aanslagen voor de Wijken 3 en 4; terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bii de wet bepaalden voet, te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd De Burgemeester voornoemd Leydek, 19 Julij 1861. D. T1EBOEL SIEGENBEEK BURGEMEESTER en WETHOUDERS vak LEYDEN, Gezien de adressen: 1». van J. P. Koppeschaar C».. manufactuurverwers al- bier, houdende verzoek om twee verwketels te mogen doen plaatsen in hunne fabriek in de Pakhuisstraat, geteekend Wijk 111. N». 236; 2°. van Teunis Wilhel- aids van Hartrop, fabriekant, wonende alhier, waarbij deze verzoekt twee ketels te mogen daarstellen in zijne fabriek op het Galgewaler, Wijk I. N». 98", en 3°. van Jan van der Lelie, goudsmid, mede binnen deze gemeente woonachtig, om vergunning tot het doen plaatsen van een goudsmidsfournuis in het huis op dj Langebrug, geteekend Wijk IV. N°. 511. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31steD Januarij 1824, rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige Fabrieken en Trafieken; Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naasthijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incotn- modo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 25sten Julij aanst., des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver zoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Letden, 20 Julij 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. H E K~ I.» K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien het besluit van Ge- deputeerde Stalen der provincie Zuid-tlolland, van den 19<t'n Februarij jl., n°. 33 Prov.-Blad n°. 26), bepalende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewigten in Zuid-tlolland, en gelet op de voordragt van den arrondissements-ijker alhier, van den 29s,en der vorige maandherinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpliglingtot bet doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- cn inhoudsmaten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren be- hoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 2jstcn December 1822 [Staatsblad n®. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange School steeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk 1, van den 15 tot den 18 Junij. z> II, van den 19 tot den 21 Junij. III, van den 22 tot den 30 Junij. IV, van den 4 tot den 11 Julij. V, van den 12 tot den 19 Julij. VI, van den 20 tot den 31 Julij. VIIvau den 1 tot den 10 Augustus VIII, van den 11 tot den 20 Augustus de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus, met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-benevens de apothekers- of medicinale-gewigten, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te welen voor de goud-en zilversmids-gewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op den 10 Junij, voor Wijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 11 Junij, voor de medicinale gewigten, voor Wijk I, II, III en IV, op den 12 Junij, V en VI, op den 13 Junij, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 14 Junij; telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 ure, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien liet aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den her-ijk in dit jaar eindigt met den 31sten Augustus aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van onherijkle maten en gewigten, volgens koninklijk besluit van den 30stcD Maart 1827 [Staatsbl. n®. 13,) verboden en, behalve met verbeurdverklaring der maten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Staten van Zuidholland in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoende lieden, fabrickeurs en ambachtslieden, die in bunnen handel of hun bedrijf eenige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of medicijnbereiders in het bijzonder, aan art. 3 en 5 van Z. M. besluit in dato 21 October 1819 [Staatsbl. n°. 52), bepalende hunne gehoudenheid tot het bezit van een vol stel gewigtenen medeverpligting tot den jaarlijkschen her-ijk daarvan, alsmede aan het koninklijk besluit van den 5dc" Fe bruarij 1826, n". 153, volgens hetwelk de medicinale grein-gewigten, zonder die eenige stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1861 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter t- En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethoodcrs voornoemd, Leiden, 4 Junij 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 6