Per Telegraaf. ie stellen voorwerpen zijn zoo talrijk, dat de exposanten zich met een vierde gedeelte der aangevraagde ruimte zullen moeten te vreden stellen. Op 3 en 4 dezer hebben hier op nieuw ernstige branden plaats gehad, ■poor een dier branden werd een vijftal huizen vernield. In Lloydstreet is een huis ingestort, waarbij twee kinderen zijn ge- Jood en verscheiden personen wonden hebben bekomen. Nabij lladdon, in Derbyshire, is een tunnel ingestort, terwjjl 17 man met den bouw daarvan bezig waren. 5 metselaars werden dood en eenige anderen gekwetst uit den puinhoop gehaald. De slerrekundige R. Hind schrijft aan den Times, dat de komeet den I0ien Junij het digtste bij de zon was, nl. 76 millioen Engelsche mijlen. Zondag 30 Junij was de afstand van de aarde 13 millioen mijlen, en op den lOJ[n Julij zal die 32,500,000 mijlen zijn. De lengte van den staart wordt door bovengemelden slerrekundige op 70 graden of 16 millioen Engelsche mijlen berekend, en de kern op 400 mijlen in doorsnede. Berigten uit Indië deelen mede dat er een botsing heeft plaats gevon den tusschen den nawab van Bharvalpore en zijn minister Ahmed Khan. De minister verdedigde zich in zijn paleis met 250 man en twee kanonnen. De nawab viel hem met zijne troepen aan en de minister en twee zijner broeders werden gedood. FRANKRIJK. PARIJS, 7 Julij. De generaal de Beaufort d'Hautpoul, die van zijne zending naar Syrië en Alexandrië is teruggekeerdheeft hoogst voldoende berigten aan den heer Thouvenel overgebragt. Hij heeft namelijk zeer geruststellende verze- zekeringen van den onderkoning Saïd ontvangen, nopens de doorgraving der land-engte van Suez. Ook omtrent Syrië brengt de generaal verblij dende berigten mede; de invloed, dien Fuad-Pacha bezit, doet van zijne zending eeu zeer goeden uilslag hopen. Uil Toulon zjjn twee stoomfregatten in zee gegaan, aan boord heb bende 600 man marine-artillerie, 1400 man marine-infanterie en 170 gen darmes. Deze troepen zijn bestemd naar Cochin-Chinazij zullen eerst aan de Afrikaansche kust een corps spahi's, dat men daartoe opzettelijk heeft opgerigtaan boord nemen. De Mon. de l'Armee deelt berigten uit Saigon van 14 Mei mede. Ge heel Kambods'cha of Neder-Cochinchina kon reeds beschouwd worden als onder het Fransche gezag staande. De keizer van Annam had gelast allen, welke met de Franschen in betrekking waren getredenmet den dood te straffen. Er werden aanstalten gemaakt om des noods eenen logt tegen de hoofdstad van Annam te kunnen ondernemen; maar men vleide zich met de hoop, dat de keizer door zijne dwingelandij en wreedheden zijne onder danen geheel van zich vervreemden zou, en dat zijn ganschc rijk daardoor van zelf onder het Fransche gezag zou komen. In het noorden van Ton- king is reeds een opstand uitgebarsten. Te Marseille hebben de bakkersknechts en de werklieden uit de machine fabrieken het werk gestaakt. Een honderdtal onrustige werklieden is reeds gevangen genomen. Men vreest dat de schrijnwerkers, die ten getale van 3000 zijn, het voorbeeld der andere werklieden zullen volgen. In genoemde stad hebben weder twee firma's hunne betalingen geslaakt; het huis Sagliano de Mathieu, in olie, met een passief van 1,200,000 frs. en het huis Clerian, in spiritualiën, met eeu passief van een millioen frs. De Memorial de la Loire berigt dat zich Vrijdag II. voor de regtbank te St. Etienne een grijsaard vervoegde van 104 jaren. Hij had van zijnen achter-kleinzoon de betaling te vorderen eener som van 1200 frs.vroeger door hem aan zijne kleindochter geleend. De man was des nachts te voet van Rive-de-Gier naar St. Etienne gekomen, aan den arm zijner 80-jarige dochter. In den tijd van 8 dagen is op verschillende plaatsen des lands, vooral in het Oostende bliksem 33 maal ingeslagenwaardoor verscheidene men- schen gedood of verwond zijn. ITALIË. De berigten uit de Beide Siciliën blijven ongunstig. De roovers hebben hij den dag het nabjj Napels gelegen Caserta op brandschatting gesteld. De generaal Cialdini verhaast zijn vertrek derwaarts. De generaal Pinelli is met het bevel der troepen in Terra di Lavoro belast. Een der dagbladen van Turyn meldt dat de generaals Garibaldi en Medici ieder ongeveer 200,000 fr. zullen ontvangen van de republiek van Montevideo. Het is eene oude schuld, met de daarvan verschuldigde rente, die dagteekent van den tijd dat die generaals in dienst van genoemde repu bliek stonden. De baron Rothschild heeft 4000 fr. geschonken voor het standbeeld dat ter eer van graaf Cavour zal opgerigt worden. De vervaardiging van het standbeeld van graaf Cavour, dat op de beurs te Genua zal opgerigt wordenis opgedragen aan den beroemden beeldhouwer Vela. PRriKKEN. BERLIJN 7 Julij. Maar men verneemt houdt de regering zich onledig met de zamenstelling wn een aantal wets-ontwerpenom die bij de kamer, wanneer zij hare werkzaamheden hervat, in te dienen. Al die ontwerpen zouden eenen vrij zinnigen geest ademen. Uit Keulen meldt men het overlijden van den 100-jarigen Friederich Schmidt, een der vrijwilligers van het jaar 1813. Door de Zwitsersche regering zal eene expeditie naar Japan worden gezondenten einde handelsbetrekkingen met dat land aan te gaan. Door de wetgevende kamers is daartoe de som van 100,000 fr. ingewilligd. OOSTENRIJK. WEENEN, 6 Julij. De eerste kamer van den Pesther landdag heeft hare goedkeuring ge acht aan het besluit van de tweede kamer ten opzigtc van het adres. De voorzitters der kamers zijn reeds op weg naar Wecnen om hel adres den keizer aan te bieden. Volgens eer.e officiële opgave hebben de openbare inkomsten des rijks in het afgeloopen jaar 301J millioen fl. bedragen dat is 28 millioen meer dan in 1859, en de uitgaven 366| millioen, dat is 182 millioen minder dan in het vorige jaar. Deze vermindering der uitgaven is grootendecls door bezuiniging verkregen, zijnde bij de land- en zeemagt alleen 16J millioen bezuinigd. Het dienstjaar 1860 sluit alzoo met een tekort van 65 millioen, terwijl het tekort in 1859 ruim 275 millioen bedroeg. Het hoog geregtshof te Munchen heeft een vonnis uilgesproken, waarbij eigenaars eener spoorweglinie en bij gevolg ook de slaatwanneer die eige naar is, verantwoordelijk worden gesteld voor de schade, welke door de uitgeworpen vonken der locomotieven aan gebouweu, hooibergen en boomen mogten worden veroorzaakt. PARIJS, 9 Julij. De JUonitear bevat een brief van den keizer aan den minister van marine, betreffende de aanwerving van arbeiders op de kust van Afrika. In dien brief wordt het sluiten van een verdrag met Engeland aangekondigd, waarbij vergunning wordt verleend om in de Indische pro vinciën arbeiders voor onze koloniën aan te werven. Wij zullen, aldus leest men in dien brief, in Indië en in de Fransche bezittingen in Afrika de vrije arbeiders vinden die wij noodig hebben. Dien ten gevolge wordt aan den minister last gegeven maatregelen te nemen om den invoer van negers in onze koloniën na Julij 1862, het tijdstip waarop de bepalingen van het verdrag van kracht zijn, te verbieden. Te Vichy is aan den keizer, van wege de uit den omtrek toegestroomde boeren, eene ovatie te beurt gevallen. Z. M. doet dagelijks uitstapjes in den omtrek. TURIJN, 8 Juljj. RO.) De syndicus van Turyn heeft een brief uit Londen ontvangen, onderleekend door den lord-mayor, waarin opgave wordt gedaan van den uitslag der inschrijving voor het gedenkteeken van graaf Cavour, die in Engeland heeft plaats gehad. Onder de inschrijvers komen voor de lords Palmerston en Russell en de overige ministers; voorts de voornaamste leden van den adel, van de geestelijkheid en van het parle ment, bankiers, officieren van het leger en van de zeemagt, letterkundigen en kunstenaars. PARIJS, 8 Julij. De bladen van heden avond melden dat de heer La- valette morgen Konstantinopel zal verlaten. Het is thans zeker dat prins Napoleon zich naar Amerika zal begeven. Te Warschau heerscht rust; in eenige Russische gouvernementen hebben oproerige bewegingen plaats gehad, die strenge maatregelen van de zijde der regering uitgelokt hebben. WEENEN8 Julij. De Oest. Zeit. berigt dat de komst der voorzitters van den Hongaarschen landdag door toevallige omstandigheden is vertraagd heden avond zullen zij aankomen. De ministerraad zal heden avond ver gaderen. Omtrent hetgeen daarin zal behandeld worden zegt men het vol gende baron Vay wil de erkenning der grondwet van 1848behoudens eenige wijzigingen; graaf Szescen wenscht dat door eene daartoe te be noemen commissie die zaak zal behandeld en geregeld worden. Morgen zullen de voorzitters bij den keizer toegelaten worden. Z. M. zal hun op eene welwillende wijze eenige mededeelingen doen omtrent den inhoud van een later uit te vaardigen rescript. MARSEILLE, 9 Julij. De berigten uit Napels ontbreken, ten gevolge van een ongeluk dat met de paketboot heeft plaats gehad. Uit Rome meldt men van den 6Jen, dat de generaal Zampi aan de solda ten van het Pauselijk leger verboden heeft des avonds uit të gaan, ten einde zich te vrijwaren voor de aanvallen van den kant der burgers. Er heeft eene vechtpartij plaats gehad tusschen de Fransche en de Pauselijke soldaten. De Paus die meent dat hij hersteld is, heeft geweigerd naar Castel-Gan- dolfo te vertrekken. Een boek van den prelaat Livcrani, dat in eenen tegen de regering zeer vijandigen geest is geschreven, is te Rome in aller handen. De Paus weigert den schrijver van zijne geestelijke waardigheden te ontzettenvoor dat eene regelmatige procedure heeft plaats gehad. MADRID, 8 Julij. De heer Mon zal weldra naar Parijs lerugkeercn. De Correspondencia zegt dat indien de keizer van Frankrijk van zijne be geerte laat blijken om een onderhoud met de koningin Isabella in Spanje te hebben, dit onderhoud alsdan zal plaats hebben. Bijna al de oproer lingen uit Loja zijn gevangen genomen. KANTONGEREGT KOORD WUH. Veroordeeld in de zittingen van 19 en 26 Junij 1861. 14 personen wegens het beschadigen, afsnijden of uittrekken van helm in de duinen, waarvan zes bij herhaling tot 50, ƒ25, 8X/10, 5x ƒ10, ƒ10, 2 X 5 en ƒ5 boete of gevangenzetting van 6, 5, 3, 2 of 1 dag. 10 personen wegens diefstal van helm, hout of mos, waarvan vijf onder verzachtende omstandigheden, lot gevangenisstraf van 14, 10,2 of 1 dag. 8 personen wegens het vastzetten of laten rondloopcn van geilen of paarden in de duinen of het laten loopen van een trekbeest op eens anders in den oogst staanden grond, waarvan vijf bij herhaling tot 21 X ƒ10, 17 X ƒ10, 8 X ƒ10, 6 X ƒ10, 2 X ƒ10, 8 X 5, 3 X 52 X 5, of gevangenzetting van 6 of 3 dagen en gevangenisstraf van 2 dagen. 5 personen wegens het baggeren in de Mare en de Zijlwaarvan twee bij heerhaling, tot 2 X ƒ50, 2 X 25 of ƒ25 boete of gevangenzetting van 6 of 3 dagen. 3 personen wegens het visschen zonder permissiezonder acte of tegen de bepalingen van het Provinciaal Reglement, waarvan een bij herhalingen twee onder verzachtende omstandigheden, lot 2 X 3 of 2 X ƒ1 boete, subsidiaire gevangenisstraf van 6 of 2 dagen. 2 personen wegens het wedcrregtelijk delven van konijn, tot 15 boete, subs. gev. van 5 dagen.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3