Per Telegraaf. Er heeft weder cene bokspartij plaats gehad om den zoogenaamden gordel van het meesterschap, tusschen zekeren Hurst, een man van grooten en sterken ligchaamsbouwen zekeren Mace, een man van even 5 voet. Mace ontving geen enkelen slag, en misvormde daarentegen het aangezigt van zijnen tegenstander tot eenen onkenbaren klomp. Op den spoortrein tusschen Bawtrey en Redford is een der rijtuigen van een goederentrein in brand geraakt. Voor dat men den trein tot stil stand kon brengen, was een kostbaar renpaard, dat op het rijtuig was, door de vlammen gedood. Voor het halve aandeel in het paard was dezer dagen 5000 guinjes betaald. Zaturdag II. is in de haven van Bristol de stoomboot Alarmdoor het springen van den stoomketel, geheel verbrijzeld, waarbij een 17-jarig jongeling omkwam, maar de vier overige aan boord zijnde personen gered werden. De uitbarsting was verschrikkelijk en zelfs op verren afstand meende men dat een zwaar kanon beproefd werd. De schoorsteenpijp, die over het water werd heen geslingerd, vernielde het dak van een der loodsen op eene werf, over eene uitgestrektheid van bijna 40 voeten. FRANKRIJK. PARIJS, 20 Junij. Indien men geloof mag slaan aan de berigten uit Turyn is aldaar de de pêche onzer regering, houdende de erkenning van het koningrijk Italië, niet slechts ontvangen, maar ook het antwoord daarop reeds afgezonden. Hier gelooft men dat die erkenning onvoorwaardelijk heeft plaats gehad; onze regering zou alleen hare afkeuring hebben te kennen gegeven over de handelingen van Sardinië, als strijdig met de verbindtenissen van Villa- francaen voor de toekomst lot gematigdheid en voorzigtigheid hebben aangespoord. Te Rome moet het berigt omtrent de erkenning diepen indruk hebben gemaakt. De Pauselijke regering was later echter, ten gevolge van ontvangen mededeelingen uit Parijs, eenigzins geruster gewordenvooral omdat de erkenning het terugroepen der Fransche troepen uit Rome niet ten gevolge zal hebben. Het gezantschap van de beide koningen van Siam dat zich alhier be vindt, beslaat uit drie personen van aanzienPhra-ya-Eribibaddhu-Ratue, opper-intendant der staatsinkomsten en nabestaande der koningen; Phra- Nai-Wiri, hoofd van den rijksraad, en Phra-Mawang-Wjjets, een der hoof den van de garde van den tweeden koning. Zij zijn vergezeld van twee officieren, beiast met de bewaring der geschenken en een gevolg van 20 personen. Zij brengen een brief over van den eersten koningop een goud blad geschreven, zooals de etiquette dat vordert, wanneer men zich tot een vorst, hooger in aanzien, wendt. Onder de geschenken zijn insigniën en kleedercnzooals die door de koningen van Siam op den troonin de draagstoel en te paard worden gedragen, eene koninklijke kroon met edel gesteente omzet, dito gordel enz. Te Vichy worden groote toebereidselen gemaakt voor de ontvangst des keizers op 2 of 3 Julij. Naar men zegt zouden aldaar verscheidene Fransche diplomaten eene bijeenkomst met den keizer hebben. In de zaak van den heer Mirès is op nieuw uitstel verleend. De be handeling is nu bepaald op 27 Junij. In de rue de la Paix is een speelhuis geslotenwaar zich alleen per sonen uit den hoogslen stand met hoog spel bezig hielden. Wen spreekt van verliezen van een half millioen fr. De aanwezigen werden slechts uit- genoodigd het huis te verlaten. Te Lyon en omstreken heerscht eene ziekte onder de paarden. De omnibus-maatschappij in die stad heeft in korten tijd reeds 36 paarden verloren. Het Amerikaausche schip Lawsen is in de haven van Toulon verbrand. ITALIË. Door de kamer van afgevaardigden te Turyn is in behandeling genomen het ontwerp van Garibaldi betreffende de volkswapening. Bij het houden der algemeene beraadslagingen heeft een lid der uiterste linker zijde zich hevig daartegen verzet, waardoor eene groote opschudding ontstond. De behandeling der artikelen is reeds aangevangen. Uit Napels meldt men dat 17 priesters door den kardinaal-aartsbisschop in de uitoefening hunner bediening zijn geschorst, omdat zij aan de viering van het Italiaansche volksfeest op den 2dc" dezer hadden deel genomen. Een van die priesters is lid der kamer van afgevaardigden. PRÜI§iËN. BERLIJN 20 Junij. Dezer dagen heeft een hoop volk, in de nabijheid der Anhaltsche poort, zich verzet tegen het in hechtenis nemen van eenen deserteur. De houding van het volk was zoo dreigend, dat de militairen van hunne wapenen moesten gebruik maken om het uileen te drijven en den deserteur magtig te worden. Eenige personen zijn bij dit voorval gekwetst geraakt. Tc Keulen is op den 18den dezer, ter herinnering aan den slag van Waterloo, een groot feest in den zoölogischen tuin gevierd, waarvan de opbrengst bestemd is voor de noodlijdende veteranen van 1813—1815. Het getal der personen, die daaraan deelnamen, wordt op 10 a 12,000 geraamd. De beroemde natuur- en geneeskundige, dr. Froriep, is den 16dc" dezer in 57-jarigen ouderdom te Weimar plotseling overleden. OOSTENK IJ K. Naar men verzekert hebben de aartsbisschoppen, die in den rijksraad zit ting hebbenbij den keizer een verzoek ingediend tot handhaving van het met Rome gesloten concordaat. Het hoogerhuis te Pesth heeft het aan den keizer te rigten adres een stemmig aangenomen. Te Munchen wordt veel gesproken van het bankroet van zekeren graaf von Valdbott-Bassenhcim die een zeer aanzienlijk vermogen heeft bezeten. Zijne schuld beloopt 5 millioen 11. llij heeft zijne landgoederen in handen der schuldeischers gelaten en de wijk naar Zwitserland genomen. TURYN, 21 Junij. De koning heeft heden de Romeinsche deputatie ten gehoore ontvangendie hem namens een aantal Romeinsche burgers een adres kwam aanbieden. ROME, 19 Junij, des avonds. In de ziekle van den Paus is geene ver betering gekomen. Er zijn geheime agenten naar de Marken en Umbrië vertrokken. PARIJS, 21 Junij. Volgens de Presse is het antwoord van het Turyn- sche kabinet op het voorstel omtrent de erkenning van het koningrijk Italië, alhier ontvangen, van bevredigenden aard. Het kabinet van Turyn is het volkomen met Frankrijk eens. Ook de Patrie zegt dat aan de reserves van Frankrijk, ten aanzien van de Romeinsche quaeslie en het erfgoed van S'. Petrus, door het kabinet wordt toegegeven. De Presse zegt dat Fuad- Pacha tot gouverneur-generaal van Syrië benoemd is. KRAKAU, 20 Junij. Graaf Wiclopolski heeft voorgesteld om onder den 'I' naam van Poolschc militairen eene vliegende kolonnc te vormen, die plaats van de Russische troepen, met de handhaving der rust zal ha.? worden. Jil LIVERPOOL, 21 Junij. RO.) Volgens berigten uit New-York., den 88ten, is de stoomboot Canadian nabij Belle-Isle verongelukt. Van passagiers zijn 24 en van de bemanning 10 personen daarbij omgekomt De kapitein behoort onder de geredden. De troepen van de Unie rukk, tegen Harpers Ferry op. 1 PARIJS, 22 Junij. De Moniteur berigt dat Daoud-EHendi lot gouvernen van den Libanon benoemd is. In de eerste dagen van de volgende weet zal hij zich naar zijnen post begeven. TURYN, 22 Junij. De Opinione berigt dat de heer Vimercati gisten» avond naar Parijs is vertrokkenom het antwoord van het Turynsche h binet op Frankrijks nota omtrent de erkenning, aan den heer Thouvenel te overhandigen. WEENEN, 22 Junij. Volgens berigt uit Pesth heeft de kamer van it gevaardigden besloten het adres door de voorzitters der kamer en een lil van het heerenhuis aan den keizer te doen aanbieden. BRESLAU, 22 Junij. De Schlesische Zeitung meldt uit Warschau, dat de hervormings-wetten geenszins de gemoederen bevredigen en dat de stem. ming ongunstiger wordt. De aan den staatsraad en de gemeente-raden t«. gekende regten werden van zoo weinig beteekenis geacht, dat op medewer- king niet veel te rekenen viel. Alles is treurig gestemd. Abramowiczjj teruggekeerd. KEKKN IEITWS. ZUTPHEN, 20 Junij. Tot predikant bij de evang.-lulh. gemeente alt is benoemd ds. Statius Muller, pred. te Schiedam, die vroeger reeds bij gemeente werkzaam was. Te Calantsoog, kl. Almaar, is tot predikant beroepen de heer M. Buys,ca STADS - ttKKIAiVËAI. SCHUTTJEH.IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen tc weten, dat de alpfo. betische naamlijst van alle personen, die, overeenkomstig de wet van den t| April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ter inzage van4 belanghebbenden zal liggen ter secretarie dezer gemeente, van den 20 lot Ja 27 Jnnij aanst. (deZondag uitgezonderd), van des voormiddags ten 10 tot 's namiddagsla 1 ure, en dat de loting zal plaats hebben op de Groote Pers van bet Raadhuis, en wel; op Vrijdag den 28 Junij 1861, 's voormiddags ten 10 ure. Wordende de zoodanigenwelke na de laatst voorgaande inschrijving zich binnen den gemeente met der woon hebben gevestigd, tot eene na-loting opgeroepen, mede op Vrijdag den 28 Junij 1861's namiddags ten 1 ure. Zullende ieder ingeschrevene bij een billet worden opgeroepenom tot de lot» ter voorschreven plaatse op te komen, op den dag en het uur in deze kennisgeving uitgedrukt; terwijl de zoodanigen, die verhinderd mogten worden zei ven tot del» ting op te komen, zich door een gemagtigde kunnen doen vertegenwoordigen, d geen gemagtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der leden van4 Commissie uit het Gemeentebestuur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd dat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gehouden van de denen tot vrijstelling, die de ingeschrevenen vermecnen, krachtens het 3de art, Je wet, te kunnen aanvoeren; waarom het voor hen, die zoodanige redenen tot vrij stelling meenen te hebben, van belang is, door personele opkomst, of bij volstrekt beletselen, door het zenden van een met hunne omstandigheden wel bekenden magtigde, de loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat aan de na genden bij de wet regt op vrijstelling is toegekendals 1°. die met ziekte of gebreken zijn behebt, welke hen tot den wapenhandel m het tegenwoordig oogenblik, of wel geheel, ongeschikt maken 2°. die kleiner zijn dan eene Nederlandsche el en vijfhonderd zeventig strepen. 3°. de geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen; 4°. de professoren en lectoren aan de hoogescholenaan de athenaca en de seminariëu; 5°. de studenten in de godgeleerdheid 6°. die den rang van officier in dienst van den Staat, te lande of ter zee, liebbca bekleed, en door eervol ontslag de dienst verlaten hebben of gepensioneerd zijn, zoo lang zij niet in een gelijken of hoogeren rang bij de Schutterij® kunnen worden aangesteld 7°. die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of ia tea hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld 8°. die in militaire dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoel! zij, die na de inschrijving in militaire dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn en dus niet voor ingezetenen eener be paalde gemeente kunnen gehouden worden, de verpligting niet om zich Ie doen inschrijven; 9°. de broeder van hem, die in persoon voor zich zeiven bij de Schutterij dient; met dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd de helft, earn een ongelijk getal slechts de kleinste helft tot de dienst zal worden geroepen; strekkende deze bepalingen zich echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook, niet meer bij honne ouders inwonen; terwijl voorts in lijd van vrede van de active dienst tevens worden vrijge steld (met de bepaling nogtans, dat zij tot de werkelijke dienst dadelijk ton nen worden opgeroepen, indien de redenen van vrijstelling ophouden, waarom zij op de algemeene en bijzondere rol tevens geplaatst, doch bij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden): 10°. zij, die tot de dienst der nacht- of brandwachten, en tot die der brandspui ten zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn belast; 11°. lijf- en huisbedienden, voor welke als dienstboden de personele belasting wordt betaald, waaronder echter niet zullen worden verslaan werkboden of zoodanige bedienden, die ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf zijn benoodigd; en 12°. zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-gesliehten opge voed of onderhouden worden. En zullen dien ten gevolge, degenen, welke op vrijstelling, nit hoofde van eene der bovengemelde redenenaanspraak mogten vermeenen te kunnen makenzoo wel als zij, die zich in de dienst willen doen vervangen, de bewijzen, daartoe vereischt, moeten overleggen, en in het laatste geval, de personen, met welke zij van num mer willen verwisselen, kenbaar maken aan de Commissie, op Vrijdag de» 5 Julij aanstaande, des voormiddags tnsschen 10 en 1 ure, op het Raadhuis, ten einde daarvan de noodige aanteekening te doen, voor zoo veel zulks bij de loting met mogt zijn geschiedzullende op de reclamen, zoo wel als over de goed- of afkeu ring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door de Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Lei/dsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester- Leyden, 19 Junij 1861. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2