Art. 15. Bij ilc plaatsing der leerlingen wordt aan de ouders of die lien vervan gen een exemplaar dezer Verordening uitgereikt. Art. 16. De ouders of die lien vervangen zijn verpligt te zorgen dat de leerlin gen de school getrouw bezoeken en vóór den aanvang van eiken schooltijd daar aanwezig zijn. Art. 17. Indien de ouders of die hen vervangen, de leerlingen uit de school wcnschen te houden, of in geval van ziekte, geven zij in persoon of schriftelijk den hoofdonderwijzer daarvan kennis vóór den aanvang van den eerstvolgenden schooltijd. Art. 18. Indien de ouders of die hen vervangen bij herhaling het bepaalde in art. 17 niet nakomen, geeft de hoofdonderwijzer daarvan kennis aan den Bur gemeester. Art. 19. Leerlingendie zich zoo slecht gedragen dat zij voortdurend den goeden gang van het onderwijs verstoren, moeten door den hoofdonderwijzer tijdelijk van de school verwijderd worden en daarvan onmiddellijk kennis gegeven worden aan den Burgemeester, met inzending eener voordragt van maatregelen, die in dat bij zonder geval dienstig geacht worden. Na gehouden onderzoek beslist de Burge meester op deze voordragt. Art. 20. Jaarlijks wordt aan de leerlingen die het zich waardig hebben ge maakt, op voordragt van den hoofdonderwijzer, een door Burgemeester en Wet houders te bepalen prijs uitgereikt. Art. 21. De prijsaildeeling wordt door eene les voorafgegaan en heeft plaats vóór de kermisvacantie aan het einde van den jaarcursus, in tegenwoordigheid van eene commissie uit het collegie van dagelijksch bestuur. Art. 22. Tot bijwoning van de les en de prijsuitdeeling worden uitgenoodigd de leden van den Gemeenteraad, de leden der plaatselijke Schoolcommissie, de Schoolopziener en de ouders der leerlingen. Art. 23. Ontslag wordt verleend na de prijsuitdeeling vóór de kermisvacantie. Vastgesteld door den Baad der gemeente Leyden, in zijne openbare vergadering van den 2den Mei 1861. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den ll<I«i Junij 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL S1EGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER. Secretaris. h. c. d. e. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den lltai Mei 1861is vast gesteld de volgende VERORDE IV HVG op de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes. Art. 1. Op alle openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes wordt eene dagschool gehouden. Art. 2. De school wordt gehouden op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrij dag, voor de eerste klasse, des voormiddags van 9 tot 12 uren en des namiddags van li tot 4 uren, voor de tweede klasse des voormiddags van 9 tot 12 uren en des namiddags van 2 tot 4£ urenop Woensdag en Zaturdag alleen des voormid dags van 9 tot 12 uren. Art. 3. Vacantiën zijn Vrijdag en Zaturdag voor paschcn en de paaschweek; de hemelvaartsdag de pinksterweek de kermisweek en de twee daaropvolgende weken; de 3dc October; de kersweek, gerekend van 24 December tot 2 Januarij. Art. 4. Op de school worden geene leerlingen toegelaten die den ouderdom van vijf jaren nog niet bereikt hebben. Art. 5. Nieuwe leerlingen worden aangenomen in de week vóór de kermisvacantie. Buitendien worden in de eerste week van de maand February diegenen toegelaten waarvan bij onderzoek blijkt dat zij het onderwijs op eene der reeds bestaande klas sen kunnen volgen. Art. 6. Kinderendie zich van elders in de gemeente vestigen kunnen tusschen- tijds worden geplaatst, mits het blijke, dat zij voorbereid zijn om het onderwijs op eene der bestaande klassen te volgen. Art. 7. Alleen kinderen die zijn ingeënt of de natuurlijke kinderziekte gehad hebben mogen worden ingeschreven. Art. 8. Gedurende de eerste twee volle weken van Julij en Januarij wordt aan de ouders of die hen vervangen, gelegenheid gegeven om nieuwe leerlingen te laten inschrijven. De plaats en tijd der inschrijving worden door Burgemeester en Wethouders bij openbare afkondiging ter kennis der ingezetenen gebragt. Art. 9. Voor elke school wordt een boek aangelegd en daarin aangerekend a. volgnommer; b. de naam der kinderen en de datum der geboorte c. de dag van aankomst; d. de gezindte waartoe de kinderen behooren e. de namen, het beroep en de woonplaats der ouders; de naam van den geneesheer, die het kind heeft ingeënt of behandeld ingeval het de natuurlijke kinderziekte gehad heeft. Bij vertrek van de school wordt in eene volgende kolom aangeteekendwanneer en hoe het kind de school heeft verlaten. Art. 10. Bij deze inschrijving moet vertoond worden bet bewijs van ncbooJ inschrijving en het bewijs dat het kind is ingeënt of de natuurlijke kinderziel^ gehad heeft. Art. 11. Leerlingen, in wier woning eene besmettelijke ziekte aanwezig is, niet toegelaten worden. Art. 12. Burgemeester en Wethouders onderzoeken de in art. 8 bedoelde inschiy ving envoor zoo verre daartoe geene bedenkingen bestaanmagtigen zij de hog|L onderwijzeres lot het toelaten der ingeschreven leerlingen. Art. 13. Bij de plaatsing der leerlingen wordt aan de ouders of die hen (t. vangen een exemplaar dezer Verordening uitgereikt. Art. 14. De ouders of die hen vervangen zijn verpligt te zorgen dat de lcet|j, gen de school getrouw bezoeken en vóór den aanvang van eiken schooltijd daar au wezig zijn. Art. 15. Indien de ouders of die hen vervangen de leerlingen uit de school itj, schen te houdenof ingeval van ziekte, geven zij in persoon of schriftelijk de hooi onderwijzeres daarvan kennis vóór den aanvang van den eerstvolgenden schooltijd, Art. 16. Indien de ouders of die hen vervangen bij herhaling het bepaalde :j art. 15 niet nakomengeeft de hoofdonderwijzeres daarvan kennis aan den Bom meester. Art. 17. Leerlingen, die zich zoo slecht gedragen dat zij voortdurend den je. den gang van het onderwijs verstorenmoeten door de hoofdonderwijzeres tijdel^ van de school verwijderd worden en daarvan onmiddellijk kennis gegeven wordt! aan den Burgemeester, met inzending eener voordragt van maatregelen, die in dit bijzonder geval dienstig geacht worden. Na gehouden onderzoek beslist de Uurp. meester op deze voordragt. Art. 18. Jaarlijks wordt aan de leerlingen die het zich waardig hebbent*, maakt, op voordragt van de hoofdonderwijzeres, een door Burgemeester en Well» ders te bepalen prijs uitgereikt. Art. 19. De prijsuitdeeling wordt door eene les voorafgegaan en heeft plaats tft de kermisvacantie aan het einde van den jaarcursus in tegenwoordigheid vanetj commissie uit het collegie van dagelijksch bestuur. Art. 20. Tot bijwoning van de les en de piijsuitdeeling worden uitgenoodigd! leden van den Gemeenteraad, de leden der plaatselijke Schoolcoinmissede Sc!,;.* opziener en de ouders der leerlingen. Art. 21. Ontslag wordt verleend na de prijsuitdeeling vóór de kermisvacantie, Vastgesteld door den Raad der gemeente Leyden, in zijne openbare vergadaJ van den llden Mei 1861. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 11'lm Junij 1801, Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemrett. y. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEYDEN doen te weten, datfa, den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 23st<|a Mei 1861, uit gesteld de volgende VERORDENING omtrent de verdeeling der gemeente Leyden in af deelingen, ter inleveren der stembriefjes bij de verkiesing van leden voor den Gemeenteraad. Art. 1. De gemeente wordt, ter inlevering der stembriefjes bij de verkiezing re- leden voor den gemeenteraad, in twee afdeelingen verdeeld. Art. 2. In elk dier afdeelingen is een bureau van stemopneming gevestigd. Art. 3. De lste afdeeling, bevattende de wijken één, twee, drie en vier, liï het bureau op het raadhuisalwaar worden ingeleverd de stembriefjes door de I' zers, voorkomende op de kieslijsten der vermelde wijken. Dat bureau is het hoofd-bureau. Art. 4. De 2de afdeelingbevattende de wijken vijfses, zeven, acht ennegn heeft het bureau ter plaatse door den Burgemeester in eene dier wijken aar. tc vj zen, alwaar worden ingeleverd de stembriefjes door de kiezers, voorkomende kieslijsten der genoemde wijken. Dat bureau is het onder-bureau. Deze wordt aangeplakt en geplaatst in de Leydsche Ccurant. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leyden, in zijne openbare vergaderio; van den 23stett Mei 1861. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den llden Junij 1861. Burgemeester en Wethouders voornoem:. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE. A de beh: kers van eene niet drie Wijl Sk ken. voor -Ti geni alda gein Can W. V del li' Ag de I puin schi slot wig kam doel tons ondr vit is g jege geve koek ingei geno built znlk Ook daar tere» ligif nicii' keel belri Ken voor: derei kook kien ligtij de I binm temb ninti van

Leydse Courant | 1861 | | pagina 6