KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Letjdsche Courant van %7 Mei ó86óN°. 63.) BIJBLAD^. O. DER -»OKX>-0©©-0-C>-©-« 31 Zitting van 23 Mei. Tegenwoordig de lih. Stoffels, Olivier, Ticliler, Taets van Amerongen, Lezwijn, Krantz, Tollens, Hubreclit, le Poole, de Moen, de Fremerv, Hartevelt, ten Sande, Bucaille, Gevers, Kluit, du Rieu, Huyser, van der Hoeven en Siegenbeck; hebbende het lid Sikkel Groos kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidhollandvan den 14de» Mei 1861, n°. 55, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 2den be vorens, tot den afstand van gemeentegrond aan diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente en tot de onderhandsche verhuring van de visscherij in de Boschhuizer- vatering onder Soeterwoude. 2°. Rapport van een bezoek in het Werkhuis, op den 21slen Mei jl. En zijn dezen aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1». Adressen van L. van Raai te, J. A. Rodbard en C. van Brederodc, tol het plaatsen van een hekje, het leggen van eene stoep en het zetten van palen. 2°. Adres van de naamlooze vennootschap der bierbrouwerij de Posthoorn en azijn- makerij de Twee Sleutels, e. s.om vergunning tot het afsluiten van een gedeelte der Marendorpsachtergracht. 3°. Adressen van A. Copier en M. Kuivenhoven, om tot ambtenaar bij de plaat selijke belastingen te worden benoemd. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze te stellen in handen van Burge meester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 4°. Rekeningen, over 1860, van vrouwen kraammoeders en het Evangelisch Lutbersch wees- en oudeliedenhuis. En is conform de voordragt beslotendeze ten fine van berigt en raad te stellen in handen der Commissie van Financiën. Het lid du Rieu komt ter vergadering. De Bnrgerneester stelt aan de orde van den dag: 1". De benoeming van 2 leden voor de commissie bij de loting voor de schutterij. De leden Krantz, Kluit en du Rieu worden aangewezen om met den Burgemees ter liet bnreau van stemopneming uil te maken, waarna bij achttien stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt op de hh. le Poole 7, ten Sande 6, Lezwijn, Tichler, Tollens en Kluit, ieder 3 stemmen, Cock, Taets van Amerongen, de Moen en Hartevelt, ieder 2 stemmen, Siegenbeek, Olivier en de Frcmery, ieder 1 stem. Zijn mitsdien tot leden van gemelde commissie benoemd de hh. le Poole en ten Sande, terwijl de overige leden dezer vergadering tot plaatsvervangers zijn aangewezen. 2°. De benoeming van a. 2 leden voorde commissie van onderzoek bij de schutterij. En zijn, bij achttien stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op de hh. Tichler 11,Tollens 9, Kluit 6, Hartevelt en Hnhrecht, ieder 2 stemmen, Bucaille, ten Sande, le Poole, Taets van Amerongen, Gevers en de Fremery, ieder 1 stem. Zoodat tot leden dier commissie benoemd zijn de hh. Tichler en Tollens, Het lid Huyser komt ter vergadering. I>. 2 plaatsvervangende leden voor dezelfde commissie. Bij negentien stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt op de hh. Hartevelt eri Kluit, ieder 11Cock en van Kaalhoven ieder 4, Hubreclit 3, le Poole 2 stemmen, ten Sande, Lezwijn en de Fremery, ieder 1 stem. En zijn alzoo tot plaatsvervangers benoemd de hh. Hartevelt en Kluit. 3°. Benoeming van eene regentesse van het Heiligen Geest of armen wees- en kinderhuis, ter vervulling der in dat collegie bestaande vacature door het verleend eervol ontslag aan vrouwe C. M. Macquelijn, wed. prof. J. C. Broers. Gelet op de aanbevelingslijst door vrouwen regentessen van dat gesticht ingediend Zijn hij negentien stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op vrouwe M. Hartevelt Spoors Eland zeventien stemmen, twee hillclten waren in blanco gelaten. Is mitsdien tot regentesse der betrokkene instelling benoemd Vrouwe Margaretha Hartevelt, geboren Spoors Eland. 4". Benoeming van een commies bij de plaatselijke belastingen. En, gelet op de voordragt van Burgemeester en Wethouders; zijn bij negentien stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige ledenuitgebragt op M. Too- rens 16 en D. Toorens 2 stemmen, blanco 1 billet. Is alzoo benoemd tot commies bij de plaatselijke belastingen Mozes Toorens, thans adsistenlcommies-portier. Hut lid van der Hoeven komt ter vergadering. 5°' Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot verhooging in ontvangst der gsmeenle-hegrootingdienst I860. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen tot de voorgestelde verhooging besloten, waartoe het vereisehte raadsbesluit tevens is vastgesteld. Het lid Olivier stelt als motie van orde voor, de behandeling der stukken betrek kelijk den ijk op het botervaatwerk tot eene volgende vergadering te verdagen, ten einde de leden, door een grondig onderzoek van de ingediende concept-verordening door de leden Lezwijn, Gevers en ten Sande, tot eene juiste beoordeeling van het daarbij aangenomen beginsel in staat zouden zijn. En is na deliberatie dienovereenkomstig met vijftien tegen vijf stemmen, die van de leden Huyser, van der Hoeven, Tichler, Lezwijn en de Moen, besloten; zoodat alsnu in behandeling komt: 7°. Concept-verordening omtrent de verdeeling der gemeente in afdeelingenter inlevering der stembriefjes bij de verkiezing van leden voor den gemeenteraad. En gelet op de voordragt van Burgemeester en Wethouders; zijn geene algemeene considcratiën in het midden gebragt, weshalve de Voorzitter de verschillende artt. (1—4) dier verordening achtereenvolgens in rondvraag brengt, welke allen na deli beratie met algemeene stemmen onveranderd worden aangenomen. Vervolgens wordt de verordening in haar geheel in rondvraag gebragt en met algemeene stemmen vastgesteld. Zij luidt dus; Art. 1. De gemeente wordt, ter inlevering der stembriefjes bij de verkiezing van leden voor den gemeenteraadin twee afdeelingen verdeeld. Art. 2. In elk dier afdeelingen is een bureau van stemopneming gevestigd. Art. 3. De lsle afdeeling, bevattende de wijken één, twee, drie en vier, heeft het bureau op het raadhuis, alwaar worden ingeleverd de stembriefjes door de kie zers, voorkomende op de kieslijsten der vermelde wijken. Dat bureau is het hoofd-bureau. Art. 4. De 2ie afdeelingbevattende de wijken vijf, zes, zeven, aclit en negen, heeft het bureau ter plaatse door den Burgemeester in eene dier wijken aan te wij zen, alwaar worden ingeleverd de stembriefjes door de kiezers, voorkomende op de kieslijsten der genoemde wijken. Dat bureau is het onder-bureau. 8°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van afschrij ving van plaatselijke directe belastingdienst 1861aan onderscheidene personen die met ultimo April jongstleden deze gemeente met der woon hebben verlaten. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenaan de personen vernield op den door het collegie van dagelijksch bestuur bij zijne voor dragt overgelegden staat, de gezegde afschrijving, voor 8 maanden of 8/12 van hunnen aanslag, te verleenen. 9°. Stalen van af- en overschrijving en suppletoire begrooting, 1860, van het Gereformeerd minne- of armen oude mannen- en vrouwenhuis. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten die staten goed te keuren bij de te dier zake vastgestelde besluiten. 10°. Suppletoire begrootingen en staten van af- en overschrijving, dienst 1860, van de Vereenigde gast- en leprooshuizen en de gemeente-apotheek. Gelet op het rapport van de Commissie 'van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met achttien stemmen (de leden le Poole en Kluit onthielden zich, als mede-gecommitteerden lot de betrokkene administratiën in gevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), van medestem men) tot de goedkeuring dier stalen besloten, waartoe de vereisehte besluiten tevens zijn vastgesteld. Waarna de vergadering wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5